PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Megelli 250R & مگلی 250

صفحه ها : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

Farzad
16-08-1389, 03:54 بعد از ظهر
من رو موتور که میشینم اصلا ت*** نمیخوره ولی وقتی چرخ رو میگیرم بالا میزنم 1 کلاچ رو هم میگیرم حرکت میکنه چرخ. یه نفر بهم گفت باید اینطوری باشه اما من شک دارم یه کم. کلاچ رو هم تنظیم کردم همینطوری بود در هر صورت

بازم ممنون.

در مورد لرزش چی ؟

MCP
16-08-1389, 04:05 بعد از ظهر
من رو موتور که میشینم اصلا ت*** نمیخوره ولی وقتی چرخ رو میگیرم بالا میزنم 1 کلاچ رو هم میگیرم حرکت میکنه چرخ. یه نفر بهم گفت باید اینطوری باشه اما من شک دارم یه کم. کلاچ رو هم تنظیم کردم همینطوری بود در هر صورت

بازم ممنون.

در مورد لرزش چی ؟

موتورت رو دست دوم خریدی ؟ تنظیم کمک فنر عقب روچک کن حتما.نرم و سفت میشه. احتمالا کمک شما رو حالت سفت تنظیم شده. تو دست انداز ها اذیت نمیکنه ؟

لرزش رو دیگه باید اساتید با تجربه نظر بدن! علل مختلفی میتونه داشته باشه.

sirn
16-08-1389, 04:54 بعد از ظهر
لرزش چرخ شاید بخاطر سفت بودن زنجیر هست...که فشار زیادی رو دنده زنجیر میاره و به شکل لرزش چرخ عقب لمس میشه...ولی باید از نزدیک دید ......اینطور نمیشه نظر قطعی داد....:297:
در رابطه با چرخیدن چرخ عقب موردی نیست...اگه کلاچ تنظیمه...سواری بگیری بهتر میشه...همون که روی موتور میشینی و رو دنده..کلاچ میگیری چرخ ت*** نمی خوره...یعنی مشکلی نیست..

Farzad
16-08-1389, 08:53 بعد از ظهر
منظورم از ت*** نخوردم جلو و عقب رفتن موتور بود زمانی که تو دنده هست و کلاچ رو گرفتم . . .

کمک خیلی عمل کردش خوبه و به نظرم با وزن منم تناسب داره . . .

همون پیچی که روی کمک هست رو باید شولو سفت کنم ؟ !

به راحتی انجام میشه ؟ ! شیوه*ی خاصی نداره ؟ !

این لرزشش رو نمیدونم کجا ببرم نشون بدم . . . به هرکسی اعتماد ندارم

چون تمام گند کاری های موتور سازه قبلی که آچار کشی کرده خودم دارم رفع میکنم

آلانم رادیاتور رو کامل باز کردم و کامل شستو شو کردمش لوله های داخل موتور رو هم کامل شستم خیلی کثیف بودش . . . آب رادیاتور کاملا گل بود که فکر میکنم دوستانه دیگه هم این مشکلو داشته باشن . . . توصیه میکنم این کارو بکنید . . . .

در اخر هم ضد یخ Motorex ریختم داخلش

با حجم داخل موتور و رادیاتور و مخزن رادیاتور یه چیزی حدود 870 میلی لیتر ضد یخ ریختم من

یعنی آب رو به طور کامل خالی کردم و ضد یخ ریختم

MCP
16-08-1389, 09:46 بعد از ظهر
نحوه تنظیم کمک رو تو دفترچه توضیح داده و انگار آچار مخصوصی هم میخواد. فردا نگاه میکنم ببینیم همینطور هست یا نه...

کار خوبی کردی که سیستم خنک کننده رو شستشو دادی.
ولی بهتر نبود آب و ضدیخ رو با نسبت 50% مخلوط میکردی ؟

استفاده از ضد یخ خالص یا مخلوط بیش از 60% با آب میتونه باعث بروز مشکلاتی برای موتور بشه . مثل خوردگی شیمیایی ، ایراد در عملکرد واتر پمپ ،افزایش فرسایش در موتور ..
جالب تر اینکه خاصیت ضد یخ و ضد جوش بودن اون هم کاهش شدیدی پیدا میکنه ...
همینطور که در نمودار مشخصه :

346
[Only registered and activated users can see links]
ضد یخ های موجوذ بازار ، مخلوط 50% میتونه تا -35 درجه تحمل کنه.

Farzad
16-08-1389, 10:03 بعد از ظهر
راستش امير جان منم هميشه تو ماشينم نصف نصف ميريختم، ولي موتور رو نمي دونستم و از اقاي نادري كه برسيدم به من كفتن تمامش رو موتوركس بريزم و حتي اكه كم كرد بازم ضد يخ اضافه كنم...

Babak
16-08-1389, 10:03 بعد از ظهر
mcpجان ضدیخ های موتورکس آماده برای مصرف هست و احتیاج به اضافه کردن آب نیست.روی خودش نوشته:14:
ضد یخ های دیگه تو بازار موجوده بله او نهارو باید با آب مخلوط کرد چون به صورت خالص به موتور آسیب می زنه و درجه انجمادش هم بالاتره تا زمانی که با آب مخلوط به شه.

MCP
16-08-1389, 10:15 بعد از ظهر
درسته بچه ها ،
الان داشتم تو سایتش موتورکس رو نگاه میکردم ، دیدم زده آماده استفاده. و آقا فرزاد مشکلی در این رابطه ندارند.
توضیحات من در مورد ضد یخ خالص بود.

راستی مایع ضد یخ موتورکس چه رنگی هست ؟
و حجم کل سیستم خنک کننده مگلی فقط 870 سی سی هست ؟ رادیاتور و موتور و مخزن با هم ؟ نمی دونم چرا به نظرم کم میاد!

Farzad
16-08-1389, 11:08 بعد از ظهر
خوب حالا میرسیم به کارایی که دیروزو امروز کردم

اینارم دارم میگم که دوستان اگه خواستن کارایی شبیه به کارای من بکنن یه فرضیه*ای داشته باشن . . . و فک نکنن واسه هر کار موتورشون باید برن پیش موتور ساز . . .

---- تعویض سی دی آی : به یک آچار آلن و آچار 10 نیاز هستش که جای سی دی آی زیر کمک فنر هستش و روی بدنه*ی اصلی با 2 تا پیچ وصل شده و با یه کم حوصله راحت میتونید عوضش کنید . . .

حالا تغیراتی که کرد بعد از تعویض سی دی آی موتور :

1. بالا رفتن دوره موتور از 1.1 به 1.5

2. حل شدن خاموش شدن موتور وقتی که سرد هستش . . .

3. حل شدن مشکل پرش دوره موتور ( زمانی که موتور سرد بود و start میزدم از 1.1 به 0 پرش میکرد همش )
4. start خوردن موتور بدون مشکل و حتی بدون استفاده از ساسات

و در آخر اینکه کار کرده موتور به نظرم از نظر احتراق خیلی بهتر شده (( شایدم تلقین باشه ))

----ریگلاژ کردن کلاچ از سر اهرم کلاچ و سر گیری بوکس که فرایند تعویض دنده و خلاص کردن به طرز چشم گیری راحت تر و روونتر شده

----تنظیم اهرم تعویض دنده و قرار دادن اهرم مقداری بالاتر از جای قبلی (( یه مقدار گیر میکرد به میله*ی پایین اهرم و تعویض دنده سخت بود کمی ))

----نصب 2 عدد بوق لند کوروز روی پیچ های فوقانیه رادیاتور (( به نظرم بوق خودش یه کم صداش کم بود - هر چند که صدای موتور کفایت میکنه همجا . . . ))

----بازو بسته کردن تمام فلاپ های موتور بخاطر جای قرار گرفتن بعضی از فلاپ ها چون به نظرم درست فیکس نبودن رو هم . . . و سفت کردن و چک کردن پیچ های دیگه*ی موتور (( آچار کشی سطحی ))

----باز کردن منبع فیلتر هوا و تمیز کردن آن و شستن فیلتر هوا (( به شدت کثیف بودش . . . )) به خاطر کارکرد بهتره موتور و احتراق بهتر و مصرف کمتر . . .

( جای فیلتر هوا هم دقیقا زیر صندلی اصلی موتور هستش که 6 تا پیچ خودکار داره که 2 تاش زیر باک هستن . . . )

----زدن مقداری روغن واسکازین به زنجیر چرخ برای کارکرد بهتر و کم سرو صدا شدن آن

----در آخر هم باز کردن رادیاتور , منبع آب اضافه*ی رادیاتور و شستن کامل آنها و شیلنگ های رابط آنها , و شستن مجرا های گردش آب موتور و تخلیییه آن به وسیله*ی دهان مبارک ! ! ! (( البته فوت کردم : دی )) و تعویض آب رادیاتور با ضد یخ MotoreX

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
از امیر جان (( MCP )) و آقای نادری بابت کمک ها و راهنمایی هایی که کردن تشکر دارم . . . .

دوستان اگر کسی نظری راجع به کارهای دیگر هم داره بده خوشحال میشم راهنمیم کنید . . .

ممنون

-------------------------------------یه نتیجه گیرییه کلی هم میخوام بکنم از این چیزایی که تا حالا به چشمم خورده از این موتور

موتور مگلی بسیار موتور خوبی هستش و طراحی بسیار هوشمندانه و به روزی داره و اگر درست رفتار بشه باش موتور بی اذیتی هستش ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

امیدوارم باز هم اینطوری بمونه بعد از گذشته 4000 کیلومتر کار کرد

---------- Post added at 11:08 PM ---------- Previous post was at 11:02 PM ----------

درسته بچه ها ،
الان داشتم تو سایتش موتورکس رو نگاه میکردم ، دیدم زده آماده استفاده. و آقا فرزاد مشکلی در این رابطه ندارند.
توضیحات من در مورد ضد یخ خالص بود.

راستی مایع ضد یخ موتورکس چه رنگی هست ؟
و حجم کل سیستم خنک کننده مگلی فقط 870 سی سی هست ؟ رادیاتور و موتور و مخزن با هم ؟ نمی دونم چرا به نظرم کم میاد!
امیر جان رنگش اگه اشتباه نکنم آبی بود و غلظت بسیار کمتری نسبت به ضد یخ هایی که من تا حالا دیده بودم داشت (( البته من تو پارکینگ بودم و نور کافی نبود که رنگ دقیقش رو ببینم : دی: دی کلا تو نور کم کار میکردم ))

این 870 میلی لیتر هم با این احتساب گفتم ===== >> 870 سی سی موتور 30 سی سی رو زمین ( : دی ) 100 سی سی داخل ظرف باقی موند

MCP
16-08-1389, 11:22 بعد از ظهر
خیلی خوب و مفید توضیح دادی.
افرادی که به موتورشون علاقه مندن و دوست دارن خودشون هم دست به کار بشن ، این پست خیلی به کارشون میاد.

Sination
17-08-1389, 01:08 قبل از ظهر
موتور مگلی بسیار موتور خوبی هستش

نگی جایی ها !!!

اقا هیچ کس در مورد گیر بکس بنده نظری نداره ؟:s (9):

Babak
17-08-1389, 01:54 قبل از ظهر
تو که اینقدر صبر کردی پس یه کم دیگه صبر کن قطعا تو کاملا سالم ببندحیفه اینجوری حمع کنه انگار هیچ کاری نکرده دلتم می زنه.صاحب بعدیشم هر روز دعات نمی کنه:11:

Farzad
17-08-1389, 05:57 قبل از ظهر
بالاخره شما هم دیدیم آقا سینا

سایت معرفی میکنی میذاری میری ؟ !

مخلصیم

سینا جون من که گفتم تا الآن که 4000 تا کار کرده مشکل خاصی نداشته و همه چیزش سالم مونده

به نظرم اگه زیادی از این موتور انتظار نداشته باشیم مثلا سرعت 200 و شتاب 0-100 3 ثانیه مشکلتمون کمتر میشه . . .

چون واقعا از طراحی موتور هیچ اشکالی نمیشه گرفت, به این طراحی نمیخوره که به خواد همچین مشکلاتی داشته باشه

MCP
17-08-1389, 10:09 قبل از ظهر
با نظر فرزاد موافقم. مگلی طراحی دقیقی داره ، نه فقط در ظاهر بلکه در تمام جزئیات . سیم کشی و نحوه عبور اونها ، جنس اتصالات و ...
موتورم زیاد کار نکرده اما من که ازش راضیم و ارزش پولش رو داره.

sirn
17-08-1389, 10:34 قبل از ظهر
اتفاقا در راستای صحبتهای دوستان و تایید ان........ ما هم از این موتور بسیار راضی هستیم و تا بحال ازاری برای ما نداشته و تمام نیازهای مارو از یه 250 براورده کرده..امیدواریم تا موتور زیر پامون هست این رضایت وخشنودی حفظ بشه....:bighug:

Sination
17-08-1389, 01:42 بعد از ظهر
سلام فرزاد جون مخلصیم

MCP
17-08-1389, 04:17 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

امروز فنر رو بررسی کردم! به نظرم باید اون قسمت مشکی بالای فنر که حالت دنده ای داره رو چرخوند ؟ ( جای دست نداره که! )

حالا با چه ابزاری باید اون رو چرخوند ؟
قبلش نیاز داره که پیچی رو باز کنیم ؟
شکل تو دفترچه که کاملا فرق داره و کمک فنر برعکس نصب شده.
امروز متوجه شدم وقتی دو نفره باشیم ، کمک کاملا جمع میشه و اصلا جای بازی نداره...

نیما نادری
17-08-1389, 08:20 بعد از ظهر
سلام

سمت پدال دنده روی زانو مینشینیم دست راست را دست کش کار پوشانده و به فنر قرمز میرسانیم سپس به نیت سفت کردن فنر را درجا به شکل پادساعتگرد میچرخانیم

تست میکینم اگر سفتی به میزان دلخواه بود قاب پلاستیکی سه گوش طرف مقابل را باز کرده با دوسویی بلند مهره چکش خور بالای فنر قرمز را تا رسیدن روی مهره

چکش خور زیری تاب داده با چند ضربه سفت میکنیم .تمام نه پیچی باز و نه پیچی بسته شد:mypersianforum (531

---------- Post added at 08:20 PM ---------- Previous post was at 08:04 PM ----------

خوشبختانه این آقا فرزاد عزیز رو هم زیارت کردیم و از شانس بچه فنی و پر دل و جراتی تو موتور هست

از امیر گل هم به خاطر حرکت استثنایی (در خطه ی سرسبز شمال)روی شیر بنزین مگلیشون و رسیدن تمام و کمال به موتور نهایت سپاس رو دارم

باشد تا دوستانی که در جای جای این مملکت کوله بار فنی را به دوش میکشند ولی هنوز معنی شرط دست به آچار بودن تا لذت بردن از موتوریو نمیفهمن بفهمن

خاصه دوستانی که اگر 750 هم داشتن موتور از دستشون به un شکایت میکرد و حالا 250 مگلی رو شبیه cbr 600 rr میبینن غافل از اینکه آدرس رو درست اومدن ولی زنگو اشتباه زدن:9:

Farzad
17-08-1389, 09:03 بعد از ظهر
شرمنده می کنید جناب نادری ولی من اولین بارم بود دست به یه موتور میزدم حتی cg 125 هم داخلش رو ندیده بودم پس حالا حالا ها باید یاد بگیرم از اساتید،ولی خوب من یه ذوق عجیبی که از بچگی داشتم این بود که وسایل جدیدم رو روز اول باز میکردم ببینم چی داره... این کارایی هم که کردم در همون راستا بود مقداری...
ولی همین منو شگفت زده کرد که هر چیزی سر جای خودش بود و حتی فکر جای دست هم واسه جاهایی که مهره میخورد کردن طراحانش...دیگه وقتی فکر این چیزا شده باشه مشخص هست که خود موتور چه طراحییی داره...ولی یکم اطلاعاتم بیشتر بشه قصد دارم کاربرات هم باز کنم اما دوس دارم مثل بعضی مواقع به خاطره ی تلخی سرانجامش نباشه ...

نیما نادری
18-08-1389, 12:19 قبل از ظهر
باز کردن کابراتور فقط در موارد ضروری پیشنهاد میشه ...چون قلب موتوره و با قلب شوخی نمیشه کرد:gigglesmile:

نیما نادری
18-08-1389, 10:35 قبل از ظهر
next generation of megelli muffler 347

BKING
18-08-1389, 10:50 قبل از ظهر
next generation of megelli muffler

اين اگزوز چه مزيت هايي نسبت به مدل قبل دارد ؟ ( به خصوص صدا؟)

m3hiran
18-08-1389, 10:53 قبل از ظهر
اقا به نظرم شما این مگلی رو بیش از حد بزرگ کردید این موتور ته تهش بتونه یه سوناتا یا زانتیا رو بگیره اونم تا سرعت110-120
من با ازرای داداشم کل انداختم با اختلاف زیاد زدمش گفتم ایول چه موتوریه این مگلی نگو اقا دنده رو اصلا رو تیپ ترونیک نذاشته بوده بعد من نشستم پشت ازرا داداشم با مگلی تا 80 تا اون جلو بود تا 100 مساوی اما بعدش نه اثری از داداشم بود نه اثری از مگلی :25r30wi::25r30wi:
0-100 هم که گرفتم براتون در بهترین حالت 6.8-7 میزنه اگرم کسی میگه بهتر میزنه با فیلم ثایت کنه چون این موتور مال این صحبت ها نیست

نیما نادری
18-08-1389, 11:06 قبل از ظهر
توقع بیجا از مگلی مشکلیه که حل شدنی نیست:297:

MCP
18-08-1389, 11:13 قبل از ظهر
این اگزوز رو gpr اختصاصی برای مگلی تولید کرده یا یونیورسال هست ؟
شامل فقط مافلر یا کل سیستم اگزوز ؟ اون بست های بالای مافلر رو هم داره ؟

BKING
18-08-1389, 11:16 قبل از ظهر
اقا به نظرم شما این مگلی رو بیش از حد بزرگ کردید این موتور ته تهش بتونه یه سوناتا یا زانتیا رو بگیره اونم تا سرعت110-120
من با ازرای داداشم کل انداختم با اختلاف زیاد زدمش گفتم ایول چه موتوریه این مگلی نگو اقا دنده رو اصلا رو تیپ ترونیک نذاشته بوده بعد من نشستم پشت ازرا داداشم با مگلی تا 80 تا اون جلو بود تا 100 مساوی اما بعدش نه اثری از داداشم بود نه اثری از مگلی :25r30wi::25r30wi:
0-100 هم که گرفتم براتون در بهترین حالت 6.8-7 میزنه اگرم کسی میگه بهتر میزنه با فیلم ثایت کنه چون این موتور مال این صحبت ها نیست

سلام

خب همون 0-100 خوبه ديگه:clap:

نیما نادری
18-08-1389, 11:20 قبل از ظهر
کاملا اختصاصی فقط مافلر

بست هم حتما داره بابا gpr هست .

Gpr.it

sirn
18-08-1389, 11:29 قبل از ظهر
حذف شود...

MCP
18-08-1389, 11:34 قبل از ظهر
کی در دسترس خواهد بود ؟ :26:
قیافش که باحاله ، کیفیتش هم که ایتالیاست!
قیمت حدودی ؟

نیما نادری
18-08-1389, 12:27 بعد از ظهر
برای عید انشالاو قیمتش فعلا مشخص نیست

Farzad
18-08-1389, 12:45 بعد از ظهر
ببخشید مهران جان ولی به نظرم این بزرگ کردن نیس که بگی موتورم مشکلی نداره ! ! ! ! دقیقا اگر پست من رو بخونید میبینید که منم گفتم باید در حد خودش ازش انتظار داشت ! من این انتظارو ندارم که بیاد مثلا لامبورگینیرو بزنه ! چرا؟ ! ! چون من 4 تومان پول دادم طرف خدا تومان ! پس هر چیزی در حد خودش ! من در حد یه موتور 250 تک سیلندر پلاک شده ی خوش قیافه و کلی چیز دگه . . . میگم خیلی موتور خوبی هست ! نظری هم ندادم که فلان ماشینو میگیره فلان ماشینو نمیگیره !

