PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Megelli 250R & مگلی 250

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

Mohammad
20-05-1389, 08:42 قبل از ظهر
بعید می دونم بکشه بالا، این موتورا یک رقیب دارن به اسمه zx15 ، بکشی خودت رو همه می گن اون یه چیز دیگس. شایدم باشه و لااقل من نمی فهمم. در ثانی مگلی هنوز اونقدرا محبوب نشده و خیلی ها حتی ریختشم ندیدن. واسه همین امکان گرون شدنش زیاد نیست. مضافا قضیه پلاک + واردات مجدد تا اسفند.

در ضمن قزیه اشتباه است و قضیه درست.

با 4.5 میلیون شما می تونی پراید بگیری که ماشین نیست. کورسا بخری که لگنه، بیوک یا سویل خیلی لش بخری که ارزشش رو نداره. پس 4.5 پول ماشین نیست. چون همشون لگنن. مطلب بعد اینکه شما داری موتور صفر می خری و از اولش خودت سوارش بودی.

علي
20-05-1389, 08:59 قبل از ظهر
با سلام
پس همين امروز مورخ 89.05.20 ساعت 10 يك دقيقه ميرم گمرك و يك مگلي مخرم و بعد از سوار شدم نظرم را به بچه ها مي گم با تشكر فراوان از همه دوستان كه من را جهت خريد مگلي راهنمائي كرديد.

Mohammad
20-05-1389, 10:02 قبل از ظهر
چرا گمرک؟ اونجا گرون تر میدن. کاش می پرسیدی.

علي
20-05-1389, 10:51 قبل از ظهر
با سلام
امروز رفت گمرك براي خريدن موتور مگلي. نخريدم به دلايل ذيل
1- موتور نوعش بود 4.700 و دست دوم دو ماه كاركرده با 700 كليومتر راه رفته با بيمه و به قول يارو با 250 تومان آچر كشي و كلاه كه ميگفت 100 تومان فقط پول كلاهه ميداد 4 ميليون
2- خود فروشنده ميگفت اگه صفرش بگيري بالاي 5 تومان برات تمام ميشه (بيمه ، آچار كشي و ووووغيره )
حالا دوستان راهنمائي كنن صفره بهتره يا كاركرده در حد ( يك ميليون جلو ترم )
درضمن با اين افت قيمت يعني سال ديگه اين موتور كاركرده ميشه دو ميليون :23::23::23: اگه من بخوام بفروشمش كه خيلي ضرر ميكنم :3::3:؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Mohammad
20-05-1389, 11:00 قبل از ظهر
آقا خواستی من حواله دارم. بهت میدم نوش رو 4500، تحویلم شهریور. خواستی یه تماس بگیر.

m3hiran
20-05-1389, 12:17 بعد از ظهر
محمد جان قضیه پلاک نشدن دیگه چیه راستش من خودم اعصابم از این خورده که 3 ماهه موتور دارم ولی نه کارتی دارم نه سندی نه کارت سوخت هر روز هم میگن 2 هفته دیگه میاد اگه دیگه پلاک نشه که قیمتش میره بالاتر

Mohammad
20-05-1389, 12:43 بعد از ظهر
چه میدونم. می گن دیگه پلاک نمی دیم. شما نگران کارت خودت نباش. وقتی پلاک داری کارت موتور صادر میشه. به خدا همش تو فکرم رفتم اونور دیگه بر نگردم. خسته شدم از این دیوونه بازیه این شاسکولا.
در مورد کارت سوخت، من تا الآن بهش فکر نکردم. ماله ماشین که همون هفته اول تمومه. موتورم که هیچی.

Sination
20-05-1389, 03:24 بعد از ظهر
مهران میتونی بری کویر پیش خانم اسدی سند 3 برگ که ماله کارخونه هستش رو بگیری..
تا وقتی هم که سایت 250 توی ناجا تعطیل هستش خبری از سند راهنمایی و رانندگی و کارت سوخت و کارت موتور نیست
پلاک همون هم ثبت نشده و اگر استعلام بگیری هیچی ثبت نشده

علي
20-05-1389, 03:45 بعد از ظهر
سلام
پس مگلي نخريم سند نميدن ديگه پس بريم دنبال هيو

m3hiran
20-05-1389, 03:59 بعد از ظهر
من سند خامش رو دارم.......مسئله کارت سوخت نیست چون کارت دارم اینام که با این کاراشون..........

Mohammad
20-05-1389, 04:12 بعد از ظهر
اون وقت مستر علی، هیوسانگ 250، 125 سی سی هست که می خوای اونو بگیری؟

به قولت خودت اندکی صبر مهران، یکم منتظر باشید، داره یه خبرایی میشه. البته فعلا به این زودی ها بالای 250 آزاد نمیشه.

high-speed
20-05-1389, 09:12 بعد از ظهر
من توی فروم پلاک ملی موتور سیکلت این مطلب رو نوشتم و اینجا فقط جهت آگاهی بچه ها مینویسم

من حدود 1 هفته پیش شماره گذاری خیابان زنجان بودم و از مدیر فنی پرسیدم در مورد پلاک

اون گفت که 250 به پایین پلاک ملی میشه (البته واجدین اون شرایطی که اعلام کردن)

و به این هم دقت کنید که 250 پلاک نمیشه

یعنی 249 سی سی پلاک میشه اما 250 نه

در ضمن با تعداد سیلندر موتور هم کاری ندارن و فقط اون 1 سی سی براشون مهمه

البته من شنیدم ازشون که قراره تبصره جدید بیادو 250 آزاد بشه

و گاهی هم گریزی به حجم بالاتر میزد

خدا کنه اینجور باشه ، چون واقعا قانون ممنوعیت تردد موتور های سنگین خیلی مسخره است

Mohammad
20-05-1389, 10:05 بعد از ظهر
خدا از دهنت بشنفه. صبر کنید. اندک اندک، داره یه خبرایی میشه. 400 هم داره میاد. فقط دعا کنید.

قیمت آخر: امروز، مگلی 4450 قیمت گذاری شد. صفر، سفید.

Sination
20-05-1389, 10:12 بعد از ظهر
منبع این قیمت گذاری هایی که میگه کی هست محمد ؟
راستی خبری از عکس ها نشد ؟

امروز هم به حمید رد هت خیلی زحمت دادیم و ایشون لطف کردن یک سری از کار های موتور بنده رو انجام دادند
و جا داره ازش خیلی خیلی تشکر کنم برای وقت و انرژی که گذاشت

راستی نظرتون راجعبه در اوردن کاتالیزور اگزوز چیه؟

BKING
20-05-1389, 10:26 بعد از ظهر
من توی فروم پلاک ملی موتور سیکلت این مطلب رو نوشتم و اینجا فقط جهت آگاهی بچه ها مینویسم

من حدود 1 هفته پیش شماره گذاری خیابان زنجان بودم و از مدیر فنی پرسیدم در مورد پلاک

اون گفت که 250 به پایین پلاک ملی میشه (البته واجدین اون شرایطی که اعلام کردن)

و به این هم دقت کنید که 250 پلاک نمیشه

یعنی 249 سی سی پلاک میشه اما 250 نه

در ضمن با تعداد سیلندر موتور هم کاری ندارن و فقط اون 1 سی سی براشون مهمه

البته من شنیدم ازشون که قراره تبصره جدید بیادو 250 آزاد بشه

و گاهی هم گریزی به حجم بالاتر میزد

خدا کنه اینجور باشه ، چون واقعا قانون ممنوعیت تردد موتور های سنگین خیلی مسخره است

سلام

آقا مطمئني 4 سيلندر 249 سي سي رو پلاك مي كنن ؟

مي توني يه مثال بزني كه تا حالا چه 4 سيلندر با پلاكي ديدي ؟

Mohammad
20-05-1389, 11:41 بعد از ظهر
نمایشگاه موتور و گمرک. امروز گمرک 4500 قیمت میدادن و آخرین نرخی که گرفتم 4450 بود.
کاتالیزور رو در بیاری صداش از اینی که هست بیشتر میشه.

علي
21-05-1389, 07:33 قبل از ظهر
با سلام :22:
بچه ها بالاخره ديروز بعد ازظهر از تو روزنامه يه مگلي خرديدم . شتاب موتور خوبه و سرعتش نه. ديشب كشتمش موتور تو اتوبان باكري 140 بيشتر نرفت . موتور داشت ميتركيد و 140 بيشتر نرفت . منم هم با موتور داشتم ميتركيدم 3.900 بدي 140 بيشتر نره . شتاب موتور تا 100 خوبه ولي بعدش نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟ چيكار كنم بيشتر بره. من تو سايت مي چرخيدم بچه ها 183 هم باهاش رفته بودن . يه خورده ازش زده شدم . كاهش هيو مي گرفتم . اگه صاحبش كم كنه پس بگيره پسش ميدم فوري يه هيو ميگرم . نظره بچه ها و اساتيد چه /.. لطفا راهنمائي كنيد . چون سرعت برام خيلي خيلي مهمه .......:25:

تازه تك چرخ هم باهاش نيمشه زد . چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Mohammad
21-05-1389, 08:44 قبل از ظهر
تک چرخ میشه زد. به راکب ربط داره.
اول بگو که موتور کار کردس یا نه؟

Red Hat
21-05-1389, 09:54 قبل از ظهر
امروز هم به حمید رد هت خیلی زحمت دادیم و ایشون لطف کردن یک سری از کار های موتور بنده رو انجام دادند
و جا داره ازش خیلی خیلی تشکر کنم برای وقت و انرژی که گذاشت

خواهش میکنم قابل شما رو نداشت.

Alireza
21-05-1389, 10:19 قبل از ظهر
اگه بیشتر راه نمیره حتما بد اب بندی شده در ثانی ببین دور موتورت تا کجا بالا میاد

MASOOD
21-05-1389, 10:58 قبل از ظهر
با سلام :22:
بچه ها بالاخره ديروز بعد ازظهر از تو روزنامه يه مگلي خرديدم . شتاب موتور خوبه و سرعتش نه. ديشب كشتمش موتور تو اتوبان باكري 140 بيشتر نرفت . موتور داشت ميتركيد و 140 بيشتر نرفت . منم هم با موتور داشتم ميتركيدم 3.900 بدي 140 بيشتر نره . شتاب موتور تا 100 خوبه ولي بعدش نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟ چيكار كنم بيشتر بره. من تو سايت مي چرخيدم بچه ها 183 هم باهاش رفته بودن . يه خورده ازش زده شدم . كاهش هيو مي گرفتم . اگه صاحبش كم كنه پس بگيره پسش ميدم فوري يه هيو ميگرم . نظره بچه ها و اساتيد چه /.. لطفا راهنمائي كنيد . چون سرعت برام خيلي خيلي مهمه .......:25:

تازه تك چرخ هم باهاش نيمشه زد . چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام علي اقا.ببين داداش هيچ موتور 250 چهارزمانه اي نيست كه 1 سيلندرداشته باشه و بيشتر از 140تا143تا را بره.اونم بشرت تركوندنش توسر پاييني.
بدشم هركي گفته مگلي 183 تا ميره دروغ محض گفته.مگر اينكه انجين رپسولي چيزي انداخته باشه روش [Only registered and activated users can see links]
چون من با نينجاش 180تا رفتم.
اقا جان هيوسانگ سگش شرف داره به مگلي.
اينم بدونيد اي ايوهناس كه هيچ وقت يه چيز خوبي رو ارزونتر از خوبتره بهتون نميدن[Only registered and activated users can see links]

Red Hat
21-05-1389, 12:40 بعد از ظهر
بدشم هركي گفته مگلي 183 تا ميره دروغ محض گفته.مگر اينكه انجين رپسولي چيزي انداخته باشه روش [Only registered and activated users can see links]

دلیل نمیشه که شما نتونستی بری مگلی هم نره!

این نظر شماست و دلیلی هم نیست که درست باشه.

اينم بدونيد اي ايوهناس كه هيچ وقت يه چيز خوبي رو ارزونتر از خوبتره بهتون نميدن

ما عادت داریم یک جنس رو چند برابر قیمت به ما بندازند تا از اون لذت ببریم.

Alireza
21-05-1389, 12:50 بعد از ظهر
سلام علي اقا.ببين داداش هيچ موتور 250 چهارزمانه اي نيست كه 1 سيلندرداشته باشه و بيشتر از 140تا143تا را بره.اونم بشرت تركوندنش توسر پاييني.
اينم بدونيد اي ايوهناس كه هيچ وقت يه چيز خوبي رو ارزونتر از خوبتره بهتون نميدن[Only registered and activated users can see links]

اینم خدمت شما تاپ اسپید موتور بنده تا ببینید یه موتور تک سیلندر 4 میلیونی چه قدر میره پیشنهادی هم که دارم اینه که بزارین بکگراند دسکتاپتون
[Only registered and activated users can see links]

high-speed
21-05-1389, 01:34 بعد از ظهر
علیرضا بکگراندو قشنگ اومدی

ترکیدم از خنده:5:

Prince_Amin
21-05-1389, 02:22 بعد از ظهر
زیاد ربطی به اب بندی به نظر من نداره فرق سرعت واسه اب بندی خوب و بد فوقش 10 15 تا اختلاف باشه!!اون دوستمون که میگن موتورشون بیشتر 143 تا نمیره احتمالا دنده ها رو خوب پر نکردن !یه دلیل دیگش شاید تنظیم نبودن کلاج باشه!من موتور خودم رو کلاجش که تنظیم نباشه موتور رو پاره که کنم بیشتر از 97 تا نمیره با تنظیم دقیق کلاج سرعت بین 105 تا 112 تا در میاد!به نظر من روغن موتور هم شرطه!بنزین هم شرطه!بنزین معمولی و سوپر رو قاطی کنید!!من هر وقت این کار رو میکنم جون گرفتن موتور رو احساس میکنم!راستی مطمئن بشید که کیلومتر شمارتون هم صحیح نشون میده!اصلا اختلاف 40 کیلومتر سرعت در دو موتور مشابه جالب نیست!
راستی دوست عزیز جناب علیرضا شما تو شب 183 تا موتورتون رو دراوردین؟؟؟ماشاالله دست فرمون و پشتکار و جان فدایی!چون تو عکس اینجور که مشخصه شبه!!!!!d::27::29::14:

sirn
21-05-1389, 04:06 بعد از ظهر
با عرض سلام :22:
یه پیشنهادم من دارم :24:
اقایون نینجا سوار و هیوسانگ سوار برای تست خطا کیلومتر شمارشون جای جی پی اس از یک دستگاه مگلی استفاده کنند...ببینند که 180 کیلومتر نینجا دقییییییییییقا برابر با 157 کیلومتر روی مگلی هست میگید نه امتحان کنید:1:...
در مورد این دوستمون یا کیلومترت کم میندازه یا کاربراتورتون تنظیم نیست.......فقط تنها توصیه ای که به مگلی سوارها دارم تعویض کاربراتور هست کاربرات استانداردش ضعیف هست ...یه کاربراتور بهتر ومناسب ...مثل کیهین پیستونی بندازید اون موقع کشش واقعی این موتورو لمس کنید ...تو حالت استاندارد شتابش با نینجا تقریبا یکیه یایه مقداری بیشتر و تو دور نینجا یه 7 کیلومتری بیشتر میره..ولی با تعویض کاربراتور موتور غولی میشه تو این کلاس..فقط کاربراتوری که میندازید دهنش بین 33 میلیمتر تا 39 میلیمتر باشه ...کاربراتورهای دیافراگمی بدرد موتورای 2 یا 4سیلندر میخوره که روی مگلی هست....:23:

Sination
21-05-1389, 04:38 بعد از ظهر
اینه که بزارین بکگراند دسکتاپتون

loooooooool =))
amir amd باید یک smile برای ترکیدن از خنده هم توی شکلک ها اضافه کنی

بدشم هركي گفته مگلي 183 تا ميره دروغ محض گفته.مگر اينكه انجين رپسولي چيزي انداخته باشه روش

انشاالله موتور علی رضا اماده بشه و دوستان اعلام امادگی کنند تو مسابقه بعدی میبینیم که کی کیو میگیره

high-speed
21-05-1389, 07:30 بعد از ظهر
اينم بدونيد اي ايوهناس كه هيچ وقت يه چيز خوبي رو ارزونتر از خوبتره بهتون نميدن[Only registered and activated users can see links]بوی کل کل میاد .....:14:

کاش پولم جور بود الان بندیترو میگرفتم باهات یه کل مشتی در حد خون و خونریزی مینداختم

در مورد این مردم (ایوه الناس) جوابی که حمید عزیز داد بهترین جواب بود

اینقدر بهمون گروون فروختن که وقتی به قیمت میخریم میگیم ارزونه

نه عزیز من نینجا هم قیمت مگلیه ، اما تو اینجا که درو پیکر نداره این قیمت دارن به همین

ایوه الناس میفروشن.

