PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقایسه اپاچی 180 با پالس 180 ug4

mohammadreza
۱۳۹۰-۰۲-۳۱, 12:21
سلامی دوباره به دوستان عزیز.

میخواستم ببینم از هر لحاظ,از هر نگاه کدوم موتور بهتره؟چرا؟2 نمره با رسم شکل.:4:

reza KTM
۱۳۹۰-۰۳-۰۱, 15:14
به نظر من آپاچی
چرا؟
1.نرم تر از پالس هست
2.شتاب بیشتری نسبت به پالس داره
3.خوشگل تره (البته این شخصیه)
4.ارزون تره
5.د خ ت ر خورش بهتره
سرعتشو نمیدونم کدوم بیشتره ولی من با جی پی اس با آپاچی 130 تا زدم حالا اگه خودت میدونی پالس چقدر میره مقایسش کن

شاید تنها مزیت پالس خر کار تر بودنش هست که شک دارم این جدیدا اون جوری باشه

nOviA
۱۳۹۰-۰۴-۱۵, 23:01
مقایسه ی پالس ug4 180 و آپاچی 180:
با گرم شدن هوا و اوج گرفتن بازار داخلی براین شدیم تا برای علاقه مندانی که قصد خرید انواع موتورسیکلت های داخلی رو دارند مقایسه ای بین آنها انجام دهیم تا انتخاب برای شما دوستاران موتورسیکلت آسان تر گردد.به همین منظور به سراغ دو تا از بحث برانگیزترین و پرفروش ترین موتورسیکلت ها به نام پالس و آپاچی رفتیم.کمپانی های باجاج و tvs سالهاست که به دنبال بدست گرفتن بازارهای آسیایی بودند و تا حدودی در کارشون موفق شدند به طوری که بازار کشور مارو به یکی از پرفروش ترین محصولات خودشون تبدیل کردند.هم اکنون آپاچی 180 با قیمتی حدود 2 میلیون و 400 هزار تومان و پالس 180 ug4 با قیمتی حدود 2 میلیون و 300 هزار تومان به فروش میرسد که این روزها با داغ تر شدن بازار فروش و مسائلی دیگر کمی هم نایاب شدند که باعث افزایش قیمت این 2 موتورسیکلت شده.
پالس 180 ug4:
این موتورسیکلت محصول کمپانی باجاج ار هند هستش که چند سالی میشه با مدل های مختلف وارد بازار کشورمون شده. انجین 178.6 سی سی ، تک سیلندر با 4 سوپاپ در سر سیلندر داره که به وسیله ی هوا خنک میشه.قدرت 17.02 اسب بخار در 8500 دور و گشتاور 14.22 نیوتون متر در 6500 دور تولید میکنه.دیسک های جلو 260 میلیمتر و کاسه ی عقب 130 میلیمتره.لاستیک های جلو و عقب با ضخامت 90 و 120 میلیمتر و رینگ های 17 اینچی پایداری خوبی رو برای این موتورسیکلت فراهم کرده.ظرفیت باکش حدود 21 لیتره که برای یک موتور 180 سی سی کمی زیاده اما خالی از لطف نیست.
سوار موتور میشید و اولین چیزی که توجه شمارو جلب میکنه زین 2تیکه این مدله که در مدل های قبلی یک تیکه بود.زین جدید ظاهر به روز تری رو براش به ارمقان آورده.سوییچ رو میچرخونید و استارت میزنید.عملکرد نرم موتور و بی صدا بودنش توجه شمارو جلب میکنه که کمی گاز بدید تا صدای بیشتری ازش بشنوید.تو شتاب گیری ها در دورهای پایین به خاطر وزن 147 کیلوگرمیش کمی کند به نظر میرسه اما در دورهای بالا این مساله کاملا برعکسه و سریع شتاب میگیره.حداکثر سرعتش حدود 125 کیلومتر بر ساعته که با توجه به وزن و لاستیک و ترمز هاش مناسب به نظر میاد.تو تست شتاب 2 موتور کاملا پا به پای هم حرکت میکردند که در این بین وزن راکب و توانایی های فردی خیلی مهم بود به طوری که با تعویض راکب برنده، بازنده میشد.این مساله نشون میده که این 2 موتورسیکلت در شتاب تقریبا با هم یکسان هستند.ترمزهای جلو با توجه به لاستیک های mrf با ضخامت 90 میلیمتر عملکرد خوبی رو از خودش نشون داد.ترمز های عقب کاسه ایه اما برای ترمز گرفتن به مشکل خاصی برنمیخورید و خیلی خوب عمل میکنه.به خاطر وزنش پایداری خوبی داره به طوری که در سرعت های بالا در عبور از کنار ماشین های سنگین موتورسیکت شما کاملا پایداره و تکون اضافی نمیخوره.به لطف لاستیک های خوبش در جاده های خیس و لغزنده هم پایداری خوبی رو از خودش نشون داده.چپ و راست کردن این موتور نسبت به آپاچی کمی سخت تره اما به محض اینکه به یه پیچ زاویه دار میرسید قضیه کاملا برعکسه و پالس پایداری بهتری رو از خودش نشون میده.از ایراداتش میشه به اهرم تعویض دنده اشاره کرد. نسبت به آپاچی کمی دنده عوض کردن سخت تره و انگار اهرم پایین تر و دور تره و به سختی خلاص میشه.ترک این موتورسیکلت تا جایی که در مسیر صاف و هموار حرکت میکنید خوبه اما در چاله چوله ها و دست اندازها تعریفی نداره.
در کنار این موتور پالس 180 ug3 هم در بازار موجوده اما تفاوتهایی داره.کیلومترش دیجیتاله و کلگی جلو اسپرته و فلاپ داره در حالی که در مدل ug4 به یک چراغ گرد بسنده شده.زین ug3 یک تکست و کمک های جلو ضعیف تره.دیسک های ترمز ug4 بزرگتره اما وزن بیشتری نسبت به مدل ug3 داره.لاستیک های ug4 تیوبلسه که در مدل ug3 از لاستیک های معمولی استفاده شده.
آپاچی 180:
این موتور محصول کمپانی tvs از هند هستش که چند سالیه فروش قابل قبولی رو در کشور داشته.انجین تک سیلندر 4 سوپاپه که به وسیله ی هوا خنک میشه و قدرت 17.3 اسب بخار در 8500 دور و گشتاور 15.5 نیوتون متر در 6500 دور دردقیقه تولید میکنه.دیسک های جلو 270 میلیمتر و دیسک های عقب 200 میلیمتره. لاستیک های جلو و عقب مارک tvs با ضخامت 90 و 110 میلیمتر پایداری خوبی رو برای این موتورسیکلت فراهم نکرده.کیفیت لاستیک ها اونجوری که باید درخور این موتور باشه،نیست به طوری که در جاده های لغزنده ممکنه به مشکل بربخورید.ترمزهاش خوبه اما باز کیفیت بد لاستیک عملکرد واقعی ترمز رو نشون نمیده و پایداری خوبی رو در ترمزها نداره.لاستیک عقب به علت دیسکی بودن در ترمز گیری ها خیلی سریع سر میخوره و کمی زمان میبره تا بهش عادت کنید که کیفیت بد لاستیک و تنظیم نبودن ترمز در این امر بی تاثیر نیست.ظرفیت باک حدود 17 لیتره که کاملا مناسبه.
سوار این موتورسیکلت میشید و اولین چیزی که جلب توجه میکنه کیلومترشمار دیجیتالیشه که زیبایی خاصی به کنسول جلو بخشیده.باعث تعجبه که چرا پالس در مدل ug4 از کیلومتر شمار آنالوگ استفاده کرده و حتی چراغ جلو هنوز گرده.البته میشه گفت به خاطر اصالت این موتور و عامه پسندتر بودن این کارو کرده اما دیر یا زود مجبوره که کمی مثل مدل های بالاتر از خودش به روز بشه.طرز قرار گیری راکب و دسته های آپاچی از پالس راحت تره و انگار تسلط بیشتری رو موتور دارید.تعویض دنده به نرمی و راحت انجام میشه و خلاص کردنش کمی از پالس راحت تره اما مثل پالس کمی سخت خلاص میشه که در هر صورت این مساله یک مشکل برای هر2 موتور به حساب میاد.واکنش موتور خیلی عالیه.به لطف گشتاور 15.5 نیوتون متریش به محض اینکه گازو فشار میدین موتور به جلو پرتاپ میشه و عقربه ی دورموتور تا دورهای انتهایی به راحتی بالا میاد.نسبت به پالس کمی وحشی تره اما انجینش نرمی پالس رو نداره.حداکثر سرعت این موتورسیکلت حدود 130 کیلومتر هستش.به لطف وزن 137 کیلوگرمیش چپ و راست کردن با این موتورسیکلت خیلی راحته و انگار موتور کاملا در کنترل شماست اما زمانی که به پیچ تند زاویه دار میرسید قضیه برعکس میشه و لاستیک ها چسبندگی لازم رو برای پیچیدن سریع نداره.در جاده های خیس و لغزنده این مساله حادتره و باید خیلی احتیاط کنید.ترک این موتور بسیار نرم و راحته و تو دست انداز ها و پستی بلندی ها این موتورسیکلت به راحتی همرو پشت سر میزاره.مساله ای که ممکنه برای خیلی از افراد مهم باشه به روز بودن طراحی بدنه ی این موتور نسبت به پالسه که به نظر خیلی ها زیبا تره.اما بعضی ها اصالت رو به زیبایی ترجیح میدن که این مساله کاملا سلیقه ایه.در ترافیک ها و جاهای شلوغ به خاطر وزن سبک تر و شعاع کردش فرمون بیشتر راحت تر از پالس عمل میکنه.کیفیت هر2 موتور در سطح خوبی قرار داره اما قطعات اپاچی کمی گران تره.مصرف سوخت هر2 حدودا 3 لیتر در 100 کیلومتر هستش و تقریبا برابره که البته کاملا بستگی به رانندگی شما هم داره.در جدول امتیاز بندی آپاچی امتیاز بیشتری رو کسب کرده اما این مساله چیزی از توانایی های پالس کم نمیکنه.خرید هریک از این 2 بستگی به نیاز و خواست شما از موتورسیکلت داره به طوری که مثلا آپاچی در استفاده روزمره و شهری مناسب تره.از طرفی پالس برای مسافت های طولانی تر مناسب تر و ایمن تره.
در پایان از آقایان رضا کیانی و محمد جواد زندی که موتورهایشان را در اختیار ما قرار دادند و سایت پرشن موتور برای هماهنگی سپاسگزاریم و توجه شمارو به جدول مقایسه جلب میکنیم.

ug4پالس 180
آپاچی 180

9
8
عملکرد انجین

9
10
واکنش موتور

10
9
شتاب ثانیویه

8
9
جعبه دنده

9
8
ترمز

8
8
هندلینک

8
9
وزن

7
9
راحتی

7
9
ظاهر

9
9
مصرف سوخت

84
88
جمع امتیاز

این مقاله در روز 1390/4/11 در هفته نامه خودرو امروز چاپ شد. امیدوارم مفید بوده باشه.