اما شک نکن خیلی از ماشینارو تو شتاب اولیه ( 0-100)میزنه !

اما به شخصه خود من آدمی نیستم که این چیزا زیاد واسم مهم باشه

---------- Post added at 12:45 PM ---------- Previous post was at 12:42 PM ----------

یه چیز جالبه دیگه اینکه رادیکال الآن موافق مگلی شده و مهران مخالف : دی

Sination
18-08-1389, 01:31 بعد از ظهر

چقدر خفنه ! grand prix (GP) باید چیزه شاخی باشه !

الان توی شرکت موجوده ؟! + قیمت ؟

MCP
18-08-1389, 02:33 بعد از ظهر
سلام

سمت پدال دنده روی زانو مینشینیم دست راست را دست کش کار پوشانده و به فنر قرمز میرسانیم سپس به نیت سفت کردن فنر را درجا به شکل پادساعتگرد میچرخانیم

تست میکینم اگر سفتی به میزان دلخواه بود قاب پلاستیکی سه گوش طرف مقابل را باز کرده با دوسویی بلند مهره چکش خور بالای فنر قرمز را تا رسیدن روی مهره

چکش خور زیری تاب داده با چند ضربه سفت میکنیم .تمام نه پیچی باز و نه پیچی بسته شد:mypersianforum (531

طبق راهنمایی جناب نادری ، امروز انجام شد! دقیقا همونطور که توضیح دادند ، تر و تمیز و بی دردسر تنظیم شد. حدود 2 سانت سفت تر کردم ببینیم چی میشه. ابتدا روی بالاترین حالت ( نرمترین ) بود.
مهره 1 همراه با چرخاندن فنر میچرخه و بعد از انتخاب محل مناسب ، مهره شماره 2 را سفت میکنیم.
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

m3hiran
18-08-1389, 04:12 بعد از ظهر
کسی گنده نکرده دوستان فقط نظراتشون در مورد موتورشون گفتند ....بنده هم همینطور ...شما نظر خودتو داری و بس واینکه هر کی در مورد موتور مورد علاقش چه نظری داره به کسی مربوط نمیشه....
کسی تو این چند صفحه در مورد کورس انداختن با f16 حرفی نزد...حالا ازرا کیلو چنده.......
تو رو بخدا بیخیال .......تا به الان من هر وقت در مورد تجربه خودم در مورد مگلی میگفتم سریع نه اقا اینجوری نیست...ما هم حرفی نداریم خوب شاید برای شما اینجوری نیست ولی واسه ما اینجوریه و مشکل نداره و راحت داریم سواری میگیریم...حالا بازم دو دوست دیگه مشکل خاصی ندارند خوب به من و شما مربوط نمیشه ...اتفاقا باعث خشنودی هست که دوستان بدون مشکل با موتورهاشون حال میکنند....

اینم جواب شما جای تبریک گفتن و همچنین خوشحالی از بابت اینکه موتوراشون خریدن و بدون اینک مسئله ای داشته باشنده
محمد جان من نمیگم شما حرف بیراه میزنی اتفاقا هر چی میگی درسته خود من هم تمام حرفات رو تجربه کردم ولی به نظرم شتاب 0-100 5 ثانیه یه رویا واسه این موتور هستش:laie_14: مثلا mcp عزیز میگه این موتو تو سرعت 120 تا هم گاز بدی میکنه ولی اصلا اینطوری نیستش
در ضمن منظورم از بزرگ کردن اینه که کسی اگه عنوان تاپیک رو نبینه فکر میکنه دارید در مورد r6 صحبت میکنید:999:
البته ممکن شماها مشکلی باهاش نداشته باشید ولی به نظر من این مشکلات رو داره
1.مصرف سوخت موتور فوق العاده بالاست
2.دید اینه ها بسیار بده
3.کمک فنرش اصلا خوب نیست توی دست اندازها ادم رو به گریه کردن میندازه
4.موتور تا 45 دقیقه خوب سواری میده ولی بعدش از نوک پات تا سرت درد میگیره
5.موتور رو هر کاری کنی بازم لرزش داره(برعکس هیوسانگ)
6.نور چراغ ترمز با وقتی که در شب چراغ روشن تفاوت کمی میکنه و این میتونه خیلی خطرناک باشه
7.موتور امپر رادیات نداره مثل دایلیم ادم فقط موقعی میفهمه جوش اورده که خاموش بشه
8.شیر بنزین فابریکش هم که دیگه همه میدونن چجوریه باید با 10 تا استارت روشنش کرد
9.دور موتور تو بعضی دورها پرش داره مثل 7
10.نور پایین موتور خوب ولی نور بالاش اسمون رو روشن میکنه واصلا خوب نیست
11.وقتی فرمون رو به چپ میچرخونید بوق میزنه که واقعا ضایع است
12.جکش هم تو پیچیدن به چپ به زمین میخوره
13.جای دنده اصلا خوب نیست میخوای دنده عوض کنی باید زیاد پات رو بیاری بالا و توی تعویض سریع دنده به مشکل میخوری
14.لاستیکش فوق العاده لیز هست حتی از پالس و اپاچی هم بدتر
15.ترمزاش به نظرم اصلا خوب نیست ترمز جلوش موتور رو به طرفین میکشه و میکوبه اصلا نرم ترمز نمیگیره
16.موتور حتی یه سرویس اولیه نداره
17.تو سرعت بالای 140 ادم اصلا احساس امنیت نمیکنه
18.صدای اگزوزش هم که همه میدونن مثل موتور کراس میمونه
ولی درکل دوستانی که پشت این موتور نشستند پشت دایلیم و هیوسانگ و نینجا هم بشینن ببینن موتور یعنی چی

رادیکال الآن موافق مگلی شده و مهران مخالف : دی
نه فرزاد جان من مخالف مگلی نیستم هر چی باشه الان تو پارکینگ جا خوش کرده ولی میگم موتور بی عیبی نیست

sirn
18-08-1389, 05:02 بعد از ظهر
حذف شود

MCP
18-08-1389, 06:46 بعد از ظهر
البته ممکن شماها مشکلی باهاش نداشته باشید ولی به نظر من این مشکلات رو داره
2.دید اینه ها بسیار بده
6.نور چراغ ترمز با وقتی که در شب چراغ روشن تفاوت کمی میکنه و این میتونه خیلی خطرناک باشه
7.موتور امپر رادیات نداره مثل دایلیم ادم فقط موقعی میفهمه جوش اورده که خاموش بشه
13.جای دنده اصلا خوب نیست میخوای دنده عوض کنی باید زیاد پات رو بیاری بالا و توی تعویض سریع دنده به مشکل میخوری
15.ترمزاش به نظرم اصلا خوب نیست ترمز جلوش موتور رو به طرفین میکشه و میکوبه اصلا نرم ترمز نمیگیره

1. مگلی یک موتور با طراحی ریس هست. 250R .پس نباید انتظار مصرف در حد کاب رو داشت. مصرفش فکر میکنم حدود 5 باشه که وحشتناک هم نیست و برای این موتور معمولیه. حداقل برای من که فاکتور مهمی نیست و قبل از خرید هم این نکته رو می دونستم و با علم به این موضوع خریدم.
2.اتفاقا من از آینه هاش خوشم میاد. اصلا لرزش نداره. در حد آینه پاترول نیست اما در حدی که لازمه برای رانندگی نشون میده.
3.ایرادی تو فنر و کمک ندیدم. دست انداز شدید بزنی که لندکروز هم فریاد میزنه. از آپاچی تو دست انداز ها نرمتره. البته به خاطر فرم نشستن اگر ترمز بگیری و همزمان تو دست انداز هم بری فشار مضاعف بهت میاد. که تقصیر مگلی نیست. چون برای شهر پر از سوراخ و کار بانکی و خرید سوپر مارکت ساخته نشده.
4.من باهاش 90 کیلومتر بدون توقف رفتم و خیلی خوب بود. اما در ترافیک بعد از 15 دقیقه خسته کننده میشه. مخصوصا دست چپ .که بازم برمیگرده به نحوه استفاده غلط خودمون.
5.از نظر من لرزش نداره. و به هر حال جارو برقی که سوار نشدیم! موتوره! دوران داره! من نمیدونم مثلا R1 چطوریه ، اما در حد یک 250 چهار میلیون تومنی خیلی خوبه. بازم لرزشش از آپاچی کمتره.
6.موتور من اینطور نیست. و شب وقتی چراغش روشنه و ترمز هم میگیرم ماشین پشتی قرمز میشه!!
7.نداشتن آمپر بنزین و دما رو همون اول که موتور رو گرفتم جزو نواقص نوشتم. نمی دونم کی روشن میشه. ولی باید زودتر از حد بحرانی روشن شه...
8.شیر بنزین دیافراگمی همینه. تو اینترنت بسیار در موردش تحقیق کردم. موتور های معروف هم همین مسئله رو دارند. تکنولوژی خوبیه اما مال بعضی ها مثل من خراب میشه دیگه.
9.موتور من که دور موتورش پرش نداره.
10.نور بالا به غیر از چراغ پاس ، اصلا استفاده نمی کنم!
11.اصلا اینطور نیست. فرمون و دکمه ها به هیچ جا برخورد نمیکنه و در انتها فاصله حدود 1 سانت هم اضافه داره. ( عکس هم گذاشتم از دسته فرمون چپ )
12.حالت عادی که هر جور پیچیدم نخورد زمین! اما در حد moto gp دیگه من جرات ندارم تو این آسفالت های پله پله موتور رو بخوابونم! نیازی هم نیست.
13.هر چی نقاط قوتش هست شما میگی نقطه ضعفه! باید پدال رو تنظیم کنی.
14.احتیاط! من روزای بارونی و خیس اصلا موتور سواری نمیکنم. لاستیک این موتور هم مخصوص زمین خشک هست.
15.من قبلا اکثرا از ترمز جلو استفاده میکردم. چون ترمز های دیسکی معمولا روی چرخ عقب خوب نمیگیره. اما رو مگلی ترمز عقب خیلی خوبه و بیشتر استفاده من برای کاهش سرعت از ترمز عقب هست. ترمز جلو هم برای توقف یا حالت ترمز شدید استفاده میکنم که اونم خوبه. اما به خاطر نحوه نشستن روی موتور ، استفاده زیاد از ترمز جلو به دست ها فشار میاره . هیچ طرفی هم نمیکشه!
16.سرویس نداره ولی موتور قبلیم داشت و من نبردم! برای من که نمایندگی هیچ موتوری نزدیکم نیست تفاوتی نمیکنه! این جزو فاکتور هایی است که قبل از خرید باید فکر کرد بهش و تقصیر مگلی نیست!
17.تو سرعت 140 داخل پراید هم کسی احساس امنیت نمیکنه! چه برسه به موتور 250 !
18.صدای اگزوز سلیقه ای هست . حالا آپاچی و پالس همه در به در دنبال یه راهی هستند که صدا بده!
تو 206 اوایل چراغ جلوش مات بود. ملت عوض میکردن کریستالی مینداختن. بعد خود کارخونه همه رو کریستالی زد ، حالا عوض میکنند و مات میندازن و میگن این اصیل تره! فرانسوی اصل چراغش مات هست!

من هم نمیگم موتور فقط مگلی و از این بهتر دیگه وجود نداره یا چون من دارم دیگه فقط خوبی هاشو میبینم و ...
اما این ایراداتی که شما میگی خدایی نداره. امیدوارم که در آینده هم نداشته باشه! من چیزی رو که می دیدم خدمتتون عرض کردم.

Farzad
18-08-1389, 07:02 بعد از ظهر
2.دید اینه ها بسیار بده
ولی درکل دوستانی که پشت این موتور نشستند پشت دایلیم و هیوسانگ و نینجا هم بشینن ببینن موتور یعنی چی

1. مصرف رو قبول دارم منم خودم حدود 4.5 5 میسوزونم که چون نمیدونم واسه این موتور زیاده یا کم نظری نمیدم ( ولی مثلا این یه فاکتور از نظر من نیست . . . )

2. دید آینه ها بهتر میتونست باشه ولی من باش مشکلی ندارم

3. اصلا با کمک فنر مشکلی ندارم ( شاید با توجه به وزن شما تنظیم نباشه ) [ چون مثل ماشین ارتفا خورده میشه اگه تنظیم نباشه ]

4. تجربه*ی بیشتر از 30 دقیقه نداشتم من

5. من حس نمیکنم شاید اشکال از منه . . .

6. قبول دارم . . . من خودم تو فکر حل این مشکل هستم ... مثلا میشه یه ردیفش ( در حالات کم نور یا همون حالت خطر ) واسه چراغ خطر باشه و ردیفه دوم ( در حالات پر نور یا همون ترمز ) واسه اضافه شدن چراغ ترمز . . .

7. موتور شما داخل رادیاتش فک کنم گل باشه که جوش میاره . . . یه مرحمتی کنید تمیزش کنید فک کنم مشکلتون حل بشه

8. من با شیر بنزین خودش و بدون استفاده از ساسات تو این هوا روشنش میکنم با تک start ( البته بعد از تعویض سی دی آی )

9. بره من این مشکل حل شد بعد از تعویض سی دی آی ! ( اگر تعویض کردید یه آمپر از باطریتون بگیرید )

10. این مورد دیگه بنی اسراعاییلی بود ها , خوب تنظیم میشه مهران جان , خیلی هم سادس

11. بله . . . اما به نظرم وقتی سوار موتور هستید دستتون ابتدا برخورد کنه با فلاپ . . . پس وقتی سوار هستید بوق نمیزنه . . . ( اینم واسه من مهم نیست که وقتی سوار نیستم فرمون رو میچرخونم تا اخر بوق میزانه, هر چند که اینم واسم اتفاق نیفتده )

12. من این مشکلو نداشتم

13. اینم بر میگرده به حوصله*ی شما , تو یه پستی من گفتم که اینم میشه تنظیم کرد و درست کرد

14. بله لاستیکش لیز هست خیلی

15. من مشکلی ندارم , شاید به این علت که صاحب قبلیش لنت هارو عوض کرده و جنسه خوب انداخت . . .

16. . . . . .

17. موتور واسه سرعت بالای 140 ساخته نشده مهران جان ( دفتر چه )

18. کاملا سلیقه*ای هست و مثلا من خودم خیلی دوست دارم

به نظر من قیمت اونا خیلی بالاست واسه همچون موتور هایی که ارزشش رو نداره . . .

اگر واسه شما مسائل مالی مهم نبود خوب چرا نگرفتید ؟ ! ( پس به نظر من ترجیح دادید , و آلانم نباید بگید فلانی بهتره : دی )

---------- Post added at 07:02 PM ---------- Previous post was at 06:55 PM ----------

جالبه چقد نظرات منو امیر شبیه هم هستش : دی

راستی امیر جان دستت درد نکنه بابت عکس کمک فنر

هر چی بالاتر باشه نرم تر و هرچی پایین تر باشه سفت تره ؟ ! (البته من فک میکنم از یه حالاتی که بالاتر بره دوباره سفت میشه . . . نه ؟ )

sirn
18-08-1389, 07:33 بعد از ظهر
حذف.........

Liliom
18-08-1389, 07:34 بعد از ظهر
مگلی 88 با کارکرد 3000 و نیاز به سرویس نسبتا سالم چند میآرزه؟

ممنون

Farzad
18-08-1389, 07:46 بعد از ظهر
مگلی 88 با کارکرد 3000 و نیاز به سرویس نسبتا سالم چند میآرزه؟

ممنون

88 ?!?!
فک نمیکنم باشه یا لا اقل من نمیدونم : دی اما اگه اینطوری که میگی باشه 3600

محمد جون داداش خوب ناراحت میشه اینطوری نگو دیگه . . . به من بگی خدایی ناراحت میشم : دی دوستانه تر بگی بهتره . . . ( ببخشید البته من کوچیکتر از اینم که بخوام نظر بدم )

m3hiran
18-08-1389, 08:30 بعد از ظهر
محمد جان بدبختی من اینه که موتور سنگین های زیادی به لطف دوستان سوار شدم هم r6 هم r1 سوار شدم سواری r6 به جرات میتونم بگم مثل یه اپاچی راحته(اگه باور نمیکنید برم خونشون یه چند تا عکس هم باهاش بگیرم بیام :clap:)
منم مگلی 250 رو با هایابوسا 1300 مقایسه نکردم
گفتم بین دایلیم و هیوسانگ و نینجا این موتور از همشون ضعیف تره (تو شتاب نه)
من اولین موتور 250 که سوار شدم نینجا 250 بود دوستم هم چون گواهی نامه نداشت همش من پشتش بودم واسه همین نمیتونم مگلی رو به عنوان یه موتور راحت قبول کنم
حالا من دلیل اینکه تمسخر امیز پست میزنی و سنگ مگلی رو به سینه میزنی رو نمیدونم

از آپاچی تو دست انداز ها نرمتره.
mcp جان دیگه جون من به کسی که اپاچی هم داره نگو کمکهاش از اپاچی نرمتره

من نمیدونم مثلا R1 چطوری
کلا موتورهای با سیلندر خطی لرزششون نزدیک به صفر

اصلا اینطور نیست. فرمون و دکمه ها به هیچ جا برخورد نمیکن
این عیب مگلی رو motorcycleusa مسخره کرده تو ویدئوش حالا ممکن واسه شما نداشته باشه !!!!!

تو سرعت 140 داخل پراید هم کسی احساس امنیت نمیکنه!
من با پراید تو پاریکنگ خونمون هم احساس امنیت نمیکنم پس لازمه هیوسانگ و نینجا رو سواری بشی ببینی امنیت یعنی چی

من باهاش 90 کیلومتر بدون توقف رفتم و خیلی خوب بود
من تا شمال رفتم باهاش اشکم در اومد با اپاچی رفتم اصلا نفهمیدم کی رسیدم

موتور شما داخل رادیاتش فک کنم گل باشه که جوش میاره . . . یه مرحمتی کنید تمیزش کنید فک کنم مشکلتون حل بشه
تا حالا جوش نیاورده اصلا فرزاد جان

یه سری از مسائلی که عنوان کردی... جای دیگه نگو مهران جان بهت
من نظرم رو همیشه میگم حالا اگه همه مخالف هم باشن بازم میگم

Alireza
18-08-1389, 08:40 بعد از ظهر
دوستان با لفط های بهتری با هم برخورد کنید

نیما نادری
18-08-1389, 09:06 بعد از ظهر
چراغ عقب جدید مگلی با یک ردیف led و تلق ذره بینی مشکل کم نوری رو حل کرده

اگزوز از اواخر زمستان موجود هست و قیمت معقوله ولی فعلا اعلام نمیکنم

مگلی 88 نداره

این سایت چون محیطش دوستانش و مثل اون سایت کاربران واقعا ل ×آ =ش+ ی نداره
اینو میگم که با گذشت این همه وقت از ورود مگلی به بازار هنوزم وقتی تو خیابون رد میشه من سرک میکشم تا نگاش کنم
صداش منو یاد موستانگ میندازه و تو حرکت وقتی داری متوسط الگاز یا کمی بیشتر میری بدون که همه میخ موتور میشن
و دماغ تمام پالس سواران هیو سواران و ...سواران رو برای کل کل قل قلک میده
خداییش این موتور به درد آدم بی اطلاع از امور فنی نمیخوره
آدم این فرمی بیاد اونجا به خدا قسم نمیفروشم

Amir
18-08-1389, 09:09 بعد از ظهر
تاپیک مگلی تا الان 87 تا حذف پست داشته بچه لطفا یکم نرم تر برخورد کنید

Farzad
18-08-1389, 10:26 بعد از ظهر
خوب مهران جان مشخصه که ادم سوار یه وسیله ی بهتر بشه وسیله ی بدتر به چشمش نمیاد دیگه.ولی من واقعا لذت میبرم از سواریش...الانم جاتون خالی بیرون بودم،بازم مثل قبل خیلی بهم خوش گذشت...
یه چیز دیگه: تو فضای باز الان بدون ساسات استارت زدم روشن نشود... با ساسات ولی راحت روشن شد.البته انتظارم نمیره بدون ساسات روشن بشه.
جناب نادری پس شانس اوردم نیومدم صفر بگیرم اذتون چون حتما به من نمی دادید
یه خواهش دیگه هم دارم بچه ها با هم رفیق باشیم که اینجا هم مثل بعضی جا ها !!!! نشه،خدایی حالم از اونجا به هم میخوره...