در ضمن تک سیلندر بودن یه موتور دلیل بر کندرو بودنش نیست

بندیت و سی بی آر 250 ، 4 سیلندر هستن و ماکزیمم سرعتشون 200 روی کیلومتر شمار هست

و بهترین سرعتشون 180 کیلومتره (یعنی شمام دروغ میگی؟) ، روی سیلندر موتوراتون مانور ندین

تاپ اسپید فقط برای موتور نیست ، راننده تاثیر بیشتری داره (اینو چند بار ذکر کردیم توی سایت)

Alireza
21-05-1389, 10:02 بعد از ظهر
زیاد ربطی به اب بندی به نظر من نداره فرق سرعت واسه اب بندی خوب و بد فوقش 10 15 تا اختلاف باشه!!اون دوستمون که میگن موتورشون بیشتر 143 تا نمیره احتمالا دنده ها رو خوب پر نکردن !یه دلیل دیگش شاید تنظیم نبودن کلاج باشه!من موتور خودم رو کلاجش که تنظیم نباشه موتور رو پاره که کنم بیشتر از 97 تا نمیره با تنظیم دقیق کلاج سرعت بین 105 تا 112 تا در میاد!به نظر من روغن موتور هم شرطه!بنزین هم شرطه!بنزین معمولی و سوپر رو قاطی کنید!!من هر وقت این کار رو میکنم جون گرفتن موتور رو احساس میکنم!راستی مطمئن بشید که کیلومتر شمارتون هم صحیح نشون میده!اصلا اختلاف 40 کیلومتر سرعت در دو موتور مشابه جالب نیست!
راستی دوست عزیز جناب علیرضا شما تو شب 183 تا موتورتون رو دراوردین؟؟؟ماشاالله دست فرمون و پشتکار و جان فدایی!چون تو عکس اینجور که مشخصه شبه!!!!!d::27::29::14:

دوست گلم من ساعت حدودای 9 بود اونم 2 ترک این سرعتو رفتیم ولی این عکسی که گذاشتم مگلی یه قسمت داره تاپ اسپیدو ثبت میکنه این عکس رو هم از اون انداختم

Mohammad
22-05-1389, 11:53 قبل از ظهر
مگر اينكه انجين رپسولي چيزي انداخته باشه روش [Only registered and activated users can see links]

دوست گرامی، رپسول یک حامی مالی و یک شرکت تولید کننده فرآورده های نفتی هست و نه تولید کننده انجین.

Prince_Amin
22-05-1389, 12:12 بعد از ظهر
دوست گلم من ساعت حدودای 9 بود اونم 2 ترک این سرعتو رفتیم ولی این عکسی که گذاشتم مگلی یه قسمت داره تاپ اسپیدو ثبت میکنه این عکس رو هم از اون انداختم

چه جالب!یه فیلم دیدم از تصادف یه هایبیوسا تو المان!پلیس و نیروهای امداد دکیلومتر موتور رو پیدا کردن و عقربه ی کیلومتر شمار رو سرعت 200 و خورده ای قفل شده بود که تاپ اسپید قبل از تصادف رو نشون میداد!به نوعی جعبه ی سیاهی بود برای پلیس!!

high-speed
22-05-1389, 12:37 بعد از ظهر
یکی از کارایی های ecu همینه

که اطلاعات رو از موتور (engine) دریافت کنه و تا یه حجمی تو خودش ذخیره کنه

حتی تو زمینه مصرف سوخت میتونید اطلاعاتی ازش دریافت کنید

مثل میزان مصرف سوخت در همون لحظه و مقدار مسافتی که میشه با سوخت موجود در دستگاه طی کرد

و حتی آخرین تاپ اسپید ثبت شده با وسیله نقلیه

علي
23-05-1389, 07:54 قبل از ظهر
سلام به همه دستان
ديروز جمعه با يك يك موتور هيو كورس انداختيم تا سرعت 95 كليومتر من حدود يك نيم متر از اون جلو بودم :11:ولي اونوقت در كمال ناباوري از من جلو زد و همين تور داشت فاصله مان زياد مي شد.:23: طوري كه در اتوبان همت ديگر با چشم ديده نمي شد. وقتي كه هيو ايستاد رفتم پيشش ازش پرسيدم چن تا داشتي ميرفتي كه من نمي تونستم بگيرمت .گفت 165 . سرعت منم حدود 140 تا بود. تجربه من اين بود كه مي خواستم فرق مگلي و هيو را بگويم. تو شتاب مگلي خوبه ولي تو سرعت هيو بهتره طوري كه مگلي كلا تو اتوبان جا ميمونه به عبارتي از دست مگلي فرار ميكنه و شما هم نيتوني كاري بكني و رابطي به راننده بودن ، دور موتور ، آبندي ، تعويض دنده و غيره نداره . ولي يه چيزه ديگه هم بگم موتور به نظرم من داغ نكرده بود يعني از كشش اصلا كم نميشه . اي كاش بچه ها زودتر اين را به من گفته بودن چون اگر اين رو مي دونستم حتما حتما هيو مي گرفتم . در حال حاضر موتور را مي خواهم پس بدم به صاحبش كه دو روز خريدم با 200 هزار تومان ضرر . در ضمن هر كي تو خيابان موتور مبينه ميگه شبيه قورباغه است . با تشكر از همه بچه ها

Alireza
23-05-1389, 10:23 قبل از ظهر
سلام به همه دستان
ديروز جمعه با يك يك موتور هيو كورس انداختيم تا سرعت 95 كليومتر من حدود يك نيم متر از اون جلو بودم :11:ولي اونوقت در كمال ناباوري از من جلو زد و همين تور داشت فاصله مان زياد مي شد.:23: طوري كه در اتوبان همت ديگر با چشم ديده نمي شد. وقتي كه هيو ايستاد رفتم پيشش ازش پرسيدم چن تا داشتي ميرفتي كه من نمي تونستم بگيرمت .گفت 165 . سرعت منم حدود 140 تا بود. تجربه من اين بود كه مي خواستم فرق مگلي و هيو را بگويم. تو شتاب مگلي خوبه ولي تو سرعت هيو بهتره طوري كه مگلي كلا تو اتوبان جا ميمونه به عبارتي از دست مگلي فرار ميكنه و شما هم نيتوني كاري بكني و رابطي به راننده بودن ، دور موتور ، آبندي ، تعويض دنده و غيره نداره . ولي يه چيزه ديگه هم بگم موتور به نظرم من داغ نكرده بود يعني از كشش اصلا كم نميشه . اي كاش بچه ها زودتر اين را به من گفته بودن چون اگر اين رو مي دونستم حتما حتما هيو مي گرفتم . در حال حاضر موتور را مي خواهم پس بدم به صاحبش كه دو روز خريدم با 200 هزار تومان ضرر . در ضمن هر كي تو خيابان موتور مبينه ميگه شبيه قورباغه است . با تشكر از همه بچه ها

دوست گلم به همه اونایی که گفتی ربطی نداره ربط داره پسر خوب تاپ اسپید موتورت 140 تاس اونوقت میخوای هیو بگیره؟ از نظر قیافشم حرفی واسه گفتن نمیمونه ما که 2 ماهه داریم تا حالا یه نفرم نگفتن شبیه غورباقس : ))

علي
23-05-1389, 11:10 قبل از ظهر
با سلام
با تشكر فراوان از عليرضا . اي كاش در كل از اول همه اين موضوع را به صورت صحيح و واقعي اعلام مي كردند. نه به صورت تخيل ذهنشان كه حالا اينجانب بايد 200 هزار تومان ضرر كنم و چندين روزهم وقتم حيف و ميل شود.

Red Hat
23-05-1389, 11:40 قبل از ظهر
با سلام
با تشكر فراوان از عليرضا . اي كاش در كل از اول همه اين موضوع را به صورت صحيح و واقعي اعلام مي كردند. نه به صورت تخيل ذهنشان كه حالا اينجانب بايد 200 هزار تومان ضرر كنم و چندين روزهم وقتم حيف و ميل شود.

با سلام

تمامی دوستان چیزیرو که واقعیت داشت رو گفتند . در تست هایی که هم گرفتیم نتیجه رو در سایت اعلام کردیم .

شما هم نمیخواد 200 هزار ضرر کنی موتورت رو ببر پیش یکی که وارد هست برات ردیف کنه تا مثل علیرضا تا 183 رو بره.

king2002
23-05-1389, 11:46 قبل از ظهر
با سلام
اگه همه صفحات تاپیک رو خونده باشین میبینین که کل کل سر تاپ اسپید و شتاب وجود داشته و وجود خواهد داشت (الی یوم القیامه) - و مختص این موتور هم نیست
یه عده میگن میره و یه عده میگن نمیره !!
و تا الان هم نه مخالفا موافق شدن و نه موافقا مخالف
و در نهایت تصمیم آخر رو شما گرفتین

ولی از اینا گذشته تو این کلاس وزن کمتر شتاب بیشتر رو بهمراه داره ولی توی دور گرفتن همون وزن زیاد تا حدی کمک هم میکنه و باعث میشه در برابر مقاوت باد حرکت منظم تری داشته باشه

Mohammad
23-05-1389, 12:06 بعد از ظهر
شما می خوای هیو رو بگیری؟ مسلما باید حدود 800 تومن خرج کنی که هیچ 250 ی اعم از بندیت و سی بی و هیو و نینجا و غیره و ذالک بهش نرسن. البته جز nsr آقا علی ( هی هی هی)
اگه می خوای حدود 2 هفته طول میکشه موتورت بشه چیزی که توی رویات هم نمی بینی.
اونوقت غورباقت رو یه وشگونش بگیری همه می فهمن بیشتر شبیه نهنگه قاتل طراحی شده تا قورباغه.
تضمین صد در صد می کنم. یکیشم الآن دارم. 5 میلیون تومن می دم. زیر 1000 تا هم کار کرده. مشکی. جز انجینش همه چیزش عوض شده. بخوای می تونی باهاش طاق بزنی. باهاش برو با 400 کل بنداز، اگه باختی بیا جاش همون هیو صفر بهت میدم.:22:

علي
23-05-1389, 12:47 بعد از ظهر
با سلام
بابا بيخيال من ديگه نميخواهم جرم ديگران را بكشم و با تخيلات ذهن ديگران تو چاه برم. دادش گلم سرعت نهائي مگلي 140 است بس . لطفا ديگران را به اشتباه نندازيد. و مثل من 200 تومان بره توپاچشون

Alireza
23-05-1389, 12:56 بعد از ظهر
چرا شما لج میکنی؟ کی گفته سرعت نهاییش 140 تاس؟ الان واسه من و بعضی از دوستان که 180 تا رفته اون چیه؟ خوبه عکس هم گذاشتم ولی باز شما حرف خودتو میزنی خب عزیزه من موتور داغون گرفتی دیگه

sirn
23-05-1389, 01:48 بعد از ظهر
با سلام
بابا بيخيال من ديگه نميخواهم جرم ديگران را بكشم و با تخيلات ذهن ديگران تو چاه برم. دادش گلم سرعت نهائي مگلي 140 است بس . لطفا ديگران را به اشتباه نندازيد. و مثل من 200 تومان بره توپاچشون

با عرض سلام :29:
یه عکس از تاپ اسپید موتورت بگیر ...اپلودش کن ببینیم شاید مشکلت حل شد...:24:

Mohammad
23-05-1389, 02:49 بعد از ظهر
علی آقا بفروش، هیوسانگ از مگلی خیلی بهتره. کدوم یکی از ما با شما موقع خرید بود که حالا سر ما داری گله می کنی؟
همون روزی که می خواستی بگیری بهت گفتم از گمرک نگیر، رفتی از به قول خودت از روزنامه خریدی.
خب حالا هم 200 تومن ضرر می کنی. اگه تجربه نداری در مورد یک چیز تنها نرو بخرش، اگه تجربه هم داری که چرا اصلا اینجا اومدی و سوال پرسیدی.
علیرضا هم موتورش جوینت زده بوده کیلومترش یدونه یک جلوی همه عددا مینداخته. شما جدی نگیر.

MASOOD
23-05-1389, 03:11 بعد از ظهر
[quote=علي;4309]با سلام
بابا بيخيال من ديگه نميخواهم جرم ديگران را بكشم و با تخيلات ذهن ديگران تو چاه برم. دادش گلم سرعت نهائي مگلي 140 است بس . لطفا ديگران را به اشتباه نندازيد. و مثل من 200 تومان بره توپاچشون[/quote

داداش خوشم مياد حرف راستو ميزني.
در مورد اون صفحه كيلومتري كه 183 رو نشون ميده بايد بگم كه با اونقدر سرعت و انقدر دست اندازو لرزش موتور من موندم كه عكسش چهقدر با كيفيت در اومده.شايدم ترك عليرضا يه عكاس باكليه لوازم مثله پايه دوربين و نرپردازيو...بوده باشه و شايدم فتوشاپ كارهبه شماره 183 علاقه زيادي داشته.البته من قصد توهين به مگلي رو ندارم چون ميگن اگه تو شب چراغهاشم خاموش كني تاپ اسپيدش به280 تا هم ميرسه.

چه خوبه كه ادما هميشه راست بگن.
متشكرم

Mohammad
23-05-1389, 03:26 بعد از ظهر
وایییییییییییییییییی مردم از خنده. من حرفی واسه گفتن ندارم. دارم قل می خورم. علیرضا نگفته بودی فتوشاپ بلدی. :20:

علي
23-05-1389, 03:38 بعد از ظهر
با سلام به همه دوستان عزير
بالاخره با كلي دعوا موتور مگي با 250 هزار تومان پس دادم :14:خوشحالم ... صاحبش مي گفت چرا مي خواهي پس بدي . گفتم چون 140 تا بيشتر نمي ره . گفت امكان نداره . گفتم بريم تست اگه نرفت بايد پول منو بدي . اولش قبول كرد ولي بعد در چند دقيه زد زريش . و با كم كردن 250 هرار تومان بقيه پولم گرفتم . ولي با اينكه 250 تومان رفت تو پاچم ولي بازم خوشحالم بچه ها . حالا مي خواهم هيونسانگ بخرم . بعضي ها ميگن كوير مي خواد با موتور آب خنك بده برون فعلا دست نگهدار .

---------- Post added at 04:38 PM ---------- Previous post was at 04:35 PM ----------

با سلام
هر كي ميگه موتورش 183 ميره من شرط مي بندم . بسم الله

sirn
23-05-1389, 03:58 بعد از ظهر
با سلام به همه دوستان عزير
بالاخره با كلي دعوا موتور مگي با 250 هزار تومان پس دادم :14:خوشحالم ... صاحبش مي گفت چرا مي خواهي پس بدي . گفتم چون 140 تا بيشتر نمي ره . گفت امكان نداره . گفتم بريم تست اگه نرفت بايد پول منو بدي . اولش قبول كرد ولي بعد در چند دقيه زد زريش . و با كم كردن 250 هرار تومان بقيه پولم گرفتم . ولي با اينكه 250 تومان رفت تو پاچم ولي بازم خوشحالم بچه ها . حالا مي خواهم هيونسانگ بخرم . بعضي ها ميگن كوير مي خواد با موتور آب خنك بده برون فعلا دست نگهدار .

---------- Post added at 04:38 PM ---------- Previous post was at 04:35 PM ----------

با سلام
هر كي ميگه موتورش 183 ميره من شرط مي بندم . بسم الله
با عرض سلام
یه عکس از تاپ اسپید موتورت نگرفتی .....اگه میتونی یه عکس برو از سرعتش بگیر ببینیم ..یارو رو که میتونی گیر بیاری ....ماکسیموم سرعت هم ثبت میشه روی کیلومتر موتورای جدییییییییییییییید...(البته از سال 98 تا بحال )...

Red Hat
23-05-1389, 04:24 بعد از ظهر
[quote=علي;4309]با سلام
بابا بيخيال من ديگه نميخواهم جرم ديگران را بكشم و با تخيلات ذهن ديگران تو چاه برم. دادش گلم سرعت نهائي مگلي 140 است بس . لطفا ديگران را به اشتباه نندازيد. و مثل من 200 تومان بره توپاچشون[/quote

داداش خوشم مياد حرف راستو ميزني.
در مورد اون صفحه كيلومتري كه 183 رو نشون ميده بايد بگم كه با اونقدر سرعت و انقدر دست اندازو لرزش موتور من موندم كه عكسش چهقدر با كيفيت در اومده.شايدم ترك عليرضا يه عكاس باكليه لوازم مثله پايه دوربين و نرپردازيو...بوده باشه و شايدم فتوشاپ كارهبه شماره 183 علاقه زيادي داشته.البته من قصد توهين به مگلي رو ندارم چون ميگن اگه تو شب چراغهاشم خاموش كني تاپ اسپيدش به280 تا هم ميرسه.

چه خوبه كه ادما هميشه راست بگن.
متشكرم

دوست عزیز لطفآ در مورد چیزی که اطلاع ندارین نظر ندین و با این حرف هاتون سعی نکنید تاپیک رو به انحراف بکشید.

مگلی و یک سری از موتور ها آخرین سرعتی رو که رفتین ثبت میکنه و علیرضا هم از روی اون سرعت ثبت شده عکس گرفته.

میدونم خیلی سخت که باور کنید موتور 15 میلیونی تون از یه موتور 5 میلیونی ......

حالا مي خواهم هيونسانگ بخرم . بعضي ها ميگن كوير مي خواد با موتور آب خنك بده برون فعلا دست نگهدار .

نظری نداریم . میترسم یه چیزی بگم فردا به جای هیو یه سی جی به شما بدن و بعد شما بندازی گردن سایت و بچه ها .

Sination
23-05-1389, 04:34 بعد از ظهر
من نمیفهمم برای چی باید واسه یک نفر که اصلا نمیدونه موتور چی چیه هستش شما ها بیاید خودتون رو جر بدید که مگلی فلانه و بهمانه ..
ما گفتیم و راهنمایی هم کردیم حالا بزارین هر کاری دلش میخواد بکنه ..