حسـن
۱۳۹۰-۰۴-۱۵, 23:16
من نمی دونستم پالس ug4 تعداد سوپاپش 4 تاست:4chsmu1:
منم اخیرا با توجه به اجرای طرح زوج فرد در اصفهان تصمیم دارم یه موتور برا تو شهر بردارم ولی هنوز بین این دوتا مردد هستم
به نظرم پالس 180 جدید یا همون ug4 خیلی ابهت داره مثل همین سی بی میمونه قیافش اما آپاچی شیک تره

unforgiven
۱۳۹۰-۰۴-۱۶, 07:59
من كاري به مقايسه هاي علمي ندارم...اما در عمل به نظر من پالس بهتره...اين حرفو تجربي ميگم.

Ali
۱۳۹۰-۰۴-۱۶, 10:19
خیلی عالی بود فقط اپاچی 180 2 سوپاپس\پالس 180 هم فکر کنم همینطورهApache 180 RTR (http://www.jahanro.com/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=170&Itemid=210)

nOviA
۱۳۹۰-۰۴-۱۶, 10:45
درسته. تعداد سوپاپ ها اشتباه شده.

جانسون
۱۳۹۰-۰۴-۱۷, 03:29
دوستان کی* گفت پالس یوگ۴ ۲ سوپپ؟؟:afro:

پالس ug4 4 سوپپ ==== dts-i تکنولوژی منحصر بفرد bajaj دارای ۲ شم (اینو تو کتلگش گفت)

آپاچی ۲ سوپپ

mohammad_reza
۱۳۹۰-۰۵-۰۳, 22:47
فقط پالس :d به قول دوستان تجربه ثابت کرده....اپاچ فقط ظاهر قشنگی داره که بعد از چند وقت لش میشه:297:

Alireza
۱۳۹۰-۰۵-۰۴, 00:16
چرا تعصبی حرف میزنید؟ دلیل منطقی بیارید این حرف ها واسه کوچه بازاره شما چه اپاچی ای رو دیدید که لش شده باشه؟

nOviA
۱۳۹۰-۰۵-۰۴, 00:53
بستگی به رسیدگی به موتور داره. کیفیت هر2 تو یه حده.
من خودم اگه میخواستم بین این 2 یکی رو انتخاب کنم آپاچی رو انتخاب میکردم(به خاطر به روزتر بودن و راحتی بیشترش) و اول از همه لاستیکاشو عوض میکردم.

nOviA
۱۳۹۰-۰۵-۱۸, 19:21
اینم صفحه ی اصلیه مقایسه که به درخواست دوستان آپ شد.

http://www.persianmotor.net/attachments/2639d1312901391-pulse-vs-apachi.jpg

Kami
۱۳۹۰-۰۶-۳۰, 22:16
من هر 2 موتور از این خانواده مختلف رو داشتم یعنی اپاجی 160 با پالس 220 و 200
پالس موتور های خشک تری نسبت به اپاجی هست اما مقاوم تر از اپاچیه
از نظر پایداری تو سرعت پالس بهتره . ولی خوب کسایی که قدشون زیاد بلند نیست پیشنهاد میکنم اپاچی بگیرن
در کل هر 2 موتور کاملا عالی و مناسب مصرف برای تردد در داخل شهر هستن

BEHDAD
۱۳۹۰-۰۶-۳۰, 22:58
تجربه منم میگه جفتشون خر کارن فقط من احساس می کنم اپاچی راحت تره و مسلط تری و دنده نرمتر از پالس جا میره و کلاج به قول بچه ها گرگ تره!
پالسم ترمز بهتری داره به نظرم اعتمادم به پالس بیشتره از نظر فنی که این تعصبیه:2i8d4ao:
اما واسه کسی که 2 دل شده باید بگم ظاهر هر کدوم دوس داری و خوست میاد همون بخر فرقی ندارن! پالس لاتیو با ابهت هست و اپاچی پاخورش بیشتره :24::icon_pf (3):

sajad.N
۱۳۹۰-۰۷-۱۱, 13:35
پالس پایداریش سر پیچ ها بهتره.(شاید واسه لاستیک پهن تر باشه) و خوراکش جاده هست..

من احساس میکنم جلوی آپاچی سبکتر باشه.پس مانور پذیری بهتره..خصوصآ تو ترافیک

دوستان گلم کسی راه حل واسه لرزش در دوره موتور 6 هزار به بالا نداره؟؟خیلی رو مخ میره... بیشتر واسه ترک عقب

ممنونم از همه دوستان

amirw3x
۱۳۹۰-۰۷-۱۱, 16:52
سلام به نظر من هر موتوری نگهداری می خواد اگه خوب نگهداری برات خوب کار میده:sumo:

Ali
۱۳۹۰-۰۷-۱۲, 10:46
COMPARE

Pulsar 180

178.6 CC

17 PS @ 8500 RPM

14.2 NM @ 6500 RPM

5 SPEED

147 KG

115.6 PS / TON

GAS FILLED - NITROX
5 STEP ADJUSTABLE

MF - LOW MAINTENANCE

1345 MM

165 MM

FRONT - 260 MM DISC
REAR - 130 MM DRUM

Apache 180

177.4 CC

17 PS @ 8500 RPM

15.5 NM @ 6500 RPM

5 SPEED

137 KG

124.1 PS / TON

MONO TUBE INVERTED, GAS FILLED, SPRING ASSISTED

REGULAR BATTERY

1320 MM

180 MM

FRONT - 270 MM PETAL DISC / REAR - 200 MM PETAL DISC

corvette z06
۱۳۹۰-۰۸-۲۹, 20:54
منم بین این دو موتور گیر کرده بودم و چیزی که باعث شد من پالس بردارم، کیفیت انجین پالس رخ با اصالتش و ...بود.

تعمیرکار من که تمام موتورامو چه سنگین چه سبک پیشش میبرم، کسی که هر روز کارش با تعمیرات موتور هستش بهم گفت من تا حالا 3 تا موتور آپاچی 180 باز کردم!!(این موضوع مال اوایل تابستان90 هستش که تازه آپاچی 180ها اومده بودن)کیفیت موتورشون خیلی پایین هست!!یکی میل سوپاپ کج کرده بود دو تای دیگه هم تایم رد کرده بودن..جالبه که این اتفتقها قبل از 1000 تا واسه آپاچی های 180 رخ داده بود..آپاچی 160 اینطوری نبود، نمیدونم چرا این اینجوری شده!!!

ولی این در حالی هست که حدودا 1 سال یا کمتر از وروود پالس ug4 میگذره نه تنها تعمیرکار آشنا ما موتور پالس ug4 نیاورده پایین،بلکه جایی هم ندیدم این اتفاق بیوفته!!!
ولی هر تعمیرگاهی میرم بطور رندم موتور آپاچی 180 رو باز کرده..

این شد که دیگه سراغ آپاچی نرفتم!!
در ضمن پایداری،ترمز ها،هندلینگ پالس بهتر از آپاچی هستش و در نهایت رخ پالس ug4 تو مایه های cb400 هستش!!احساس سواری یه استریت با اصالت رو بهت میده ولی سواری آپاچی با توجه به صدای موتور و رخش موتور با اصالتی بنظر نمیرسه،داد میزنه من هندی ام..پالس 200 وامثالهم همینطورن!!
شتاب و سرعتشون هم یکی هستش ولی سواری با پالس و ابهتش و صدای نرم انجینش خیییییلی بیشتر میچسبه...

reza KTM
۱۳۹۰-۰۸-۲۹, 21:15
هر کدوم یه سری معایب و مزایا دارند ولی در کل نظر من رو آپاچیه

چند تا پست رو خوندم هی میگن ترمز پالس خوبه
چی ترمز پالس خوبه
تنها باری که من با موتور نزدیک بود تصادف کنم و ترمز های موتور من رو نقش زمین کرد همین پالس با ترمزای مزخرفش بود
چون سریع جیغ میکشه میگید قویه؟
پالس موتور خیلی خوبیه از نظر من چند تا عیب کوچیک داره و یه عیب بزرگ که عیب بزرگ ترمزاشه
تا ترمز میکنی موتور جیغ میکشه و لیز میخوره و فرمون میچرخه و میزنه زمین راکبش رو
کدوم موتور حرفه ای رو شما دیدی که ترمزاش رو که بگیری لیز بخوره و فرمون بچرخه
آپاچی تو بدترین شرایط هم باهاش ترمز کنی تو مسیر مستقیم خط میندازه ولی فرمونش نمیچرخه اما به دلیل قوی بودن زیادی ترمز های پالس و عدم تناسب بین موتور و ترمز تا ترمز میگیری فرمون میچرخه و امکان داره راکب رو بزنه زمین