---------- Post added at 10:26 PM ---------- Previous post was at 10:20 PM ----------

راستی یه جیز دیگه جناب نادری این چراغ خطر ها هست واسه فروش؟
دوستان یه راه دیگه هم واسه درست کردن چراغ خطر به روش علمی هست
فقط هر کس اطلاعات الکترو نیکی داره لطفا بگه من یه مشورت می خام
بازم ممنون

MCP
18-08-1389, 10:39 بعد از ظهر
mcp جان دیگه جون من به کسی که اپاچی هم داره نگو کمکهاش از اپاچی نرمتره

کلا موتورهای با سیلندر خطی لرزششون نزدیک به صفر

این عیب مگلی رو motorcycleusa مسخره کرده تو ویدئوش حالا ممکن واسه شما نداشته باشه !!!!!

من با پراید تو پاریکنگ خونمون هم احساس امنیت نمیکنم پس لازمه هیوسانگ و نینجا رو سواری بشی ببینی امنیت یعنی چی

من تا شمال رفتم باهاش اشکم در اومد با اپاچی رفتم اصلا نفهمیدم کی رسیدم

تا حالا جوش نیاورده اصلا فرزاد جان

من نظرم رو همیشه میگم حالا اگه همه مخالف هم باشن بازم میگم

*می دونی که من آپاچی 180 داشتم. مسیر یکسان با هر دو موتور میرم . و با مگلی بعضی از دست انداز ها که قبلا وحشت داشتم ازشون ، به راحتی رد میکنم.

*انگار من دروغ میگم مهران خان! اون سایت هم مسخره کرده . این عیب در موتور شخص بنده وجود نداره. فیلم میگیرم میذارم اینجا تا اقلا بقیه مطمئن باشند .

* این موتور ماکزیمم سرعتش 140 تا هست . انتظار داری وقتی داره نهایت زورش رو میزنه رلکس و آروم باشه؟

* هر کسی یه جوریه. برای همین اینقدر همه وسایل بشر متنوع هستند. همه هم خریدار دارند. وگرنه همه ادم ها باید مثل هم زندگی میکردند.

*درستش هم همینه. باید نظرمون رو بگیم. با احترام. بدون تعصب .
و مهمتر از همه با پشتوانه فنی و اینکه در موردش تحقیق کنیم و مطلع باشیم...

Farzad
18-08-1389, 11:58 بعد از ظهر
منم امشب تست کردم واسه منم حتی زمانی که دستم رو فرمون نیست بوق نمیزنه . . شاید واسه ماها سالم در رفته از زیر دستشون : دی

sirn
19-08-1389, 12:33 قبل از ظهر
مهران اولا بخوای r1 هم 100 کیلومتر سواری بگیری خسته کننده میشه..مگه اینکه عشق موتور باشی خستگیش به چشمت نیاد و احساس نکنی....سال 81 zx11 داشتم ....... سال83 هم r1 ....
دوم اینکه تو واسه چند دقیقه بیشتر روی این موتورا نشستی و در اون موقع ذوق داشتی و کار به برسی موتور نکشیده...
اپاچی جزء موتورای راحت هست ...دایلیم و نینجا 250 هم همینطور...باز cg125 از r6 و r1 راحتره تو سواری بخاطر سبک نشستنش و قرار گیری جا پایی و پدالها و همینطور فرمونش...

Mohammad
19-08-1389, 12:44 قبل از ظهر
ای بابا، عزیزان جان، یواش تر. من توی این چند روز نمایشگاه اصلا نمی تونم به سایت سر بزنم، اما اینجا شده کارزار.
من فکر کنم تا حالا خیلی مگلی رو نقد کردم. دیگران هم همینطور. اما به این اعتقاد دارم که وسیله نقلیه احتیاج داره درک بشه.
مگلی یه موتور کاریزماتیک هست. چه بخوایم چه نخوایم این موتور نوه Suzuki GS1000 هست.
من ندیدم توی عمرم موتور بین ایرانی ها از سوزوکی 1000 محبوب تر باشه. مگلی هم محبوبه، حتی اگه دنده دومش بشکنه، جکش بکشه زمین.

من این رو از دیدگاه یه شخص بی طرف که خودش قربانی دیلیم هست می گم. مگلی موتوری هست که باید 6 ماه باهاش باشید و فقط سعی کنید با خاطرش خوش بگذرونید. چون کلا 250 همینه. شتاب پایین، سرعت پایین و عدم رقابت با ماشین هایی مثل 206 تیپ 6 توی سرعت و الی آخر.
به 250 میگن بیگینر بایک. من خودم مثل داگ پشیمونم که خریدمش، چون دقیقا 3 ساعت بعد از خرید تا امروز از خریدم ناراضی هستم.
دلیلشم اینه که این موتور من رو ارضا نمی کنه. شاید دلیلش اینه که من زیاده خواه هستم. خرید این موتور برای افرادی نظیر مهران و سینا اشتباه هست.
چون هر دوشون می خوان مو رو از ماست بکشن بیرون. دقتی که میکنن شاید 1000 برابر دوست جدیدمون فرزاد باشه که اولین موتورش هست چیز زیادی در مورد موتور های دیگه نمی دونه.
من یکبار سیستم خریدن مهران (فیکسی که برایر سنو بوردش انتخاب کرد) رو دیدم. توی 2 ساعتی که توی مغازه بودم فقط مهران اون فیکس رو انتخاب کرد. یعنی بهترین تکنولوژی رو، پس ایشون نباید مگلی می خرید از اول. چون مگلی بهترین 250 نیست. شاید هوندا 250 شونصد سال قبل هم هنوز رقیبی نداشته باشه. بعد زمان برای من مطرح نیست.
اما مشکلاتی که سینا داره، 99 درصدش ربط داره به شرایط جامعه. از نظر من سینا برای مگلی ساخته نشده. ایشون باید حداقل سوار 400 بشه. این موتور مشکلی از سینا حل نمی کنه هیچ، روی زخمش هم نمک میپاشه. سینا باید بره یه 600 بخره باهاش بره توی پیست، 250 نینجا هم داشته باشه بازم چون ارضاش نمی کنه به نظرش مزخرف میاد. چرا دنده 2 سینا می شکنه، چون می خواد رب و روب موتور رو بیاره جلوش. چون شرایط محدود جامعه نمی ذاره بره اون چیزی که دلش می خواد رو بخره.
اما در مورد برخورد آقا محمد، اولا شما برای همه ما عزیزید، اما محیط اینجا همیشه دوستانه و صمیمانه بوده، یچ کلوپی توی ایران به اندازه این کلوپ قرار ملاقات نذاشته و نخواهد هم گذاشت. ما می دونیم شما یه کاردرست توی زمینه موتور سنگین هستی، اما خواهش می کنیم به مقدار با برادرای کوچکترتون نرم تر صحبت کنید.
خیلی وقتا بهتره جای اینکه همدیگه رو بکوبیم، با هم همدردی کنیم. حالا شاید من وقتی از یه چیز ناراحتم، ازش بدم بیاد، اما اون چیز بی گناه باشه، پس وقتی شما جای اینکه هم دردی کنید تازه با من جر و بحث کنید اسمش میشه مناقشه و دعوا. کاری که زیاد توی سایتی معلوم الحال اتفاق میفته و تاسیس این سایت فقط به همین دلیل بوده که اونجا محیطی تهوع آور داشته.

اگر می خواهید نقد کنید، یه مقدار اصولی، منوقتی بخوام در مورد مگلی نکته منفی بنویسم، می گم جای باطریش اصلا مناسب نیست. یا اینکه سیستم شمارندش می تونست بزرگتر باشه. یا بهتر بود از لاستیک پهنتری استفاده میشد. یا اینکه موتور به میزان 15 سانت طویل تر بود، یا اینکه چراغ خطر عقب زیر مافلر بود، نه بالای مافلر، یا اینکه از ترمز دوآل با چهار پیستون استفاده میشد، یا مواردی مثل ضعف سی دی آی، نبود سیستم اعلام وضعیت مایعات موتور که دوستان اشاره کردند.

Farzad
19-08-1389, 12:58 قبل از ظهر
واسه من پلاک خیلی مهم بود ( شاید در درجه*ی اول )

بعدش قیمتش

و ظاهرش

و مسائل دیگه . . . .

پس بهترین انتخاب رو داشتم

و اصلا از انتخابم پشیمون نیستم و کاملا لذت میبرم . . .

پس نتیجه میگیریم موضوع دید هر فرد و خواستش از موتور هستش . .

---------- Post added at 12:58 AM ---------- Previous post was at 12:55 AM ----------

راستی اینم یادم رفت بگم محمد جان من دقت میکنم کاملا ! شایدم از خیلی ها بیشتر اما واسه هر چیز ارزش گذاری میکنم واسه خودم و هر کدوم ارزشش بالاتر باشه اون کارو انجام میدم

Mohammad
19-08-1389, 01:04 قبل از ظهر
موضوع همین جاست، انتظار، هدف از خرید، میزان وسواس.
من با یه ماشین مثل لندرور v6 میام توی آسفالت، از هر چی ماشینه حالم بهم می خوره، بعد میرم توی سنگلاخ، عاشقش می شم.
هر کس نظر خودش رو داره، فقط میشه به نظرات هم احترام گذاشت. مثلا یه آدم مثل شما که همیشه خنده رو هست و خوش برخورد، کی ازش دلگیر میشه؟

شما خودت می فرمایی پلاک، پس خیلی از نکات منفی برات بولد نمیشه. چون می گی پلاکش ارزشش رو داشت. پس خیلی نمور از کنارش رد می شی. اما اگر یه هوندا 250 پلاک دار هم گیر بیاد باز هم می گی ارزش گذاریت صحیح هست.
از دیدگاه من پلاک جایگاه دوم رو داره. از دید شما جایگاه اول، پس کلا زاویه دید ما دو نفر متفاوت.
اما می تونم به جرئت بگم که ترکیب دیلیم و مگلی دقیقا مساوی می شد با یه 250 بی رقیب.

sirn
19-08-1389, 01:06 قبل از ظهر
اقای گوستاو........بنده هم خیلی راه اومدم با دوستان مخالف نظرات شخصیم.. در این مورد بنده هر پستی در مورد مگلی به عنوان نظر شخصی عنوان کردم......زرتی دو دوست عزیز دست بکار شدند و در قالب پستهای با مظموم نقد مگلی کلی تیکه و کنایه بار ما کردند.....
ولی من هدفم تو سایت اطلاع رسانی و اگاهی بیشتر دوستان و همینطور سرگرم شدن خودم هست....که اگه خارج از این هدف پیش بره.......دیگه با اظهار نظرهای خودم دیگران اذیت نمیکنم...

mohamad javad
19-08-1389, 01:10 قبل از ظهر
جناب محمد آقا (iranmjh)
شما احیانا طرفای میدون ملت رفت و آمد نداری؟

البته ربطی به تاپیک نداره؛ با عذرخواهی فراوان

Mohammad
19-08-1389, 01:11 قبل از ظهر
آقا محمد، نزنید این حرف رو، کجا برید. می دونم، خیلی از دوستان احترام شما رو نگه نداشتن. شما عزیزید، من از سمت همشون از شما عذر می خوام. شما به بزرگی خودتون ببخشید.

Farzad
19-08-1389, 01:13 قبل از ظهر
خواهش میکنم , امیدوارم کسیم از من ناراحت نشه . . . .

اقای گوستاو........بنده هم خیلی راه اومدم با دوستان مخالف نظرات شخصیم.. در این مورد بنده هر پستی در مورد مگلی به عنوان نظر شخصی عنوان کردم......زرتی دو دوست عزیز دست بکار شدند و در قالب پستهای با مظموم نقد مگلی کلی تیکه و کنایه بار ما کردند.....
بنده خیلی راه اومدم با این عزیزان..............ولی بنده اگه دوباره با همچین برخوردایی از طرف دوستانی که خودی میدونمشون مواجه بشم کلا قید پست زدن میزنم....چون هدفم تو سایت اطلاع رسانی و اگاهی بیشتر دوستان و همینطور سرگرم شدن خودم هست....که اگه خارج از این هدف پیش بره.......دیگه با اظهار نظرهای خودم دیگران اذیت نمیکنم...

بیخیال آقا

انقد جدی نگیرید , ولی واقعا اگه این تاپیک نبود من خیلی از کارای موتورمو نمیتونستم بکنم . . .

این تاپیکه مگلی خیلی فعال, کاش همه تاپیکا اینطوری میبود

بیخیال آقا

انقد جدی نگیرید , ولی واقعا اگه این تاپیک نبود من خیلی از کارای موتورمو نمیتونستم بکنم . . .

این تاپیکه مگلی خیلی فعال, کاش همه تاپیکا اینطوری میبود

Alireza
19-08-1389, 01:17 قبل از ظهر
دوستای عزیز اینجا ما همه با هم رفیقیم محمد جان بچه ها هم حرفی میزنن شما به خودتون نگیرید همین طور باقی دوستان چون محیط مجازی خیلی سخت تر میشه صحبت های طرف مقابل رو برداشت درستی کرد همین سینا تو نت هر کی بار اول پست هاشو بخونه فکر میکنن دعوا داره ولی تو قرار ها یه چیز دیگس پس من از همین جا از شما و باقی دوستان خواهش میکنم این دوستی ها رو به خاطر موتور و..... از بین نبرید چون واقعا ارزش رفاقت و دور هم بودن خیلی بالاتر از این حرفاس

Sination
19-08-1389, 02:12 قبل از ظهر
اما مشکلاتی که سینا داره، 99 درصدش ربط داره به شرایط جامعه. از نظر من سینا برای مگلی ساخته نشده. ایشون باید حداقل سوار 400 بشه. این موتور مشکلی از سینا حل نمی کنه هیچ، روی زخمش هم نمک میپاشه. سینا باید بره یه 600 بخره باهاش بره توی پیست، 250 نینجا هم داشته باشه بازم چون ارضاش نمی کنه به نظرش مزخرف میاد. چرا دنده 2 سینا می شکنه، چون می خواد رب و روب موتور رو بیاره جلوش. چون شرایط محدود جامعه نمی ذاره بره اون چیزی که دلش می خواد رو بخره.

سلام به همه
محمد جون خیلی ممنون که من رو به یک موتورسوار با انگیزه و شاید هم با استعداد خطاب می کنید (اینجوری که بنده متوجه شدم ..! )
البته خوده اقای محمد هم دست فرمونشون و پیچ زدناشون خیلی عالیه و هم توی جاده و توی پیست ثابت کردن ..

در مورد حرفی که زدید درسته من دوست دارم موتور بهتری داشته باشم و بتونم هر روز چیزه بیشتری یادبگیرم از موتورسواری

در مورد دنده هم توضیح دادم من دنده رو نش***دم .. موتور ام رو گذاشتم خونه ی اقای مصطفی که بازی ( مانی ) که مشکل برق داشت و ایشون خیلی لطف کردن این بلا رو سر موتور اوردن که خودشون میگن من هیچ کاری نکردم خودش اینجوری شد !

در مورد مگلی هم گفتم این موتور خیلی خوبه از نظر سواری و شتاب ولی وقتی میرسی خونه (شاید هم نرسی و توی راه خراب بشه ) میبینی که کلی مشکل پیدا کرده و فقط موتور من هم نبوده که اینجوری شده ..

من بالای 800 تومن خرج این موتور و خرابی هاش کردم و دیگه یک لحظه هم حاظر نیست داشته باشمش .. یک موتوری که همش خراب بشه به چه دردی میخوره؟

Alireza
19-08-1389, 02:19 قبل از ظهر
سینا برق موتورت قطع بوده به نظرم مصطفی با هل دادن خواسته روشنش کنه که اینجوری شده

sirn
19-08-1389, 09:18 قبل از ظهر
شما احیانا طرفای میدون ملت رفت و آمد نداری؟

دوست عزیز بنده ...دفتر کارم جنت اباد هست...

m3hiran
19-08-1389, 04:15 بعد از ظهر

sirn
19-08-1389, 05:06 بعد از ظهر

از عکساتون لذت بردیم....امیدوارم بعد از این تا موقعی که این موتور زیر پاتون هست...با موتورتون حال کنید و سواری خوبی بهتون بده ....:grouphugg:

m3hiran
19-08-1389, 06:01 بعد از ظهر
ممنون محمد جان
امروز بعد نزدیک3 ماه باهاش رفتم بیرون ....در واقع موتور رو بعد تعویض cdi تست کردم واقعا بهتر شده بود و راضی کننده کمکهاش هم دادم به یه نفر تنظیم کرد خیلی بهتر شد درضمن دوستان کیلومتر فقط تو حالت 1750 درست نشون میده....اقا نیما بهم گفت 2010 بزار ولی بعد سرعت 100 یه 30 تایی اغراق میکرد امروز با gps گرفتم دقیق دقیق بود
ما هم یه CANON 50D گیر اوردیم خودمون رو خفه کردیم:25r30wi:

BKING
19-08-1389, 11:39 بعد از ظهر
رادیکال الآن موافق مگلی شده و مهران مخالف : دی

سلام

من با 0-100 موافق هستم و ساير خصوصياتش توقعات بسياري از دوستان رو برآورده نمي كنه

Sination
20-08-1389, 01:38 قبل از ظهر
ohoh
اقا مهران !
این کارا چیه ؟:4chsmu1:

چرا دیگه نمیایی بیرون راستی؟

Farzad
20-08-1389, 03:29 بعد از ظهر
ساير خصوصياتش توقعات بسياري از دوستان رو برآورده نمي كنه
رادیکال جان شما ار ماشین انتظار رو زمین رفتتن داری یا می خوای مثل هواپیما پرواز کنه ؟ داستان اینجاست .... !!!!!

high-speed
20-08-1389, 11:16 بعد از ظهر
سلام دوستان

خسته نباشید

اولا آقا محمد بچه محل درومدی که ، کجای جنت آباد؟؟؟؟؟

بعد اینکه آقا مهران بیشتر از موتورت ، تیپ خودت مارو کشته

راستی رنگ سبز مگلی قشنگه ، آقا مبارکت باشه

m3hiran
21-08-1389, 01:46 قبل از ظهر
ohoh
اقا مهران !
این کارا چیه ؟:4chsmu1:

چرا دیگه نمیایی بیرون راستی؟

سینا جون عکسه دیگه:acigar: :دی تا چند وقت دیگه خوب بشم میام حتما الان مچم خیلی درد میکنه یه وزنه 100 گرمی هم نمیتونم بلند کنم

بعد اینکه آقا مهران بیشتر از موتورت ، تیپ خودت مارو کشته

بیخیال بابا.... ما کجامون خوش تیپه :grouphugg:
دوستان یه نکته کشف کردم اونم اینکه اگه یه مقدار باد لاستیکها نامیزون باشه موتور میکوبه...یکی از دلایلی گه بنده پدر کمک مگلی رو دراوردم همین بود تا بالاخره به باد ایده ال موتور رسیدم جلو و عقب جفت 29 psi زدم
ولی من هنوز با این ترمزش مشکل دارم مخصوصا جلوش بدجوری موتور رو میکوبه منظورم دقیقا اینه یه موتوری مثل پالس و اپاچی و دایلیم و هیو و ... ترمز از همون اول نرم گرفته میشه و به مرور سفت میشه مگلی رو وقتی دسته رو فشار میدی میره میره میره یهو اون وسطا یادش میافته ترمز بگیره بعدم وقتی میگیره یه پارچه نمیگیره هی میگیره و ول میکنه

Babak
21-08-1389, 01:51 قبل از ظهر
راستکی مگلی کمکه عقبش برعکس بسته شده:wow:

m3hiran
21-08-1389, 03:52 قبل از ظهر
نه بابا درسته بنده خدا

MCP
21-08-1389, 08:22 قبل از ظهر
راستکی مگلی کمکه عقبش برعکس بسته شده:wow:

سوالی بود یا خبری! ؟
کمک عقب مگلی درست بسته شده.یعنی همونطور که من عکس گذاشتم. پیچ های تنظیم در بالا قرار داره.
شما چطور این نتیجه رو گرفتی ؟

Farzad
21-08-1389, 01:54 بعد از ظهر
این تمیر کار ( بابک ) اینو میگه دیگه . . .