MASOOD
23-05-1389, 04:59 بعد از ظهر
من نمیفهمم برای چی باید واسه یک نفر که اصلا نمیدونه موتور چی چیه هستش شما ها بیاید خودتون رو جر بدید که مگلی فلانه و بهمانه ..
ما گفتیم و راهنمایی هم کردیم حالا بزارین هر کاری دلش میخواد بکنه ..

اقا اونايي كه ادعاشون ميشه اگه ماله اين صحبتاييد ساعت 11 امشب سر نيايش اول وليعصر وايسيد تا چهار راه سردار كورس ميندازيم هركي اول شد حق با اونه.
حالا هركس هارتو پورت ميكنه البته اگه مرد باشه امشب بياد.
اگه ميايد اعلام كنيد.:27:

Red Hat
23-05-1389, 05:02 بعد از ظهر
اقا اونايي كه ادعاشون ميشه اگه ماله اين صحبتاييد ساعت 11 امشب سر نيايش اول وليعصر وايسيد تا چهار راه سردار كورس ميندازيم هركي اول شد حق با اونه.
حالا هركس هارتو پورت ميكنه البته اگه مرد باشه امشب بياد.
اگه ميايد اعلام كنيد.:27:

من نفیمیدم صحبت شما سر شتاب و سرعت موتور است یا سر دست فرمون راکب .

MASOOD
23-05-1389, 05:12 بعد از ظهر
من نفیمیدم صحبت شما سر شتاب و سرعت موتور است یا سر دست فرمون راکب .

اقا جان سر هر جوفتشون مگه نديدي علي ميگفت 140 تا بيشتر نميره بد بقييه ميگفتن به موتور سوارم ربط داره.فقط هر كس مياد بگه ميام تا ببينيم حق با كيه.

Mohammad
23-05-1389, 05:37 بعد از ظهر
هر چند از این جور کل کلا بیزارم. اما اگه شرطی میزنی بهت خبرش رو تا 9 امشب میدم.
من سر مگلی مشکیه خودمون می خوام شرط ببندم.
500 هزار تومن میذارم وسط.
شمام باید بذاری.
فقط میمونه که شریکم قبول کنه موتور رو از نمایشگاه بیاریم بیرون.

MASOOD
23-05-1389, 05:45 بعد از ظهر
هر چند از این جور کل کلا بیزارم. اما اگه شرطی میزنی بهت خبرش رو تا 9 امشب میدم.
من سر مگلی مشکیه خودمون می خوام شرط ببندم.
500 هزار تومن میذارم وسط.
شمام باید بذاری.
فقط میمونه که شریکم قبول کنه موتور رو از نمایشگاه بیاریم بیرون.

داداش 1 تومن ميزارم وسط بچه ميترسوني.
ديگه چرا بهونه مياري شريكم اگه بزاره بيا ديگه.

Mohammad
23-05-1389, 05:54 بعد از ظهر
نه، همون 500 تومن کافیه. نمی خواد 1 میلیون بیاری.
اگه می خواستم بونه بیارم که اصلا نمی گفتم.

MASOOD
23-05-1389, 05:56 بعد از ظهر
اینم خدمت شما تاپ اسپید موتور بنده تا ببینید یه موتور تک سیلندر 4 میلیونی چه قدر میره پیشنهادی هم که دارم اینه که بزارین بکگراند دسکتاپتون

ببينيد ترو خدا.دقت كنيد توي عكس چراغ خلاصيه موتور كه همون n هستش روشن. به معني اينه كه موتور ايشون تو پاركينگشون 183 تا ميره چه برسه تو اتوبان.

پسر خوب من فكر كردم تو 183 تا رو رفتيو انقد قدقد ميكني.

عزيز من خوب پالس 200 كه سويچشو روشن ميكني زده 188 تايا 178تا دقيق يادم نيست ولي نميره كه 100 سالشم.

ترو قران اينارو نگاه اينهمه ادعاتون ميشد اين بود.
حالا اونايي كه زيادي خنديدن وقتش گريه كنن.

Red Hat
23-05-1389, 06:15 بعد از ظهر
ينيد ترو خدا.دقت كنيد توي عكس چراغ خلاصيه موتور كه همون n هستش روشن. به معني اينه كه موتور ايشون تو پاركينگشون 183 تا ميره چه برسه تو اتوبان.

عزيز من خوب پالس 200 كه سويچشو روشن ميكني زده 188 تايا 178تا دقيق يادم نيست ولي نميره كه 100 سالشم.

حالا اونايي كه زيادي خنديدن وقتش گريه كنن. دوست عزیز شما یا متوجه نمیشی یا خودتون رو به اون راه میزنی!

شما مثل اینکه پست ها رو کامل نمیخونی!!!!!!!!!!!!!!!

برای بار چندم میگم : مگلی یک بخش داره که بیشترین سرعتی رو که رفتین نشون میده و علیرضا هم از اون جای ثبت شده عکس گرفته .

MCP
23-05-1389, 06:33 بعد از ظهر
ببخشید وسط بحث وارد میشم. من نه این موتور رو دارم و نه سوار شدم. اما هر جا رو که میخونم ملت با این موتور همین حدود 140 تا دیگه ماکزیمم رفتند. به جز یک نفر که گفته 183 تا رفته.من تو این فکرم که چرا هیچ کس نیومده تا حالا جایی بگه که مثلا 160 تا رفته ؟ یعنی کسی بین 140 تا 183 نرفته؟ ؟

در باب مسابقه و مقایسه هم باید شرایط موتور ها و اینکه آیا تیون شدن یا نه مساوی باشه.

MASOOD
23-05-1389, 06:39 بعد از ظهر
دوست عزیز شما یا متوجه نمیشی یا خودتون رو به اون راه میزنی!

شما مثل اینکه پست ها رو کامل نمیخونی!!!!!!!!!!!!!!!

برای بار چندم میگم : مگلی یک بخش داره که بیشترین سرعتی رو که رفتین نشون میده و علیرضا هم از رو اون جای ثبت شده عکس گرفته .

اي بابا .......... [ویرایش شد] .اگه اينطوري باشه رفيق منم حتما با پالس200 188تا رفته ديگه.
بابا موتوراي جديد سويچو كه روشن ميكني دور موتور با سرعتشون تا حد اخر ميره بالا بعد دوباره رو 0 وايميسده حالا تو اين عكسم اين اقا گذاشته تا حد اخر كه اومده بالا عكسو انداخته.بچه نيستيم كه اين چيزارو ندونيم.
براي مثال هوندا ويو 125 هم سويچو كه باز ميكني كيلومترش تا 160 ميره و برميگرده.حالا تو بيا بگو من با ويو 160تا رفتم اينم عكسش كيه كه باور كنه.فقط اگه كسي خواست اين دروغو بگه به فوتوشاپ كارش بگه كه اون چراغ خلاصيه يا همون nرو خاموش نشون بده تا ملت دور از جون قشنگ خر شن.

اميدوارم كه 2زاريه همتون افتاده باشه

Mohammad
23-05-1389, 06:54 بعد از ظهر
من رسیدم خونه. خب می بینم که اینجا خیلی اوضا قمر در عقربه.
اولا مگه اینجا میدونه جنگه؟ آقا مسعود شما هم یه مقدار آروم باش.
گفتی بیا. منم گفتم اگه بشه حتما میام. شما اینجا اول مشخص کن که با ما دوستی یا دشمن؟
اتفاقا خیلی خوبه که هر چیز رو باور نمی کنی، اما استدلالت رو خیلی غیر محترمانه می گی.
یک مطلب 2 حالت داره، یا راسته یا دروغه. اما کمی محترمانه تر هم میشه صحت و دروغش رو اثبات کرد.
به بد دهنی باشه، همه می تونن، ما اینجا به کسی نمی گیم هارت و پورت نکن یا چرت و پرت نگو.
علیرضا شما هم این پستای حاشیه ای رو فردا صبح پاک کن.
تا 9 امشب می گم که میایم یا نه. خدا وکیلی تمام زورم رو میزنم که بیایم. فقط شمارت رو واسم پ.خ. کن که اگه اومدنی شدم هماهنگ شیم.
در مورد اتهاماتی که به علیرضا زدی هم ایشون باید خودش از خودش دفاع کنه و این حق واسه ایشون محفوظه.

Red Hat
23-05-1389, 06:54 بعد از ظهر
اي بابا توم كه فقط چرتو پرت ميگي

اینجا چاله میدون نیست پس لطفآ رعایت کنید .

اگه اينطوري باشه رفيق منم حتما با پالس200 188تا رفته ديگه.
بابا موتوراي جديد سويچو كه روشن ميكني دور موتور با سرعتشون تا حد اخر ميره بالا بعد دوباره رو 0 وايميسده حالا تو اين عكسم اين اقا گذاشته تا حد اخر كه اومده بالا عكسو انداخته.بچه نيستيم كه اين چيزارو ندونيم.
براي مثال هوندا ويو 125 هم سويچو كه باز ميكني كيلومترش تا 160 ميره و برميگرده.حالا تو بيا بگو من با ويو 160تا رفتم اينم عكسش كيه كه باور كنه.فقط اگه كسي خواست اين دروغو بگه به فوتوشاپ كارش بگه كه اون چراغ خلاصيه يا همون nرو خاموش نشون بده تا ملت دور از جون قشنگ خر شن.

لطفآ اطلاعاتون رو بالا ببرید و با این پست ها بی محتوا حجم سایت رو بالا نبرید.

Prince_Amin
23-05-1389, 06:59 بعد از ظهر
چقدر باحالیم ما ایرانیا!!!خوب اقا جان این چه دعواییه؟؟هر کی هر چی داره مبارکش باشه!چرا میزنید تو ذوق مردم!!هر کی هر چی خریده ایشاالله 2 چرخش واسش همیشه بچرخه!ایشالله سری بعد بهترشو بگیره!والسلام!:20::29:

Amir
23-05-1389, 07:03 بعد از ظهر
تا اینجاش خیلی حرفا بود که این سایت مدیریتی نداره و نظارتی نمیشه

بخدا کاری نداره بخوام تاپیک رو ببندم یا پست هارو حذف کنم

اینو اینجا میگم چون این تاپیک تاالان پردردسر ترین تاپیک بوده

کوچکترین توهینی بشه کاربر رو بن می کنم

هرکسی هم که عشق کل کل داره می تونه تو بخش قرار ملاقات تاپیک بزنه ولی اینه بگه فلانی بیاد روشو کم کنم داره شخصیتش رو نشون میده

ای کاش این حرفا زده نمی شد ولی وقتی دوستان کم لطفی می کنن منم مجبورم اینطور برخورد کنم

MASOOD
23-05-1389, 07:16 بعد از ظهر
از همگي عذر خاهي ميكنم اخه حرف زور تو كت من يكي نميره

وگرنه به من چه مگلي 400 تا را بره.اخه يه سري از عزيزا اينارو ميخونن بد ميرن پول ميدن بابت موتور بد ميبينن كه اي دل قافل يه كلا رفته سرش به ايييييييييييييييييييييييي يييييييييييييييين گشادي.سر چي سر يه سري حرف دروغ و مفت.

---------- Post added at 08:16 PM ---------- Previous post was at 08:09 PM ----------

تا اینجاش خیلی حرفا بود که این سایت مدیریتی نداره و نظارتی نمیشه

بخدا کاری نداره بخوام تاپیک رو ببندم یا پست هارو حذف کنم

اینو اینجا میگم چون این تاپیک تاالان پردردسر ترین تاپیک بوده

کوچکترین توهینی بشه کاربر رو بن می کنم

هرکسی هم که عشق کل کل داره می تونه تو بخش قرار ملاقات تاپیک بزنه ولی اینه بگه فلانی بیاد روشو کم کنم داره شخصیتش رو نشون میده

ای کاش این حرفا زده نمی شد ولی وقتی دوستان کم لطفی می کنن منم مجبورم اینطور برخورد کنم

اقاي با شخصيت بهتره اونايي كه دروغ ميگنو از سايتتون اخراج كني نه كسي كه حرف حق ميزنه.

Amir
23-05-1389, 07:36 بعد از ظهر
حرفت رو می تونی خیلی مودب تر بگی

شما میگی بده؟ بیا 4 تا دلیل بیار نهایتا باهات مخالفت می کنن با هم بحث می کنین

داداش اینجا اولین نفری نیستی که لات بازی درمیاری قبلا این بحثا رو تموم کرده بودیم

متاسفم که هنوز جنبه این رو نداریم که یه جا بدون توهین با کسایی که نظرشون مخالف ماست بحث کنیم

تاپیک فعلا قفل میشه

Alireza
23-05-1389, 09:15 بعد از ظهر
ببينيد ترو خدا.دقت كنيد توي عكس چراغ خلاصيه موتور كه همون n هستش روشن. به معني اينه كه موتور ايشون تو پاركينگشون 183 تا ميره چه برسه تو اتوبان.

حالا اونايي كه زيادي خنديدن وقتش گريه كنن.

واقعا خیلی خندیدم به این حرفت قضیه دسکتاپ شما رو عصبی کرده
پسر خوب مگلی تو کیلومتر شمارش یه دکمه داره که تاپ اسپید (یعنی بیشترین سرعتی که باهاش رفتین) رو ثبت میکنه منم این عکس رو از تاپ اسپید انداختم نه اینکه بیام تو راه بندازم افتاد الان؟

---------- Post added at 10:15 PM ---------- Previous post was at 09:49 PM ----------

بهتره یه سری موضوعات روشن بشه و این بحث تموم بشه در مورد مسعود مسابقه امشب همونطور که خودتونم اونروز موتور منو دیدین دندم شکسته شده که خودم شکو ندم! وقت هم نکردم تا الان درستش کنم درست کردم حله
-----
مورد بعدی اینکه به نظرم این موتور اول شماس و قبلا سی جی داشتین که از قابلیت ثبت تاپ اسپید بی بهره بودین و خبر ندارین برای مثال 2 موتور مگلی و اپاچی بیشترین سرعت رو ثبت میکنن اون چیزی هم که شما میگی سوییچ رو باز میکنی میزنه 188 واسه مگلی 288 میزنه من میخواستم اینکارو کنم 288 رو باید میزاشتم بازم باور ندارین تشریف بیارین از نزذیک تاپ اسپید رو کامل براتون شرح بدم
--------
مورد بعدی اینکه شما تو این جمع حق ندارین توهین کنین دفعه بعدی باهاتون برخورد جدی میکنم
----------
در مورد پست اقای mcp فقط من این سرعتو نرفتم تو همین سایت جناب iranmjh و مهران هم رفتن
-------
در مورد پست های کاربر علی شما خودتون مختارین هر وسیله ای رو که میخواین بگیرین حالا بهتون انداختن به ما چه ربطی داره؟ باور ندارین یه روز بیاین ترک من بشینین ببینین چند تا پر میکنه

دیگه هم لطفا این بحث ها ادامه پیدا نکنه

high-speed
24-05-1389, 07:40 بعد از ظهر
دوستان من دیروز سمت گمرک بودم

یه مگلی دیدم که طرف گذاشته بود دم مغازه اش

ازش پرسیدم گفت که 180 واقعا پر میکنه ، اما بعد از یه مدت کم میاره و انتظارات راننده رو برآورده نمیکنه

و هی حرف از تقویتش زد ، میگفت اگه 400 تومن خرج کنی 190 پر میکنه(اینا حرفای خودش بود که دقیق اینجا گفتم)

من نمیدونم برای تقویت چه کارایی باید روش انجام بشه اما روی هم رفته موتور خوبیه و بازار 250 رو دستش گرفته

تنها ایرادش سیستم برقشه که همه ازش مینالیدن

بچه هایی که مگلی دارن لطفا در مورد این موضوع صحبت کنن

موفق باشید

ali faghfouri
24-05-1389, 08:07 بعد از ظهر
دوستان من دیروز سمت گمرک بودم

یه مگلی دیدم که طرف گذاشته بود دم مغازه اش

ازش پرسیدم گفت که 180 واقعا پر میکنه ، اما بعد از یه مدت کم میاره و انتظارات راننده رو برآورده نمیکنه

و هی حرف از تقویتش زد ، میگفت اگه 400 تومن خرج کنی 190 پر میکنه(اینا حرفای خودش بود که دقیق اینجا گفتم)

من نمیدونم برای تقویت چه کارایی باید روش انجام بشه اما روی هم رفته موتور خوبیه و بازار 250 رو دستش گرفته

تنها ایرادش سیستم برقشه که همه ازش مینالیدن

بچه هایی که مگلی دارن لطفا در مورد این موضوع صحبت کنن

موفق باشید
با سلام خدمت همه دوستان
موتور فروش هرچی میگه تا موتورشو غالب کنه شما چرا بچه شدی؟
یعنی چی بعد یه مدت کم میاره یا موتور میتونه 180تا پر کنه یا نمیتونه؟
کیفیت قطعات و مونتاژ هم به نسبت پایینه غیر از مشکل سیستم برقش.
تو ایران تقویت واقعی وجود نداره این حرفا بازیه این گمرکی هاست واسه تلکه کردن شما.
چون قیمتش نسبتا مناسبه و ایران تا حالا موتوره درس حسابی پلاک دار ندیده بازارو دست گرفته و گرنه آش دهنسوزی نیست.

high-speed
24-05-1389, 08:27 بعد از ظهر
علی جان

من هم گفتم که فروشنده گفت و حرفتو کاملا قبول دارم

اما فکر کنم راه حلی برای بازدهی بهتر موتور هست ، فکر کنم منظورش از بازدهی همون بهینه سازیش بوده