RED-LINE
۱۳۹۰-۰۹-۰۲, 17:34
من اگر دوباره بخوام انتخاب کنم واقعا گیر میکنم!
آپاچی خیلی خوبه ولی پالس هم نمیشه گفت موتور بدی هست فقط چیزی که دلمو میزنه از پالس واقعا یه بار نشده من برم پیش موتورسازم یه انجین پالس باز نشده باشه اونجا!همیشه پالس ها ولو شدن قطعاتشون ولی تو این 7ماهیی که اونجا میرم یبار فقط یه آپاچی دیدم صفحه عوض کرد.بقیه یا تصادفی بودن که داشت جمعشون میکرد یا مثل من برده بودن آچارکشی و خورده کاری.من شنیدم شاتون آپاچی ضخیم تره و قویتره کسی انجین باز شده جفتشون رو دیده؟
من پالس رو زیاد تست نکردم ولی لرزشش یک مقدار خفیف از آپاچی کمتره،با توجه به لاستیک پهن قاعدتا باید پایداری بیشتری نسبت به آپاچی داشته باشه،ولی تاپ اسپیدش فکر کنم کمتر باشه من خودم سه ترک 130تا رفتم تنها 135تا یکی از دوستام دو ترک 141با آپاچی رفته ولی پالس رو تا حالا بیشتر از 120تا نشنیدم.
از اونطرف بخوایم بریم :دی قیمت قطعات آپاچی یکم بیشتره،البته زیاد تفوات چندانی ندارن مثلا خطر آپاچی37تومنه مال پالس 35 هست،کیلومتر آپاچی 100تومن هست مال پالس 85باید باشه اصلی ولی مسئله ای که هست اون چیزی که من شنیدم قطعات پالس غیز از گمرک که به وفور یافت میشه قطعات هر دوشون پالس تو نمایندگی هم ساپورت خوبی داره،ولی این جهانروی دی...س رفتم نمایشگاه مرکزی یه لیست گذاشتم جلوش با 15قلم از اصلی ترین اجناسی که باید داشته باشن،فکر میکنین چی جواب من رو داده؟!فقط لنت جلو و عقب داریم!
اماااا،با آپاچی اگر تصادف نکنید به جز لنت به هیچ قطعه ای حالا حالا ها احتیاج ندارین...
خیلی بهم نزدیکن این دوتا،اصلا نمیشه گفت کدوم بهتره،هر کدوم یه سری خورده ریز داره که بنابر سلیقه میشه انتخاب کرد آپاچی کیلومتر دیجیتال و ظاهر فانتزی تر و پالس هم قیافه با اباهت تر و چراغ گرد و کیلومتر عقربه ای ...
من هنوزم بعد از 9ماه سواری با آپاچی کسی ازم بپرسه پالس بهتره یا این نمیدونم چی جواب بدم!
من با آپاچی180 نزدیک12هزار کیلومتر رفتم،موتوری بود که باهاش موتورسواریمو یاد گرفتم،میتونید تصور کنید کسی که تازه یاد میگیره دیگه چجوری با موتور رفتار میکنه،البت من زیاد شوت نبودم:crazy:ولی خوب اشتباه پیش میاد،قبل از خرید منو از شتابش و از خرجش میترسوندن،شتابش که در حده یه تیپ5 و جوجه حساب میشه خرج هم انصافا ،یه جفت لنت عوض کردم تا حالا،15بار روغن عوض کردم یبارم گاردم خودشکنی کرده بود عوضش کردم آچار کشی هم 3بار دادم،انصافا هم بهش گاز دادم گاز بد ندادم ولی به جاش خوب بهش گاز دادم،گیربکسش هنوز عالیه و انجینشم همونطور،0تا60رو هم بعده 11هزار تا 4.8زد که موتور صفر فکر کنم 4.4میزنه.
واقعا در مقابل سواری که میده زیاده این خرجا؟!!من که راضیم و میگم نوش جونش،
یا حق.

bahador
۱۳۹۰-۰۹-۱۶, 16:27
یه چیزی آقا وقتی میری17شهریور همه مغازها آپاچی کاکرده دارن برا فروش!عوض یکی چنتا هم دارن!
اگه این آپاچی موتور خوبی که منم طلبشم پس چرا این همه کارکده داره
یعنی چرا این همه آوردن فروختن ! و این نسبت با مقایسه با پالس خیلی فرق داره پاس کمتره !

Kami
۱۳۹۰-۰۹-۱۶, 17:55
یه چیزی آقا وقتی میری17شهریور همه مغازها آپاچی کاکرده دارن برا فروش!عوض یکی چنتا هم دارن!
یعنی چرا این همه آوردن فروختن ! و این نسبت با مقایسه با پالس خیلی فرق داره پاس کمتره !
اپاچی مثل پراید 132 میمونه و پالس مثل پراید 111 که فرقشون توی ظاهرشونه
خوب چیزی که زیاد خرید و فروش میشه زیاد میشه کلا
پالس هرکسی نمیخره چون نسبت به اپاچی جون پسند تر نیست

.:ALIREZA NADERI:.
۱۳۹۰-۱۰-۱۷, 13:09
بر عکس شهر شما این جا بیشتر پالس میشه دید تا اپاچی !

MGEngineer
۱۳۹۰-۱۰-۱۷, 13:52
البته من فکر می کنم خیلی ها این موتور ها رو فقط بخاطر زیبایی میخرن و یه مدت بعد یا زمین میخورن و میان میفروشن یا میبینن اون چیزی نبوده که انتظار داشتن(سطح توقع بالایی داشتن) یا قسطی خریده بودن و نتونستن قسط هاشو بدن
ولی اگر کسی با نگاه واقعی این موتورها رو انتخاب کنه و خوب نگهداری کنه فروشنده نمیشه

reza KTM
۱۳۹۰-۱۰-۱۷, 14:15
همه که به خاطر خراب بودن موتور نمیان موتورو بزارن اونجا که
یه وقت یکی پول لازم داره و ...

.:ALIREZA NADERI:.
۱۳۹۰-۱۰-۱۷, 17:22
من اگر بخام مدت زمان طولانی 80 تا یه کله برم کدوم بهتر عمل میکنه ؟!
یعنی کدوم کمتر داغ میکنه ؟
کدوم کمتر مصرف میکنه ؟

matrixaidin
۱۳۹۰-۱۰-۱۷, 18:35
به نظر من پالس مقاومتش نسبت به اپاچي بيشتره:29:

reza KTM
۱۳۹۰-۱۰-۱۷, 22:14
من اگر بخام مدت زمان طولانی 80 تا یه کله برم کدوم بهتر عمل میکنه ؟!
یعنی کدوم کمتر داغ میکنه ؟
کدوم کمتر مصرف میکنه ؟
این تاپیک تاپیک مقایسه پالس و آپاچی نیست اونجا سوالتون رو بپرسید و کاربرها اونجا جواب بدن

Silver_Star
۱۳۹۱-۰۴-۱۸, 04:37
Bajaj = Pulsar

TVS = Apachi

گروه صنعتي فارس = Pulse

Bajaj Pulsar > TVS Apachi

Pulse Mozakhrafeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Alireza Eteraz‏
۱۳۹۱-۰۴-۱۸, 04:44
Bajaj = Pulsar

TVS = Apachi

گروه صنعتي فارس = Pulse

Bajaj Pulsar > TVS Apachi

Pulse Mozakhrafeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

جوک قشنگی بود:gigglesmile::25r30wi:

کوروش
۱۳۹۱-۰۴-۱۸, 04:47
Bajaj = PulsarTVS = Apachi گروه صنعتي فارس = PulseBajaj Pulsar > TVS ApachiPulse Mozakhrafeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeاین علامت هایی که به سمت بزرگتره هست رو ما سال اول دبستان خوندیم میشه بگی یعنی چی ؟؟؟--------------فارس موتور منتاژش میکنه چه ربطی به اون داره من گیج شدم یکی کمک کنه

juventus
۱۳۹۱-۰۵-۱۵, 04:43
دوستان خر کارتر کدومه وبرای مسافت طولانی مناسب تره

Alireza Eteraz‏
۱۳۹۱-۰۵-۱۵, 04:50
دوستان خر کارتر کدومه وبرای مسافت طولانی مناسب تره
آپاچی موتورراحتیه- ولی پالس سگ جونه من خودم نصف ایرانوباهاش گشتم
یسری ازلوازمشم ارزونتره

juventus
۱۳۹۱-۰۵-۱۵, 07:53
آپاچی موتورراحتیه- ولی پالس سگ جونه من خودم نصف ایرانوباهاش گشتم
یسری ازلوازمشم ارزونتره

حالا که نصف ایرانو باهاش دور زدی چند کیلومتر موتورت کارکرده و آخ گفته.ممنون

Alireza Eteraz‏
۱۳۹۱-۰۵-۱۵, 17:51
شمافرض کن 85تااصلا اگه به موتور برسی مهم نیست چندتا کارکرده شما1000000000کیلومترکارکنه من بهش میرسیدم همه چی موتوروسروقت عوض میکردم اصلا هم آخ نگفته یعنی همه چیش میزون باشه حله
اگه فکرمیکنی همینجوری موتور بگیری بشینی روش ایران گردی کنی سخت دراشتباهی بایدهمونجوری که ازش کارمیکشی خرجشم کنی// جفتشم داشتم ولی الاایوحال پالس بگیرچون سگ جون تره

juventus
۱۳۹۱-۰۵-۱۶, 01:05
شمافرض کن 85تااصلا اگه به موتور برسی مهم نیست چندتا کارکرده شما1000000000کیلومترکارکنه من بهش میرسیدم همه چی موتوروسروقت عوض میکردم اصلا هم آخ نگفته یعنی همه چیش میزون باشه حله
اگه فکرمیکنی همینجوری موتور بگیری بشینی روش ایران گردی کنی سخت دراشتباهی بایدهمونجوری که ازش کارمیکشی خرجشم کنی// جفتشم داشتم ولی الاایوحال پالس بگیرچون سگ جون تره

شرمنده دوست عزیز یه پالس مشکی چراغ قاب دار از نمایندگی بخرم یا از گمرک؟ چه وسایلی روشه و یه کلاه خوب و قفل و دستکش کلا با موتور چند در میاد؟ممنون

Alireza Eteraz‏
۱۳۹۱-۰۵-۱۶, 01:12
منظورت پالس چراغ گرده دیگه(180ug4)میگیدقاب دار؟
صفرمیخوای یادست2-چقدرمیخوای هزینه کنی

juventus
۱۳۹۱-۰۵-۱۶, 01:22
منظورت پالس چراغ گرده دیگه(180ug4)میگیدقاب دار؟
صفرمیخوای یادست2-چقدرمیخوای هزینه کنی

چراغ گرد نه فکر کنم اسپورت باشه.صفر میخوام 3100 پول دارم50 تومن دارم برای کرایه راه گذاشتم آخه خونمون شهرستان شهریاره19833

RED-LINE
۱۳۹۱-۰۵-۱۶, 01:34
آره 180 دیجیتال کم و بیش تو بازار هست جالب اینه اون موقع که من قیمت کردم از چراغ گرد ارزونتر بود.
تا شهریار هم که راهی نیست بنداز آزادگان و و دوربرگردون و برو خونه.
البته اگر تجربه موتورسواری داری.