هم هم فکر میکنن درست میگه ! ( اما اشتباه )

منم دیشب یه کم شهامت پیدا کردم 147 تا با موتور رفتم ( دنده 5 )دوره موتور رو 10 بود

یه کم به موقع تر عوض میکردم دنده هارو تا 155 هم میشد دنده 5 رفت ( مسیر هم کفی بود ) [ شیخ فضل ا.. بین ستاری تا جناح ]

حالا میخواستم ببینم چرا بعضی دوستان با موتوراشون تا 140 یا 150 تا فقط رفتن ؟

بره من دنده 6 حدودا چقد میره ؟

آیا مگلی های موجود به دو دسته ی خوبو بد تقسیم میشه ؟

جاتون خالی دیشبم کلی چرخیدم با موتور فقط مچ درد و سرما یه کم اذیت کرد . . . .

Liliom
21-08-1389, 02:29 بعد از ظهر
دوستان مدلش 89 بود ببخشید
شما مگلی با کارکرد 3000 تا را اصلا پیشنهاد میکنین؟؟
یعنی این موتور ضررش را داده؟لوازمش گیر میاد ؟ الان یه چراغ عقب میخاد کسی قیمت نداره؟
Alireza
21-08-1389, 02:32 بعد از ظهر
مگلی صفرشو که میگیری بیشتر خرج داره برقش قطع میشه اچارکشی میخواد و یه سری مشکلای دیگه اگه تمیزه بگیر لوازم هم گیر میاد سفارش میدی براتون میارن

Farzad
21-08-1389, 02:33 بعد از ظهر
دوستان مدلش 89 بود ببخشید
شما مگلی با کارکرد 3000 تا را اصلا پیشنهاد میکنین؟؟
یعنی این موتور ضررش را داده؟لوازمش گیر میاد ؟ الان یه چراغ عقب میخاد کسی قیمت نداره؟

بله درسته . . . !

عزیز من خودم با کار کرده 4000 تا گرفتم !

بستگی به موتور داره که طرف باهاش چی کار کرده !

چراغ عقب چرا میخواد ؟ ! روشن نمیشه ؟ ! اگه روشن نمیشه بیار خودم برات درستش میکنم !

قیمتشو چقدر میگه ؟

Liliom
21-08-1389, 02:42 بعد از ظهر
میگه 3600 حدودا موتور بدک نیست صاحابش فنی هیچی نمی فهمه برا همین میخاد بفروشه
چراغ عفب هم برا حرارت اگزوز از بین رفته
چه جاهایش را موقع خرید چگ کنم
بازم ممنونم

Farzad
21-08-1389, 02:51 بعد از ظهر
میگه 3600 حدودا موتور بدک نیست صاحابش فنی هیچی نمی فهمه برا همین میخاد بفروشه
چراغ عفب هم برا حرارت اگزوز از بین رفته
چه جاهایش را موقع خرید چگ کنم
بازم ممنونم

یعنی کامل آب شده؟ ؟ ؟ ؟ همچین چیزی ندیده بودم !

اول از همه فلاپ هاشو کامل ببین که نشکسته باشه چیزی ! مثلا فلاپ های پاینیی کنار جک دقیقا

اگزوز رو نگاه کن نشکسته باشه بست **هاش زیر زین

تونستی پیش موتور ساز حتما ببر که ببینی گیری بوکس باز نشده باشه

یه دوری هم باش بزن ببین دوره موتور تا چند میاد بالا موتور سر حال هست یا نه

البته اساتید بازم باید نظر بدان من چیزایی که به ذهنم رسید گفتم

نیما نادری
21-08-1389, 03:07 بعد از ظهر
مگلی دست دوم همه رنگ همه رقم حتی 15 کیلومتر کارکرد و بیشتر موجود هست

Liliom
21-08-1389, 03:11 بعد از ظهر
یعنی کامل آب شده؟ ؟ ؟ ؟ همچین چیزی ندیده بودم !

اول از همه فلاپ هاشو کامل ببین که نشکسته باشه چیزی ! مثلا فلاپ های پاینیی کنار جک دقیقا

اگزوز رو نگاه کن نشکسته باشه بست **هاش زیر زین

تونستی پیش موتور ساز حتما ببر که ببینی گیری بوکس باز نشده باشه

یه دوری هم باش بزن ببین دوره موتور تا چند میاد بالا موتور سر حال هست یا نه

البته اساتید بازم باید نظر بدان من چیزایی که به ذهنم رسید گفتم
خیلی ممنون دوست عزیز
برا اینکه بینم صفحه سالمه باید چیکار کنم
برن اوت میشه باهاش زد تا چک کنم:4chsmu1:
نه کامل آب نشده یه کم از جاش در اومده بود بعد اگزوز شرمندش نشده بوده
صاحبش اصلا متوجه نبود

Farzad
21-08-1389, 03:26 بعد از ظهر
خیلی ممنون دوست عزیز
برا اینکه بینم صفحه سالمه باید چیکار کنم
برن اوت میشه باهاش زد تا چک کنم:4chsmu1:
نه کامل آب نشده یه کم از جاش در اومده بود بعد اگزوز شرمندش نشده بوده
صاحبش اصلا متوجه نبود

حالا اگه گرفتی بیار من مشکلات فلاپ و چراغ و . . . . رو میتونم درست کنم !

با آقای نادری هم یه مشورتی بکن شاید چیزی بهتر داشته باشن . . .

Liliom
21-08-1389, 03:31 بعد از ظهر
من تهران نیستم
ممنون بابن لطفتون

Babak
21-08-1389, 03:31 بعد از ظهر
راجبه کمک شنید بودم می خواستم بدونم واقعت داره

نیما نادری
21-08-1389, 03:39 بعد از ظهر
از بیخ و بن پایه علمی نداره و باعث خراب شدن کمک عقب بازگشت روغن و عمل نکردن دمپر داخل کمک میشه.

Babak
21-08-1389, 03:47 بعد از ظهر
میرنی چرا یه سوال بود

Amir
21-08-1389, 04:01 بعد از ظهر
پست های اسپم ،غیر لازم و حالت چت زیاد شدن لطفا بیشتر رعایت کنید

m3hiran
21-08-1389, 07:19 بعد از ظهر
اقا این مگلی تو رادیات چیکار میکنه....همین 2 ماه پیش کل اب رو عوض کردم دوباره گل خالی بود

MCP
21-08-1389, 07:26 بعد از ظهر
اقا این مگلی تو رادیات چیکار میکنه....همین 2 ماه پیش کل اب رو عوض کردم دوباره گل خالی بود

گل بود واقعا یا شاید آب و روغن قاطی شده...

Babak
22-08-1389, 12:55 قبل از ظهر
آب و روغن قاطی بشه که می شه مثله ماست(سفید می شه)

Farzad
22-08-1389, 03:12 قبل از ظهر
مهران جان عوض کردنش فک نکنم کفایت کنه .

کلا باید از اول شستش ! ! !

من که کل رادیاتو 2 3 بار شستم , مجرا*های آب داخل موتورم شستم

هنوزم فک میکنم یه کم گل باشه داخلش : دی اما الآن رادیتو داخلشو نگاه میکنم اصلا اثری از گل نیست

MCP
22-08-1389, 09:40 قبل از ظهر
این کثیف بودن آب رادیاتور رو همینجوری هم میشه متوجه شد دیگه ؟ یعنی آبی که الان توش هست رو بررسی کنیم بدون باز کردن و تخلیه کامل .

Farzad
22-08-1389, 10:35 قبل از ظهر
این کثیف بودن آب رادیاتور رو همینجوری هم میشه متوجه شد دیگه ؟ یعنی آبی که الان توش هست رو بررسی کنیم بدون باز کردن و تخلیه کامل .

اگه کثیف باشه دره رادیاتور که باز میشه گل مشخصه تو دهنه*ی رادیاتور

من 1 بار عوض کردم , بعد از 3 روز دیدم بازم گل هست . . . . . اما الآن اصلا نیست . . . .

Mohammad
22-08-1389, 11:10 قبل از ظهر
تجربه شخصی من: اول اینکه اصلا از آب معدنی استفاده نکنید، دوم اینکه اصلا از آب کشاورزی که واسه باغچه و شهرداری هست استفاده نکنید.
در ضمن بهترین حالت اینه که به نسبت مساوی از ضد یخ هم استفاده کنید، البته اگه می خواید میشه نسبت ضد یخ رو بالا تر هم برد و به 80% هم رسوند.
همچنین اگه دیگه خیلی حساسید، میتونید کل سیستم رو وقتی دماش حدود 40 درجه هست رو تخلیه کنید، و با آّب فشار قوی بشوریدش، از آب جوشونده استفاده کنید و با ضد یخ هم قاطیش کنید. البته هوا گیری هم می خواد.
من یکبار این کار رو کردم و توی 6 ماهه گذشته هیچ مشکلی نداشتم.

MCP
22-08-1389, 03:12 بعد از ظهر
اگه کثیف باشه دره رادیاتور که باز میشه گل مشخصه تو دهنه*ی رادیاتور

من 1 بار عوض کردم , بعد از 3 روز دیدم بازم گل هست . . . . . اما الآن اصلا نیست . . . .

آب رادیاتور و درب اون رو چک کردم ، جای نگرانی نبود! البته تعویض آب رو در صورت لزوم گذاشتم برای 1000 تا . ولی از همون اول هم رنگ آبش آبی بود! یعنی در کارخونه ضدیخ ریخته اند ؟

Farzad
22-08-1389, 03:23 بعد از ظهر
آره این خیلی تمیز . . . . واسه من که کامل گلی بود : ))

آره اگه فرق میکرده رنگش همون ضد یخ توش بوده ولی اگه دیدی اصلا کثیف نمیشه بیخیال عوض کردن آبش باش

درجه*ی مخزن آب رادیاتور وقتی موتور گرم , سرده , روشنه و . . . فرق میکنه ؟

چطوری هوا گیری کنیم آب رادیاتور رو ؟

MCP
22-08-1389, 03:48 بعد از ظهر
آره این خیلی تمیز . . . . واسه من که کامل گلی بود : ))

آره اگه فرق میکرده رنگش همون ضد یخ توش بوده ولی اگه دیدی اصلا کثیف نمیشه بیخیال عوض کردن آبش باش

درجه*ی مخزن آب رادیاتور وقتی موتور گرم , سرده , روشنه و . . . فرق میکنه ؟

چطوری هوا گیری کنیم آب رادیاتور رو ؟

اون مخزن در اصل آب سریز بر اثر جوش آوردن یا کم بودن آب رادیاتور رو جبران میکنه و در حالت عادی نباید تغییر زیادی داشته باشه. موتور من که تابحال تغییری نکرده.

هواگیری در موتور مگلی که رادیاتور بالاتر از سطح موتور قرار داره به نظر من لازم نیست. یعنی خود به خود هوا از درب رادیاتور خارج میشه...
بعد از تعویض آب یا باز شدن سیستم خنک کننده ، اون رو پر کنید و با موتور یک دوری بزنید و دوباره چک کنید تا آب به اندازه کافی باشد.

m3hiran
22-08-1389, 08:12 بعد از ظهر
ممنون دوستان منم یه بار کلا شستم الان ته قمقه پر گل...اثری هم از روغن نیست نمیدونم این گلها از کجا میاد...خیلی عجیبه

Alireza
22-08-1389, 09:01 بعد از ظهر
مگلی رو فروختم با همه بدی ها و خوبی هاش دوران خوبی داشتم باهاش یه اپاچی 160 گرفتم

MCP
22-08-1389, 09:41 بعد از ظهر
ممنون دوستان منم یه بار کلا شستم الان ته قمقه پر گل...اثری هم از روغن نیست نمیدونم این گلها از کجا میاد...خیلی عجیبه

اگر دو تا هالوژن فابریک مگلی با هم روشن باشند ، مصرف حدود 110 وات خواهند داشت. احتمالا برای مدت زیاد مشکل ایجاد کنه.
شاید اگر از زنون استفاده کنی بهتر باشه.. مصرف 2 تا زنون با هم میشه حدود 70 وات.
ولی چون چزاغ های مگلی لنز های چپ و راست با هم فرق داره ، فکر کنم همیشه یک چراغ پر نور تر به نظر بیاد!
از نظر زیبایی فکر نمیکنم چیزی بهتر از نصب یک جفت ایگل آی ( نئون دایره شکل مثل چراغ های بی ام دبلیو ) به این موتور در شب جلوه بده. کیت های دایره آمادش وجود داره در بازار.

ghost.rider1
22-08-1389, 09:47 بعد از ظهر
علی جان به سلامتی چند فروختی .اپاچیم موتور خوبیه مبارکت باشه

Alireza
22-08-1389, 11:20 بعد از ظهر
دادم به خودت دیگه کلک
-------
دوستانی که میخوان دور چراغ مگلی نئون بزارن خبرم کنن

mohamad javad
23-08-1389, 12:10 قبل از ظهر
دور چراغ پالس (چراغ گرد)هم میشه بست؟
من خیلی پرسیدم جایی گیر نیاوردم

Farzad
23-08-1389, 12:20 قبل از ظهر
دوستان کسی باز کرده قسمت چراغ هاشو ؟ ! من شاید زنون با حلقه*ی نعون بندازم . . . .

ghost.rider1
23-08-1389, 12:26 قبل از ظهر
تست بنده از مگلی 250 زرد علی اقا
خوب بالاخره پس از دوندگی های بسیار منم صاحب یه مگلی خوشگل البته با شرایط خاص از دوست خوبم علی خریدم و حدود یک ساعت تو شهر باهاش چرخیدم نتیجه:
موتور از نظر شتاب عالی در حد 250 واقعا عالی
ترمزها افتضاح جوری که وقتی من ترمز عقب میگرفتم همه می گفتن وای چه ضایعه (ترمز عقب صدا می داد)
صدای اگزوز واقعا جذاب حس یه موتور 1000به ادم دست میده
گیربکس موتور افتضاح نمی دونم چه قدر خرج باید کرد تا درست شه صدای عجیبی میداد.فاصله دنده ها به طرز عجیبی زیاد بود موتور هم خلاص کردنش سخت بود
دو بار وسط راه خاموش شد از شانس ما جلوی برادران انتضامی که در حال گشت با موتور بودن ولی خوش بختانه اتفاقی نیفتاد.
موتور عین اسب تو دست اندازا می کوبید که در مقایسه با اپاچی خیلی سفت بود به نظرم
ولی در کل من راضی بودم به راحتی با دنده 3 120 تا می رفت و واقعا وحشت ناک بود
حالا ایشالا با مزدا3 کورس میزارم نتیجرو می گم
سر جمع از دوستان با تجربه می خوام علت و راه حل مشکلات زو بگن .
به خر حال این موتور اگه تو راه منو نذاره خیچ وقت ازش شاکی نمیشم

Babak
23-08-1389, 12:27 قبل از ظهر
اقا زنون خطر داره تو تصادف بدجوری برق می گیرتتونا..جزقالتون در میاد خدایی نکرده..

Alireza
23-08-1389, 12:53 قبل از ظهر
تست بنده از مگلی 250 زرد علی اقا
خوب بالاخره پس از دوندگی های بسیار منم صاحب یه مگلی خوشگل البته با شرایط خاص از دوست خوبم علی خریدم و حدود یک ساعت تو شهر باهاش چرخیدم نتیجه:
موتور از نظر شتاب عالی در حد 250 واقعا عالی
ترمزها افتضاح جوری که وقتی من ترمز عقب میگرفتم همه می گفتن وای چه ضایعه (ترمز عقب صدا می داد)
صدای اگزوز واقعا جذاب حس یه موتور 1000به ادم دست میده
گیربکس موتور افتضاح نمی دونم چه قدر خرج باید کرد تا درست شه صدای عجیبی میداد.فاصله دنده ها به طرز عجیبی زیاد بود موتور هم خلاص کردنش سخت بود
دو بار وسط راه خاموش شد از شانس ما جلوی برادران انتضامی که در حال گشت با موتور بودن ولی خوش بختانه اتفاقی نیفتاد.
موتور عین اسب تو دست اندازا می کوبید که در مقایسه با اپاچی خیلی سفت بود به نظرم
ولی در کل من راضی بودم به راحتی با دنده 3 120 تا می رفت و واقعا وحشت ناک بود
حالا ایشالا با مزدا3 کورس میزارم نتیجرو می گم
سر جمع از دوستان با تجربه می خوام علت و راه حل مشکلات زو بگن .
به خر حال این موتور اگه تو راه منو نذاره خیچ وقت ازش شاکی نمیشم

امیر مبارکت باشه
من لنت عقب رو تازه عوض کردم ولی بازم صدا میده نمیدونم از لنته احتمالا چون فابریک مگلی بود از رو مگلی باز کرد بست رو این
گیربکس رو هم حساسیت به خرج نده تو داری با اپاچی مقایسه میکنی که اینجوری فکر میکنی وگرنه من که 2 3 تا مگلی دیدم اینجوری بود دنده ها واسه خلاص کردن از 2 خلاص کن
برای چی خاموش شد؟ سر قضیه کلاج؟
کوبیدنشم اکثر مگلی ها میکوبه دوستانی که با فنر ور رفتن باید نظر بدن

---------- Post added at 12:53 AM ---------- Previous post was at 12:45 AM ----------

راستی امیر من تو این موتور فقط روغن موتورکس ریختم خواستی عوض کنی فقط باید موتورکس بریزی ها

morteza-63
23-08-1389, 01:16 قبل از ظهر
سلام مگلی من صدایی شبیه چق چق فیلر میده خیلی تو مخمه خودم تقریبا ادم فنیم تا حالا 2-3 بار فیلر کردم اخرین بار فاصلشو 05/0 کردم ولی بازم صدا میده موتورمم 1500 تا کار کرده موتور سازام هر کدوم یه چیزی میگن یکی میگه زنجر تایمشه یکی میگه میل بادامکشه اصلا تاحالا باز نکردنو چون میگن باید فلاپاش باز بشه یکی پایین گمرک داشت یه سفیدشو تعمیر میکرد دیدم خیلی وحشیانه با موتور و فلاپاش کار میکرد همشونم میگن موتورو بزار برو راستش میترسم 4تا پیچو باز کنن 2تا شو گم کنن اخرشم موتورو خراب بدن بهم اولین بار گه باز کردم فیلر ورود گاز اصلا خلاصی نداشت فیلر دودم تقریبا20/. بود راستی عیر از خلاصی بالا پایین جپ و راستم خلاصی داره شاید برای اونه اگه کسی نظری داره بگه؟
میدنستید پیستون مگلی 74 میلیمتره.
درباره کیلومترم باید بگم یا روی1750 و 8 یا روی 2500 و12 تنظیم کنید درست نشون میده.فکر کنم یکیش مربوط به اندازه تایر و یکیش مربوط به زمان نمونه برداری سنسور میباشد

---------- Post added at 01:16 AM ---------- Previous post was at 01:05 AM ----------

توی شب یه کمی که با موتور رفتیدو اگزوز که حسابی داع بود تو حرکت گارو پر کنید بعد دکمه انجینو خاموش کنید (گازو نگه دارید) بعد 3 ثانیه روشن کنید بک فایری ابی و قرمز میزنه حالشو ببرید نه شمع میخواد نه کیت.
بازم بگید مگلی بده

ghost.rider1
23-08-1389, 09:50 قبل از ظهر
نه بابا تو حرکت اینطوری شد علی حالا امروز که میومدم مثل شیر اومد و می غرید حالا نمی دونم دیگه.