باز هم حرفهام در حد سواله ، چون سوار این موتور نشدم فقط در حد سوال مطرح میکنم تا اطلاعاتم در موردش بالا بره

باز هم اگه اطلاعاتی در مورد اعمالی که باعث بهتر شدن این مسئله میشه رو مطرح کنید

در ضمن من برای خرید پیش گمرکی جماعت نمیرم ، بهترینشون داریوشه که باز به اونم نمیشه اعتماد کرد (که جای تاسف داره)

داستان رفتنم هم بخاطر تصادف یکی از دوستان بود ، که برای خرید لوازم یدکی مجبور شدیم بریم اونجا

موفق باشید

sirn
24-05-1389, 08:50 بعد از ظهر
با عرض سلام به دوستان عزیز:29:
مگلی تقویت لازم نداره بکنید....تعویض کاربراتور هم تقویت نیست....فقط باعث میشه که دور موتور تا رد لاین بالا بره ...کاربراتور مگلی ضعیف هست بیشتر بدرد یه موتور 125 میخوره تا 250....سرعت وشتابی که مگلی استاندارد داره بیشتر رو حجم 250 بودن هست که میره وگرنه کاربراتورش همچین فعالیتی برای این موتور انجام نمیده ...یکی از اصلی ترین مسائلی که قدرت یه وسیله نقلیه بالا میره نحوه ورود سوخت وهوا به سیلندر هست که کاربراتور مگلی این وظیفه به خوبی انجام نمیده ...حالا تقویت یعنی تعویض بلوک سیلندر.. سوپاپ ...شاتون ..پیستون ..میل لنگ ...نصب توربو یا سوپر شارژر و.....که به صورت اصولی میشه انجام داد فقط باید هزینه کرد..
به نظر من کیفیت قطعات مگلی بسیار بالاست ...اما منتاژ نامناسب ..ذهنیت افرادی که نظاره میکنند بد کرده ..برادر من روز حدود 80کیلومتر مسافت با این موتور میره وتا به حال بعد از 5000 کیلومتر رانندگی هیچ مشکلی نداشته... :24:

m3hiran
24-05-1389, 09:22 بعد از ظهر
کاربراتور مگلی انقدر ضعیف که موقع استارت زدن باید با 100 تا سلام و صلوات و بعد 6-7 بار موتور رو روشن کنی
درضمن فکر کنم انتظارات ما از یه موتور 250 خیلی بیشتر از اون چیزی هست که باید باشه متاسفانه ایرانی جماعت همینطوره یه پراید میگیره انتظار داره 0-100 بزنه 5 ثانیه 180 بره(که میره ولی بعدش باید 1 ساعت صبر کنید تا موتور خنک بشه).ترمزاش مثل لنت برومبو فراری بگیره و ....
ماهم اتظار داریم یه موتور 250 برامون معجزه کنه که نمیشه

high-speed
24-05-1389, 10:41 بعد از ظهر
خوب این داستان تعویض کاربراتور مگلی ، تاثیری رو این ضعفش داشته یا نه؟

اگه کسی امتحان کرده و تاثیر داشته لطفا در موردش توضیح بده

Mohammad
24-05-1389, 10:43 بعد از ظهر
آقای iranmjh شما که خودت رو معرفی نمی کنی. همیشه هم می گی برادرم. لااقل بگید برادرتون بیاد تو فوروم. اینجوری بهتر می تونه از تجربیاتش برامون بگه. 5000 تا با مگلی توی این مدت خیلی زیاده و معلومه که ایشون واقعا هر روز داره باهاش میره این ور و اونور. البته سینا پرچم داره راکبین مگلیه و همه زیر پرچم سینا دارن سینه میزنن.

----
پس اضافه می کنم که علیرضا صاحب هیئت هست. تازه یه 1 ماهی هست که دندش توسط انبر دست تعویض میشه و الا 40000 تا رو تا الآن رفته بود.

Alireza
24-05-1389, 11:15 بعد از ظهر
نه بابا من از سینا بیشتر رفتم 4 هزار تا

Sination
24-05-1389, 11:25 بعد از ظهر
درسته من حدود 2 هزار و خورده ایی رفتم

در مورد تعویض کاربراتور هم خیلی به نظرم جواب میده و دنده ها به سرعت و تا اخر پر میشند

در مورد سرعت هم این موتور توی 0 تا 120 اصلا کم نمیاره ولی بعد از 120 تا به کندی سرعت میگیره
و 250 همینه دیگه یه موتور 1000 که نیست که از 100 تا مثلا 200 تا رو مثله آب خردن پر کنه

راستی علی رضا موتورت درست شد بریم اون جایی که گفتی دوران بود کجا بود ببینیم موتور من چند تا میره

---------- Post added at 12:25 AM ---------- Previous post was at 12:24 AM ----------

نه من نمیدونم اقای نادری و کامرو که تعویض کاربراتو من و مهران رو انجام دادن و الان باید توی این بحث ها شرکت کنند اصلا پست نمی دن !

محمد سپاسی
25-05-1389, 10:50 قبل از ظهر
علیرضا می خوای تا دندت درست شه یه انبردست قفلی کوچیک بگیر محکم قفلش کن به شفت دندت ، اون موقع میتونی به راحتی تو حرکت با پا دنده عوض کنی ( بهتر از اینه که بزاری دنده 3 و با اون حرکت کنی ، بابای موتورت هم در نمی یاد)

Alireza
25-05-1389, 11:05 قبل از ظهر
محمد جان کجا ها دارن؟ به نظرت امکانش هست؟

Mohammad
25-05-1389, 11:29 قبل از ظهر
بابا مگه چیه. خب بده واست دست ساز بسازن. بذار امروز به یکی از بچه های اینکاره می گم ( البته اگه مغازش باشه ) ببینه می تونه واست بسازتش. چیزه عجیب و غریبی نیست. من جای تو قاطی کردم.

محمد سپاسی
25-05-1389, 11:34 قبل از ظهر
ابزار فروشی ها دارن که البته بورسشون حسن آباد هستش
امکان استفاده از اون به صورت موقت هستش ( طبعا کار کردن باهاش سخت تر از دسته دنده فابریک هستش)
ببین شما چندتا راه حل دیگه هم داری
1) بری سراغ فروشنده های لوازم ماشین سنگین ، دوتا قرقری گاز خاور بگیری یه میله هم بهشون جوش بدی و ببندی به دسته دندت وبشه مثل فابریک
2) یدونه پدال دنده هوندا 125 بگیری سمت عقبش روببری و بخرونی به شفت دندت ( این کار هم شبیه به همون روش انبردست قفلی میمونه)
3) یه انبردست قفلی کوچیک بگیر قفل کن به شفت دندت تا دسته دنده فابریک پیدا کنی و درستش کنی
خواستی بیا من انبردست قفلی دارم بندازم به موتورت ببین اگر شدنی بود برو بخر

sirn
25-05-1389, 01:06 بعد از ظهر
آقای iranmjh شما که خودت رو معرفی نمی کنی. همیشه هم می گی برادرم. لااقل بگید برادرتون بیاد تو فوروم. اینجوری بهتر می تونه از تجربیاتش برامون بگه. 5000 تا با مگلی توی این مدت خیلی زیاده و معلومه که ایشون واقعا هر روز داره باهاش میره این ور و اونور. البته سینا پرچم داره راکبین مگلیه و همه زیر پرچم سینا دارن سینه میزنن.

----
پس اضافه می کنم که علیرضا صاحب هیئت هست. تازه یه 1 ماهی هست که دندش توسط انبر دست تعویض میشه و الا 40000 تا رو تا الآن رفته بود.

سلام..اقای goostaw
بله شما متین میفرمایید...من موتور ندارم .............. هست ونیستم فروختم:22:..ولی میخرم.:29:....برادر من اهل اینترنت نیست و مشغله خودش داره از موتور هم زیاد سر در نمیاره...خرید مگلی پیشنهاد بنده بود به ایشان.....اولین موتورش هست که سوار میشه باهاش گواهی نامه گرفته و هر روز مسیر غرب تهران تا لواسون با موتور میره و بر میگرده بیش از 80 کیلومتر در روز موتور تا حالا هییییییچ مشکلی نداشته...قبلا گه گداری سواره کراس و سی جی شده بود...حالا بحثی که هست اینه که یه سری از عزیزان اصرار بر این دارند که موتور فلان بهمانه باشه...حالا بخاطر اون عزیزان دو تا ایراد از مگلی میگیرم1دید بد اینه ...فنر بندی اسپرت وخشک که میشه2تا..که اینه تعویض میشه کرد و اگه فنی باشید فنر باز کنید یه مقدار روغن داخل کمک کمتر کنید وبعد جمش کنید هوا و فنر یه مقدار کم زیا یا شل وسفت کنید تا اون چیزی که میخواهید بشه...ببینید چی میشه ....روزی 100 کیلومتر برید بدون اینکه اذیت بشید...
شرمنده عزیزان ...حتما اگه اجازه بفرمایید تو یکی از قرارهاتون شرکت میکنم...سواری طولانی نمیتونم بکنم بدلیل وجود پلاتین در نقاط مختلف بدنم...خبرشو میدم به عزیزان
در مورد سرعت وشتاب ..نظر شخصی بنده این هست که موتور سرعتی باید سرعت وشتابش الویت اول برای برسی باشه نه راحتی در سواری
انتظار همیشه بوده مثلا در سال 98 همه موتورای اسپرت دنده 6 میتر***دید 290..300 به زور میزد ولی حالا موتورای 2010 دنده5 299 میزنه..چرا؟.......چون انتظاری که از یه 1000 سی سی دارند بیشتر از حجمش هست...
مزیت مگلی همین هست که شما ته یه موتور پلاک دار در ایران در اختیار دارید..حالا بتونید سرعت وشتاب بیشتر از این موتور بکشید...اونم یه موتور پلاک دار...... حالی که بشما میده بیشتر از یه 1000 سیسی بدون پلاکه ..هر لحظه که اراده بکنید توی خیابون هستید ..ساعت 7 صبح یا 12 شب فرقی نمیکنه..پس تمرکز کردن تو افزایش شتاب وسرعت روی موتور پلاک دار خیلی بجاست..........دلیل اینکه بالاتر از حجم 250 ممنوع هست هم همین سرعت وشتاب هست...
...همین ان اس ار که کاملا برای مسابقه هست اگه دقت کنید برای راحتی موتور سوار امکانات ابتدای در اختیارش گذاشته..موتورای کلاس هزار هم که تو ایران هستند همه شهری اسپرت هستند نظیر cbr1000 yzf r1 gsxr1000 zx10r موتوری که تماما مسابقه ای هست تو ایران همین nsr هست .......................مورد دیگه حداقل بنده ندیدم...
پس بحث شتاب و سرعت باید باشه..نه به این شکل که فحش توهین و از روی تعصب باشه...هر موقع در مورد کراس یا موتورای استریت بحث شد میشه این مورد از برسی حذف کرد...
خوب در مورد کیلومتر وسایل نقلیه یه مسئله هست که همیشه مقدار سرعت واقعی نشون نمیده تو سرعت بالای 100 کیلومتر حدود 20 تا 30 کیلومتر خطا داره و سرعت هر چی بیشتر میشه این خطا هم بیشتره.... کمتر نشون میده...فکر میکنم برای حفظ جون راننده باشه....تنها وسیله که تا به حال دیدم که این خطارو نداشته کیلومتر مگلی هست ..که گاهی اوقات کمتر از جی پی اس نشون میده......
از موقعی که جی پی اس گرفتم سرعت دوچرخه انواع ماشین و موتور حتا سرعت کارگری که با فرغون میدوه اندازه گیری کردم...بی جنبه بازی گاهی اوقات مزه میده..gps vista etrex hcx که تنها جی پی اس هست که تو نقاط سر بسته هم با خطای کم گیرندگی داره..سنسوراش فوق حساسه...

خواهش مبکنم...:22:
ببخشید خیلی جمله بندیم تناسب نداشت وغلط هم زیاد دارم ...فکر کنم 10 بگیرم:28:

Mohammad
25-05-1389, 01:35 بعد از ظهر
نه، منظور من این نبود که شما موتور نداری بگو برادرت بیاد. یه وقت سو تفاهم نشه برادر من.
شما هر وقت هم که موتور نداشتی و ما خواستیم برنامه بذاریم من میام دنبالت، میشنم یه گوشه، شما با موتور من برون.
منظور من این بود که برادر شما از نزدیک با مگلی سر و کار داره بیاد بگه خوب میشه که می گید ظاهرا اهلش نیست.

sirn
25-05-1389, 01:46 بعد از ظهر
نه، منظور من این نبود که شما موتور نداری بگو برادرت بیاد. یه وقت سو تفاهم نشه برادر من.
شما هر وقت هم که موتور نداشتی و ما خواستیم برنامه بذاریم من میام دنبالت، میشنم یه گوشه، شما با موتور من برون.
منظور من این بود که برادر شما از نزدیک با مگلی سر و کار داره بیاد بگه خوب میشه که می گید ظاهرا اهلش نیست.

خواهش میکنم:24:
موتور هست اراده باشه از دوست میگیرم....ممنون هستم از تعارفتون لازم نیست یه گوشه بشینید نهایتش دو ترک میریم... :1:
ولی فعلا دنبال یه سری مسائل هستم..که امیدوارم حل بشه ...اگه شد خدمتتون میرسیم...:23:

high-speed
25-05-1389, 09:05 بعد از ظهر
سینا جان بعد از تعویض کاربراتور از موتورت راضی هستی

بهتر شده یا مثل قبل ....؟

بجز سینا کسی دیگه هم اینکارو کرده؟

Sination
26-05-1389, 12:06 قبل از ظهر
بله بهتره شده

مهران هم عوض کرده

BKING
26-05-1389, 12:31 قبل از ظهر
من زياد به نكات فني وارد نيستم

نمي شه انژكتوريش كرد ؟

sirn
26-05-1389, 08:28 قبل از ظهر
من زياد به نكات فني وارد نيستم

نمي شه انژكتوريش كرد ؟

سلام:29:
میشه ...فقط یه 1.5 میلیون لوازمش و نصب میوفته..البته این مبلغ برای بهترین جنس هست...(انژکتور)
در مورد کاربراتور...پیشنهاد بنده کاربراتوری با دهنه بزرگتر از کاربراتور استاندارد هست مثلا 33 میلیمتر تا 39...من کاربراتور yamaha wr 250 2007 روش انداختم ..دور موتور تا صفحه دیجیتال کیلومتر پایین میومد ...دنده یک70 کیلومتر زدم...ولی بعدش باز کردم به صاحبش دادم...ولی دنبالشم یدونه دست دو گیر بیارم...قیمت نوش هم700 هزار تومان هست...البته مال kxf 250 2007 هم همونه واسه ktm هم میخوره ولی واسه کی تی ام دهنش 39 هست ..وwr وkxf هم37 میلیمتر...:14:

high-speed
26-05-1389, 09:53 قبل از ظهر
یعنی اگه کاربراتور با دهنه ی 39 میلیمتری که برای اون مدل از کی تی ام که شما گفتی هست رو روش بندازی فرقی میکنه یا نه

37ml بهتره یا 39ml ، رستی یه سوال خیلی مهمتر که الان بحثش خیلی بیشتر سر زبوناست

بعد از انداختن کاربراتور جدید سینا جان مصرف موتور شما و مهران بالا رفت یا پایین اومد؟

مصرف متوسط موتورتون چقدره؟

sirn
26-05-1389, 11:39 قبل از ظهر
یعنی اگه کاربراتور با دهنه ی 39 میلیمتری که برای اون مدل از کی تی ام که شما گفتی هست رو روش بندازی فرقی میکنه یا نه

37ml بهتره یا 39ml ، رستی یه سوال خیلی مهمتر که الان بحثش خیلی بیشتر سر زبوناست

بعد از انداختن کاربراتور جدید سینا جان مصرف موتور شما و مهران بالا رفت یا پایین اومد؟

مصرف متوسط موتورتون چقدره؟

سلام .
37 میلیمتر بهترین ومناسبترین هست...ktm برای اینکه موتور 250 خودشو قویتر از رقیباش بکنه 39 گذاشته...مصرف سوخت تو کاربراتورای با دهنه بزرگتر بالا میره ...ولی خوب به همون میزان قدرت موتور افزایش پیدا میکنه...البته تو دور پایین مصرف سوخت هم بسیار پایین هست ...سری فلت سی ار کیهین و یا سی ار اس بهترین کاربراتورها برای موتورای تک سیلندر هست.....:22:

m3hiran
26-05-1389, 12:37 بعد از ظهر
تعویض کاربراتور مگلی سراسر مزیت هستش چه شتاب چه مصرف سوخت چه روشن شدن...ولی باز من نظرم اینه مصرف این موتور زیاده
راستی iranmjh عزیز(فکر کنم اسمتون محمد جواد حسینی باشه :دی) با تعویض کاربراتور تنها 70 تا با 1 پر کردی؟؟ به نظر من باید یه فکری واسه ضریب دنده های این موتور کردی مثلا 1 رو که پر میکنی حدود 50 تا میره و بعدش مجبوری دنده عوض کنی که باعث کاهش شتاب موتور میشه اگه بشه کاری کرد دنده 1 و 2 100 تا بره خیلی عالی میشه تقریبا 0-100 اش میره تو 5 ثانیه