Alireza Eteraz‏
۱۳۹۱-۰۵-۱۶, 01:36
این عکسی که گذاشتی مدل 2008شه الان باله هم اضافه شده
خودت حساب کن دیگه الان گمرک دوروبره 3تومن صفراین موتورو میده البته بدون بیمه بایدپول جدا بیمه هم بدی
کلاه هم بایدجدا بگیری اگه بدنم پولشو کشیدن روش ولی قفل ومیشه مجانی گرفت

juventus
۱۳۹۱-۰۵-۱۶, 01:42
این عکسی که گذاشتی مدل 2008شه الان باله هم اضافه شده
خودت حساب کن دیگه الان گمرک دوروبره 3تومن صفراین موتورو میده البته بدون بیمه بایدپول جدا بیمه هم بدی
کلاه هم بایدجدا بگیری اگه بدنم پولشو کشیدن روش ولی قفل ومیشه مجانی گرفت

میشه عکس جدیدشو بزاری. پول بیمه چند در میاد. اینارو هم لطف کن بکو چه وسایلی روشه و یه کلاه خوب و قفل و دستکش کلاچند در میاد

Alireza Eteraz‏
۱۳۹۱-۰۵-۱۶, 01:52
19834 بیمه پالسو دقیق الان اطلاع ندارم فکرکنم دوروبره 170 80تومن باشه-کلاهم از18به بالاشروع میشه-قفلم از 6 شروع میشه به بالا کلهم 3250 60بایدپیاده شی

juventus
۱۳۹۱-۰۵-۱۶, 01:57
19834 بیمه پالسو دقیق الان اطلاع ندارم فکرکنم دوروبره 170 80تومن باشه-کلاهم از18به بالاشروع میشه-قفلم از 6 شروع میشه به بالا کلهم 3250 60بایدپیاده شی

ممنون دوست عزیز خیلی بهم کمک کردی

اروین
۱۳۹۱-۰۵-۱۶, 01:59
اپاچی بگیر باحالتره

juventus
۱۳۹۱-۰۵-۱۶, 02:06
اپاچی بگیر باحالتره

چیش باحال تره دوست عزیزمون فلکه زنه خسته (http://www.persianmotor.net/members/%D9%81%D9%84%DA%A9%D9%87+%D8%B2%D9%86%D9%87+%D8%AE %D8%B3%D8%AA%D9%87/) گفت هر دوتاش داشته .ومن موتور سگ جون لازم دارم

Alireza Eteraz‏
۱۳۹۱-۰۵-۱۶, 02:08
اپاچی بگیر باحالتره
بنده خدا تا آخررفت بعداومدی میگی آپاچی بگیر:25r30wi:
دوست عزیز جفتشون تو یک رنج قیمتن حتی آپاچی پایینتره ولی من همون اول بهت گفتم پالس چراغ گردug4داشتم ازش راضی بودم نسبت به آپاچی ولی پالس 180 با کلگیشو نداشتم ولی بنظرمن بین اینو آپاچی منم میگم آپاچی باحالتره ولی باچراغ گردمیگم چراغ گرد
ولی ازلحاظ سگ جونی مطمئن باش پالس بهتره بهت قول میدم

اروین
۱۳۹۱-۰۵-۱۶, 02:30
:25r30wi::25r30wi::25r30wi:

اروین
۱۳۹۱-۰۵-۱۶, 02:33
اره پالس سگ جونه ولی هندلینگ اپاچی باحالتره مخصوصا تو لایی بازی

juventus
۱۳۹۱-۰۵-۱۶, 03:11
:25r30wi::25r30wi::25r30wi:

به چیی میخندی

اروین
۱۳۹۱-۰۵-۱۶, 03:13
هیچی به حرف فلکه زن

ABBAS RR
۱۳۹۱-۰۵-۲۰, 15:39
سام علیک بنده تا به حال آپاچی سوار نشدم .اما با ارز معذرت پالس 180 خیلی از اون یکی قشنگ تر ضمنا پالس وقتی از دور میاد صدای انجنش اینه موتور سنگینه

ABBAS RR
۱۳۹۱-۰۵-۲۰, 15:41
سام علیک بنده تا به حال آپاچی سوار نشدم .اما با ارز معذرت پالس 180 خیلی از اون یکی قشنگ تر ضمنا پالس وقتی از دور میاد صدای انجنش اینه موتور سنگینه

dj abdool
۱۳۹۱-۰۶-۱۱, 11:55
آخره سرعت آپاچی اینه

مشخصات موتور سوار
وزن = 85
قد = 1.80

http://www.aparat.com/v/20c39f5a11444f19f651fd423bfa31f8250256

shahriar
۱۳۹۱-۰۶-۱۱, 12:52
بالس سر و صداش كمتره.
ولي اباچي خوشگلتره.
فكر كنم اباچي سرعتش بيشتره.چون هر دوتا رو نشستم و گاز دادم
ولي بالس سگ جون تره

Mojtaba180
۱۳۹۱-۰۶-۱۲, 16:41
آواز پالس فقط از دور خوش است:16::16::16::16::16::16:

کاوه
۱۳۹۱-۰۶-۱۳, 17:12
اگه از نظر ظاهر بخوای امتیاز بدی به نظر من آپاچی سر تره که بازم به سلیقه بر میگرده
از لحاظ تاپ اسپید زیاد تفاوتی ندارن گرچه یسری یکی کل کل میکرد با آپاچی 147تا رفته که البته مزاح میکرد
پالس موتور عضلانی تری نسبت به آپاچی هست و سگ جون تر اما خدا نکنه تایماش به هم بریزه باید بندازیش دور یا گیربکسشون زوزه بکشه دیگه موتور بشو نیست
هندلینگ آپاچی بهتره و به نظرم راحت تر جمع میشه
هر دوتاشون شاتوناشون ضعیفه و اگه زیاد معکوس بازی کنی و دنده کشیت بد باشه به گاج میره
آپاچی سواریش نرمتره و پالس نسبت به آپاچی خشک تره اما در کل پالسم نرمه و یه موتوره خوبه خیابونی هست
اما به نظره من آپاچی 1سال اول خوبه
عمر انجین پالس بیشتره
نتیجه: هر دوتاشون عین داداش هستن تفاوت هاشونم بسیار جزئی هست و هر کدوم یه مزیت نسبت به اون یکی داره :hanghead:

apache
۱۳۹۱-۰۶-۱۳, 23:18
سلام دوست عزیز هرچی دوست داری بگیر اما رانندگی با آپاچیو 30000 کیلومتر راه رفتن با آپاچی و کیفیت بالای قطعات - سرعت وشتاب بالا - هندلینگ و ترمزهای مطمین - صدای با غرش و قیافه وحشی - فرمون خوب و مسافرتهای گوناگون با ادو موتور آپاچی بهم ثابت کرده این موتور حرف نداره گیربکسشم اصلا ضعیف نیست اینا همش حرف.30000 تا با این موتور و یک آپاچی دیگه منو دوستم راه رفتیم هنوز مثل روز اول حتی بهتر از قبل.البته این یک واقعیت که رسیدگیهای مداوم = سلامت موتور.

Kenji
۱۳۹۱-۰۶-۲۵, 22:36
دوستان نسبت به قیمت فعلی این دو موتور، کدوم به صرفه تره در حال حاضر؟

Alireza Eteraz‏
۱۳۹۱-۰۶-۲۵, 22:54
هیچکدوم...........
ولی دیگه رو زمین باشیو گیر کرده باشی آپاچی:s (9):

RED-LINE
۱۳۹۱-۰۶-۲۵, 23:45
كنجيً خودت كه زياد دستت بوده اين موتورا..
نميارزه ولي مجبور باشي انتخاب كني اپاچي شتابش بيشتره و عقبشم ديسكه قيافشم بهتره...

Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

Gladiator
۱۳۹۱-۱۰-۱۹, 18:45
بنظر من خیلی باهم فرق ندارن ، فقط آپاچی کمی مدرن تر بنظر میاد ، هردو موتور با کیفیت هستن ، آپاچی بخاطر وزن سبکترش شتابش بیشتره از پالس ، ولی پالس خیلی خرکارتره ، آپاچی رینگو پیستونش نسبت به پالس ضعیفه
من شخصا پالس رو انتخاب میکنم

meisam
۱۳۹۱-۱۰-۳۰, 21:16
دوستانی که آپاچی دارن میدونن که آپاچی وقتی داغ میکنه چی میشه....
صداش عوض میشه....
قارقاری میکنه وقتی گاز برگشت میکنه آدم حالش بد میشه....:1tongue:
بعدشم انگار صفحه کلاچ تموم شده دیگه حال نداره....
اما پالس مثل پلنگ خستگی ناپذیره
مخصوصا پره ایش سری قدیم

- - - Updated - - -

در ضمن کیفیت رنگ پالس واقعا بهتره
نمیدونم اگه آپاچی سفید نداشت مردم میخواستن کدوم رنگشو بگیرن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

امیر علی110
۱۳۹۱-۱۱-۲۱, 15:19
عرض کنم خدمت داداشای گلم ،که هر دو دوتا موتور تو یه رده هستن.
سر و ته هردو تا شون رو جمع کنی یه سر ی مزایا و معایب پالس داره یه سری مزایا و معایب آپاچی داره ،اصلا نمیشه گفت کدوم بهتره.
فقط به نظر من کسی که می خواد از بین پالس و آپاچی انتخاب کنه بهتر اینه که رخ هرکدوم رو که می پسنده رو انتخاب کنه.
تازه یه چیزی که خیلی مهمه و جامونده اینه که این دو تا موتور هندیه ،هندیا هم آدمای با احساساتی هستن پس موتور هاشونم با احساساتن پس باید با موتور هندی با احساسات رفتار کنی.