MCP
23-08-1389, 10:08 قبل از ظهر
اقا زنون خطر داره تو تصادف بدجوری برق می گیرتتونا..جزقالتون در میاد خدایی نکرده..

درسته ولتاژ بالاست. اما مسائل ایمنی رعایت شده . مگر اینکه نصب اشتباه داشته باشید.

*بر اثر برخورد با حباب*های کوچک آب یا هوا نمی*ترکد. در صورت بروز حادثه جریان یاب در استارتر جریان برق را قطع خواهد کرد به طوری که ایمنی به طور کامل حفظ می*شود. با انتخاب سیم کاملاً عایق و طراحی با خاصیت ضد تشعشعات الکترومغناطیسی، محیط را عاری از هرگونه خطر می*کند.
*محافظت در مقابل تخلیه: هنگامی که استارتر به لامپ متصل نشده است، در وضعیت تخلیه، استارتر به طور خودکار برای جلوگیری از صدمه الکتریکی به اجزا و قطعات از کار خواهد افتاد.
*محافظ اتصال کوتاه: هنگامی که استارتر دچار وضعیت غیر منتظره می*شود، در وضعیت اتصال کوتاه یا اتصالی، دستگاه تعادل به صورت خودکار متوقف می*شود و از خسارت جلوگیری می*کند.
*محافظت در مقابل تغییر وضعیت: هنگامی که دستگاه پایدار نصب باشد، همراه با بروز اشتباه در نصب نادرست قطب منفی و مثبت هنگام اتصال خارجی، دستگاه پایدار بطور خودکار از کار خواهد افتاد.
*محافظت در مقابل بار بیش از حد: به منظور جلوگیری از سوختن لامپ و اینکه مالک خودرو مشکل وسیله نقلیه را در زمان مناسب پیدا کند، یا در زمانیکه ولتاژ بسیار بالا باشد و توان جریان مستقیم مناسب نبوده و از 18 ولت تجاوز کند، دستگاه پایدار بطور خودکار از وضعیت کاری خود خارج می*شود. توان خروجی از 45 وات تجاوز نمی*کند، دستگاه از تعادل محافظت می*کند و از لامپ HID در مقابل صدمات حفاظت می*نماید.

البته من زیاد زنون دوست ندارم چون خیلی ها رو تو جاده اذیت میکنه...

m3hiran
23-08-1389, 12:51 بعد از ظهر
توی ایران تنها ایگل ایی که قشنگه فابریک خود bmw هست روی این موتور angel eye بیشتر جواب میده.....ولی مطمئنید 2 تا همزمان فشار میاره؟؟ پس نینجا 250 یا موتورای دیگه چیکار میکنند
اقا مرتضی مطمئنی میزنه بک فایر ؟؟؟؟؟ بردش چقدر؟/:24:

sirn
23-08-1389, 01:04 بعد از ظهر
411412413414

Sination
23-08-1389, 01:07 بعد از ظهر
مهران میشه دو کنتاکه کرد یعنی دوتا چراغ باهم روشن بشه
ولی باید لامپ نور بالات رو عوض کنی و از نوع لامپ نور پایین بندازی که قیمتش هم فکر 1500 تومن باشه

morteza-63
23-08-1389, 01:23 بعد از ظهر
کسی درباره صدای سوپاپ نظری نداشت

Farzad
23-08-1389, 02:40 بعد از ظهر
فرق این 2 تا چیه ؟ !

Eagle Eye & Angle Eye

در ضمن میشه مال BMW رو پیدا کرد ؟ ! من خیلی گشتم اما پیدا نکردم , هرچی هست نعون هست که منم فک نمیکنم اونا نعون باشه . . . .

MCP
23-08-1389, 03:53 بعد از ظهر
فرق این 2 تا چیه ؟ !

Eagle Eye & Angle Eye

در ضمن میشه مال BMW رو پیدا کرد ؟ ! من خیلی گشتم اما پیدا نکردم , هرچی هست نعون هست که منم فک نمیکنم اونا نعون باشه . . . .

eagle eye یک اسم تجاری هست و در اصل به حلقه نورانی دور چراغ همون angel eye میگن. ( بنام CCFL هم شناخته میشه )
2 مدل هم هست. نئون و LED .

اینجا نمونه هایی برای آشنایی وجود داره. [Only registered and activated users can see links]
میشه در هر اندازه و رنگی خریداری و روی موتور نصب کرد.

Farzad
23-08-1389, 05:43 بعد از ظهر
من هر چی دنبال Eagle Eye های BMW گشتم پیدا نکردم . . . فک نمیکنم اونا Neon باشه . . . .

کسی اطلاع داره چطورین ؟ دارم وسوسه میشم بندازم . . . هر چند که اصلا دوس ندارم : دی

نیما نادری
23-08-1389, 11:03 بعد از ظهر
امروز یک هیو صفر کیلومتر (آب بندی ) بدون هر دو کاتالیزور و اگزوز 2 bros سوار شدم واقعا کمک های جلوی موتور مثل یو یو تو ترمز گیری به آدم حال میده

و ضمنا موتور تو دور آرام واقعا تر تر ی کار میکنه شتاب موتور معمولی در حد, ترمز عقب تعطیل (سطح دیسک مثل صفحه گراما...)جثه موتور نفرت انگیز

فکر نکنید چون من تو کویر هستم میگم ولی برای من چیزی نداشت و یک موتور مثل MH7 رو با حجم و توان کمتر ولی هندلینگ صد برابر بهتر با هیو عوض نمیکنم

برو بچی که مگلیشون میزونه کلاشونو بندازن بالا چون با این اوصاف مگل کارش درسته و مهم تر از همه رخخخخ که همتا نداره یدونس

---------- Post added at 11:02 PM ---------- Previous post was at 10:59 PM ----------

طرف میگفت با کاتالیزور موتور خاموش میشده و حتی راه نمیرفته و این همه حال داده بود تازه شده بود این

---------- Post added at 11:03 PM ---------- Previous post was at 11:02 PM ----------

حالا مگلی خاموش شده 2 تا جا داره بهش ور بری این موتور هیچی باید دعا کنی خوب بشه

Mohammad
23-08-1389, 11:43 بعد از ظهر
در مورد چراغ یکبار کامل توضیح دادم.
اول اینکه هاوزینک های تفکیکی قابلیت این رو ندارن که جفت با یک نور کار کنن. چون طبق اصول قرار نیست اصلا یکیشون نور بالا بزنه و یکیشون نور پایین.
در اقلب موارد از هاوزینک چپ نور پایین میگیرن و از هاوزینک راست نور بالا. حالا برای روشن شدن منظور من لطف کنید و بدون تعویض لامپ فقط جای دو تا لامپ رو عوض کنید و با نتیجه مایوس کننده اون مواجه بشید.
در ضمن افرادی که فکر می کنن لامپ یه موتور مثل مگول سوخته بهتره توی همون جهلشون باقی بمونن چون اصلا حالیشون نیست موتور اسپورت یعنی چی!!! فقط نمی دونم اگه موتورهای بی ام و رو ببینن لابد می گن چراغاش شکسته بوده و نتونستن لنگه هم پیدا کنن.

فرزاد جان، تو رو خدا از این خز بازی ها در نیاری بری چراغات رو نئون کنیا یا چه میدونم بری طرح بی ام و بپاشی روی موتورت رفیق.

Liliom
23-08-1389, 11:47 بعد از ظهر
دوستان مگلی که توصیفش کرده بودم که میخاستم بخرم را رافتم دیدم
اون ناحیه ای که انتهایی فلاپ که به جک ختم میشه شکسته بود
چراغ و قسمت بالای اون دمش خیلیش آب شده بود
دور موتور هم از 4.5 الی 5 بالا نمیومد تا حالا ازش روغن عوض نکرده :retarded:
از 3600 یه قرون هم پایین نمیومد حالا دوستان چی کار کنم اگه کیس مناسب زیر 3500 600 سراغ دارین خبر بدین
Mohammad
24-08-1389, 12:01 قبل از ظهر
کیس مناسب زیر 3500 فقط میتونه پول لازم باشه که من هیچ وقت از یه آدم پول لازم چیزی نمی خرم. چون بعدش فقط یگه یارو لعنتی مفت چنگش.
هر چیزی قیمتی داره...

Liliom
24-08-1389, 12:31 قبل از ظهر
قیمت روز مگلی الان چنده؟

Sination
24-08-1389, 01:10 قبل از ظهر
4600.

morteza-63
24-08-1389, 02:53 قبل از ظهر
416این قطعه بالای موتور قرار دار وترموستات و فشنگی چراع اخطار در ان قرار داره اگه موتور اب کم کته و داخلش اب نباشه فشنگی داع نمیشه چراع اخطارم روشن نمیشه =بخران
فشنگیو باید رو تنه موتور کار میزاشتن تا درست کار کنه نه بیرون موتور
این رادیات ابم برای موتور 250 جز درد سر چیزی نداره میتونستن همینو رادیات روعن بزارن نه واشر سرسیلند سوختن داشت نه هوا گیری نه گل شدن ته رادیاتور و...
کلا مگلی نقص زیاد داره رادیات -ابشدن گل گیر- گیر کردن فرمون به باک -صدای ناهنجار -مشکل دنده دو -نور پایین -سر وصدای فیلز و فلاپا -صدای سوت لنت -دور گاز -داع شدن چراع و صندلی عقب و...
به نظر من کلا طراحیش کلی اشکال هست
درباره پیستون وسیلندرم و کج شدن سوپاپ هم با تراش کارا صحبت کنید بیشتر متوجه منظورم میشید
ولی قبول دارم که تو ایران بهتر از این گیرمون نمیاد
قابل توجه اقای نادری که هیو سوار شدن هیو شتاب نداره رادیات ابم نداره طراحیشم قدیمیه ولی کیفیت الیازیش خیلی بالاتره حتی اگه فلاپا و قطعات ظاهریشم مقایسه کنید خیلی با کیفیت تره مثل اینکه یه گوشی نوکیارو بعل گوشی چینی بزاریم من مگلیمو 2 بار فیلر کردم پیچش هرز شد

morteza-63
24-08-1389, 03:08 قبل از ظهر
راستي مگلي شاتون خيلي كوتاهي نسبت به هيو و پالس و ax1 و موتوراي بالاي 200 داره براي همين شتاب گيري سريعي داره ولي تو دور كم مياره زودترم مستحلك ميشه براي همينه كه تو 6-7 ثانيه با دنده 3 100 تا ميره ولي بكوشيش 150 رو بالاتر نميره كساييم كه ادعاي سرعت 180 دارن بايد ديد كه تنظيمات كيلومترشون درسته يا زياد داره نشون ميده

MCP
24-08-1389, 11:04 قبل از ظهر
دوستان مگلی که توصیفش کرده بودم که میخاستم بخرم را رافتم دیدم
اون ناحیه ای که انتهایی فلاپ که به جک ختم میشه شکسته بود
چراغ و قسمت بالای اون دمش خیلیش آب شده بود
دور موتور هم از 4.5 الی 5 بالا نمیومد تا حالا ازش روغن عوض نکرده :retarded:
از 3600 یه قرون هم پایین نمیومد حالا دوستان چی کار کنم اگه کیس مناسب زیر 3500 600 سراغ دارین خبر بدین
دور موتور از 4500 بالاتر نمیاد ؟ 4500 خیلی کمه ها! من با ساسات روشن میکنم میره رو 4000 ! اون موتور حتما مشکلی داره...

---------- Post added at 11:04 AM ---------- Previous post was at 10:46 AM ----------

416این قطعه بالای موتور قرار دار وترموستات و فشنگی چراع اخطار در ان قرار داره اگه موتور اب کم کته و داخلش اب نباشه فشنگی داع نمیشه چراع اخطارم روشن نمیشه =بخران
فشنگیو باید رو تنه موتور کار میزاشتن تا درست کار کنه نه بیرون موتور
این رادیات ابم برای موتور 250 جز درد سر چیزی نداره میتونستن همینو رادیات روعن بزارن نه واشر سرسیلند سوختن داشت نه هوا گیری نه گل شدن ته رادیاتور و...
کلا مگلی نقص زیاد داره رادیات -ابشدن گل گیر- گیر کردن فرمون به باک -صدای ناهنجار -مشکل دنده دو -نور پایین -سر وصدای فیلز و فلاپا -صدای سوت لنت -دور گاز -داع شدن چراع و صندلی عقب و...
به نظر من کلا طراحیش کلی اشکال هست
درباره پیستون وسیلندرم و کج شدن سوپاپ هم با تراش کارا صحبت کنید بیشتر متوجه منظورم میشید
ولی قبول دارم که تو ایران بهتر از این گیرمون نمیاد
قابل توجه اقای نادری که هیو سوار شدن هیو شتاب نداره رادیات ابم نداره طراحیشم قدیمیه ولی کیفیت الیازیش خیلی بالاتره حتی اگه فلاپا و قطعات ظاهریشم مقایسه کنید خیلی با کیفیت تره مثل اینکه یه گوشی نوکیارو بعل گوشی چینی بزاریم من مگلیمو 2 بار فیلر کردم پیچش هرز شد

دوست عزیز ، همین چند صفحه قبل درباره این اشکالات بحث شده و جواب هم داده شده . اما برای اونهایی که فقط روی مگلی کلیک میکنند و اشکالات رو یاداوری میکنند می بایست نکاتی را یادآور شد!
1- هواگیری رادیاتور ایراد نیست! پس ترمز ها رو هم سیمی کنند ( مثل دوچرخه! ) که زیاد دردسر نداشته باشه! هواگیری نخواد! روغن خالی نشه! کثیف کاری نداشته باشه و ...
2- گِل رو که موتور مگلی به آب اضافه نمیکنه! یا آب از اول کثیف بوده یا رادیاتور ...
3-شما اولین باره که رادیاتور رو هم جزو ایرادات مگلی نوشتید! جدید بود! چه ایرادی داره ؟
4- من نمیدونم کلگیر چطور آب میشه! چون خیلی با اگزوز فاصله داره. مگر اینکه کمک تنظیم نبوده و 2 ترک نشستن و ... البته موتور من وقتی کمک کاملا جمع میشه اگزوز با گلگیر خیلی فاصله داره. احتمالا در سری جدید برطرف شده...
5- گیر کردن فرمون به باک وجود نداره. حداقل در سری جدید وجود نداره...
6-صدا سلیقه ای هست. یکدفعه صداش عوض نشده که. از اول همین بوده. هر کی داره هم قبلش شنیده بوده..
7- مشکل دنده 2 چیه ؟
8- نور پائین دیگه چه مشکلی داره ؟
9-سر و صدای فلاپ و فیلر و ... این هم شد ایراد ؟ باید رفع کنی.
10 -صدای سوت لنت!! نه که این صدا رو تا بحال کسی نشنیده بود و از وقتی مگلی تو ایران وارد شده مردم فهمیدند که لنت صدا هم میده!!!! موتور من هیچ صدایی موقع ترمز نمیده . نه جلو و نه عقب.
11- دور گاز ؟ چی هست ؟
12- داغ شدن چراغ و صندلی عقب هم برطرف شده..

فکر میکنم واقعا افرادی باور نمیکنند! باید حتما فیلم بگیرم که دیگه ثبت بشه!

morteza-63
24-08-1389, 02:40 بعد از ظهر
من خودم مگلي دارم اينارو ميگم ادم بايد واقع بين باشه

m3hiran
24-08-1389, 04:05 بعد از ظهر
محمد جون اون عکسایی که گذاشتی واسه حالتیه که موتور روشن و فقط حکم چراغ بغل///
همونطور که میبینید دستشون رو هم رو نور بالا نزاشتن که نگی کلک زدند
نیما جون دیگه از ترمز هیوسانگ بد نگو که حرف نداره ترمزش..همه ما میدونم ترمز عقب نقش خیلی خیلی کمی تو نگه داشتن موتور داره

---------- Post added at 04:05 PM ---------- Previous post was at 03:57 PM ----------

بكوشيش 150 رو بالاتر نميره كساييم كه ادعاي سرعت 180 دارن بايد ديد كه تنظيمات كيلومترشون درسته يا زياد داره نشون ميده
کاملا موافقم فقط کافیه c رو بزاری 2000 یهو میبینی 110 تا میره ولی 160 نشون میده

sirn
24-08-1389, 04:46 بعد از ظهر
هر موتوری طراحی و ساختارش یه جوره....منظور اینکه عیب نیست .....بلکه اینجوری ساخته شده.....حالا شما میپسندی یا نمیپسندیش دیگه جای خود داره...................
مثلا من از ازرا و کلا ماشینای شرق اسیا خوشم نمیاد ... نه اینکه این ماشینا بد باشن ............بلکه با سلیقه من جور در نمیان------------حالا از سر مجبوری یا انتخاب محدود برم ازرا بگیرم...چون ذهنیتم از روز اول نسبت به این ماشین بد بوده....امروز از پشتش ایراد میگیرم فردا از جلوش .....ماشین مشکل نداره بلکه صاحاب ماشین با ماشینش حال نمیکنه.....
منظورم اینه که مگلی طراحیش حرف نداره....اونی که با مگلی مشکل داره بیشتر از نا اگاهی و ناشنا بودن با وسیلشه که مشکل داره....و یا از سر مجبوری یا انتخاب محدود هست که خریدارش بوده....
در مورد هیوسانگ اینو بگم که (اواز دوقول از دور خوشه) ....هیوسانگ هم داشته باشید همین تنظیمات و سرویسهارو باید بکنید و اگه هیوسانگ مورد علاقه باشه براتون مهم نیست و در غیر این صورت خالی شدن باک بنزین هیوسانگ تو رفت امد هم جزء مشکل حساب میشه..تموم شدن لنتش هم مشکل حساب میشه تنظیم نبودن کمک و دستکاری کردن غیر اصولی کمک هم.... براتون مشکل میشه...
هر چند بنده طبق تجربه ای که داشتم هیوسانگو اصلا با مگلی مقایسه نمی کنم و در سطح پایینتری نسبت به مگلی میبینم..

mcp عزیز حالا بنده درک بکن که وقتی در مورد موتور تجربه شخصیم گفتم در نداشتن مشکلات...چه واکنشهایی دیده شد..حالا شما هم مشکلی ندارید و با شما بحث میکنند......
شرکت کویر قبل از فروش باید یه تست کوچیک بگیره....حداقل باید توضیح بده که موتورتون بنزین تموم کرد باید برید پمپ بنزین نه به کویر زنگ بزنید بگید موتورم بنزینش تموم شده...
موتوری که بنزینش تموم میشه بدرد نمیخوره=پس مگلی مشکل داره:laie_14:

m3hiran
24-08-1389, 05:53 بعد از ظهر
محمد جان اخه شما میای نینجا 250 رو با یه چراغ روشن نمایش میدی همه میگن خوب اره دیگه همه موتورها هم همینن حتما r1 هم همینه ولی این مگلی که فقط یه چراغش روشن میمونه حالا من اخر نفهمیدم میشه یه چراغ دو کنتاکه روش انداخت یا نه چون استایل موتور رو تو شب کم میکنه....؟؟؟!!!
اتفاقا محمد دیروز نزدیک خونمون بنزینم تموم شد کلی موتور رو هل دادم:bighug: خدا ازش نگزره :4chsmu1:
اینم میتونم جزو عیبهای این موتور اضافه کنم که موتوری که هنوز تو باکش بنزین هست وصدای دلنشین بنزین از باک میاد روشن نمیشه یعنی باکم مشکل داره :icon_pf (94):
راستش محمد من خودم هیوسانگ رو ترجیح میدم به مگلی
حتی اگه 0-100 مگلی 5 ثانیه هم بود باز میگفتم هیو چون من دوست دوست دارم فقط از یه وسیله استفاده کنم بدونه اینکه بهش برسم نه اینکه صبح تا شب مشغولش باشم دقیقا اپاچیم همینطوره درست نصف شتاب فبلش رو نداره ولی کاری به کارم نداره:3ztzsjm:
به هر حال هر کی یه سلیقه ای داره دیگه محمد جان خیلی خوبه که به نظرات هم احترام بزاریم :grouphugg:

MCP
24-08-1389, 06:23 بعد از ظهر
اتفاقا محمد دیروز نزدیک خونمون بنزینم تموم شد کلی موتور رو هل دادم:bighug: خدا ازش نگزره :4chsmu1:
اینم میتونم جزو عیبهای این موتور اضافه کنم که موتوری که هنوز تو باکش بنزین هست وصدای دلنشین بنزین از باک میاد روشن نمیشه یعنی باکم مشکل داره :icon_pf (94):

این قضیه وجود بنزین در باک من رو یاد شیر بنزین انداخت!
وقتی داشتم عوض میکردم تو این فکر بودم که رو حالت زاپاس بذارم یا رو حالت On ؟
یک لوله به بالای شیر بنزین وصله که میره توی باک و اندازش با توجه به باک هوندا 125 طراحی شده. تا بین زاپاس و On انتخاب کنید.
من اون لوله رو کلا از بیخ کندم! چون معلوم نبود در باک مگلی هم جواب بده و احتمال میدادم همین مشکلی که شما ذکر کردید پیش بیاد.
وقتی اون لوله نباشه تا قطره آخر بنزین رو میشه استفاده کرد.
شما چک کن که شیر بنزین ( تعویض شده ) موتورت رو حالت On نباشه . باید بذاری رو حالت زاپاس.