Alireza
26-05-1389, 12:43 بعد از ظهر
امروز رفتم سراغ کاره دنده قرقری خاور که بهش کوچیک بود نشد
ست کامل دنده اپاچی رو هم روش بستیم بازم نشد
خلاصه موندم چه غلطی کنم

محمد سپاسی
26-05-1389, 01:09 بعد از ظهر
قرقری خاور کوچکترین هستش بزرگترش که زیاده
مال اتوبوس و بنز ده تن و...( دیگه عمرا اونا کوچیک باشن)
قرقی سایز های مختلف داره ، برو سراغ سنگین فروش ها بگو برای چه کاری میخوای، نخواستی من یه تولید کننده قرقری سراغ دارم به بچه ها بگو یه عکس با ابعادش بزارن ببینم میشه ساختش
علیرضا این کاره نیستی ها من بودم تا حالا ده تا چیز بهش خورونده بودم، حتما نباید فیکسش باشه ، یکم با ابزار و ادوات باید بهش بخرونی

Alireza
26-05-1389, 01:34 بعد از ظهر
محمد جان وقت نمیکنم به خدا همین امروز 2 تا چیز تست کردیم 5 ساعت طول کشید کسی از دوستان اگه میتونه یه عکس واضح و نزدیک از دندش بزاره

sirn
26-05-1389, 01:59 بعد از ظهر
تعویض کاربراتور مگلی سراسر مزیت هستش چه شتاب چه مصرف سوخت چه روشن شدن...ولی باز من نظرم اینه مصرف این موتور زیاده
راستی iranmjh عزیز(فکر کنم اسمتون محمد جواد حسینی باشه :دی) با تعویض کاربراتور تنها 70 تا با 1 پر کردی؟؟ به نظر من باید یه فکری واسه ضریب دنده های این موتور کردی مثلا 1 رو که پر میکنی حدود 50 تا میره و بعدش مجبوری دنده عوض کنی که باعث کاهش شتاب موتور میشه اگه بشه کاری کرد دنده 1 و 2 100 تا بره خیلی عالی میشه تقریبا 0-100 اش میره تو 5 ثانیه

سلام:24:
دنده زنجیر جلو 14 تایی بندازید... 15 تایی هم میخوره ولی یه مقدار روش کار باید بشه..هر یک دونه دنده جلو برابر با 2.7 عقب هست ..که با دنده زنجیر 15 تایی بنده 80 تا دنده یک پر کردم ولی گفتم باز خون بعضی دوستان مخالف به جوش میاد ....70 کیلومتر عنوان کردم ......حالا چه فرقی میکنه اسمم چی باشه :دی.:25:......تاپ اسپید هم زانتیا با 180 کیلومتر سرعت با اینکه بهش حال دادیم که جلوتر بره گرفتیمش...همه اینا با تعویض دنده زنجیر جلو و نصب کاربراتور دبلیوار اتفاق افتاد.....:14:

180 زانتیا برابر با160کیلومتر استاندارد مگلی :26:

محمد سپاسی
26-05-1389, 03:25 بعد از ظهر
بابا ایول
یه عکس از کیلومتر شمارت بزار ( تاپ اسپید)

Sination
26-05-1389, 03:54 بعد از ظهر
دنده زنجیر جلو چیه دیگه ؟ کجای موتور میشه ؟
من زیاد فنی نیستم ..:25:

قیمتش چنده ؟

Red Hat
26-05-1389, 06:06 بعد از ظهر
دنده زنجیر جلو چیه دیگه ؟ کجای موتور میشه ؟

دنده زجیر جلو همونی هست که قدرت موتور رو به چرخ عقب ( دنده زنجیر عقب) منتقل میکنه. ( اون روز هم ازم پرسیدیا!!!)

Sination
26-05-1389, 10:42 بعد از ظهر
من نمی دونم موتور یه زنجیر داره مه سمت چپ و عقب هستش .. همونه منظورتون دیگه؟

Mohammad
27-05-1389, 09:48 قبل از ظهر
سینا، مگه حرفه فن دوم راهنمایی یادت نی. پیستون به صورت عمودی حرکت می کنه و چرخ ها به صورت دورانی، یه جوری باید این نیرو به چرخ منتقل بشه. پس کلی خرت و پرت نظیر میل لنگ و بادامک و ... احتیاج دارن کلا همه پیشرانه ها. تو ماشین این کار توسط میل گاردن برای دیفرانسیل عقب و یا ماشین های دیفرانسیل جلو که این بخش رو ندارن
توی موتور چند تا سیستم انتقال نیرو داریم. یه مدل تسمه هست مثل المینیتور کاواساکی، یه مدل میل گاردن هست مثل موتو گوتزی های قدیمی و یه مدل که خیلی رایجه همین زنجیره.
زنچیر باید روی چیزی که شبیه خورشید هست و بهش می گن خورشیدی حرکت کنه. هر موتورسیکلت زنجیری دارای 2 تا خورشیدی هست. جفتشونم قابل مشاهده هستن. یکی سمت چپ انجین هست ( البته بعضی ها هم سمت راست) یه خورشیدی خیلی کوچیک که شاید به زور بشه اندازه یه نعلبکی، یکی هم به سمت چپ رینگ عقب متصل هست که اونم قابل مشاهده هستش. البته خورشیدی همون دنده زنجیره.
اوگی؟

در ضمن اگه دوست داری اطلاعاتت بالا بره به این سایت مراجعه کن. خیلی مطالب خوبی توشه:

اینم طرز کار یه انجین 4 زمانه:

اینم طرز کار انجین 2 زمانه:

MCP
27-05-1389, 10:10 قبل از ظهر
من نمی دونم موتور یه زنجیر داره مه سمت چپ و عقب هستش .. همونه منظورتون دیگه؟

ساده : همون چرخ دنده که به چرخ عقب وصله , یکی عین همون ولی کوچیکتر به موتور ( گیرباکس ) وصله و توسط زنجیر قدرت رو به چرخ عقب انتقال می ده.

high-speed
27-05-1389, 11:17 قبل از ظهر
دوست عزیز iranmjh

مخارج این تغییرات برای شما چقدر شده ، فقط جوری بگین که اگه کسی خواست این تغییرات رو انجام بده از هزینه هاش تا حدودی با خبر باشه

m3hiran
27-05-1389, 01:26 بعد از ظهر
اقا چرا انقدر میپیچونید قضیه رو یه دوچرخه بدون دنده (دوچرخه لاهاف دوزی ها :دی) رو درنظر بگیرید
حالا اگه عقبی کوچکتر بشه دنده سنگین تر میشه و اگه بزرگتر بشه سبکتر میشه
حالا اگه جلویی بزرگتر بشه دنده سنگین تر میشه و اگه کوچکتر بشه سبکتر میشه
به همین راحتی به همین خوشمزگی:22:

sirn
27-05-1389, 02:43 بعد از ظهر
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز:7:
در مورد هزینه ....فعلا سپردم ببینم یه کاربراتور دست دوم پیدا میشه......ولی دنده زنجیر بگردید حدود15 هزار تومان گیر میاد...شایدم کمتر..

دنده زنجیر جلو رو میتونی 14 تایی بندازید ..15 تایی هم میخوره..فابریکش 13 تایی هست...اگه خواستید جای دنده زنجیر جلورو تغیر بدید حتما باید 15 تایی بندازید تا تاثیرشو حس کنید.....فقط این مسئله در نظر داشته باشید که دنده زنجیر 15 تایی بصورت استاندارد اگه نصب بشه با پوسته انجین برخورد میکنه ..که خیلی خطرناک هست......خوب ولی یه راه حل بسیار ساده داره ..اونم اینک برجستگی هزار خواری دنده زنجیر به سمت انجین بزارید وهمینطور یه واشر با زخامت 2میلیمتر بین دنده زنجیر ونشیمنگه شفت بزارید...و جمعش کنید تا اینجا این کار باعث میشه که زنجیر وقتی روی دنده زنجیر میزارید با پوسته برخورد نکنه...حالا بخاطر اینکه قطر دنده زنجیر مقداری بیشتر شده ...وقتی محافظ روی دنده زنجیر نصب میکنید در حرکت صدای برخورد زنجیر با محافظ میاد که ازار دهنده هست ولی از لحاظ ایمنی و فنی مشکلی نداره ولی اگه باصداش کنار میاید میتونید چند روزی سوار موتور شید تا زنجیر یه مقداری محافظ سایش بده وصدا از بین بره..در غیر این صورت میتونید بازش کنید خودتون یه سنگ بگیرید داخلشو ...و یا اصلا نصب نکنید.....حالا اگه میخواهید این مشکلات نداشته باشید دنده زنجیر عقب ..32.. 33 یا31 تای بندازید...هزینه نداره نهایت 15 هزار تومان...فقط این حرکت پیشنهاد به عزیزانی میکنم که کاربراتورشون عوض کردند....با این کار انگار یه دنده به موتورتون اضافه شده ....

:24:

نیما نادری
29-05-1389, 04:30 بعد از ظهر
سام د علیکن

در مورد انبار اگزوز مگلی شایان ذکر است که مافلر مدل فعلی کامل از داخل با مافلر کانسپت هواخنک متفاوت هست

در مدل فعلی دولوله در انبار دیده میشه ولی در مدل قبلی که صدای کمی داره (عملکرد کمتر) داخل انبار با صفحاتی که به شکل نا منظم

در روبروی هم قرار دارن آرایش شده و کلا این موتور کاتالیزور نداره (نداره)

در مورد تیون کردن کاربراتور باید گقت بهترین نتیجه رو میده و keihin 37mm بهترین گزینس

جالبه بدونید برای تست یک فروند کاربراتور ktm با مشخصات keihin 39 mm صفر کیلومتری رو روی

مگلی بستیم ....(مربوط به حدود 2ماه پیش)مکش کاربراتور (مکش انجین)به قدری بود که دستو میبلعید

موتور تبدیل به یک هیولا شد طوری که مثل موشک از کنار مگلی تقویت شده معمولی میگذشت

و دور موتور ردلاین رو هم رد میکرد مگر اینکه دلت میسوخت و دنده میدادی

خلاصه اینکه مگلی زیباست تند میره قویه قیمتش خوبه لوازم ارزونه (در آینده نزدیک که با کانتینر جنس بیاد همه چیز موجوده)

علیرضا اگر مشکلت با شیفتر دنده حل نشد بهم زنگ بزن ردیفت کنم

Sination
29-05-1389, 05:55 بعد از ظهر
جوش های اگزوز من دوبازه شکست
سویچ ام هم خراب شده ..

مگلی عالیه ..

MORI SUZUKI
29-05-1389, 07:02 بعد از ظهر
سلام
یه مگلی با ارمهای بسیار زیبا در میدان عظیم گمرک

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

نیما نادری
29-05-1389, 10:07 بعد از ظهر
جوش های اگزوز من دوبازه شکست
سویچ ام هم خراب شده ..

مگلی عالیه ..

خدا صبرت بده

Alireza
29-05-1389, 10:30 بعد از ظهر
سلام
یه مگلی با ارمهای بسیار زیبا در میدان عظیم گمرک

لینک خرابه دوست عزیز

Sination
29-05-1389, 11:54 بعد از ظهر
با این داستان پلاک های 250 این مگلی هایی که توی شهریور تحویل داده میشه با پلاکه یا بی پلاک ؟

m3hiran
30-05-1389, 10:27 قبل از ظهر
سینا جوش کجاش شکسته؟؟؟؟ یعنی چی سوییچش خراب شده؟؟ این مگلی تو هم خیلی اذیت میکنه ها برو یه دایلیم بگیر خیال خودت رو راحت کن

ali faghfouri
30-05-1389, 11:10 قبل از ظهر
با سلام خدمت همه دوستان
آقا سینا بهت گفته بودم که از 100% جوشکارها 99% نمیتونن خوب جوش آرگون بدن. این بار برو پیش آدم اهلش که دیگه واست شر نشه و هر روز مجبور نباشی کارو زندگیتونو تعطیل کنی واسه یه خال جوش.

Mohammad
30-05-1389, 12:18 بعد از ظهر
حاج علی، خال جوش نیست. ماشالا کله جوشه.:20:

m3hiran
30-05-1389, 03:56 بعد از ظهر
دوستان به نظرتون با این مگلی میشه استاپی زد؟؟؟؟(stoppie)
ما که کشتیم خودمون رو این اپاچی 2 سانت بیشتر بلند نشد این مگلی هم ترمزش به این ور اونور میکشه ادم جرات نمیکنه باهاش از این کارا کنه

Mohammad
30-05-1389, 04:21 بعد از ظهر
مهران مگه زده به سرت؟ با مگلی؟ ما با دیلیم با این همه چسان فیسانش زدیم 3 راهی انژکتورمون شکست. وای به حاله مگلی.
خود استاپ پای مشکلی ایجاد نمی کنه. مشکل موقع برگشتن چرخ عقب روی زمینه که مادر موتور رو به عزا می شونه.
اگه می خوای بکنی این کارارو بکن:
اولا سعی کن روی دنده دو باشی.
یه معکوس مردونه میای.
سرعت حدود 40 تا باشه.
رو 2 تا پات بلند میشی و اصطلاحا لین فوروارد می کنی به سمت باک. یعنی وزنت رو کامل از روی زین بردار اما نه اینکه از زین بلند شد.
وزنت رو بنداز روی باک.
از سرعت 40 تا ترمز بگیر.
رسیدی روی 15 تا ترمز رو میخ کن.
جوری دسته رو بگیر که نگار داری از دره پرت میشی. یعنی با تمام توانت دسته فرمون رو نگه دار که اگه کج بشه حسابت پاکه.
مراقب باش که به صفحه کیلومتر نگاه نکنی.
به یک نقطه توی جلوت تمرکز کن.
با شادمانی برخورد زین با باسنت رو تجربه کن.
بعد پاشو برو تعمیرگاه که اتصالات پر پری موتورت رو دوباره جوش بده.

تمام این کار ها رو اگه توی 2 ثانیه انجام دادی موتور استاپ پای کامل می کنه. اگه نه همون 2 سانت بلند میشه.
اما بازم می گم. این کار رو نکن. خطرناکه.
دوستدار.

Sination
30-05-1389, 09:04 بعد از ظهر
سینا جوش کجاش شکسته؟؟؟؟ یعنی چی سوییچش خراب شده؟؟ این مگلی تو هم خیلی اذیت میکنه ها برو یه دایلیم بگیر خیال خودت رو راحت کن

اگزوز با 3 تا پیچ وسله به موتور و ماله من 2 تاش شکسته ..
بله سویچ موتور خراب شده و باید با پیچ گوشتی موتور رو روشن کنم !!
نکته جالب ! امروز زنگ زدم به چشمی ( نمایندگی فروش قطعات مگلی) گفتش که سویچ تموم کردیم !!!!! یعنی خیلی ها قبل از من سویچشون ترکیده بوده !
دایلم چیه بابا شادی ها ؟

با سلام خدمت همه دوستان
آقا سینا بهت گفته بودم که از 100% جوشکارها 99% نمیتونن خوب جوش آرگون بدن. این بار برو پیش آدم اهلش که دیگه واست شر نشه و هر روز مجبور نباشی کارو زندگیتونو تعطیل کنی واسه یه خال جوش.