شایسته فر
۱۳۹۱-۱۱-۲۱, 18:44
از نظر اینکه هر جا به موتورت دست بزنن و تعمیر کارش زیاد باشه پالس بهتره
سیم کشی آپاچی رو هر کسی سر ازش در نمیاره؛ باید بره کلاس یا دهنش.....

K.I.A
۱۳۹۱-۱۱-۲۱, 21:44
http://www.persianmotor.net/attachment.php?attachmentid=28170&stc=1&d=1360433606

Amir_ti
۱۳۹۲-۰۶-۲۵, 20:41
سلام
اقا من یه اماتورم میخوام برای رفت و آمد دانشگام یه موتور بگیرم
دو سال برام کار کنه
اهل دور دور هم نیستم
با توجه به اینکه آماتورم هستم
یه چیزی باشه راحت بشه باهاش سواری کرد
خداییش هیچی از موتور نمیدونم :11:
چی پیشنهاد میدید با این شرایط سرمون کلاه نره
قربون همه

farshad 54
۱۳۹۲-۰۶-۲۵, 23:39
سلام
اقا من یه اماتورم میخوام برای رفت و آمد دانشگام یه موتور بگیرم
دو سال برام کار کنه
اهل دور دور هم نیستم
با توجه به اینکه آماتورم هستم
یه چیزی باشه راحت بشه باهاش سواری کرد
خداییش هیچی از موتور نمیدونم :11:
چی پیشنهاد میدید با این شرایط سرمون کلاه نره
قربون همه

درود

دوست عزیز موتور سواری بلدی ؟

چقدر میخوای پول موتور بدی ؟

البته یه تاپیک جدا بزنی سوالتو و شرایططو اونجا مطرح کنی بیتره به خاطر حفظ قوانین سایت :3:

Amir_ti
۱۳۹۲-۰۶-۲۶, 09:10
درود

دوست عزیز موتور سواری بلدی ؟

چقدر میخوای پول موتور بدی ؟

البته یه تاپیک جدا بزنی سوالتو و شرایططو اونجا مطرح کنی بیتره به خاطر حفظ قوانین سایت :3:

دارم گواهینامه رو میگیرم
حدودِ 5.500 ( راستی یادم رف بنویسم منظورم همین پالسه 180 یا آپاچیِ)

Gladiator
۱۳۹۲-۰۶-۲۶, 10:04
پالس از آپاچی خرکارتر و محکمتره ، لوازمش هم راحت تر گیر میاد ، آپاچی شتاب اولیه خوبی داره چون سبکه و قیافش اسپرت تره ، بنظر من پالس بگیر

Amir_ti
۱۳۹۲-۰۶-۲۶, 12:27
راستی یکم بیشتر شرایطم رو بخوام بگم :28:

"روزانه 60 کیلومتر باهاش برم دانشگاهو بیام
حدوداً 5500 میخوام خرج کنم
بخاطر ترسی که از موتور دارم خیلی سرعت برم 90تا
مسیرمم بیشترش اتوبانو ترافیکه
یه چیزی میخوام راندنش راحت باشه
(جدا از راحتی زین , دور زدنُ اینا )

اولین باره میخوام موتور بگیرم"

سرتونوم درد اوردم شرمنده:6:

farshad 54
۱۳۹۲-۰۶-۲۶, 17:53
درود

دوست عزیز شما با 5/5 میتونی یه پالس 180 92 در حد صفر بخری راحتم روزی باهاش 100 کیلومتر را بری دو سالم بدون دردسر واست موتوره خیالت راحت بیا من بهت دست خط محضری بدم که خیالت راحت باشه

رانندگی باهاش هم راحته

موفق باشی

r.hasani7023
۱۳۹۲-۱۰-۲۵, 20:14
سلام دوستان عزیز بنده مبخام موتور بگیرم دارم به گاج میرم خسته شدم یکی میگه پالس یکی میگه اپاچی چی بخرم نمدونم برای دانشگاه رفتن میخام زیاد اهل چرخیدن بیخودی نیستم با گاز دادن رسیدگیمم خوبه هر 700 الان روغن موتور خودمو عوض میکنم

storm
۱۳۹۲-۱۰-۲۵, 20:22
سلام دوستان عزیز بنده مبخام موتور بگیرم دارم به گاج میرم خسته شدم یکی میگه پالس یکی میگه اپاچی چی بخرم نمدونم برای دانشگاه رفتن میخام زیاد اهل چرخیدن بیخودی نیستم با گاز دادن رسیدگیمم خوبه هر 700 الان روغن موتور خودمو عوض میکنم

اولا که یه تاپیک جداگانه مشاوره خرید جداگانه بزنید
دوم فرقی نمیکنن در حد همن و تقریبا یکی هستن
و به نظر من پالس و بیشتر کسایی که میخرن برا ساده بودنش و یه خورده به طرح های قدیمی شباهت داره

amo hosein
۱۳۹۲-۱۰-۲۵, 21:08
اگه دست دوم میخوای پالس.اگه صفر میخوای آپاچی.نظر شخصی.

h0ssein
۱۳۹۲-۱۰-۲۵, 23:26
پالس و عاپاچ هیچ فرقی ندارن دوتاش دوتاس بنا به سلیقت یکیو انتخاب کن سوار شو حالشو ببر

r.hasani7023
۱۳۹۲-۱۰-۲۵, 23:45
دمتون گرم یدونه دیدم 90 اپاچی 4500کاکرد 4500قیمت داده

shahin.r1
۱۳۹۲-۱۰-۲۶, 10:57
تو بازار الان این قیمت خیلی بالاست الان تو گمروک 89 3 تومن میفروشن 90 نهایت 3500 3600 فی میخوره

منوچهر
۱۳۹۲-۱۰-۲۶, 20:25
دمتون گرم یدونه دیدم 90 اپاچی 4500کاکرد 4500قیمت داده

اگه واقعا 4500 تا کار کرده و رنگش سفید باشه قیمت 4 تا خوبه ولی 4و نیم یکم بالاست براش

r.hasani7023
۱۳۹۲-۱۱-۰۷, 23:45
خدایی دمشون گرم بابا میگه جوونیاش موتور ژانی سوار میشده الان ما گیر کردیم بین اپاچ پالس که هر دو هندین

ابوالفضل88
۱۳۹۳-۰۱-۲۲, 12:39
سلام به نظر من آپاجی نرمتره شیک تره ترمزاش بهتره و..... منم آپاجی خریدم واقعا موتور کم خرج و نرمیه

باتشکر

saman zx
۱۳۹۳-۰۱-۲۲, 13:03
عشق است فقط پالس 180
تو هندیا فقط پالس 180 ug4 خوش میاد
خوش هیکل خوش قیافه ترمزاش به نسبت خوب
از همه مهم تر این که به خاطر چراغ گرد بودنش خیلی لاتیه
مردونست

ولی اپاچی من نمی پسندم صداش غار غار میکنه
ترمزش یه کم محکم میگری جیغ میکشه
سری جدید هم قیافشو بهم ریختن

ولی در کل این دو تا در حد هم هستن

ali dalton
۱۳۹۳-۰۱-۲۶, 17:17
سلام خدمت دوستان عزیز
من خودم تا چند وقت پیش عاشق پالس ug4 ابی بودم
تا اینکه با اوس حبیب یک موتور ساز کار کشته و کار بلد اشنا شدم
مطمئنم خیلی ها اسمشو شنیدن
این بنده خدا با 65 تا 70 سال سن بهم گفت جوون من روزی و میبینم که همه پالس های ug4 رو بیارن و بزار و بگن موتور ماهارو بگیریم اپاچی بدین بهمون
من گفتم شاید داره این پیرمرد چرند میگه ولی بعد چند سال خودم با چشمای خودم دیدم و به حرفش رسیدم الان بیشتر ug4 سوار ها خودشون هم میدونن این موتور حرفی در مقابل اپاچی نداره
هر کدوم از دوستان خواست براش ثابت میکنم اپاچی بهتره اونم با دلیل و منطق

خودم عاشقش بودم و اپاچی و قبول نداشتم ولی با دلایلی که برام روشن شد عاشق اپاچی شدم

یا علی

saman zx
۱۳۹۳-۰۱-۲۶, 17:37
سلام خدمت دوستان عزیز
این بنده خدا با 65 تا 70 سال سن بهم گفت جوون من روزی و میبینم که همه پالس های ug4 رو بیارن و بزار و بگن موتور ماهارو بگیریم اپاچی بدین بهمون
من گفتم شاید داره این پیرمرد چرند میگه ولی بعد چند سال خودم با چشمای خودم دیدم و به حرفش رسیدم الان بیشتر ug4 سوار ها خودشون هم میدونن این موتور حرفی در مقابل اپاچی نداره

خودم عاشقش بودم و اپاچی و قبول نداشتم ولی با دلایلی که برام روشن شد عاشق اپاچی شدم

یا علی

مگه میخای چه کار بکنی ug4 حرفی مقابل اپاچی نداره ؟
منتظر دلیل و منطقت هستم ؟

Gladiator
۱۳۹۳-۰۱-۲۶, 18:35
سلام خدمت دوستان عزیز

یا علی
هر کدوم نسبت به دیگری دارای برتری ها و ضعف هایی هستن ، تقریبا تو یه سطحن ، آپاچی کمی مدرن تر و تندو تیزتره ، عوضش پالس کم خرجتر و سگ جون تره

ali dalton
۱۳۹۳-۰۱-۲۶, 23:24

پالس 180 به حجم 6\178 سی سی 17 اسب بخار در 8500 دور در دقیقه و حداکثر گشتاور 2\14 نیوتن متر در 6500
rtr180 حجم 4\177 سی سی را دارد که حداکثر قدرت 3\17 اسب بخار در 8500 دور در دقیقه و حداکثر گشتاور 5\15 نیوتن متر در 6500 دور در دقیقه را در زمان مسابقه تولید می کند
شتاب اپاچی بالاتره به طوری که در دور موتور پایین شتاب سریعتری میگیره به محض گاز دادن
گشتاور پالس به آن rtr ارائه می ده نمی رسه
اپاچی تو سربالایی و گردنه و سینه کش ها خیلی سربلندتر از پالس هست
دنده های اپاچی خیلی نرمتر از پالس هست

اپاچی تو ثانیه 4.45 به سرعت 60 کیلومتر میرسه
پالس تو ثانیه 5.10 به سرعت 60 کیلومتر میرسه

اپچای تو 13.5 میزنه 100تارو
ولی پالس تو 15.8

اپاچی منعطف و تیزه یعنی می تونه به سرعت از 30 تا 70 کیلومتر در ساعت در هر دنده برسه

وزن اپاچی 137 کیلوگرم
وزن پالس 148 کیلوگرم
مصرف سوخت بیشتر پالس نسبت به اپاچی
51لیتر در اتوبان اپاچی
55 لیتر در اتوبان پالس
کمک های اپاچی خیلی نرمتر از پالس هست و هندلینگ بهتری تو پیچ ها داره
نوع فرمون و سیستم فرمون پالس خیلی قدیمی هست و
دسـتگیره های بلند کـمک بزرگی به موتورسیکلت سواری که قصد تفریح و لذت دارد را نمی کنند
__________________________________________________ _______________________

....پالس.... ...اپاچی...