راستی مهران ، مگه چراغ بنزین موتورت کار نمیکرد که تو راه موندی ؟

m3hiran
24-08-1389, 06:28 بعد از ظهر
این قضیه وجود بنزین در باک من رو یاد شیر بنزین انداخت!
وقتی داشتم عوض میکردم تو این فکر بودم که رو حالت زاپاس بذارم یا رو حالت On ؟
یک لوله به بالای شیر بنزین وصله که میره توی باک و اندازش با توجه به باک هوندا 125 طراحی شده. تا بین زاپاس و On انتخاب کنید.
من اون لوله رو کلا از بیخ کندم! چون معلوم نبود در باک مگلی هم جواب بده و احتمال میدادم همین مشکلی که شما ذکر کردید پیش بیاد.
وقتی اون لوله نباشه تا قطره آخر بنزین رو میشه استفاده کرد.
شما چک کن که شیر بنزین ( تعویض شده ) موتورت رو حالت On نباشه . باید بذاری رو حالت زاپاس.

راستی مهران ، مگه چراغ بنزین موتورت کار نمیکرد که تو راه موندی ؟
من هم اپاچی هم مگلی رو همیشه رو زاپاس میزارم
چرا کار میکرد mcp جان ولی کف دستم رو بو نکرده بودم که از وقتی روشن میشه با اون 1 لیترش 20 کیلومتر هم نمیشه رفت من با 2 لیتر اپاچی کمه کم 70-80 تا میرم :دی

MCP
24-08-1389, 06:40 بعد از ظهر
...شما میای نینجا 250 رو با یه چراغ روشن نمایش میدی همه میگن خوب اره دیگه همه موتورها هم همینن حتما r1 هم همینه ولی این مگلی که فقط یه چراغش روشن میمونه حالا من اخر نفهمیدم میشه یه چراغ دو کنتاکه روش انداخت یا نه چون استایل موتور رو تو شب کم میکنه....؟؟؟!!!

مهران خان این قضیه تک چراغ روشن شدن خیلی اپیدمی داره و فقط مربوط به مگلی نیست. خیلی از موتور ها یک چراغه ( نور پائین و نور بالا چپ و راست ) هستند..

همین یاماها هم تو فرومشون بخون چقدر دلشون میخواد تغییرات بدن رو چراغ ها ، این لینک ها مربوط به R6 هست :
که تو این پست یارو میگه خسته شده اینقدر مردم بهش گفتن یه چراغت سوخته!! و راه حا اینکه چطور تبدیل به چراغ دوتایی کنه... ( پس این موتور هم تک چراغ روشن میشه )

اینجا هم ببین برای اینکه بتونند حالت جفت چراغ داشته باشند چه کارهایی انجام میدن : ( دلشون میخواد مثل R1 باشه چراغشون )

مثل وانت نیسان یا پیکان جوانان که هر کدوم چراغاشون یه جوره ، یکی نور بالا که میزنه هر 4 تا میشه نور بالا! یکی نور پائینش با نور بالا روشن میمونه و دیگری وقتی میزنه نوربالا ، نور پائینش خاموش میشه!
سلیقه ایه دیگه... مگلی حقش نیست به این دلیل مورد سرزنش قرار بگیره..

Farzad
24-08-1389, 08:58 بعد از ظهر
دوستان من موتورم یه حالت 1 چراغ داره 1 حالت 2 چراغ , حالا مشکل شما چیه دقیقا ؟ ! من نمیفهمم ؟ !

Alireza
24-08-1389, 09:09 بعد از ظهر
منظور دوستان 2 تا چراغ با هم روشن شدنه

sirn
24-08-1389, 10:51 بعد از ظهر
مهران جان بد برداشت نکن از گفته هام.........کلی اظهار نظر کردم...........من نسبت به شما و دوستان دیگه ارادت دارم....:7:
نظر شما و علایق شما برای من مورد احترام هست.......سلیقه و مسائل مربوط به موتور ربطی به دوستیها نداره....:bighug:

Mohammad
25-08-1389, 12:06 قبل از ظهر
به نظر من مگول باید یه مقدار اصلاح بشه.
اول اینکه موتور عضلانی تر بشه.
دوم اینکه فاصله چرخ جلو و عقب بیشتر بشه.
سوم اینکه جلو جفت دیسک بشه.
چهارم اینکه توی طراحی محور و دوشاخ عقب یه مقدار ظرافت هنری بیشتری به کار بره.
پنجم رینگ های فابریک از حالت ستاره در بیان و با با رنگ سه پره تعویض بشن.
ششم ویل بیس عقب به 150 تغییر کنه
هفتم جای باطری عوض بشه.
هشتم از صفحه کیلومتر بزرگ تر استفاده بشه که دارای نشانگر دما و بنزین باشه
نهم جلوی موتور با 4 عدد لامپ تجهیز بشه که فقط 2 تا از اونها روشن باشن در آن واحد
دهم سیستم سوخت رسانی با انژکتور دهنه بزرگتری تعویض بشه که دیگه ساسات اتومات و یه ecu مناسب رو به ارمغان میاره.
اگر شد طرح کانسپتش رو ارائه می دم.

morteza-63
25-08-1389, 12:31 قبل از ظهر
برو بچ من شنیدم تا عید دیگه تحویل نداره پس خدا کنه گرون شه ما بفروشیم بره از این به بعدم مگلی بهترین موتوره (پیش کسایی که تا حالا نداشتن)

Mohammad
25-08-1389, 09:21 قبل از ظهر
آقا مرتضی، اگه دیگه هم تحویل نداشته باشن گرون نمی شه. اول اینکه فعلا فصل سرماست و رکود بازار موتور، دوم اینکه انقدر دست دوم و نوش توی بازار هست که بتونی در عرض یک ساعت یدونش رو بخری.
شاید تا تابستون آینده حدود 200 تا 300 گرون بشه. پس اگه امروز بفروشیش بهتر از فرداست.

m3hiran
25-08-1389, 04:50 بعد از ظهر
اقا این مگلی جدیده خیلی خوب شده همه چیش از مال ما بهتره از جای دست روی دسته گاز بگیر برو تا اخر فرق میکنه واسه ما ماشالا سر تا پا عیبه...مثلا ترمزه این جدیدا مثل بچه ادم میگیره ولی بازم اونی که باید باشه نیست :دی
MCP جان اونی که r6 رو تغییر میده میکنش این نه مثل ایرانی ها 49 تا زنون بندازه مثل عمله ها چشو چال ملت رو دراره
دو تای اول EAGLE EYE ,اخری
ANGEL EYE

Sination
28-08-1389, 09:37 بعد از ظهر
امروز بعد از ماه ها سوار موتور ام شدم ..
خیلی خیلی خوبه موتورم یعنی شتاب وحشی ..(توی این مدت انقدر سوار موتور اینو اون شده بودم امروز فهمیدم که موتور خودم چقدر خفن تره واقعا) صداشم که خیلی وقت بود نشنیده بودم از ماله بقیه بچه ها که توی این مدت سوار میدشم خیلی بیشتره

فقط فلاپ هاش مونده بود که موتور ساز ام میبنده امشب و فردا هم میریم برای گرفتن پلاک ..

مگلی خودم = کلی خاطره ..

Mohamad65
30-08-1389, 08:28 قبل از ظهر
سلام
موتور من وقتی کلاچ رو میگیرم دورش نمی خوابه و حتی یکم بالا هم میره و تو ترافیک خیلی اذیت میکنه چیکارش میشه کرد؟ با پیچ گاز هم یهو دور میره بالا از اونور هم یهو دور میفته و موتور خاموش میکنه و یکی دیگه اینکه بعضی مواقع تو معکوس کشیدن دسته دنده بالا نمیاد و نمیشه دوباره معکوس کشید. اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.

MCP
30-08-1389, 09:57 قبل از ظهر
سلام
موتور من وقتی کلاچ رو میگیرم دورش نمی خوابه و حتی یکم بالا هم میره و تو ترافیک خیلی اذیت میکنه چیکارش میشه کرد؟ با پیچ گاز هم یهو دور میره بالا از اونور هم یهو دور میفته و موتور خاموش میکنه و یکی دیگه اینکه بعضی مواقع تو معکوس کشیدن دسته دنده بالا نمیاد و نمیشه دوباره معکوس کشید. اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.

دور موتور نباید به کلاچ ربطی داشته باشه . در حالت خلاص دور موتور چنده ؟ و در همین حالت خلاص اگر کلاچ بگیری تغییری در دور موتور ایجاد میشه ؟
cdi رو عوض کردی ؟ موقع خلاص باید دور موتور روی 1500 باشه و اگر تو این حالت خاموش کنه یعنی مشکلی در کاربراتور یا برق وجود داره که باید با بررسی علائم پیداش کنی.
در مورد اهرم تعویض دنده به نظرم باید تنظیمش کنی .(البته موقع معکوس دنده میره پائین ! ) می تونی قبلش اتصالات اون رو روغن کاری کنی ، خیلی تاثیر داره.

m3hiran
30-08-1389, 09:35 بعد از ظهر
این عیب ذاتی کاربراتور مگلی هست دوست عزیز واسه منم همینه وقتی کلاچ رو میگیری اگه دور موتور رو روی 1500 تنظیم کرده باشی یه لحظه میاد روی 1200-300 و خاموش میشه اگه موتور سرد باشه
cdi رو عوض کنی بهتر میشه ولی با همون پیچ گاز ور برو بهتره....یا دیدی خیلی اعصابتو خورد میکنه یه کاربراتور پالس بنداز خیال خودت رو راحت کن :دی

MCP
30-08-1389, 11:36 بعد از ظهر
مهران جان اگر عیب ذاتی باشه ، موتور من هم باید این مشکل رو داشته باشه که نداره.
جناب mohamad65 هم وقتی موتور گرمه مشکل بالا رفتن دور موتور رو داره... که علتش بالا بودن تنظیم دور آرام موتور هست. وقتی هم دور آرام رو کم کنه که موتورش خاموش میشه...
اگر cdi رو عوض کرده باشه ، مشکل از تنظیم نبودن کاربراتور یا عیب و ایرادی در وکیوم و شلنگ هاش هست...

Mohamad65
01-09-1389, 08:26 قبل از ظهر
با تشکر از شما
من هنوز cdi رو عوض نکردم. تعویض میکنم بعد اگه مشکلی بود می پرسم

sirn
01-09-1389, 10:01 قبل از ظهر
با تشکر از شما
من هنوز cdi رو عوض نکردم. تعویض میکنم بعد اگه مشکلی بود می پرسم
شیر بنزینت هم اگه عوض نکردی ....به احتمال زیاد از شیر بنزین باید باشه...

نیما نادری
01-09-1389, 10:25 قبل از ظهر
محمد جون اون عکسایی که گذاشتی واسه حالتیه که موتور روشن و فقط حکم چراغ بغل///
همونطور که میبینید دستشون رو هم رو نور بالا نزاشتن که نگی کلک زدند
نیما جون دیگه از ترمز هیوسانگ بد نگو که حرف نداره ترمزش..همه ما میدونم ترمز عقب نقش خیلی خیلی کمی تو نگه داشتن موتور داره

---------- Post added at 04:05 PM ---------- Previous post was at 03:57 PM ----------

[/COLOR]

مهران جان صحبت در مورد شل بودن کمک های جلو و کوبش در مواقع ترمز شدید جلو هست نه در مورد ترمز عقب

ولی حالا که گفتی ترمز عقب بهتره اینم بگم که دیسک ترمز عقب هیو به شدت خط خطی با خطوط عمیق و تقریبا بلا استفاده بود با اون خطهای روش

m3hiran
01-09-1389, 02:23 بعد از ظهر
نیما جون من میگم وقتی یه موتوری ترمز جلو به اونی خوبی داره حتی ترمز دوچرخه ام رو عقبش بزاری بازم جواب میده ولی مگلی ترمز عقب خوبی داره ...بگذریم که یذره محکم بگیری لاستیک عقب لیز میخوره...اگه جلو مگلی دو دیسک بود عالی میشد.....راستش من با ترمز هیوسانگ خیلی راحت بودم اون چند باری که نشستم واقعا راحت بودم با ترمزش

Mohamad65
01-09-1389, 03:48 بعد از ظهر
شیر بنزینت هم اگه عوض نکردی ....به احتمال زیاد از شیر بنزین باید باشه...
با سلام و تشکر
شیر بنزین چی روش بزارم؟

MCP
01-09-1389, 05:15 بعد از ظهر
با سلام و تشکر
شیر بنزین چی روش بزارم؟

هوندا 125 - مهره درشت (1000 تا 2000 تومن! )

m3hiran
01-09-1389, 11:17 بعد از ظهر
همیشه هم بزار رزرو

morteza-63
02-09-1389, 01:40 بعد از ظهر
سلام میشه نور پایینشو تنطیم کرد بیاد پایین ؟ صدای اگزوزم کم میشه؟

m3hiran
02-09-1389, 05:07 بعد از ظهر
میشه ولی اگه اشتباه نکنم اون قابی که دور صفحه کیلومتر هستش رو باید ورداری من که نتونستم ورش دارم البته زیاد باهاش کلنجار نرفتم

ghost.rider1
04-09-1389, 12:41 قبل از ظهر
من میخوام داخل رادیات رو تمیز کنم ولی پیچ تخلیه رو پیدا نکردم کسی اطلاع داره؟
یه سوالم از نیما خوان اینکه من موتورو تازه خریدم این بنده خدا هنوز سی دی ایشو نیومده بگیره هنوزم میشه اقدام کرد ؟چه مدارکی باید بیارم؟
سوال اخرم این هست فلاپای من از چند جا شکسته (قسمت اتصال به پیج) امکان بازسازی هست یا باید تعویض کنم.با سپاس و درود

Mohammad
04-09-1389, 01:36 بعد از ظهر
امیر جان واسه تعمیر 2 تا کار می تونی بکنی. یا با سولدر یا هویه خودت جوش بدی، یا بری پیش سپر سازا بدی واست جوش بدن.
اما برای تعویض زمان میبره تا واست بیارن. به نظر من بازسازی کن.

ghost.rider1
04-09-1389, 05:51 بعد از ظهر
نایس محمد جون .میدم جوش بدن بیرون.اقا کسی نمیدون سوراخ تخلیه رادیات مگلی کجاست؟

sirn
04-09-1389, 07:55 بعد از ظهر
پیچ تخلیه واشر رنگ مسی داره و کمی بیرونتره نسبت به پیچای دور برش..

morteza-63
04-09-1389, 10:05 بعد از ظهر
سلام فلاپو نمايندگي چشمي داره تيكه اي ٤٠ تومن فلاپ پاييني همشون ميشكنه طرح جديداش از هم جداست يدونشو ببينيد فلاپ خودتونو مثل اون با چاقو داغ ببريد راحت ميشيد

MCP
04-09-1389, 10:27 بعد از ظهر
سلام فلاپو نمايندگي چشمي داره تيكه اي ٤٠ تومن فلاپ پاييني همشون ميشكنه طرح جديداش از هم جداست يدونشو ببينيد فلاپ خودتونو مثل اون با چاقو داغ ببريد راحت ميشيد

مگه سری قبل فلاپشون یکسره بود ؟

ghost.rider1
04-09-1389, 10:47 بعد از ظهر
پیچ تخلیه واشر رنگ مسی داره و کمی بیرونتره نسبت به پیچای دور برش..
باید فلاپ باز شه ؟

sirn
04-09-1389, 10:55 بعد از ظهر
باید فلاپ باز شه ؟
اره

مگه سری قبل فلاپشون یکسره بود ؟
نه با یه رابط فلزی دو تیکه فلاپ (قسمت پایین) چفت و پیچ شده بود که فکر کنم جدیدا هم همینطور باشه دقیق نگاه نکردم...