نمی دونم والا ..
اخه اگزوز وزنی نداره که بخواد بشکنه جوش هاش
من فکر کنم به خاطر فنرم بوده که شکسته ..
چون فنرش خیلی پایین بود اولا .. بعدش فنر رو تا دسته کشیدیم بالا و دیگه اصلا بازی نمی کرد فنر و فکر میکنم برای فنر بوده که توی دست انداز ها چون فنر ت*** نمیخورده فشار مییومده به قسمتی که اگزوز رو نگه میداره ..
حالا به نظرم از زیرش یه حالتی درست کنم که اگزوز رو نگه داره اگر دوباره جوش بده قطعا دوباره میشکنه ..

high-speed
30-05-1389, 09:10 بعد از ظهر
آقای نادری شما گفتی 39ml , ktm خیلی خوب جواب داده

چرا پیشنهاد keihin 37ml دادین ، بخاطر بصرفه بودنشه یا اینکه 39 برای انجینش مشکل ساز میشه..؟

چون با این حساب که در مورد نصب کاربراتور ktm 39ml روی مگلی توضیح دادی باید خیلی بازدهی بهتری داسته باشه

نیما نادری
30-05-1389, 10:15 بعد از ظهر
39 زیاده برای اون انجین 37 کافیه و برای گریز از اصل هرچی بزرگتر بهتر پیشنهاد همون 37 هست

این کاربراتور کاملا نایاب هست و دوستان مگلی دوست به خودشون زحمت ندن

high-speed
30-05-1389, 11:21 بعد از ظهر
یعنی اگر بخوام روی مگلی کاربراتور 39 بندازم نمی تونم گیر بیارم....؟

m3hiran
31-05-1389, 09:18 قبل از ظهر
محمد جان قبلا زیاد stoppie زدم ...با zx , hi kips , bandit
درضمن این عیب هایی رو که میگی من روی هیچ موتوری که stoppie میزنه ندیدم از همین zx بگیر تا موتورهای ریس که ادم تو یوتوب میبینشون دلش میخواد بیاد با این اپاچی و مگلی هم بزنه فکر کنم این دایلیم زیادی سوسوله

Alireza
31-05-1389, 10:30 قبل از ظهر
سلام دوستان با کمک نیما دنده منم درست شد
تاپ اسپید جدید من:
اینم کلیپ صفر تا صد من که البته تا 184 میرم و 0 تا 100 6 ثانیه میشه اونم 2 ترک و بنزین معمولی و موتور هم بعد 2 هفته روشن شده بود فکر کنم تو شرایط خوب به 5 برسه درست لحظه ای که من شروع میکنم فیلم هم شروع میشه
دوستانی که دی اس ال دارن دانلود کنن حجمش 18 مگ شده

Mohammad
31-05-1389, 10:59 قبل از ظهر
مهران، اگه دیلیم سوسوله، مگلی که کاهو اه.
خواستی بیا با هم تمرین کنیم.
در هر حال مهران، تو یه مقداری یک دنده ای. مگه موتور ریس واسه پرش ساخته شده که بعد از کوبیده شدن چرخ عقب به زمین چیزیش نشه؟ والا کراس و تریل هم آسیب می بینن. چه برسه به موتور استریت یا ریس. یه کوچولو هم حرف دیگران رو قبول کن. وگرنه موتور تو چیزیش بشه که من ضرری نمی کنم.
اینم یه استاپپای:

در ضمن این کلیپی که گذاشتی علیرضا، چشمام از جا در اومد. باید موبایل رو ثابت بذاری. اما کلا سندی بود برای اثبات حقایق.

high-speed
31-05-1389, 12:33 بعد از ظهر
توی عکس از کمک های جلو یه مایعی خارج میشه ، داستانش چیه؟

حرکت جالبیه که معمولا نشونه ی مهارت راننده است ، اما خیلی دقت میخواد و خیلی از راننده ها با همین حرک داغون شدن

m3hiran
31-05-1389, 03:06 بعد از ظهر
محمد جان کی حرف از مگلی زد...معلومه اینکاره نیستی که فکر میکنی بعد هر stoppie موتور باید از وسط نصف بشه..:11:(شوخی)اون فشاری هم که میگی به این خاطر به چرخ عقب میاد که یه لحظه ترمز رو میگیری و ولش میکنی باید اول میخ ترمزبگیری بعد
اروم اروم ترمز رو ول کنی تا چرخ عقب یه جوری بیاد پایین که کسی ندونه فکر کنه یه نفر دستش رو گرفته زیر چرخ عقب تا محکم نخوره زمین
این فیلم stoppie من با دوچرخه کراس کانتری(cross country) هست توصیه میکنم ببینی البته اینجا من دو مرحله ای ترمز میگیرم با سنگین میشه بیشترم گرفت...............

Mohammad
31-05-1389, 03:42 بعد از ظهر
بی خیالش.

m3hiran
31-05-1389, 04:42 بعد از ظهر
محمد جان هدفم از گذاشتن این فیلم این بود که یه دوچرخه معمولی با یه راکب 75 کیلویی هر روز داره بیش از 200 تا stoppie رو تحمل میکنه دیگه یه موتور نتونه تحمل کنه که دیگه هیچ پس این موتور نیست که مشکل داره کسی که باهاش این کار رو میکنه کارش رو خوب انجام نمیده تو مسابقه موتور سنگین ها یادمه تو کلاس پالس 180 هم همه ضرت و ضورت استاپی میزدن :دی

Red Hat
31-05-1389, 10:12 بعد از ظهر
وی عکس از کمک های جلو یه مایعی خارج میشه ، داستانش چیه؟

باید روغن کمک باشه .

یا لحظه پودر شدن بست شفت .

high-speed
31-05-1389, 10:40 بعد از ظهر
مرسی حمید جان

چون من حرکت stoppie رو دیدم ، و بجز اونایی که میخورن زمین ، این مشکل براشون پیش نیومده

واسه همین واسم جای سوال داشت

Alireza
31-05-1389, 11:02 بعد از ظهر
دوستان بهتر نیست واسه ادامه بحث استاپی یه تاپیک زده بشه؟
اینجوری این تاپیک هم از موضوع خارج میشه

m3hiran
01-06-1389, 12:10 بعد از ظهر
دوستان به نظرتون ترموستات موتور رو ورداریم بهتر نمیشه تو زمستون دوباره میزاریم سر جاش....!!!!!

Red Hat
01-06-1389, 12:33 بعد از ظهر
دوستان به نظرتون ترموستات موتور رو ورداریم بهتر نمیشه تو زمستون دوباره میزاریم سر جاش....!!!!!

نه .

این کار اشتباه است .

شما وقتی داری تو سربالایی میری موتور داغ میشه و وقتی تو سر پایینی میوفتی چون ترموستات نداره موتور بیش از اندازه خنک میشه و این اختلاف دمای زیاد باعث میشه به انجین صدمه وارد بشه.

نیما نادری
01-06-1389, 04:28 بعد از ظهر
یعنی اگر بخوام روی مگلی کاربراتور 39 بندازم نمی تونم گیر بیارم....؟

نه 39 و نه 37 گیر نمیاد

Mohammad
01-06-1389, 05:10 بعد از ظهر
خب بگید چه مارکی خوبه. من از اون ور بیارم.
اندازشم بگید.

m3hiran
01-06-1389, 06:25 بعد از ظهر
خب بگید چه مارکی خوبه. من از اون ور بیارم.
اندازشم بگید.

محمد اگه یه کد یه کلاه رو هم بدیم میتونی بیاری؟!

Mohammad
01-06-1389, 06:56 بعد از ظهر
اگه میشه توی تاپیک فروشگاه بهم بگو.

high-speed
01-06-1389, 08:33 بعد از ظهر
بچه ها کسی به اسم مهدوی توی سایت داریم.......؟مگلی زرد داره واسه فروش

Alireza
01-06-1389, 09:29 بعد از ظهر
نه عزیز

high-speed
01-06-1389, 09:45 بعد از ظهر
موتورشو گذاشته 4500

اگزوز و درست کرده

کاربراتورشو عوض کرده keihin 37 انداخته ، سیستم برقشم درست کرده

با 600 تا کارکرد رنگ زرد (میگفت فقط رفته تا تعمیرگاه و برگشته)

بنظرتون میارزه ، مغازه دار گمرک هم نیست ، شخصیه و سندشم سفیده

Alireza
01-06-1389, 09:55 بعد از ظهر
پشتش بشین ببین چه جوری راه میره

m3hiran
05-06-1389, 03:17 بعد از ظهر
high-speed جان همه کسایی که مگلی دارن سندشون سفیده هیچ کدوم هم کارت موتور و کارت سوخت ندارن
امروز داشتم شاد و خرم تو خیابون میرفتم دیدم موتور خاموش شد یه چند ثانیه صبر کردم روشن کردم دوباره رفتم بعد دوباره بعد 2 دقیقه دیدم سر و صدا از زیر باک میاد پیاده شدم دیدم دهنه کاربرات کامل باز شده و کل کاربرات روی انجین افتاده
وقتی اومدم خونه و موتور رو درست کردم فقط داشتم به این فکر میکردم که چجوری این موتور داشته کار میکرده :دی

Sination
05-06-1389, 03:35 بعد از ظهر
به به !
بنده هم امروز رفتم پیست برگشتم دیدم از دو سمت انجین داره روغن میریزه
چراغ نور پایینم ام کار نمی کنه
یکی از پیچ های فلاپ افتاده

و فهمیدم که باکمم بنزین میده و خرابه ..

واقعا این چه موتوریه آخه؟ 7 ماه صبر کردیم که این اشغال رو بگیریم ؟

به نظر من بریم کویر پیش خسروی یه اعتراضی بکنیم .. حداقل نیومدن یه گارانتی بزارن واسه موتور

m3hiran
05-06-1389, 04:33 بعد از ظهر
توی ایران واژه ای به نام گارانتی و خدمات پس از فروش معنی نداره حداقل واسه موتور که خنده داره :28:

high-speed
05-06-1389, 07:39 بعد از ظهر
من هم با مهران موافقم .....گارانتی توی ایران یعنی یه سود بیشتر موقع فروش برای فروشنده

فقط یه اسم و هیچ ارزشی نداره....خدمات پس از فروش این شرکت هم موقع فروش موتورها مشخص بود دیگه ،با جواب سربالاهایی که به مشتریها میدادن

حالا واقعا این موتور اینقدر اذیت میکنه و کیفیتش پایینه.....؟؟؟؟

sirn
05-06-1389, 08:14 بعد از ظهر
با عرض سلام خدمت همه دوستان :29:
بله اگه بچه های ......هوندا سی ار اف بدون مدارک2010 با قیمت 8.5 میلیون خریداری میکردند که نهایت 2 جمعه سواری میگرفتند ..بعدش زنجیر تایم موتوررشون پاره میکرد و پوسته سیلندر میتر***د...حتما کل دنیای موتور سیکلت به باد انتقاد میگرفتند...
کافیه سوار موتور بشید و موتور سواری بکنید ....یکی از دلیلهایی که مگلی زیاد نقد میکنند بخاطر قیمت کمتر و مشتری زیادترش هست...توقع هم هست ولی خوب اینجا امریکا نیست ...دیگه پیچ شل شدن یا تنظیم کلاچ یا پاره شدن سیم گاز این جور مسائل که عیب موتور نیست ...اگه اینا عیب یا کم کاستی هست بی ام و هم سوار شید سر تا پا عیب ایراده .......
حالا موتورای ژاپنی که دیگه کیفیت سابق نداره و بیشتر به فکر بازار مصرفی هست....کلا موتور ساخت ژاپن هم اکثرا همین مسائل و مشکلات داره بچه هایی که ریس یا کراس دارند یه سر به تعمیرگاهای ریس و کراس بزنند ببینند که اکثر موتورای باز شده یا ترکیده مدلای همین 4 و 5 سال اخیر هستند...
بابا 5 زد ایکس مدل 2009 2010 تو تعمیرگاهش هست یه دونه مگلی که طبیعی هست ..وسیله نقلیه خوب خرابی هم داره...یکی موتور سواره یکی موتور سوار نیست..فقط موتور خریداری کرده... :22:
حرف اصلیم اینه که بنده هر ایرادی که دوستان نقل میکنند میبینم مشکل از خود موتور سواره...نه موتور ..
سوختن لامپ...تنظیم نبودن کلاچ....شل شدن پیچ ...تمام شدن لنت...تمام شدن بنزین...
بابا هر وسیله ای یه سری ایرادات داره...بخدا سی بی ار 1000 سوار شید هم ایرادو عیب داره اگه نداشته باشه پیدا میکنه...در کل موتور اسپرت هزینه نگهداریش هم بالاست...دوستانی که موتور حجم بالا دارند در جریان هستند حتما برای یه سواری 3 4ساعته باید کل موتور زیر رو کنند تا بین راه نزارتشون...در غیر این صورت هر 1000 کیلومتر باید بفروشید و یکی دیگه بخرید...
بنده رو تجربه سواری انواع موتور چه استریت چه اسپرت حالا کراس و گذشته ریس عرض کردم....به علت شرایط کاریم حداقل سواری از اکثر موتورا گرفتم.....:24:

Sination
06-06-1389, 12:08 قبل از ظهر
من نمیدونم والا چی میگید شما اقای ایران mjh

مثلا نور پایین کار نمیکنه مشکل از موتور سواره؟
یا سویچ خراب میشه ؟
یا 100 تا مشکل دیگه پیدا کرده ؟

والا ما یه پالس داشتیم 1 سال هم داشتیم فقط واسه روغن میبردمش تعمیرگاه
اگر این مگلی مشکلاتش کم بود و طبیعی بود خرابی هاش میشد یه چیزی ولی خیلی بد تره از این صحبت ها هستش ..

یکی موتور سواره یکی موتور سوار نیست..فقط موتور خریداری کرده...
اگر شما موتور سواری بیاید یک تست سرعت میدانی انجام بدیم ببینیم که چند چندیم ؟! هان؟!

Mohammad
06-06-1389, 12:52 قبل از ظهر
سینا خان، اون موقع که بنده ماتحت خودم رو پاره می کردم که نخر حرف گوش ندادید. چه جناب عالی چه بقیه اساتید. من کاری به این حرفا ندارم. بعد از 27 سال 250 مثلا پلاک شده. اولا ما در مورد یه موتور مثل nsr یا 1000 که صحبت نمی کنیم. آخه واسه چی باید انقدر مشکل داشته باشه. من گفته بودم وقتی هنوز 600 داشتم واسه هر دنده دادن یه 2000 تومنی میذاشتم کنار. تازه ماله من فک کنم 20000 تا کار کرده بود. هیچی نبود با اینکه دیگه لش شده بود راحت دنده یکش توی 3 ثانیه 90 یا 95 تا رو پر می کرد. سالمش که راحت 130 تا رو پر می کنه.
آدم کیفش رو می کرد، بعدش می گفت دندش نرم، خرجش می کنم. یه 250 فکسنی که کلا توی سرپاینی ممکنه به 190 کیلومتر سرعت برسه که نباید اینقدر مشکل داشته باشه. بعدشم واسه یکی از بچه ها رفتیم واسه خرید موتور، cbr600 سال 2008 بود. والا کیفیتش هنوز مثل سابقه. بحث سر اینه که مگلی ایراداش بنی اسرائیلی هست. آخه یعنی چی که پلاستیک بالای مافلر از شدت حرارت کج و کوله میشه؟ این ربط داره به موتور سوار؟ کاربرات اصلیش که ماشالا به درد وسپا می خوره، این منطقه که می خوای خوب را بره باید 300 پیاده شی و کاربرات شاس قلی میرزا بندازی روش؟
کمک عقبش می کوبه باید بازش کنی و دوباره میزونش کنی که یه مقدار نرم بشه؟ من خودم دیلیم دارم، تا این لحظه حدود 1500 تا باهاش رفتم، فقط روغنش رو عوض کردم. موتور سواریم هم در حد باقالی، فنیم هم در حد کدو، من فقط خریدارم. چرا هیچ گونه مشکلی باهاش ندارم؟ سینا برن آوت من توی پیست رو دید، به خدا اگه با مگلی اینقدر نگه میداشتیم انجین میومد تو دستای سینا. می گیم سینا اصلا یه خریدار ساده، آیا این حق رو نداره که جوش و بست اگزوزش نشکنه؟ به سینا چه که باید هی پول بده و بره اگزوزش رو تعمیر کنه؟ مشکل از خود موتوره. شما داری یه کمپانی که 2007 اولین موتورش رو رونمایی کرده رو با برند های ژاپنی مقایسه می کنی؟ توی یه مقایسه منطقی اگر ژاپن هر سال فقط یک عیب رو از هر موتورش بر طرف کرده باشه، تا الآن باید چیزی حدود 500 سال از همه جلو باشه. چه جوری میشه یه کمپانی 5 ساله بتونی حرفی واسه گفتن داشته باشه؟
اگر بی تعصب و منطقی به موضوع نگاه بشه، مگلی موتور ریس یا پیست نیست. یه موتور واسه اتوبان هست و نباید اینقدر مشکل داشته باشه. ضعف ساختاری وجود داره و این قابل قبول نیست که یک نفر به صرف اینکه بلده بیاد و موتور رو دمونتاژ کنه، سرپاش کنه و بندازه کف خیابون. خب اینجوری بود موتور رو همون CKD تحویل می دادن و خود مردم زحمت مونتاژ رو می کشیدن. ایراداتی نظیر آب شدن فیش چراغ جلو ربطی به نوع استفاده نداره. ذات وسیله مشکل داره. چرا از همون اول نباید لنت های موتور از کارایی مناسب برخوردار باشه.
تازه خدا رو شکر کنید که مگلی با انجین آشغال کیو لینک نیومد. چه فاجعه ای میشد. فکرشم تن آدم رو میلرزونه.
بحث من کویر و گارانتیش نیست، این رو باید دونست که وقتی توی ایران یه وسیله نقلیه می خری خودتی و خودت. تشریف ببرید سایپا، برید سالن تحویل پراید، نیومده بیرون باید برن تعمیرگاه.
حکایت پیکان، حکایت مگلی هست. و از قدیم گفتن خود کرده را تدبیر نیست.

m3hiran
06-06-1389, 09:56 قبل از ظهر
دوستان این کاربرات به مگلی میخوره ؟

sirn
06-06-1389, 10:26 قبل از ظهر
...سلام:32:
ضعف ساختاری...دیگه موتورای ژاپنی کیفیت سابق نداره....یقول یکی از تعمیرکارای موتور ...در گذشته برای خرید قطعات وقتی که میرفتیم از کشور بیرون ..نمیدونستیم چی بخریم یه سری جنس مصرفی و قطعه مربوط به موتور معیوب میگرفتیم...ولی حالا وقتی میریم لوازم یدکی بیاریم دقیقا میدونیم چی بخریم...دو سه کارتون هم میخریم ..چون ضعف ساختاری تو موتور هست....جالبی مسئله این موضوع هست که قطعه مورد نیاز نیز تو کشور جنوب خلیج فارس نیز فراوون هست ...این ارادات خوب مسلم که قصد و غرض پشتش هست...هوندا میبینه که نمیشه... هر چه میده دست مردم یارو دیگه برنمیگرده...مجبور تنوع تولید ببره بالا یا از کیفیت موتور کم کنه..! خوب کیفت کم بشه تو این بازار بصرفه هست ...هم مشتریشو حفظ میکنه در پی اون درامدش داره...بخدا شرکتای ژاپنی هم..مال چنتا ادمیزاد هست اونم اهل کره زمین...نه مال مریخیها..........بخدا اون بابا هم موتور صفر میخره به امید اینه که حداقل یه چند ماهی سواری بگیره ..تازه موتوری گرفته که انتظار خیلی زیادی ازش هست...