ترمز جلو

دیسک با قطر 240 میلی متر

دیسک با قطر 270 میلی متر

ترمز عقب

کاسه ای با قطر 130 میلی متر

دیسک با قطر 200 میلی متر

اتوبان

هر لیتر 2\55 کیلومتر

هر لیتر 51 کیلومتر

شهر

هر لیتر 8\45 کیلومتر

هر لیتر 43 کیلومتر

کلی

هر لیتر 1\48 کیلومتر

هر لیتر 45 کیلومتر

طول × عرض × ارتفاع (میلی متر)

1165×750×2035

1100×730×2085

مرکز تا مرکز چرخها (میلی متر)

1330

1326

وزن بدون بنزین (کیلوگرم)

147

137

دنده 3

3\6 ثانیه

3\5 ثانیه

دنده 4

6\9 ثانیه

8\7 ثانیه

دنده 5

6\14 ثانیه

1\10 ثانیه

ترمز گیری (60 کیلومتر در ساعت تا صفر)

6\20 متر

7\19 متر

تایرها (جلو وعقب)

17×75/2/17×90\100

17×90/90/17×80\110

نسبت قدرت به وزن

6\115 اسب بخار بر تن

126 اسب بخار بر تن

- - - Updated - - -

پالس 180 به حجم 6\178 سی سی 17 اسب بخار در 8500 دور در دقیقه و حداکثر گشتاور 2\14 نیوتن متر در 6500
RTR180 حجم 4\177 سی سی را دارد که حداکثر قدرت 3\17 اسب بخار در 8500 دور در دقیقه و حداکثر گشتاور 5\15 نیوتن متر در 6500 دور در دقیقه را در زمان مسابقه تولید می کند
شتاب اپاچی بالاتره به طوری که در دور موتور پایین شتاب سریعتری میگیره به محض گاز دادن
گشتاور پالس به آن RTR ارائه می ده نمی رسه
اپاچی تو سربالایی و گردنه و سینه کش ها خیلی سربلندتر از پالس هست
دنده های اپاچی خیلی نرمتر از پالس هست

اپاچی تو ثانیه 4.45 به سرعت 60 کیلومتر میرسه
پالس تو ثانیه 5.10 به سرعت 60 کیلومتر میرسه

اپچای تو 13.5 میزنه 100تارو
ولی پالس تو 15.8

اپاچی منعطف و تیزه یعنی می تونه به سرعت از 30 تا 70 کیلومتر در ساعت در هر دنده برسه

وزن اپاچی 137 کیلوگرم
وزن پالس 148 کیلوگرم
مصرف سوخت بیشتر پالس نسبت به اپاچی
51لیتر در اتوبان اپاچی
55 لیتر در اتوبان پالس
کمک های اپاچی خیلی نرمتر از پالس هست و هندلینگ بهتری تو پیچ ها داره
نوع فرمون و سیستم فرمون پالس خیلی قدیمی هست و
دسـتگیره های بلند کـمک بزرگی به موتورسیکلت سواری که قصد تفریح و لذت دارد را نمی کنند
__________________________________________________ _______________________

....پالس.... ...اپاچی...

ترمز جلو

دیسک با قطر 240 میلی متر

دیسک با قطر 270 میلی متر

ترمز عقب

کاسه ای با قطر 130 میلی متر

دیسک با قطر 200 میلی متر

اتوبان

هر لیتر 2\55 کیلومتر

هر لیتر 51 کیلومتر

شهر

هر لیتر 8\45 کیلومتر

هر لیتر 43 کیلومتر

کلی

هر لیتر 1\48 کیلومتر

هر لیتر 45 کیلومتر

طول × عرض × ارتفاع (میلی متر)

1165×750×2035

1100×730×2085

مرکز تا مرکز چرخها (میلی متر)

1330

1326

وزن بدون بنزین (کیلوگرم)

147

137

دنده 3

3\6 ثانیه

3\5 ثانیه

دنده 4

6\9 ثانیه

8\7 ثانیه

دنده 5

6\14 ثانیه

1\10 ثانیه

ترمز گیری (60 کیلومتر در ساعت تا صفر)

6\20 متر

7\19 متر

تایرها (جلو وعقب)

17×75/2/17×90\100

17×90/90/17×80\110

نسبت قدرت به وزن

6\115 اسب بخار بر تن

126 اسب بخار بر تن

r.hasani7023
۱۳۹۳-۰۱-۲۷, 00:05
دوستان قضیه شاتون چیه؟ امشب یه اپاچی دیدم 80هزارتا راه رفته بود طرف میگفت موتور حرف نداره فقط روغن حساس باید زود عوض شه .

h0ssein
۱۳۹۳-۰۱-۲۷, 00:22
اینایی که گفتی همه رو کاغذ بود بی خود رو یچیز تعصب نشون ندید هرکی دوست داره آپاچ بگیره هرکی دوست داره پالس بگیره ، یچیز سلیقه ای هست/
حالا چون آپاچ شاتون کوتاهتری داره اندازه یه نخود شتابش بیشتره که اونم خیلی توفیقی نمیکنه/
این حرفارو جایی نگو ، حالا اینجا بچه هاش باحالن چیزی بهت نمیگن/
پالس و اپاچ هردو موتورای خوبی هستن هرکی بگه پالس یا آپاچی بده زر زیاتی زده باس خابوند دهنش بهش گفت مرتیکه چطور از موتور استفاده کردی که به این روز افتاده حالا اومدی میگی نمیدونم آپاچ فلانه پالس بهمانه/
اینا دلیل و منطق نیست اینا تعصبه ، تعصب بیجا/

MANHUNT
۱۳۹۳-۰۱-۲۷, 00:23
شتاب 0 تا صد اپاچی 13 و شتاب صفر تا صد پالس 180 13/5 هستش تنها نیم ثانیه تفاوتش هست اونجور که شما دوست عزیز بچه محل میگی شتاب پالس 180 یه دفه اندازه سی جی هستش دیگه یه سی جی 16 ثانیه به صد میرسه نه یه پالس 180

BroCk.LeSnaR
۱۳۹۳-۰۱-۲۷, 04:00
ali dalton عزیز اول مرسی بابت اطلاعاتت اما بروشور خوندن خیلی سادست ! وسیله نقلیه اصلا اینجور نیست که با بروشور خوندن بتونی رو یه وسیله حساب کنی ! وسیله باید بهت بسازه از اینکه باهاش رانندگی می کنی حس خوبی بهت بده احساس امنیت و قدرت :14: اپاچی سوارای خیلی زیادی رو دیدم که رفتن سراغ پالس اما پالس سوارای کمی رو دیدم که رفتن سراغ اپاچی :sleep: من جفتشو سوار شدم و نمی گمم که فرق انچنانی درشون هست مثل اینکه شما میگی حرفی برای گفتن نداره و این حرفا . . . چون واقعا جفتشون در یه سطح هستند ! اما نظر شخصیم پالس رو ترجیح میدم به اپاچی ! و اینکه خواستی راجع به موتور ها نظر اینا بدی اگه تجربه ی شخصیت باشه خیلی بهتره تا اینکه بروشور بخونی . . . چون بروشور خیلی تا واقعیت فرق داره . . . شما هم که طرفدار پالس بودی با یه بروشور یی هویی نظرت برگشت به اپاچی ؟ من خودم 0 تا صد سریعتر از 16 ثاینه شما با موتوری که چند سالی کار کرده پر کردم 0 اش پیش کش حالا دیگه نمی دونم شما چجوری . . .

ابوالفضل88
۱۳۹۳-۰۲-۳۰, 17:42
آپاچی 180 سرعتش بیشتره نرمتره زیباتره سرعتش بیشتره واین سرعتی که ممنبا آپاچی 180 رفتم 4110741107

vahidps
۱۳۹۳-۰۲-۳۱, 00:08
شک نکن پالس نرمتره چون 10 کیلو سنگین تره ولی تو ترمز آپاچی خیلی بهتره ولی رو آپاچی مچ دست زودتر درد میگیره

Reza-M
۱۳۹۳-۰۳-۰۵, 01:55
به نظر من آپاچی
چرا؟
1.نرم تر از پالس هست
2.شتاب بیشتری نسبت به پالس داره
3.خوشگل تره (البته این شخصیه)
4.ارزون تره
5.د خ ت ر خورش بهتره
سرعتشو نمیدونم کدوم بیشتره ولی من با جی پی اس با آپاچی 130 تا زدم حالا اگه خودت میدونی پالس چقدر میره مقایسش کن

شاید تنها مزیت پالس خر کار تر بودنش هست که شک دارم این جدیدا اون جوری باشه

دوست عزیز اقا رضا ؛ این ویژگی هایی که شما در مورد موتور (اپاچی) گفتی همشون درستن اما پالس خیلی سرتره.. من خودم با پالس ug4 180 : آپاچی 180 رو تو جاده سوسکش کردم -- اپاچی شتابش نسبت به پالس خیلی پایینه هم شتاب هم سرعت . دقیق نمیدونم اما فکر کنم یه 600 یا 700 متری از اپاچی عقب بودم ازش جلو زدم.. اپاچی موتور خوبیه خوش قیافس اسپرته اما پالس اونم ug 4 یه چیز دیگست..
تو جاده های ایران به جز موتور های سنگین : پالس بهترین و سرترین موتور تو جادست سرعت و شتاب فوق العاده بالا ٬ هیچ موتوری ((جز موتور سنگین)) به گردش نمیرسه..