Mohammad
04-09-1389, 11:58 بعد از ظهر
خیر، اونام 2 تکه بود. لااقل مگلی قرمزه من که 2 تیکه بود و بعدا جفت قسمتای پایینی رو بستم.

ghost.rider1
08-09-1389, 09:57 بعد از ظهر
مدل اصلی سه تیکس من تو یه ویدیو دیدم.قطعات هم خیلی با کیفیت تره

نیما نادری
08-09-1389, 10:23 بعد از ظهر
از روز اول متشکل از دو تکه بود که با یک واسطه فلزی مشکی و چندتا پیچ به هم وصل میشدند

مدل جدید هم همینه فقط واسطه در کار نیست و بین دو قسمت در پایین آزاده

sirn
09-09-1389, 10:34 قبل از ظهر
چند روز پیش با سی بی 400 و یه بندیت 250 انداختیم....
اول سی بی 400
دوم مگلی
سوم بندیت
که البته تا 120 کیلومتر مگلی با فاصه اندک با سی بی میرفت که بعد 120 تا سی بی فاصلش زیاد شد....
نکته جالب و خنده دار صدای زوزه بندیت بود که انگار داشت میترکید و جایگاه سوم داشت...سی بی 400 هم با صدای کمتر که خودم راکبش بودم و مگلی 250 که انگار نه انگار دنده هاش به ردلاین میرسید با صدای ینواخت....:gigglesmile:

sirn
09-09-1389, 12:43 بعد از ظهر
لاستیک روز اول
458

بعد 11000
459

460461462[Only registered and activated users can see links]

sirn
09-09-1389, 12:49 بعد از ظهر
463464465466467

sirn
09-09-1389, 12:51 بعد از ظهر
468469470471472[Only registered and activated users can see links]

sirn
09-09-1389, 12:52 بعد از ظهر
473474475

ی چند تا عکس دیگه هم هست در مورد تغییرات و ظاهر موتور که...اونارو هم میزارم.....

sirn
09-09-1389, 01:41 بعد از ظهر
483484[Only registered and activated users can see links]

نیما نادری
09-09-1389, 04:16 بعد از ظهر
بترکه چشم حسود و بخیل :27:

KraToS
09-09-1389, 04:50 بعد از ظهر
یه جمع بندی هم بکنیم بد نیست
تا اینجا که اشاره کردیم من یکی به این نتیجه رسیدم که مدل ایرانی این رو اصلاً نگیرم
اساتید یه راهنمایی بکنن لطفاً ( البته من قصد خرید همچین موتوری ندارم فعلاً ولی برای دوستان دیگه ممکنه مفید باشه )

sirn
09-09-1389, 05:13 بعد از ظهر
بترکه چشم حسود و بخیل :27:
:2i8d4ao:
معذرت میخوام....اینقدر نفهمند که فکر میکنند ....حالا در مورد مگلی میام بحث میکنم و از مزایاش صحبت میشه انتظار فراتر هست.......بخدا به پارسی گفتم این موتور همینه بدون اینکه انتظار فراتری ازش داشته باشی بندیت میگیره.......بدون اینکه انتظار فراتری ازش داشته باشی توانایی اینو داره که پشت یه سی بی 400 تا 120 کیلومتر بیفته و موی دماغش بشه ....
البته اگه سی بی ار 900 داشته باشی.....دنده 1 سایت هم باشی برای اینکه بری دنده بعدی میتونی سی بی ار 900 سوارشی و مگلی 250 بگیری و گاهی اوقات هم خدارو بنده نباشی....بابا کمی پست کمتر بزن مطمئن باش دنده1 رد میکنی و از اونطرف سنجیده تر جلو میری و خوشگل میشی:25r30wi::consoling2:

ghost.rider1
09-09-1389, 05:50 بعد از ظهر
حاج نیما نادری واسه من اون بسط واسط اهنی دو فلاپ شکسته میشه مدل جدیدش کنم؟

MCP
09-09-1389, 05:56 بعد از ظهر
iranmjh ([Only registered and activated users can see links]) خان ، عکس های خیلی خوب و بدون شرحی گذاشتی .
همیشه موتورت همینطور سالم و خوشگل بمونه.

نیما نادری
09-09-1389, 06:46 بعد از ظهر
حاج نیما نادری واسه من اون بسط واسط اهنی دو فلاپ شکسته میشه مدل جدیدش کنم؟
بهترین کاره

sirn
09-09-1389, 06:49 بعد از ظهر
iranmjh ([Only registered and activated users can see links]) خان ، عکس های خیلی خوب و بدون شرحی گذاشتی .
همیشه موتورت همینطور سالم و خوشگل بمونه.

امیر جان خیلی ممنون...از لطف و نظرتون....:7:
مبارک صاحبش باشه دست برادر کوچیکم هست...کارای فنی و سرویسشو من انجام میدم....میخواست موتور سی سی بالا بگیره که با نظر من مگلی خریداری کرد.....که واقعا تجربه شیرین براش داشته...... من زیاد موتور سواری نمیکنم ولی به موتور علاقه دارم....یه مقدار سرم خلوت بشه... یه موتور دست و پا میکنیم و تو قرار ملاقاتهای بچه ها شرکت میکنم........از لحاظ کاری فعلا سرم شلوغه......
کمکان بر این عقیده هستم که مگلی 250 بهترین گذینه تو بازار ایران و جهان تو این کلاس هست.....:29dz8zk:

sirn
09-09-1389, 07:00 بعد از ظهر
از کارای دیگه که رو مگلی انجام دادم.... نصب نگهدارنده gpsو دوربین ....... :29:
485

Mohammad
09-09-1389, 11:57 بعد از ظهر
محمد جان، دوربین رو چه طور نصب کردید. من خیلی دنبالشم. در ضمن فکر کنم این موتور رو چند روز پیش توی خ فردوسی دیدم. مثل ماله شما طلق جلوش بلند تر بود و مشکی.

sirn
10-09-1389, 12:12 قبل از ظهر
به راحتی ...یه پیچ مخصوص پایه دوربین هست که استاندارد برای اکثر دوربینهای فیلمبرداری و عکاسی و gps میخوره...که یه طرفش روی پایه بسته میشه و طرف دیگش به دوربین و واشر بینشون.........
که البته یه فیلمبرداری 15 دقیقه ای هم تو حرکت دارم حجمش زیاده و برنامه برای تبدیل یا کوتاه کردنش ندارم که اپلود کنم....حجمش 50 مگ
487

Mohammad
10-09-1389, 01:06 قبل از ظهر
این برنامه کمکتون می کنه:

پسوردش: [Only registered and activated users can see links]

m3hiran
10-09-1389, 11:57 قبل از ظهر
ممنون محمد جان بابت عکس ها ....حالا دیگه یه 0-100 بگیر ببینیم مگلی شما با مال ما چقدر تفاوت داره تو شتاب:grouphugg:
این gps بدجوری بدرد میخوره من بدون gps تا سر کوچمون برم گم میشم

sirn
10-09-1389, 01:36 بعد از ظهر
ممنون محمد جان بابت عکس ها ....حالا دیگه یه 0-100 بگیر ببینیم مگلی شما با مال ما چقدر تفاوت داره تو شتاب:grouphugg:
این gps بدجوری بدرد میخوره من بدون gps تا سر کوچمون برم گم میشم
فرصت کنم چشم مهران جان....
با کاربرات فابریکش 6 میزنه.......
gps نصب شده رو مگلی بغیر از راهنمایی در موقعیت ....مسافت طی شده به کیلومتر ثبت میکنه و کاربرد ما هم به همین منظور هست........البته علارغم اینکه خود مگلی هم کیلومتر داره.....:4chsmu1:
----------------------------------------------------------------------------------
امیر جان مگلی در دسترس نیست عکس بگیرم...در اولین فرصت حتما میگیرم...

Alireza
11-09-1389, 09:57 بعد از ظهر
بحث در مورد جی پی اس و دوربین از این پس در این تاپیک
تاپیک جامع مربوط به gps و دوربین برای موتور ([Only registered and activated users can see links])

sirn
12-09-1389, 07:03 بعد از ظهر
489490491492493

Red Hat
13-09-1389, 11:40 قبل از ظهر
البته به من ربطی نداره ولی علیرضا فروشنده بود و امیر خریدار ( اونجوری که من متوجه شدم) دیگه سایرین این وسط چی کارن؟

سند هم که دادن یا ندادن یه قرارداد بین فروشنده و خریدار بود و خودشون میدونند.

پست های خارج از موضوع هم تا چند ساعت دیگه پاک میشه.

Amir
13-09-1389, 06:38 بعد از ظهر
ابنجوری که بچه ها پی ام دادن بهم فهمیدم یه سری چیزا داره تو پیغام خصوصی مطرح میشه که باعث دودستگی بچه ها میشه دوستان لطفا ادامه ندن

همه اینجا عاقل هستن و اگه تو معامله مشکلی باشه دو طرف حلش میکنن نیازی نیست من و کسه دیگه خودمونو قاطی موضوع کنیم

Liliom
13-09-1389, 11:31 بعد از ظهر
به نظر دوستان مگلی سبز زیباتره یا آبی؟
اگر کسی عکس مگلی آبی از زوایای مختلف داره دریغ نکنه
Farzad
13-09-1389, 11:52 بعد از ظهر
سبز.....

Alireza
14-09-1389, 12:29 قبل از ظهر
به نظر منم سبز بگیر

Mohammad
14-09-1389, 09:11 قبل از ظهر
به این نکته توجه داشته باش که همه چیز توی ایران نمی تونه سلیقه باشه، 100% سبز بخر. حالا حتی اگه آبی رو دوست داری. فقط به این دلیل که موقع فروش خیلی راحت تری.
مثلا مگلی مشکی، از همین آقا نیما بپرس چند نفر بعد از دیدن قرمز و زرد، حاضر شدن تا 400 تومن بدن که مشکی رو عوض کنن؟ جلو چشم خودم طرف پول رو داد و با زرد عوض کرد.
خود آبی خیلی خوبه ولی سبز خوش فروش ترین موتور توی ایرانه. به علت رنگ کاواساکی.

Liliom
14-09-1389, 01:51 بعد از ظهر
حرف دوستان کاملا درسته من هم خودم سبزش را بیشتر دوست دارم ولی تو شهرستان مثل تهران نیست اینجا شاید 2 یا 3 تا مگلی موجود باشه و رنگه سبزش هم خیلی جیغه آدم سریع تابلو میشه البته اگر مطمن هستید که سبز بهتر فروش میره به سبز بیشتر فکر میکنم
sirn
14-09-1389, 02:11 بعد از ظهر
حرف دوستان کاملا درسته من هم خودم سبزش را بیشتر دوست دارم ولی تو شهرستان مثل تهران نیست اینجا شاید 2 یا 3 تا مگلی موجود باشه و رنگه سبزش هم خیلی جیغه آدم سریع تابلو میشه البته اگر مطمن هستید که سبز بهتر فروش میره به سبز بیشتر فکر میکنم
من شخصا رنگ مشکی تک و با ابهت میبینم...ولی بعد مشکی ابی و سبز میپسندم..بازم رنگ بسته به سلیقه هست...ولی اگه به فکر فروشش هستید باید به بازار و سلیقه عموم توجه کنید....

ghost.rider1
14-09-1389, 05:19 بعد از ظهر
البته به اقای محمد خان سبزش با سبز نینجا فرق داره مگلی قرمز و زرد خوش فروشترین.

Mohammad
14-09-1389, 05:31 بعد از ظهر
من کاری به نینجا ندارم. کلا سبز یعنی کاواساکی، سفید یعنی هوندا، آبی یعنی یاماها، مشکی یعنی سوزوکی. اینا مثال هستند.
والا کتونی زرنگی سبز فسفوری هم به اسم کتونی zx داره توی کمیل فروش میره.
رنگ سبز مگلی خیلی کم و پرطرفداره.
اما مگلی قرمز از همه بیشتره. ایشون بین آبی و سبز پرسیدن.

m3hiran
15-09-1389, 02:03 بعد از ظهر
محمد کتونی زرنگی رو خوب اومدی :دی دقیقا همینطوره سبز کاوازاکی معروفه

nOviA
15-09-1389, 11:00 بعد از ظهر
بچها این مگلی چرا اگزوزش غار غار میکنه؟ صداش یکنواخت نیست. صدای ترکیدن سوخت خیلی توش واضحه! اگزوز اسپرتی داره که صداش بم باشه؟ هزینش چقدره؟

یه پالس 220 دیدم اگزوز عوض کرده بود صداش خیلی بم و بکنواخت و خوشکل بود.

Liliom
16-09-1389, 10:06 بعد از ظهر
من از خرید مگلی منصرف شدم البته خیلی دوستش دارم ولی چون برای مصرف هر روز میخاستم با توجه به فلاپ دار بودن احتمالا اذیتم
میکرد فعلا یه آپاچی 160 گرفتم :hanghead: تا بعد
از همه ی دوستان به خاطر راهنمایی هاشون ممنونم

MCP
17-09-1389, 03:41 بعد از ظهر
امروز وقت شد که حسابی موتورسواری کنم. 206 ای هم که خودم تقویتش کردم همراه بود. سواری با مگلی واقعا لذت بخش است . راکب و حتی دیگران! رو به وجد میاره.
0 تا 100 هم تمام ماشین های پلاک ایران رو تو آینه می بینید!
از نظر ظاهر و صدا هم بسیار جذاب است.

Viva Megelli :14: واقعا ازش راضیم.

Mohammad
17-09-1389, 03:57 بعد از ظهر
امیر جان خوشحالم که راضی هستی.

m3hiran
17-09-1389, 04:03 بعد از ظهر
امروز وقت شد که حسابی موتورسواری کنم. 206 ای هم که خودم تقویتش کردم همراه بود. سواری با مگلی واقعا لذت بخش است . راکب و حتی دیگران! رو به وجد میاره.
0 تا 100 هم تمام ماشین های پلاک ایران رو تو آینه می بینید!
از نظر ظاهر و صدا هم بسیار جذاب است.

Viva Megelli :14: واقعا ازش راضیم.

اره خدایی خیلی حال میده ادم یه حس خاصی بهش دست :afro:میده البته یه مقدار اغراق کردی چون ماشین های بسیار زیادی هستند که پا به پای مگلی میرن + مگلی رو میگیرن + اگرم نگیرن اختلاف کمی با مگلی دارن+ بعد 100 تا این شمایی که دست از پا دراز تر رو موتور نشستی:2gwb921:
ولی نکته جالبه مگلی پر کردنش تو دنده 1 و دنده 2 هست .وقتی به ردلاین میرسه فکر میکنی تازه دور موتور رو 5 هستش خیلی راحت میره ولی بدیش اینه مثل اپاچی نیست که سرش رو مثل گاو بندازه پایین دور موتور تا 12 هم بره:mypersianforum (531

MCP
17-09-1389, 04:22 بعد از ظهر
مهران هم کم اغراق نکردی ها! ماشین های بسیار زیاد ای هم نیست . من هم 0 تا 100 رو گفتم. دیگه موتور 600 یا 1000 نیست که بخوای ادامه بدی. 250 سی سی ناقابل!

امروز تو راه یه مسافر کش چنان اوریب اومد سمت راست برای پیاده کردن مسافر ، که گفتم دیگه تصادف حتمی شده!
عملکرد ترمز عالی بود . تا حالا با این شدت ترمز نکرده بودم. موتور مستقیم و بدون انحراف ، لاستیک عقب چند متر رو زمین جیغ میزد! خود یارو از صدای ترمز ترسیده بود! ( و البته خودم! )

Farzad
17-09-1389, 08:15 بعد از ظهر
واقعا خدارو شکر که اتفاقی نیفتاد

امان از دست مسافر کش ها . . . . . . . ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

m3hiran
18-09-1389, 02:09 قبل از ظهر
کلا امان از دست تمام راننده ها چه موتوری چه ماشین.....بله ماشین های بسیار زیادی هستند که جلوی مگلی زانو میزنند ولی توجه داشته باشید اگه یه ماشینی مثل 530,ازرا,rx و .... پیشتون بودن سعی کنید همون 0-100 رو باهاش بندازید اگر یه موقع تو سرعت 40-50 بودید نمیتونید مثل از 0 بگیریدش تازه اگه طرف حال کنه تیپ ترونیک بده که شما ضایع میشی(تجربه شخصی:2gwb921:) چون 0-60 این موتور خیلی هیولاست ولی از 80-100 اصلا جالب کار نمیکنه

Farzad
18-09-1389, 10:42 قبل از ظهر
کلا امان از دست تمام راننده ها چه موتوری چه ماشین.....بله ماشین های بسیار زیادی هستند که جلوی مگلی زانو میزنند ولی توجه داشته باشید اگه یه ماشینی مثل 530,ازرا,rx و .... پیشتون بودن سعی کنید همون 0-100 رو باهاش بندازید اگر یه موقع تو سرعت 40-50 بودید نمیتونید مثل از 0 بگیریدش تازه اگه طرف حال کنه تیپ ترونیک بده که شما ضایع میشی(تجربه شخصی:2gwb921:) چون 0-60 این موتور خیلی هیولاست ولی از 80-100 اصلا جالب کار نمیکنه
آره مهران تقریبا درست میگه ولی بازم مهران جان همون 80-100 هم به نسبت شتاب اولش جالب نیست , که طبیعیی هستش تو هر دنده افت شتاب داشته باشیم . . . .

ولی در کل من زیاد کل کل نکردم اما با یه سوناتا تو تقریبا 100 تا کل کل کردم ( که دو دل هم بودم : دی ) زدمش . نمیدونم حالا چون سر بالایی بود اینطوری بود یا واقعا موتورم رفت . . . که تا سرعت 130 بیشتر نشد بریم چون ترافیک بود جلمون . . .

اما من واقعا از سوار شدن مگلی لذت میبارم چون به قول محمد ( GoostaW ) هیچ موقع روتو زمین نمیندازه . . . : دی

امیر جان یه کم بیشتر مواظب باش انشاالله هیچ موقع اتفاقی نیفته

m3hiran
18-09-1389, 07:35 بعد از ظهر
بله منم با یه هیوندا کوپه انداختم ...از 0-80 ترکوندمش بعد از 30-40 انداختیم زد ترکوندم :bighug: کلا بستگی داره راکب چه انتظاری داشته باشه از موتور....نیاز منو تا 60-70 براورده میکنه ولی بعدش رو نه :hippie7:

mamal9620
18-09-1389, 08:55 بعد از ظهر
من با زد ایکس 150 قرمز سال 2009 بودم یه بابایی با مزدا 323 تو شتاب روی منو کم کرد به نظر شما مگلی بهتره یا زدایکس
به نظر من احتمالا دلش نمیاد به ماشینش گاز بده

Alireza
18-09-1389, 09:43 بعد از ظهر
از نظر شما همه تو این سایت دروغ میگن؟

MCP
18-09-1389, 09:43 بعد از ظهر
من با زد ایکس 150 قرمز سال 2009 بودم یه بابایی با مزدا 323 تو شتاب روی منو کم کرد به نظر شما مگلی بهتره یا زدایکس
به نظر من احتمالا دلش نمیاد به ماشینش گاز بده

دوست عزیز شتاب 0 تا 100 مزدا 323 در بهترین شرایط حدود 11 تا 12 ثانیه محاسبه شده. زد ایکس شما رو نمیدونم اما مگلی خیلی راحت از پسش برمیاد... :laie_14:

Mohammad
18-09-1389, 10:59 بعد از ظهر
موتور من که اصلا اسپورت محسوب نمیشه با سوناتا و کوپه انداختم، چند بارم انداختم، جفتشون رو جا میزاره. اون وقت مگول و زدایکس نمی تونن؟

در ضمن الآن هوا سرده. والا ما همین چند ماه پیش کلی موتور شدیم (فکر کنم 9 تا) یه درگ انداختیم که فیلمش هم موجوده.

رو هوا چیزی نمی گیم. هیوسانگ توی اون تست از دیلیم بهتر بود. اما من یه سری تغییرات اساسی روی سیستم کلاچ موتورم دادم که خیلی دوست دارم باز با مگول و هیوسانگ یه درگ بندازم.
جدای این حرفا 323 اصلا ماشین شاخی نیست. حالا 3n بود باز یه چیزی.

در ضمن صحبت درگ با sl65 که نیست.

Farzad
18-09-1389, 11:18 بعد از ظهر
محمد میشه فیلمشو یه جا بزاری بگیریم ببینیم ؟ ! خیلی دوس دارم ببینم البته اگه زحمتی نیستش ها !

نیاز منو که براورده میکنه مهران : دی

آقای محمد به نظرم zx شما راه نمیرفته چون من فک کنم با دنده 2 هم شروع کنیم 0-100- 323 رو میزان مگلی ! ! ! ! ! !

mamal9620
18-09-1389, 11:22 بعد از ظهر
البته نمیدونم شاید اشتباه من کرده باشم

ولی اینو مطمئنم که شتاب هیوسانگ با اینکه وزنش خیلی زیاده از کاوازاکی250 نینجا که دوستم داره خیلی بهتره

حالا اگه دوست دارید یه برنامه بریزید بریم یه مسابقه ای بزاریم ببینیم وضعیت چطوریه

میم دلم برای زدایکس خیلی تنگ شده صبح که با ساسات روشنش میکردم یه صدای دلنوازی میداد کلی انرژی توی صداش بود

Mohammad
18-09-1389, 11:43 بعد از ظهر
ایشالا، البته توی اون تست نینجا هیو رو زد.

فیلما توی بخش قرار ملاقات ها هست. باید بگردی. من خستم. زحمتش با خودت فرزاد.