اره این موتور هم بی نقص نیست....ولی تا بحال بعد 5500 کیلومتر سواری من شخصا موردی ندیدم تو این موتور بله برادر من هم تا بحال موتور نداشته ...تا بحال هم دست به هیچیش نزده.... توی کیلومتر 5500 لنت عقب موتور تموم شد و از اقای چشمی رفتیم لنت خود موتورو گرفتیم...تمام وسایل موتور هم تا بحال عوض نشده حتی لنتاش ...فقط لامپ نور پایین سوخته که اونم مال خودشو میگیرم میبندم روش..هر 2000-2500 تا روغن عوض کردم...بهران رانا توش ریختم...مشکل خشک بودن دندها تو کیلومتر2000 تا حل شد ..بله با کاربراتورش خیلی کلنجار رفتم...اونم ببینم افت کشش موتور تو دور بالا برای چی بوده که متوجه شدم سوخت و اصلیترین هوا ....تو این دور کمه...که انم میشه رو کاربراتور فابریکش دستکاری کرد ...ولی با کاربراتور خود موتور هم میشه سواری گرفت فقط سرعت کمتره...این موتور بدلیل اینکه ساختاراینجینش مثل کراس هست ...نیاز به سرویسش بالاست...(منظورم حتما سرویس نیست ..چک کردن هم کافیه)...
از اقای سینا و دوستانی که به این صورت ..خطاب قرارشون دادم معذرت میخوام...(شدید):7:
اقای گوستاو...در مورد سواری با موتور 600 سیسی شما چند کیلومتر از اون موتور سواری گرفتید...
بله 2 ماه پیش یه زد ایکس الون zx11 با 100000 کیلومتر کارکرد مدل 92 ریختیم پایین پیچ مهرش کردیم (مشکلی که صاحبش عنوان کرده بود صدا دادن گیر بوکس بود)موتور سر دنده سه و چهار لیز شده بود ..عوضش کردیم..تمام قطعات تمیز کردیم پیستونای موتور تمام دوده بسته بود..خلاصه بعد از اینکه موتور جمع کردیم با سی بی ار 1000مدل 2007 انداختیم راحت زدش..cbr 1000 کار کردش 6000 کیلومتر بود....منظور من اینه که صاحب این موتور اصلا افت کشش این موتور احساس نمیکرد ..خیلی هم تعریف میکرد از موتور ..چند روز پیش اومده بود میگفت 320 تا باهاش رفته خیلی حال کرده بود.....این از موتور مدل 20 سال پیش ...حالا موتورای مدل 2005 به بالا اکثرا ایرادایی که داره...هر کاریش هم میکنی دوباره بعد 3 4 هزار کیلومتر دوباره همون میشه....
(تعمیرکار ...یکی از نزدیکترین رفیقام تعمیرکار موتور سنگین وکراس هست ..تو ژاپن 10 سال تو تعمیرگاه کاوازاکی کار میکرد...3 سال هم تو قسمت فنی یکی از تیم های مسابقه کاوازاکی تو مالزی بود...):22:

high-speed
06-06-1389, 11:20 قبل از ظهر
دوست گلم iranmjh عزیز حرفهاتون رو تا حدی قبول دارم

اما باید قبول کنیم که اگه توی اکثر تولیدات این محصول همین مشکلات و یا مشابه وجود داره کیفیت قطعات پایین و منتاژ نامناسب هست

در مورد اینم که ژاپنی ها دارن بازارشونو مصرفی میکنن من مخالفم

چون اگه خاطرتون باشه بخاطر بوجود اومدن مشکل توی مدل کرولا ، کمپانی تویوتا برای تمام کسایی که این محصول رو خریده بودن فراخوان زد

ماشینها رو تحویل گرفت و اون سری که مشکل داشتند رو با یه کرولا صفر و آزمایش شده عوض کرد

چرا؟؟؟.........جواب ساده است برای رضایت مشتری

اون سری ماشینها رو هم که دارای مشکل بودن رفع مشکل کرد و با نصف قیمت توی بازار به فروش رسوند ، مطلبش هم توی مجله ماشین نوشتند

اینم که بخوایم بگیم اینجا ایرانه برو اروپا تا اینجوری باشه درست نیست

چون اگه بخوای با مشکلات پیش روی صنعت اینجوری رفتار کنیم ، چند سال دیگه همه ماشین پرنده میسزان

اون وقت هنوز به ما پراید میفروشن به قیمت ماشین پرنده (الانم پراید به قیمت تویوتا یاریس به مردم فروخته میشه پراید 9 تومن...یاریس 2010-10000دلار)

در آخر من هنوز افتخار روندن با این موتور پر حاشیه رو نداشتم و تو اولین فرصت یه سواری ازش میگیرم

اما به نظرم goostaw راست میگه و نباید هر کسی که تعمیر موتور بلده بیاد و موتور مونتاژ کنه ، این یعنی بازی کردن با جون مردم

مونتاژ کردن یه رشته کاری و فنی کاملا مجزاست از تعمیر و بیشتر از داشتن اطلاعات فنی نیاز به دقت و تجربه داره که به این مشکلات بر نخوره

البته ابنم بدونیم که الان تو کل دنیا مونتاژ رو روباتها انجام میدن و دیگه فاکتور کارگر حذف شده و فقط اپراتور دستگاه توی خط تولید دخالت داره

موفق باشید

m3hiran
06-06-1389, 11:42 قبل از ظهر
من فکر کنم منظور iranmjh بیشتر اینه که کارخونه ها دیگه یه قطعه تولید نمیکنن که 20 سال رو یه وسیله باشه بلکه سعی میکنن کیفیت رو ببرن بالا
همین کامیون های بنز رو ببنید میشه به جرات گفت اصلا مرگ ندارند یا همین ماشینی که خودم دارم با اینکه مال 1992 ولی عمر قطعاتش چند برابر یه تویوتا کمری جدید هستش
ولی باز مگلی یه سری ایراد داره که یه سری به خاطر منتاژ ضعیفش هست یه سری هم قطعات

Mohammad
06-06-1389, 12:44 بعد از ظهر
تمام صحبت بنده هم همینه. مشکل اینجاست که ما توی ایران توی کار هم دیگه دخالت می کنیم. باید یاد بگیریم که وقتی من میرم حالا هر وسیله نقلیه ای می خرم به من مربوط نیست که چه جوری باید تعمیر بشه. این وظیفه خود فروشندس. باید بگه مثلا 1000 تا اول بیا اینجا واسه سرویس، دنده 5 یا 6 رو پر نکن، چه می دونم بنزین سوپر نزن، من مشتری باید یه مرجع داشته باشم که این کارا رو واسم بکنه. حالا یکی که بلده دلیل نمیشه که ماله بکشیم روی تمام مشکلات.
در مورد بازار مصرفی هم کاملا موافقم، ما یه بنز 500 sel داشتیم، مدل 87 که سال 91 خریدیم. باور کن به جرئت می گم کیفیتش از 2010 بالاتر بود. شاید بگید اغراقه. اما اون ماشینا مرگ نداشتن. مگه اینکه به قصد کشت باهاشون رفتار می کردی. هنوزم اکثر تیم های اسکورت شخصیت های خاص توی ایران از همون مدل استفاده می کنن. حتما سرمه ای هاش رو دیدید.
منظور اینه که کویر هم مگلی داده بیرون و هم دیلیم و هم ریجو و هم کی تی ام و هم دربی و کوپه(هوندا) و وسپا و پیاجیو، چرا جز مگلی هیچکدومشون مشکل ندارن؟
قبولش سخته که بگیم مشکل ریشه ای هست، اگر بچه ها می گفتن لاستیکش تموم شد یا لنتش تموم شد یا مثلا لامپش سوخت، به اینا نمیشه گفت ایراد، مواد مصرفی هستن. اما اگه اگزوز شکست یا حرارتش زد بالاش رو آب کرد به این می گن ایراد.
دوست من irnmjh نمی دونم چرا این رو می پرسی که چند وقت 600 داشتم، من کلا 2000 تا باهاش رفتم، از اسفند تا ماه پیش هم یدونه صفرش رو داشتم که فروختم و البته اصلا سوارش نشدم. شاید آبان دوباره بخرم. من تجربه خاصی در زمینه تعمیر موتور سنگین ندارم، بیشتر تئوریش رو می دونم، حالا ایشالا اگه بنا شد که 100 درصد دوباره بخرم پیش شما هم میام.

Red Hat
06-06-1389, 03:58 بعد از ظهر
حالا واقعا این موتور اینقدر اذیت میکنه و کیفیتش پایینه.....؟؟؟؟

من فکر میکنم بیشتر کیفیت مونتاژ باشه تا قطعات

high-speed
06-06-1389, 10:39 بعد از ظهر
ببینید ، بحث شما درسته اما کیفیت قطعات پایین نیومده (در مورد مدلهای جدید برندهای بزرگ میگما نه مگلی)

کی فکرشو میکرد که بتونه با یه ماشین در عرض 5 ثانیه 100 تا پر کنه

پدر من جزو اولین کسایی بود که هیوندای اکسل خرید (سفارش کویت) که از خود کویت برامون اون موقع آوردن

که باهاش 200 تا پر میکرد و من حال میکردم

الان با یه ماشین 220 تا میرم فکر میکنم کم ، چرا چون سطح توقع مردم نسبت به پیشرفت صنعت خودرو تغییر کرده

بنظرم دلیل فرسایش زیاد وسایل نقلیه جدید هم همینه که ما کارایی زیادیو ازشون توقع داریم و فشار زیادی بهشون میاریم

اون بنزهای sel500 رو ما هم داشتیم و واقعا معروف بودن به سند ورشکستگی بنز ، چون واقعا استحلاک فوق العاده پایینی داشتن

اما در مورد مگلی ، بنظرم سطح توقع بچه ها زیادی بالا رفته و باید یه مقدار باهاش مدارا کنن

و بزرگترین مشکل این موتور مونتاژ ضعیفش هست ، باید دید که چه مشکلات عدیده ای داره و رفعش کرد

چون واقعا بهترین گزینه توی بازار فعلی 250 با پلاک همین مگلیه ، من امروز با آرتین (فروشنده موتور ) صحبت کردم و بهم گفت

الان cbr 250 با سند و پلاک ملی 8 تا 10 تومن(بخاطر تعداد کم پلاکدار این موتورا)

یا باید با همین موتورها ساخت و یا حرکتی کرد برای تصویب قانون پلاک موتورای 250 تا حداقل یه مقدار ثبات توی بازار ایجاد بشه

jim-kx2
07-06-1389, 02:05 قبل از ظهر
با صحبتهای آقای نادری ( اونطرف ) من به این نتیجه رسیدم که مگلی فقط و فقط مونتاژ میشه وهیچ دخلو تصرفی توی این موتور رخ نداده و موتور تماما همون چیزیه که شرکت مادر بیرون داده ! و مدل عرضه شده فرقی با مدل خارجی نداره

حالا این سوال پیش میاد که نکنه مگلی ذاتا فاقد کیفیت لازمه و اینجاست که حرف آقای گوستاو یادم میاد !!
ودر مورد افت کیفیت موتور های معتبر مثل هوندا ...
من شدیدا این فرضیه رو رد میکنم چونکه هر چند وقت یکبار که میرم اونور (امارات ) این موتور ها رو تست میکنم و چند تایی هم وارد میکنم
این موتور ها فناوری تولیدشون بالا رفته و به روغن موتور مناسب خودشون نیاز دارند که 90 درصدشون روغن فقط سنتتیک رو توصیه میکنند
این درحالیه که تو مملکت ما این روغن همه جا نیست وبعضی ها اصلا نمیدونند چیه !!
در ضمن هوندا crf یکی از سگ جون ترین موتور هاست که تو ولایت ما ده عدد از این موتور سیکلت و همه بالای 2007 و همشون هر جمعه توی پیست 1 ساعت تمرین میکنن و بعد از تمرین هم 20 تا سی دقیقه با موتور شیطونی میکنن !! تا حالا هیچکدوم هیچ عیبی در رابطه با انجین نداشتن موتور هایی مثل ktm و yzf و kxf هم هستن که اونا هم تا حالا موردی نداشتن
الان یه دونه yamaha r6 دم دست هست که ماله یکی از دوستانه هر کسی خواست میتونه بیاد وهر بلایی خواست سر این موتور بیاره (از قبیل برن اوت، استاپی ،تک چرخ و..) البته هر هفته انواع این بلا ها سرش میاد و تا حالا آخ نگفته !!
مگلی کجا و این بزرگان کجا !! لطفا اینجوری مقایسه نکنید

m3hiran
07-06-1389, 09:05 بعد از ظهر
وهیچ دخلو تصرفی توی این موتور رخ نداده و موتور تماما همون چیزیه که شرکت مادر بیرون داده ! و مدل عرضه شده فرقی با مدل خارجی نداره
کاملا درست فقط تنها فرقی که موتورهای اینجا با اونور میکنه اینه که اینجا منتاژکار تا دیروز داشته ویو و cg منتاژ میکرده بعد گفتن بیا مگلی منتاژ کن کلی خوشحال شده ولی فکر کنم منتاژکارا انقدر تا الان سوتی دادن که دیگه دستشون اومده باید چیکار کنن
مثلا دوستان میدونن وفتی موتور رو میخری فلاپ پایینی باز هست و باید بسته بشه ولی واسه من انقدر حرفه ای بسته بودن که فلاپ های پایین و بالا به هم نمیخورد مجبور شدم کل موتور رو باز کنم و یه قسمتی از شاسی رو کج کنم تا درست بشه:1:

BKING
07-06-1389, 09:16 بعد از ظهر
کاملا درست فقط تنها فرقی که موتورهای اینجا با اونور میکنه اینه که اینجا منتاژکار تا دیروز داشته ویو و cg منتاژ میکرده بعد گفتن بیا مگلی منتاژ کن کلی خوشحال شده ولی فکر کنم منتاژکارا انقدر تا الان سوتی دادن که دیگه دستشون اومده باید چیکار کنن
مثلا دوستان میدونن وفتی موتور رو میخری فلاپ پایینی باز هست و باید بسته بشه ولی واسه من انقدر حرفه ای بسته بودن که فلاپ های پایین و بالا به هم نمیخورد مجبور شدم کل موتور رو باز کنم و یه قسمتی از شاسی رو کج کنم تا درست بشه:1:

الان اگه iranmjh بياد مي گه شما موتور سوار نيستي بايد 5 كيلومتر موتورو كول كني بعد سوار شي:1::25:

نگو آقا :3: الان به تيريژ قباي جناب نادري بر مي خوره

m3hiran
07-06-1389, 11:29 بعد از ظهر
الان اگه iranmjh بياد مي گه شما موتور سوار نيستي بايد 5 كيلومتر موتورو كول كني بعد سوار شي:1::25:

نگو آقا :3: الان به تيريژ قباي جناب نادري بر مي خوره

شد شما یه پست بدی به کسی توش توهین نشه.!!!!!!
نیما نادری که صاحب کویر نیست ناراحت بشه به خودش هم بگی همینی که من گفتم رو میگه
iranmjh هم به خاطر بار فنیش و تغییراتی زیادی که تو موتورش داده صاحب نظر
درضمن من نفهمیدم مگه موتوری که خودش سرد هست رو کول میکنن؟؟؟!! :دی

BKING
08-06-1389, 12:03 قبل از ظهر
شد شما یه پست بدی به کسی توش توهین نشه.!!!!!!
نیما نادری که صاحب کویر نیست ناراحت بشه به خودش هم بگی همینی که من گفتم رو میگه
iranmjh هم به خاطر بار فنیش و تغییراتی زیادی که تو موتورش داده صاحب نظر
درضمن من نفهمیدم مگه موتوری که خودش سرد هست رو کول میکنن؟؟؟!! :دی

توهين كدامه وقتي به همه مي گه شما نمي تونيد درست استفاده كنيد توهين نيست

خوب بهتر با تشكر از جناب نادري

سخنم كنايه آميز بود متوجه نشدي

high-speed
08-06-1389, 09:06 قبل از ظهر
پس چجوریه موتور دوست عزیزمون iranmjh بالای 4000 کیلومتر راه رفته و اینقدر به مشکل نمیخوره

چون دیروز یکی از دوستانم که برق کار موتور توی گمرک رو دیدم بهم گفت مگلی مشکل برقی خیلی داره (مخصوصا دینامش)

اینجوری ام که توی سایت مبینیم تنها کسی که ازش راضیه همین دوستمون iranmjh هست

الان اگه iranmjh بياد مي گه شما موتور سوار نيستي بايد 5 كيلومتر موتورو كول كني بعد سوار شي[Only registered and activated users can see links]

نگو آقا [Only registered and activated users can see links] الان به تيريژ قباي جناب نادري بر مي خوره

اولا من اشتباه تشکر کردم و پاکش کردم

دوما اینکه حرف دوستمون iranmjh توهین نیست

یه راننده خوب کسیه که بتونه توی یه مخمصه ماشینشو درست کنه و خودشو از اون بدبختی نجات بده

تا حالا ساعت 1 شب توی اوتوبان چمران توی لاین 2 ماشینت خاموش کرده؟؟؟؟؟

اگه این بلا سرت میومد منظور دوستمون رو میفهمیدی ، وقتیکه ماشینهای امداد خودرو هم هر کدوم بیان و بخوان

یجوری تیغت بزنن ،یا باید قید پولتو بزنی یا اینکه یه ذره همت کنیو ماشینتو را بندازی

بنظرم منظورش اینه که رانندگی فقط کلاج و گازو ترمز نیست ، کسی که یه وسیله نقلیه میخره باید بتونه

توی یه وضعیت بحرانی گلیمشو از آب بکشه بیرون البته تا اونجا که من دیدم اکثر بچه های سایت به مسائل فنی

کاملا واقف هستن و خودشون کارای موتورشون رو انجام میدن

در مورد آقای نادری هم با اینکه باهاشون موافق نیستم اما بنظرم احترامشون واجب

چون هم از نظر سنی بزرگترن و هم از نظر فنی اطلاعات قابل ستایشی دارن

موفق باشی

Red Hat
08-06-1389, 09:41 قبل از ظهر
منم اینجا نظر خودم رو میدم.