41373

prince0fpersia
۱۳۹۳-۰۵-۱۱, 09:05
آخره سرعت آپاچی اینه

مشخصات موتور سوار
وزن = 85
قد = 1.80

http://www.aparat.com/v/20c39f5a11444f19f651fd423bfa31f8250256

توی این کلیپ زیاد مشخص نیست ولی فکر میکنم با سرعت 115 یا 120 کیلومتر ، دور موتور میرسه به ردلاین. درسته؟

مال پالس توی چه سرعتی وارد رد لاین میشه؟

Amir R1
۱۳۹۳-۰۵-۱۱, 09:56
تو جاده های ایران به جز موتور های سنگین : پالس بهترین و سرترین موتور تو جادست سرعت و شتاب فوق العاده بالا ٬ هیچ موتوری ((جز موتور سنگین)) به گردش نمیرسه..
کی میگه نمیرسه جی تی او تمیز ug4 که هیچ اگه 5و6و7 شم بسازن سوسک میکنه:20:

Mersad_Gothic
۱۳۹۳-۰۵-۱۱, 11:00
تجربه شخصی من میگه
تنها برتری که پالس نسبت به آپاچ داره اینه که وقتی میره رو ردلاین موتور نرمی و کم لرزش بودنش رو حفظ میکنه! اما چه رو کفی، چه تو شیب، چه تو سربالایی به آپاچی نمیرسه.
آپاچی از 100 که رد میشه صدای موتور بدجوری عوض میشه و احساس می کنی الان از شاسی کنده میشه...
اما بجز این مورد تو تمام موارد، سرعت، شتاب، مصرف سوخت، ترمز و... و... و... آپاچی قابل مقایسه با پالس جوجو4 نیست.
با توجه به صحبت هایی که بود در مورد ضعیف بودن انجین آپاچی شنیده بودم، هر یک هفته تا 10 روز روغن آترود توش میریختم و البته همیشه هم پُــرگاز میروندم و مشکلی نداشتم.
سند تمام حرفامم فروش با کلی ضرره پالس UG4 منه که هنوز 2000 کیلومتر کار نکرده. 3 بار همشهری آگهی دادم و موتور آخرشم بیخ ریشه خودمه! به مولا که خستم کرده :sad: ولی کافیه یه بار آپاچ تمیز رو آگهی کنی! از ساعت 8 صبح بهت زنگ میزنن! بالاخره آدم باید کلیه جوانب و در نظر بگیره واسه انتخاب موتور!
فک نکنم دوستان موتورشون تمیز و صفرتر از موتور من باشه که بخوان بگن پالس من لشه و فلان!
خلاصه اگه دنبال طول عمر بیشتر انجین هستید، پالس، اما در سایر موارد (کلیه موارد) آپاچ سرتر از پالسه
(تصویر: تاپ اسپیدی که شمال به جنوب تونل توحید (شیب) با آپاچ زدم. هرکاری کردم پالس به این سرعت نرسید!!! فک کنم باید تو خواب ببینه)
و من الله توفیق :sleep:

44604

prince0fpersia
۱۳۹۳-۰۵-۱۱, 12:57
ممنون از نظر دوستان
من شاید فردا به احتمال زیاد برم که یکیش رو بخرم. خیلی وقته در موردشون سوال میپرسم و مطالب دوستان رو میخونم ولی متاسفانه تاحالا هیچکدومش رو سوار نشدم(به جز چند بار ترک ug3 که قدیمها نشستم).
از یه طرف عاشق ابهت و لاستیک های پهن پالسم از یه طرف کیلومتر دیجیتال و ظاهر اسپرت جلوی آپاچی رو هم دوست دارم.

گفتم بیام هردو رو تلفیق کنم و برم پالس دیجیتال بخرم اما نمیدونم چرا زیاد نمیشینه به دلم و فکر کنم بعدا موقع فروشش هم سخت و با ضرر بتونم بفروشم (من نهایت 2 سال بیشتر نمیخوام نگه دارم و برای همین بازار فروش دست دوش هم برام مهمه).

توی رنگ هم هنوز بین مشکی و قرمز (ئاسه پالس) مردد هستم. مشکی به نظرم با ابهت تر هست ولی زودتر خراب میشه و از رخ میفته! نمیدونم آیا واقعا همینطوره یا نه؟

Reza-M
۱۳۹۳-۰۵-۱۲, 04:03
عمرآ اپاچی بتونه به پالس برسه.. فقط پالس

همه جوره یرتره پالس از اپاچی ـــ والا من به شخصه تاحالا هرکیو دیدم که اپاچی خریده ناراضی بود از این موتور (اپاچی) ؛ مخصوصآ این اپاچی جدیدا که اصلآ بدرد نمیخورن. اپاچی تولید سالهای قبل خوبه اما بازم درحد و اندازه پالس نیست، چون قیمت پالس و اپاچی یکی هستن همه خیال میکنن اپاچی در حد پالسه؛ نه داداش اپاچی خودشو بکشه به پالس نمیرسه.

- - - Updated - - -

کی میگه نمیرسه جی تی او تمیز ug4 که هیچ اگه 5و6و7 شم بسازن سوسک میکنه:20:

اقا امیر گل: شما با چشم خودت دیدی که جی تی او پالسو بگیره؟ ----- نمیخوام بگم جی تی او موتور بدیه خیلی هم خوبه و خیلی هم طرفدار داره اما در اندازه ای نیست که با 180 گاز بده.

- - - Updated - - -

ممنون از نظر دوستان
من شاید فردا به احتمال زیاد برم که یکیش رو بخرم. خیلی وقته در موردشون سوال میپرسم و مطالب دوستان رو میخونم ولی متاسفانه تاحالا هیچکدومش رو سوار نشدم(به جز چند بار ترک ug3 که قدیمها نشستم).
از یه طرف عاشق ابهت و لاستیک های پهن پالسم از یه طرف کیلومتر دیجیتال و ظاهر اسپرت جلوی آپاچی رو هم دوست دارم.

گفتم بیام هردو رو تلفیق کنم و برم پالس دیجیتال بخرم اما نمیدونم چرا زیاد نمیشینه به دلم و فکر کنم بعدا موقع فروشش هم سخت و با ضرر بتونم بفروشم (من نهایت 2 سال بیشتر نمیخوام نگه دارم و برای همین بازار فروش دست دوش هم برام مهمه).

توی رنگ هم هنوز بین مشکی و قرمز (ئاسه پالس) مردد هستم. مشکی به نظرم با ابهت تر هست ولی زودتر خراب میشه و از رخ میفته! نمیدونم آیا واقعا همینطوره یا نه؟

داداش پالس دیجیتال نگیر امپر گرد بگیر خوشکل تره. در مورد رنگشم فقط مشکی بگیر داداش بهترین رنگ برای پالس مشکیه ... اصلآنم نگران فروشش نباش خیلی راحت ازت میخرن. موفق باشی

Gladiator
۱۳۹۳-۰۵-۱۲, 08:35
پالس پول نقده ، به یه اشاره فروش میره
در ضمن آپاچی و پالس هر کدوم مزایا و معایبی دارن برای خودشون و هر کدوم برتری هایی نسبت به دیگری دارن ، ولی در کل پالس بهتر از آپاچیه هردورو سوار شدم و دوستانی هم که داشتن تو این چند سال از هردو موتور امتحان گرفتن و پالس نمره بهتری نسبت به آپاچی کسب کرده
رضا جان جی تی اوی سالم پالسو میگیره شک نکن ، هم تو شتاب هم تو تاپ اسپید ، ولی خب دیگه !!! اگه گازو یکسره ببندی بهش قفل میکنه و از این نظر برد با موتور سوپاپه :11:

Amir R1
۱۳۹۳-۰۵-۱۲, 09:14
اقا امیر گل: شما با چشم خودت دیدی که جی تی او پالسو بگیره؟ ----- نمیخوام بگم جی تی او موتور بدیه خیلی هم خوبه و خیلی هم طرفدار داره اما در اندازه ای نیست که با 180 گاز بده.

آره داوش با چشم دیدم پالسو سوسک میکنه حتی خودمم سوسک کردم:happy4:

prince0fpersia
۱۳۹۳-۰۵-۱۲, 21:21
من نمیخوام از پالس بد بگم ولی امروز که سوارش شدم اصلا انتظارم رو برآورده نکرد. من روی نرمی پالس خیلی حساب کرده بودم و فکر میکردم یه چیزی در حد دنبه باشه ولی اینطور نبود. چون قبلا باکسر 125 داشتم هیچ تجربه ی تازه ای برام نبود پالس سواری!(حداقل از نظر نرمی)

البته یه تیکه تو اتوبان نیایش تخته کردم و تا 100 تا گاز دادم که خیلی حال داد. خیلی راحت به 100 رسید و معلوم بود عدد کیلومتر شمار واقعیه و مثل موشک از کنار ماشینا رد میشدم! (اینکه میگم مثل موشک واقعا مثل موشک بود! چون من بارها و بارها این اتوبان رو با انواع ماشین ها و حتی موتور قبلیم طی کردم اما هیچکدوم همچین حسی بهم نداده بود)

چند بارم رو دنده های سبک(4-5) با سرعت پایین(30-50) یهو تخته کردم و شتابگیری(کشش) دنده هاش واقعا خوبه و از اینشم خوشم اومد.

خلاصه این بود تجربه ما از پالس!