Sination
19-09-1389, 01:22 قبل از ظهر
البته نمیدونم شاید اشتباه من کرده باشم

ولی اینو مطمئنم که شتاب هیوسانگ با اینکه وزنش خیلی زیاده از کاوازاکی250 نینجا که دوستم داره خیلی بهتره

حالا اگه دوست دارید یه برنامه بریزید بریم یه مسابقه ای بزاریم ببینیم وضعیت چطوریه

دادشه من اینکارا نداره تهی .. اخرش بری میبینی که پیشه منی ..
هم با gt هم با ninja مسابقه دادم فیلم هاش هم هست .. مگلی همه رو میگیره

---------- Post added at 02:22 AM ---------- Previous post was at 02:21 AM ----------

Megelli 250r_VS_Ninja250.mp4 - 4shared.com - online file sharing and storage - download ([Only registered and activated users can see links])

amn
19-09-1389, 08:11 بعد از ظهر
اگر سوار شید نمیگید هیوسانگ رو میخوره من همه امادم برای کل با هیوسانگ .دایلم. zdx

من نینجا 250 رو تو شتاب گرفتم

---------- Post added at 08:10 PM ---------- Previous post was at 08:04 PM ----------

مگلی هیو رو سوسک مکنه

mamal9620
19-09-1389, 08:15 بعد از ظهر
توی شتاب اره ولی توی مسافت محاله بتونی بگیری منم شتابم از نینجا بیشتره
اگه دوست دارید یه برنامه بزارید ببینیم کدوم موتور وضعیتش بهتره
موتور من سری اول هیوسانگهای وارداتی بود نمیدونم اولیهاش بهتره یا سری بعدیش

---------- Post added at 08:15 PM ---------- Previous post was at 08:13 PM ----------

اگر سوار شید نمیگید هیوسانگ رو میخوره من همه امادم برای کل با هیوسانگ .دایلم. zdx

من نینجا 250 رو تو شتاب گرفتم

---------- Post added at 08:10 PM ---------- Previous post was at 08:04 PM ----------

مگلی هیو رو سوسک مکنه

برای همینه که قیمتش 40درصد از هیوسانگ ارزون تره
هیچ ارزونی بی دلیل نیست

Alireza
19-09-1389, 08:20 بعد از ظهر
اگه منظورت مگلی هستش تو ایران قیمتش 40 درصد ارزونتره اونور اب مگلی هیو و نینجا تو یه رده قیمت هستن

mamal9620
19-09-1389, 08:39 بعد از ظهر
اگه منظورت مگلی هستش تو ایران قیمتش 40 درصد ارزونتره اونور اب مگلی هیو و نینجا تو یه رده قیمت هستن

من که فکر نمیکنم اینطور باشه
امروز رفتم توی سایت مگلی مشخصات 125 رو زده بود و نوشته بود به زودی 250 سی سی تولید میشه

نمیدونم این 250 سی سی ها رو از کجا اورده اند تو ایران
نمیدونم شاید استانداردهای یه 250 سی سی رو نداشته باشه

Babak
19-09-1389, 08:43 بعد از ظهر
اگر یه دفعه پشته مگول بشینید متوجه می شید که آیا می تونه تو شتاب بگیره یا نه و لازم به تست هم نداره:mypersianforum (531

Alireza
19-09-1389, 08:44 بعد از ظهر
این ادرس سایت تولید کننده مگلی 250
Bennche UTVs, ATVs, LSVs & Motorcycles ([Only registered and activated users can see links])
قیمت :
MSRP $3,399

اینم نقد و تست فنی این موتور تو این سایت معروف
2010 Bennche Megelli 250R Review - Motorcycle.com ([Only registered and activated users can see links])

Farzad
19-09-1389, 08:58 بعد از ظهر
با حال بود بابک :دی
منگل منظورته دیگه؟؟:دی

اگر یه دفعه پشته مگول بشینید متوجه می شید که آیا می تونه تو شتاب بگیره یا نه و لازم به تست هم نداره:mypersianforum (531

بابک یه دور زد همه چیزو فهمید شما هم یه دور بزنی به راه راست هدایت میشی
مزاح بود جدی نگیر
ولی بشینی متوجه میشی

Mohammad
19-09-1389, 10:35 بعد از ظهر
به علت سردی هوا فعلا امکان برگزاری تست مجدد نیست.
البته تست باید تحت شرایط استاندارد باشه و هر راکب بتونه حداقل 4 بار دست گرمی بره.
موتور ها باید 2 به 2 تست بشن. و الی آخر.
تا مساعد شدن آب و هوا فعلا بی خیال این بحث.
خود من از همتون بیشتر مشتاقم بدونم تیون آخر دیلیمم چقدر توش تاثیر گذاشته.

Sination
20-09-1389, 12:53 قبل از ظهر
اقا امروز یک جای جدید پیدا کردم واسه مسابقه ..

پشت استادیوم توی مسیر ظلع شرقی .. نرسیده به خروجی کرج ..
پایانه اتوبوس رانیه و هیچ کس هم توش نیست هم میشه درگ برگزار کرد هم میدانی

Mohammad
20-09-1389, 10:39 قبل از ظهر
سرد بودنش رو کاری ندارم. هوا خیلی کثیفه.
مطمئن باش این هوا توی تست خیلی تاثیر میذاره. لباس من که گرمه.
در ثانی من مشکل تنفسی دارم که این هوا واسم سمه.

mamal9620
20-09-1389, 06:52 بعد از ظهر
این ادرس سایت تولید کننده مگلی 250
Bennche UTVs, ATVs, LSVs & Motorcycles ([Only registered and activated users can see links])
قیمت :
MSRP $3,399

اینم نقد و تست فنی این موتور تو این سایت معروف
2010 Bennche Megelli 250R Review - Motorcycle.com ([Only registered and activated users can see links])
خوب هیوسانگ هم توی خارج 4099 دلاره البته توی خارج 700 تا خیلی زیاده
بعد یه چیزی که هست اینه مالیات و عوارض برای این قیمت و هزینه فروش و حمل بهش اضاف میشه باید یه چیزی حدود 3400*80%=6120دلار و 10% = 6700دلار شدش نقدیش شرکت میفروشه 5000 یعنی ضرر میکنه

MCP
20-09-1389, 06:59 بعد از ظهر
چه مشکلی داشتی تو ترافیک ؟

---------- Post added at 06:59 PM ---------- Previous post was at 06:53 PM ----------

بعد یه چیزی که هست اینه مالیات و عوارض برای این قیمت و هزینه فروش و حمل بهش اضاف میشه باید یه چیزی حدود 3400*80%=6120دلار و 10% = 6700دلار شدش نقدیش شرکت میفروشه 5000 یعنی ضرر میکنه

شرکت وارد کننده که نمیره از مغازه بخره! کویر نماینده است. قیمت فروش به مصرف کننده با قیمت تحویل به نماینده فرق داره. ( نه فقط موتور بلکه در تمام اجناس ).

mamal9620
20-09-1389, 07:10 بعد از ظهر
مگلی به درد پیست و جاهای خلوت می خوره دیروز تو ترافیک گیر کردم زمینو زمانو فوش دادم.

میتونی بگی چه ایرادی داره و حداکثر سرعتی که باهاش رفتی تو کفی سر بالایی و سرپاینی چند تا بوده

---------- Post added at 07:10 PM ---------- Previous post was at 07:08 PM ----------

چه مشکلی داشتی تو ترافیک ؟

---------- Post added at 06:59 PM ---------- Previous post was at 06:53 PM ----------

شرکت وارد کننده که نمیره از مغازه بخره! کویر نماینده است. قیمت فروش به مصرف کننده با قیمت تحویل به نماینده فرق داره. ( نه فقط موتور بلکه در تمام اجناس ).

من فکر میکنم چیزی که ایرانیها سفارش میدن دارای امکانات کمتر و کیفیت پایین تری باشه

MCP
20-09-1389, 07:21 بعد از ظهر
بعد از اینکه به موضوعی فکر کردی ، با جستجو در اینترنت یا سایر منابع که می شناسی ، چند تا دلیل و مدرک هم پیدا کن تا قابل قبول باشه.
مثلا چه امکاناتی رو الان نداره مگلی ؟
یا کدوم قطعه با کیفیت کمتر جایگزین شده هست ؟

Red Hat
20-09-1389, 07:38 بعد از ظهر

تا جایی که من میدونم ( اگه اشتباه نکنم) شرکت هایی که موتور مونتاژ میکنند به دلیل اشتغال زایی برای واردات قطعات مالیات کمتری میدن.

ولی برای وارد کردن موتور کامل(مونتاژ شده) باید مالیات بیشتری بدن.

ghost.rider1
20-09-1389, 07:55 بعد از ظهر
مشکل که چه عرض کنم موتور انگار میخواد منفجر شه از گرما بعدم یه خورده کمردرد میگیری .من تو کفی 140 تا رفتم بازم جا داشت فشار نیاوردم بهش چون این واقعیتی هست که اگه بهش گاز بدی باید خوب خرچش کنیو اماده نگهش داری.تعمیرگاهم که تا یه موتور ریس می بینه می خواد خرج ماهشو از طرف بگیره .من الان از بعد خریدم 2000 تا رفتم و فقط از صدای قشنگش لذت بردم گاز انچنان ندادم سربالایی هم تست سرعت نکردم.ترافیک ظلمی هست برای مگلی.این موتور جایی می خواد قابلیتاشو نشون بده.در کل هندلینگش عالی ولی فقط تا 100تا .مگلی خوبیه که جا داره خوبتر بشه.اولین کار هم باید این موتورو از شر تک سیلندر بودن خلاص کردوبعد ترمز جلو مثل هیوسانگ دوبل دیسک کرد ........کلا هر وسیله که دست توانمند ایرانی بهش بخوره خیلی ببخشید به فا vک میره ............کسی خبر نداره اگزوز جی پی ار کی میاد واسه مگلی؟

MCP
20-09-1389, 09:51 بعد از ظهر
اگر تو این فصل فکر میکنی موتورت خیلی گرم میشه احتمالا یه مشکلی داره. مگلی با رادیاتور و فن نباید با گرما و درجا کار کردن مشکلی داشته باشه... ( مشکلی که هیوسانگ داره )
از نظر راحتی دیگه تو رولزرویس نیستی که! موتوره اونهم از نوع ریس با کاربری مشخص.
از موتورتون به اندازه خودش انتظار داشته باشید.اگر فکر می کنید که مگلی باید 180 تا بره پس موتور 1000 هم باید سرعت 720 تا رو راحت بره!

یعنی از نظر شما دست توانمند ایرانی یه سیلندر و یکی از دیسک های ترمز جلو رو کش رفتند ؟ نمی گم دست ها بی تاثیرند! اما معمولا در کیفیت مونتاژ و برداشتن آپشن ها و فروش مجدد آنها دخالت دارند!
اینکه مگلی 2 سیلندر نیست فعلا برای ما مزیت است. چون میتونیم پلاک کنیم و سوار شیم وگرنه موتور خوب و عالی و بهتر خیلی زیاده. کویر هم با توجه به قوانین ایران و کشش بازار میره موتور انتخاب میکنه .

Babak
20-09-1389, 11:44 بعد از ظهر
آقا به نظره من مگلی تنها مشکلش ترمز هست یعنی با شتاب و سرعتی که می ره هم خونی نداره البته اگر موتور سوار باشی می شه بامعکوس جمش کرد ولی تو شرایط بحرانی کار خیلی مشکل می شه چون بد جوری پشتش شرو به بازی می کنه.من خودم از دایلیم نشستم پشت مگلی خوشم اومد و ترمزش اولین چیزی بود که نظرمو جلب کردیعنی مقدار فشاری که به ترمز دایلیم می اوردم به مگلی اوردم قدرت گیراییش کم بود و با معکوس ته موتور یه کم بازی داشت.در کل موتوره خوبیه فقط چون زیادی تیزو بزه صاحبشو تشویق می کنه که گاز بده و صداشم که باز بیشتر این حسو انگول می کنه و خوب گاز بیشتر سرعته بیشتر اصطهلاک بیشتر و خرج بیشتر:121fs725372:

BKING
21-09-1389, 12:20 قبل از ظهر
اینکه مگلی 2 سیلندر نیست فعلا برای ما مزیت است. چون میتونیم پلاک کنیم و سوار شیم وگرنه موتور خوب و عالی و بهتر خیلی زیاده. کویر هم با توجه به قوانین ایران و کشش بازار میره موتور انتخاب میکنه .

چه مزيتي :gigglesmile: اين را چند برند ديگر هم دارند

Babak
21-09-1389, 01:05 قبل از ظهر
آقا 2سیلندر بودن زیادم مزیت نیستا چون هر چی قطعات بیشتر بشه به مراتب اصطکاک هدررفت انرژی و هزینه تعمیرات هم بالا تر میره:24:

mamal9620
21-09-1389, 01:27 قبل از ظهر
بعد از اینکه به موضوعی فکر کردی ، با جستجو در اینترنت یا سایر منابع که می شناسی ، چند تا دلیل و مدرک هم پیدا کن تا قابل قبول باشه.
مثلا چه امکاناتی رو الان نداره مگلی ؟
یا کدوم قطعه با کیفیت کمتر جایگزین شده هست ؟

اینها رو من حدس میزنم ولی به احتمال زیاد باید درست باشه

شما ببین چرا هیوسانگ توی خارج 184 تا میره توی ایران بترکونیش میشه 160 تا

احتمال داره جنس انجینش از فلزی با الیاژ بدتری تهیه شده باشه

شما میتونی پیدا کنی چه بلایی سر هیوسانگ میارن که سرعتش کم میشه من که هر چقدر گشتم پیدا نکردم

حتما توی خارجم مثل ایران باید باشه مثلا ایران خودرو 206 صندوق دار تولید میکنه با موتور 1300 بنزینی یه اسم داره
1300 دوگانه سوز یه اسم دیگه
اگه 1300 دوگانه سوز باشه کولر نداشته باشه یه اسم دیگه داره و.... حتما از اینکارها توی خارج هم صورت میگیره

---------- Post added at 01:25 AM ---------- Previous post was at 01:19 AM ----------

خوب هیوسانگ 250 مگه دوسیلندر نیست پلاک ملی هم داره

Red Hat
21-09-1389, 10:29 قبل از ظهر
ادامه صحبت در باره قرار چالوس

BKING
21-09-1389, 09:49 بعد از ظهر
آقا 2سیلندر بودن زیادم مزیت نیستا چون هر چی قطعات بیشتر بشه به مراتب اصطکاک هدررفت انرژی و هزینه تعمیرات هم بالا تر میره:24:

پس با اين حساب بايد 1000 سي سي تك سيلندر توليد كنند:25::gigglesmile:

Mohammad
22-09-1389, 09:15 بعد از ظهر
چه محدودیتی؟ .
باز ما رو ویرایش کردن هاااااا

wave
22-09-1389, 11:19 بعد از ظهر
اینقدر دوست دارم با یه مگلی مسابقه بدم یه بار با یکی کل انداختم ولی یهو مگلی هین کار وایستاد ودیگه روشن نشد منم نامردی نکردم جوان مردانه بهش کمک کردم:s (9):کسی نبود

Farzad
22-09-1389, 11:44 بعد از ظهر
اینقدر دوست دارم با یه مگلی مسابقه بدم یه بار با یکی کل انداختم ولی یهو مگلی هین کار وایستاد ودیگه روشن نشد منم نامردی نکردم جوان مردانه بهش کمک کردم:s (9):کسی نبود
بچه ها زیادن....

حالا چه اتفاقی واسش افتاد؟؟؟

Babak
22-09-1389, 11:44 بعد از ظهر
منتظره این حرف بودم:25r30wi:
نه عزیز دیگه تو این ابعاد و حجم من منظورم تو حجم پایینه مثله همین 250 ها

sirn
23-09-1389, 10:50 قبل از ظهر
تو موتورای حجم پایین همونطور که الان تمام شرکتهای موتور سازی تمایل به تولید موتورایی با تعداد سیلندر کمتر پیدا کردند......دلیل و اساس این مقوله هم در این موضوع هست که از انجین تک سیلندر بازدهی نزدیک به موتور 4 سیلندر گرفتند و همینطور هزینه نگهداری و سرویس موتور برای مشتری پایین اوردند....البته که تو حجمای 600 به بالا تعداد سیلندر بیشتر استهلاک کمتری داره و بازدهی پیشتر......:afro:
514

ghost.rider1
24-09-1389, 01:01 قبل از ظهر
صدای مگلی با اگزوز یوشیمورا کناری[Only registered and activated users can see links]

Babak
24-09-1389, 01:13 قبل از ظهر
انصافا صداش از اگزوز فابریکش قشنگتر می شه:2gwb921:

sirn
24-09-1389, 02:03 قبل از ظهر
صدای مگلی با اگزوز یوشیمورا کناری[Only registered and activated users can see links]
واقعا صدای جالبیه که از یه موتور تک سیلندر توقع این صدارو نمیشه داشت.. در حد انجین 4سیلندر صدا میده...حتی جالبتر از بعضی 1000 سی سیها..:hippie7:

nOviA
24-09-1389, 02:08 قبل از ظهر
صداش مثل 1000 سی سی شده ولی سبک تر. خیلی قشنگتر از فابریکشه

sirn
24-09-1389, 02:11 قبل از ظهر
بد جوری دلم می خواد بندازم
فکر میکنم صداش رو مگلی 2010 بهتر هم بشه ....چون این موتور 250 2009 هست و اگزوزش از زیر انجین اومده.....و کمی-- کم صداتر و خیلی ضعیفتره...و رو موتور شما بنظرم خوش صداتر بشه..:afro:

Farzad
24-09-1389, 02:42 قبل از ظهر
این صندلیش مثل منه .... جالبه

MCP
24-09-1389, 10:48 قبل از ظهر
در موردش از کسی که توزیع کننده قطعات مگلی در شرق آسیا هست تحقیق کردم تا ببینیم میشه برای خودم تهیه کنم ...
پاسخ این بود :

What you see at youtube is one of my customer exchange engine r6 yamaha.
The sound is came from engine type
4cyl
Cannot afford just by exhaust
Yoshimura or others

ایشون موتور R6 رو نصب کرده روی بدنه مگلی!
تو فیلم هم دقت کنید مشخصه که موتورش اصلا شبیه موتور مگلی نیست . بزرگتر و متفاوت که مجبور شده در بدنه و شاسی هم تغییراتی بده ...

wave
24-09-1389, 11:34 قبل از ظهر
بیچاره موتور نفس نداشت داشت خفه میشد چرا توئ ویدوموتور 4 بار خاموش شد فکر کنم اگزوزه سر مگلیو گرفته بود زیادیش کرده بود:4chsmu1:

Farzad
24-09-1389, 11:41 قبل از ظهر
در موردش از کسی که توزیع کننده قطعات مگلی در شرق آسیا هست تحقیق کردم تا ببینیم میشه برای خودم تهیه کنم ...
پاسخ این بود :

What you see at youtube is one of my customer exchange engine r6 yamaha.
The sound is came from engine type
4cyl
Cannot afford just by exhaust
Yoshimura or others

ایشون موتور R6 رو نصب کرده روی بدنه مگلی!
تو فیلم هم دقت کنید مشخصه که موتورش اصلا شبیه موتور مگلی نیست . بزرگتر و متفاوت که مجبور شده در بدنه و شاسی هم تغییراتی بده ...

امیر جون پس طرف خیلی زود دنده عوض میکرد ؟؟ اخه اگه دقت کنی رو سرعت 30 تا میره رو دنده 2

من شک دارم موتور ق6 روش باشه ... البته شاید راکبش حرفه ای نس که این طوری دنده میده ...
نمی دونم ....بازم ممنون

ghost.rider1
24-09-1389, 11:43 قبل از ظهر
نه اشتباه شتابی که موتور گرفت شتاب r6نیست دقت کنید هر کی هر چیزی میگه باور نکنید ولی به نظر تغییراتی ایجاد شده باشه