من پالس موتور مشکی تاحالا سوار نشدم اما این سری جدیدارو بازم دارن انجین نقره ای میزنن و به نظرم ممکنه دوباره روزای خوش پالس های انجین نقره ای تکرار بشن:2gwb921:

Mersad_Gothic
۱۳۹۳-۰۵-۱۲, 21:43
البته از حق نگذریم گیربکس پالس خیلی قویتر از آپاچیه. :hanghead:
آپاچی گیربکس ضعیفی داره.
واسه کسی که تا حالا 125 سوار میشده، پالس نمره قبولی میگیره.
اما واسه کسی که قبلا تجربه بقیه موتورای هم رده پالس رو داشته اصلا رضایت بخش نیست.

h0ssein
۱۳۹۳-۰۵-۱۳, 00:21
موتور صفر اون نرمی که موتور آبندی شده رو داره نداره این هزار بار/
متاسفانه منتاژ بسیار بد این دو موتور یکم ما رو دودل کرده که کدوم خوبه کدوم بده/
موتور باید یکم کار کنه آبندی بشه ، آچارکشی ، در صورت لزوم فیلر گیری ، استفاده از روغن خوب سرحال بودن شمع ها اینا همه تاثیر داره تو خوب کارکردن موتور و نرمی و زیر پا/
همه چیز اگه اوکی باشه هم پالس هم آپاچ هردو عالی هستند/

کل کل بیخود بین این دو موتور نکنید اونایی که واقعا موتور سوار باشند میدونن هر دو موتور عالی هستند اونایی هم که تعصب بیخود دارند میگن آپاچی فلانه پالس بهمانه/
هرکی هرچی میپسنده و باهاش حال میکنه سوار شه این دیگه جای بحث نداره/

Mersad_Gothic
۱۳۹۳-۰۵-۱۳, 00:32
همه میدونن این دو موتور یه سری فاکتور مثبت و یه سری فاکتور منفی نسبت بهم دارن.
چه اشکال داره اونکه میخواد انتخاب کنه آگاهانه انتخاب کنه؟

Reza-M
۱۳۹۳-۰۵-۱۳, 03:15
پالس پول نقده ، به یه اشاره فروش میره
در ضمن آپاچی و پالس هر کدوم مزایا و معایبی دارن برای خودشون و هر کدوم برتری هایی نسبت به دیگری دارن ، ولی در کل پالس بهتر از آپاچیه هردورو سوار شدم و دوستانی هم که داشتن تو این چند سال از هردو موتور امتحان گرفتن و پالس نمره بهتری نسبت به آپاچی کسب کرده
رضا جان جی تی اوی سالم پالسو میگیره شک نکن ، هم تو شتاب هم تو تاپ اسپید ، ولی خب دیگه !!! اگه گازو یکسره ببندی بهش قفل میکنه و از این نظر برد با موتور سوپاپه :11:

نمیدونم والا به نظر من فکر نکنم جی تی او پالس رو بگیره.. حالا شما بهتر میدونید شایدم بگیره

r.hasani7023
۱۳۹۳-۰۵-۱۳, 11:26
دوستان تا قبل از اینکه من بخام بخرم اینجا میخوندم تاپیک ها کامل خوندم الان چند وقته اپاچی دارم موتور خوبیه به نظر بنده که شاگرد شما اساتید هستم این موتور ترمز واقعا خوبی داره فقط قلقش دست بیاد موتور نرمی گیبرس نرمی داره شتاب فوق العاذه فقط باید حواست به فلاپ ها باشه اگر دیر بهش برسی سر صدا دیگه کم نمیشه و اما پالس که دوستان دارن موتور قدرتی مخصوصا تو سرعت بالا نداشتن صدا به خاطر فلاپ نداشتن شاسی به نظر من از اپاچی جون دار تره توی شتاب کم میاره ولی تو دور واقعا عالیه البته خرجشم رکمتره نسبت اپاچی .

Mehran KJ
۱۳۹۳-۰۶-۱۰, 16:32
چرا شما ننوشتید پالس دوتا شمع داره

prince0fpersia
۱۳۹۳-۰۶-۱۰, 17:01
من تاحالا آپاچی سوار نشدم ولی طبق تجربه ی یکماهم از پالس، موتور خوبیه .
نرمه(البته خیلی چیز رویایی فرض نکنید. بهتره بگم معمولیه!) .
ترمز عقب معمولی اما ترمز جلوی خیلی خوبی داره.
شتاب گیریش نسبتا خوبه. میشه گفت از سی جی سریعتره و مخصوصا قوی تر(یعنی اگر سربالایی باشه اختلاف بیشتر مشخص میشه).
همچنین کشش دنده های سبک مثل ۳ و۴ و ۵ خیلی خوبه و روی هر دنده ای تخته کنید بی جواب نمیذارتتون و خوب شتاب میگیره (شتاب ثانویه اش نقطه قوتشه).
زورشم بد نیست و توی سربالایی ها آدمو راضی نگه میداره.
به نظر میرسه کیفیت انجین مرغوب باشه و آدم همش ترس و لرز اینو نداشته باشه که وای گاز ندم الان میترکه!! و نکته خوب دیگه اش اینه که توی دور موتور های بالا هم به لرزش نمیفته و فقط صدای موتور کمی زیر میشه.
کلا بی صدا بودن و بی لرزش بودنش خیلی خوبه. چه زین راکب و چه جاپایی ها اصلا توی هیچ دور موتوری لرزش ندارهـالبته یه مقدار ریز لرزش قاعدتا طبیعیه!).

تنها عیبی که من میتونم ازش بگیرم وزن زیادشه . البته این فقط در زمانی ایراد محسوب میشه که شما پیاده بخواید موتور رو جا به جا کنید. جا به جا کردنش واسه همه ، مخصوصا افراد قد کوتاه و یا سبک وزن کمی سخته و خطرناک!! ممکنه موتور بیفته از دستتون!

یه ایراد دیگه هم جنس خشک و سفت دسته فرمون هست(جایی که فرمون رو میگیرد منظورمه). اگر مثل من قدتون بلند باشه و یا اهل اسپرت نشستن رو موتور باشید!(وزنتون رو بندازید روی فرمون) کف دست ها بعد چند دقیقه درد میگیره و اگر کار هرروزتون باشه مطمئنا به یه بیماری مزمن تبدیل خواهد شد. (البته مطمئن نیستم این مشکل برای همه پیش بیاد چون وزن بالا تنه ی من از حالت نرمال شاید ۲ برابر سنگین تره! (بدنسازی!)).

کیفیت قطعات و مونتاژ خوبه و مثلا سیم آویزون یا شبلنگ آویزون یا پیچی که با زور بسته باشن و یا نا هماهنگی بین فلاپ و زین و سایر قطعات نمیبینید و همه چیز درست و خوب طراحی شده. اگر تجربه اولتون نباشه به هرجای موتور که نیاز باشه به راحتی میتونید دسترسی داشته باشید. مثلا زین ها به راحتی درمیاد و جا میره. یا اگر بخواید پنچر گیری کنید خیلی راحت و بدون زحمت و زور زدن میشه چرخهارو باز کرد و درآورد و دوباره جا زد . خلاصه مهندسی سازه و برای همه چیش معلومه از قبل فکر شده!

یه ایراد دیگه اش لاستیکشه که البته روی آسفالت خیس مشکلی نداره اما رو خط کشی هایی که حالت سرامیکی داره یا بعضی جاها مثل پل های فلزی که خیس باشه و ... لیز میخوره.

از نظر برقی هم خوبه و مشکل نداره (شده دو هفته استارت نزدن و باتری هم وصل بوده و بعد تنها با یه استارت روشن شده... قبلا هم باکسر داشتم که داداش کوچیکه ی همینه و اونم بعد از ۲ سال خوابیدن با یه هندل روشن شد! و باتریشم سالم بود و خراب نشده بود و بعد از شارژ شدن یکساله دیگه است که هنوز داره کار میکنه).

کلا موتور سفت و محکمیه و به همین زودیا خراب نمیشه!

ابوالفضل88
۱۳۹۳-۰۷-۰۹, 22:07
سلام دوستان اینجوری معلوم نمیشه یه مسابقه بزارین معلوم بشه کدوم سرعتش بیشتره البته هم مدل باشند

soleymani
۱۳۹۳-۰۷-۱۰, 00:16
دوست عزیز هر دو 180 هستن و حداکثر سرعتشون 130 تا اخرشه
فقط توی شتاب اپاچی یکم سریع تره و فرمون نرم تری برای لایی کشی

hadixxx0
۱۳۹۳-۰۷-۲۶, 23:23
قبول آپاچی خوش رخ تره!!!!!! اما اینم قبول کنین فقط وقتی ازش پیاده میشی واز دور نگاش میکنی خشگله (یجورایی انگاری کوچیکه) یه نفر با قد معمولی 1.80 سوارش میشه انگار گوریل انگوری نشسته رو ماشین بنگلی :) چه برسه یه آدم درشت اندام !! اما پالس مردونست یه استیل خاصی داره که اونی که ماشین باز یا موتور باز حرفه ایه حسش میکنه

البته اینم اضافه کنم این نظر شخصی بندست :image111:

محمد دولابی
۱۳۹۳-۰۷-۲۶, 23:49
داداش پالس هستا بندیت نیست !
انقدری کوچیک بزرگیش فرق نداره
من 2تاشو داشتم آپاچی بهتره
دوستم هم پالس داره موتور منو سوار شدش میگه آپاچی بهتره
ولی در کل 2تاش یه پخه :retarded:

dash.ebram
۱۳۹۳-۰۷-۲۷, 00:47
سلام..
به نظر من اپاچی از لحاظ ظاهر خیلی زیباست مخصوصا وقتی رو جک بقل بزاری و از دور نگاه کنی جیگری هست واسه خودش.....
پالس هم موتور خوبیه ولی صداش به خودش نمیخوره!!!!موتور به این گندگی صداش شبیه به ارمیچر هست!!!(البته باجاج عقده کم صدایی بقیه موتورا رو سرns خالی کرد)رو سلو صدا تراکتور میده!
تو اصفهان که پالس نازش خریدار نداره یعنی کلا موتور اسپرت کمتره نسبت به سی جی و کاب(برعکس تهران)

MANHUNT
۱۳۹۳-۰۷-۲۷, 03:05
جفتشون يكي هستن هيچ فرقي ندارن اوني اپاچي داره ميگه اپاچي بهتره اوني هم كه پالس داره ميگه پالس بهتر