شما برای اینکه از یک وسیله استفاده کنی لازم نیست که تو اون وسیله تخصص داشته باشی . العان همه بچه های این سایت دارن از کامپیوتر استفاده میکنند ولی آیا همه تو اون تخصص دارند ؟ موتور هم همین طور هست فقط لازم هست اطلاعات اولیه مثل تعویض روغن و تنظیم کلاچ و ... این جور چیز های جزءی رو بلد باشید !!!!! البته اگه دست به آچار باشید به نفع خودتون هست ولی ربطی به اینکه یک موتور سوار باید حتمآ مکانیک موتور باشد نداره.

sirn
08-06-1389, 11:38 قبل از ظهر
سلام خدمت همه دوستان دارم:20:
در مورد کیفیت پایین موتورای ژاپنی تو 4 5 سال اخیر شک ندارم .......حالا تو ولایت شما بعد بالا و پایین پریدن ببینید موتور سر راست کجا میره....دیگه از محالات که در مورد کراس کسی بگه که انجینش دست نخورده.....
ایراد هوندا crf زنجیر تایم و رینگ روغنی پیستون ....به خاطر خشک کار کردن از ناحیه جعبه دنده نیز مشکل دارند...کاوازاکی ..بعد 6 ماه سواری باید بفروشیش از شرش خلاص شی سیستم سوخت رسانیش برای موتور بی کیفیت هست وضعیف عمل میکنه.. انژکتوراش...سوزوکی که تو ژاپن از لحاظ کیفی تو رده چهارم قرار داره...و تو ایران هم کمتره بخاطر همین مشکلاتش به چشم نمیاد...یاماها مورد فنی بخصوصی نداره دلیلش هم بخاطر ساختار فنی متفاوت با سه رقیبش هست ...البته تو مدلای کاربراتور کمی ضعف داره ..که اونم مربوط میشه به کاربراتور 39mm که رو متور هست چون هم قطاراش 41 میلیمتره..البته بحث در مورد 450 cc هست.. :25:
که بحثش خیلی زیاده اگه در مورد حجم های مختلف صحبت بشه...برای موتورای سوپر اسپرت هم حرف زیاد دارم.........:3:

در مورد مگلی اگه از روز اول قیمت کاذب مثل هیوسانگ یا نینجا میدادند...خوب مشتریهاش خاص میشود و مشتری خاص اصلا بحث نمیکرد ...موتور اگه اذیتش میکرد میفروخت نه به این سایت کاری داشت نه به اون سایت...اون موقع کسایی که سر از زیر لحافت بیرون میاوردند و میخاستند بخرند...خوب میدیدند کسی که حرفی از معایب یا مشکل نمیکنه از اون طرف هم تعریف خاصی نیست ...استدلال میکنه به به ..چه چه حتما موتور خفنیه که صحبتی در موردش نمیشه..
همین نینجا 250 اگه5 میلیون فرخته میشد شرکت کاوازاکی دیگه نمیموند تو این کره خاکی.......................................... ........:24:

در مورد گفته دوستان منظورمن خوب متوجه نشدید...اینکه سیم گاز پاره بشه مشکل بزرگی نیست که به این شکل مطرح میشه.......................................ح لا اگه سیم گازتون پاره شد موتورو بعد از این کول کنید..:25:

مگل ما هم تا بحال نه سیم کشی موتور نه برقش نه کاربراتور .....میخواهید قسم بخورم....ولی نمیخورم....اقا هیچچچچچچچچچچچچچچچیش نشده ...فقط و فقط میخوام کاربراتور موتور عوض کنم که موتوری فراتر از رویاهای بعضی از دوستان تو کلاس 250 بشه....:22:

BKING
08-06-1389, 01:59 بعد از ظهر
پس چجوریه موتور دوست عزیزمون iranmjh بالای 4000 کیلومتر راه رفته و اینقدر به مشکل نمیخوره

چون دیروز یکی از دوستانم که برق کار موتور توی گمرک رو دیدم بهم گفت مگلی مشکل برقی خیلی داره (مخصوصا دینامش)

اینجوری ام که توی سایت مبینیم تنها کسی که ازش راضیه همین دوستمون iranmjh هست

اولا من اشتباه تشکر کردم و پاکش کردم

دوما اینکه حرف دوستمون iranmjh توهین نیست

یه راننده خوب کسیه که بتونه توی یه مخمصه ماشینشو درست کنه و خودشو از اون بدبختی نجات بده

تا حالا ساعت 1 شب توی اوتوبان چمران توی لاین 2 ماشینت خاموش کرده؟؟؟؟؟

اگه این بلا سرت میومد منظور دوستمون رو میفهمیدی ، وقتیکه ماشینهای امداد خودرو هم هر کدوم بیان و بخوان

یجوری تیغت بزنن ،یا باید قید پولتو بزنی یا اینکه یه ذره همت کنیو ماشینتو را بندازی

بنظرم منظورش اینه که رانندگی فقط کلاج و گازو ترمز نیست ، کسی که یه وسیله نقلیه میخره باید بتونه

توی یه وضعیت بحرانی گلیمشو از آب بکشه بیرون البته تا اونجا که من دیدم اکثر بچه های سایت به مسائل فنی

کاملا واقف هستن و خودشون کارای موتورشون رو انجام میدن

در مورد آقای نادری هم با اینکه باهاشون موافق نیستم اما بنظرم احترامشون واجب

چون هم از نظر سنی بزرگترن و هم از نظر فنی اطلاعات قابل ستایشی دارن

موفق باشی

البته ما نمي دونيم تا به حال موتور ايشون چقدر به مشكل خورده چون قاعدتن نميان اينجا مطرح كنن

البته كاري به مگلي نداريم بحثمون كلي است

بله تا حدي درست مي فرماييد بايد بتوانيم مشكلاتمون حل كنيم اين مشكلات هم به دو دسته مطرح مي شه 1-مشكلات ساده اي كه بدون نياز به ابزار خاص و تخصص زياد قابل حله
2- مشكلاتي كه نياز به تخصص زياد و ابزار خاص دارند

بحث اصلي در مورد پيش آمدن مشكلات است نه نحوه حل آنها كه به طور مثال آقا مهران فرمودند موتور شون خاموش شده و اين ممكنه ارتباطي با گرمي يا سردي هم نداشته باشه و فرد نيز هر قدر متخصص باشه نمي تونه پيش بيني كنه چه زمان اين اتفاق رخ مي ده

بهترين كار با داشتن چنين موتورهايي بررسي زياد و رفع نقص هاي ريز و سرويس اساسي آنهاست كاري كه احتمالا جنابiranmjh بسيار انجام مي دهند

كه اين كار به علت داشتن موتور پرعيب و به قول مهران سوسول است و اين درحالي است كه همان افراد به هنگام استفاده از ساير وسايل (موتور و اتومبيل) به گفته خودشان نياز به انجام تعميرات بسيار نبودند و همونطور كه جناب red hat گفتند نياز نيست يك موتور سوار يك مكانيك موتور هم باشد

high-speed
08-06-1389, 06:33 بعد از ظهر
حمید جان حرفتو قبول دارم

من هم نگفتم یه موتور سوار باید یه فنی کار عالی باشه

اما باید اونقدر از موتورش سر دربیاره که وقتی توی جاده شب و نصفه شب موتورش خراب شد

همون اول کار زنگ نزنه امداد خودرو و یا وانت بیاد ببرتش مکانیکی

باید تا حدی بدونه که بتونه اون موقع حداقل موتورشو به یه تعمیرگاه درست برسونه

iranmjh عزیز در مورد برق مگلی هم که گفتم مشکل داره

اگه فکر میکنید ایراد بنی اسرائیلی میگیرم میتونید برید به این آدرس که میگم بپرسید

مگلی چقدر خرابی دینام و سیم کشی داره

میدان گمرک ، کوچه عباسپور ، الکتریکی مقدم (کارش برق موتوره) جزو قدیمیای اونجاست

اما با حرفت موافقم که مگلی بخاطر قیمت پایین خیلی مورد انتقاد قرار میگیره

و اگه نینجا 250 هم قیمتش بود مطمئنا مشکلات اون هم کم نبود

چون نینجا دیگه توسط کاوازاکی ژاپن تولید نمیشه و کار تولید و عرضه اون تا جایی که من میدونم

توی منطقه خاورمیانه دست شرکت باجاج هند هست(توی سایتش هم میتونید ببینید) و مطمئنا کیفیت

اصلی رو نداره

موفق باشید

m3hiran
09-06-1389, 09:25 قبل از ظهر
high-speed جان درست میگی ولی باجاج نمایدنگیش رو تو هند گرفته و فقط هم نینجا 250 تولید میکنه تا اونجا که من میدونم تو اندونزی داره این موتور تولید میشه
ولی قبول کن کاوازاکی هیچ وقتی به هیچ عنوان ابروی چندین و چند سالش رو به خاطر سود بیشتر یا به خاطر اینکه خودش محصول رو تولید نکنه از بین نمیبره مطمئن باش اون موتوری که تو هند هست با اونی که تو اروپا هست هیچ فرقی نمیکنه

Mohammad
09-06-1389, 11:25 قبل از ظهر
تفاوت در تولید حتما وجود داره، مثلا کاواساکی همیشه ورژن کالیفورنیا رو داره که به همه چیز گیر سه پیچ میده، حتی به ظرفیت باک موتور گیر میده و باید استانداردش رعایت بشه.
اما تفاوت ها بیشتر به شرایط اقلیمی و فرهنگی بر می گرده، شاید توی ایران نینجای 250 آبی خواهان بسیار اندکی داشته باشه ولی توی فرانسه خیلی هم دوستداشتنی باشه.
یا مثلا آلمانی ها دوست داشته باشن که موتورشون به جای رادیات آبی، رادیات روغن داشته باشه. و الی آخر.
اما بحث کیفیت جداس. یه وقتایی یک برند خیلی معتبر مثل کاوا هم میگه خریدار محترم این چیزی که خریدی نیمه عمرش مثلا 2 ساله. از اون به بعد ممکنه دچار مشکل بشه.
متاسفانه نوع نگاه ما به مسائل مربوط به خودرو با خیلی جاها فرق می کنه.
مثلا توی یک کشور اروپایی، طرف یه اسکوتر 1800 یاماها داره، یه موتور تریال مثل گاس گاس داره، یه موتور استریت مثل بنلی داره و یه موتور ریس مثل F4 داره، طرف هر کدوم رو فقط واسه یک نوع استفاده معین بیرون میاره.
اما توی ایران ما با مگلی هم سر کار میریم، هم پی عشق و حال می ریم، هم آفرود میریم، هم مسابقه می دیم هم حرکات نمایشی می کنیم هم سبزی و نون و پنیر هم می ریم باهاش می خریم.
به همین خاطره که مگلی واسمون اینقدر بی کیفیت نمایان میشه.
اما در مورد کاوا هم تا وقتی یه 250 رو نخرید پی به مشکلات خاص اون هم نمی برید.
مسلما وقتی شما 15 تومن پول یه موتور 4 تومنی رو میدی، اگه حتی چراغشم بسوزه نمی ذاری بابا یا مامانت بفهمه، چون همه می گن اوا، پسر گلم، 15 تومن پول این رو دادی؟ حرف ما رو که گوش نمی دی، اصلا توی خیلی چندشی، امشبم از شام خبری نیست. بی تربیت.
حقم داره ها، البته پدر مادرشم حق دارن، 15 تومن یعنی یه هایابوسا مدل سال صفر، پس همون انتظار ازش میره، و به همین علت کسی باورش نمیشه که نینجای 250 هم خراب میشه.
همه فکر می کنند zx یه موتور امام زادس که هیچیش نمیشه (البته جز شما ها) با کلی ذوق و شوق می رن می خرن کلی پول می دن بعد می بینن ای دل غافل، 20 دقیقه تخته رفتن موتور خراب شد، حالا بره دردش رو به کی بگه؟
باباهه که بفهمه می تر***تش، به دوستاش بگه مسخرش می کنن، به تعمیرکار بگه می گه خاک بر سرت آخه کی با این موتور این کارو می کنه؟ کلا انگار اره میره توی ماتحتش، نه راه پیش نه راه پس.
همینه که موضوع مسکوت باقی می مونه.
به هر حال اینها موتورهای بیگینر یا مبتدی هستن و ما انتظار یه سوپر بایک ازشون داریم.
اگر موتوری واسه مصارف روز مره بود مطمئنا مشکلاتش کمتره اما همین که مورد استفادش خاص میشه، حاشیه هاش و مشکلاتش هم خاص میشه.
در مورد کیفیت موتور های ژاپنی من هنوزم مخالفم. اما توی اینکه کیفیت مواد مصرفیشون پایین اومده هم شکی ندارم، چون سود توی لوازم یدکی هست.
اما اینکه این کیفیت تا جایی پایین بیاد که جون راکب رو به خطر بندازه کمی دور از باوره.
مثلا توی یکی از قسمت های تاپ گیر، یارو می گفت اگه به خوای یه محصول رنو رو از بیرون کارخانه خودت جمعش کنی، یعنی بری توی بازار و تمام قطعاتش رو خودت سر هم کنی، 8 برابر قیمت کارخونه واست آب می خوره.
به هر حال برند های دنیا که در راه رضای خدا محصول بیرون نمیدن. مسلما سود می خوان و اگه وسایلشون خراب نشه یا نیاز به تعمیر نداشته باشه که باید در کارخونه رو تخته کنن.

با تمام این اوصاف، مگلی به نظر من یه نوزاد نارس هست و صاحبانش هم حکم دستگاه تنفس رو واسش دارن، مطمئن باشید مگلی 2 سال دیگه یعنی مدل 2012 هش این همه مشکل نداره. صاحبان کنونیش حکم پله نردبون واسه این کمپانی دارن که ضرر اونها میشه بازخورد کارخونه و مطمئنا 2 ساله دیگه جک مگلی به زمین گیر نمی کنه. شک نکنید.

BKING
09-06-1389, 12:25 بعد از ظهر
به هر حال برند های دنیا که در راه رضای خدا محصول بیرون نمیدن. مسلما سود می خوان و اگه وسایلشون خراب نشه یا نیاز به تعمیر نداشته باشه که باید در کارخونه رو تخته کنن.

البته توجه داشته باش كه در تمام كشورها انتظار ندارن از يه موتور 15 سال بشه استفاده كرد (ترجيحا فقط با تعويض روغن) جز ايران:1:

البته يه موتور نبايد اونقدر بي كيفيت باشه كه به يه سال نرسيده خرج بالا بياره

high-speed
09-06-1389, 12:54 بعد از ظهر
مهران جان مرسی از اطلاعات جالبت ، من هم رو حساب دیده هام میگفتم

و باهات کاملا موافقم که کاوازاکی نمیاد اعتبار چند ساله اش رو به خطر بندازه ، و مطمئنا از هند تضمین گرفته که موتورارو به بهترین وجه تولید کنه

و اگه مطلع باشی صنعت هند هم خیلی پیشرفت کرده و الان دست به خرید کمپانی های بزرگ زده (مثل لندرور و جگوار)

اما خوب حرف من رو goostaw هم زد ، کاوازاکی که میاد تو ایران هم یه سری مشکل داره

ولی وقتی موتور داره پشت ویترین خاک میخوره و یه عده خاص که فقط واسه گردش 1 ساعت روزانشون و دختر بازیشون(کلاس گذاشتن جلو دخترا)

میرن میخرن ، هیچوقت به مشکلاتی از قبیل مشکلات بچه های سایت بر نمیخورن ، چون بچه های سایت تمام توان موتورو به مصرف میگیرن

اما اون شاید 30 درصد توان موتور رو استفاده کنه

در ضمن مگلی موتور بدی نیست ، یه بار هم گفتم که انتظار بچه ها ازش خیلی بالاست و بنظرم اگه رو دید یه استریت بایک سبک بهش نگاه کنیم

گزینه بسیار مناسب و خوبیه توی این بازار شام موتور سیکلت که یا موتور رو 3 برابر قیمتش میفروشن یا اگه یه قیمت بدن مدارکش جعلیه

موفق باشید

POORYAX
09-06-1389, 09:22 بعد از ظهر

درسته محمد جان اما باید توجه داشت که کاوازاکی توی بازار جهانی داره فعالیت میکنه که رقابت انقدر بالاست که کمپانی ها باید حداکثر کیفیت رو با حداقل قیمت بدن تا از رقبا پیشی بگیرن حالا اگه تو ایران این ماجرا نیست دلیل نمیشه که کاوازاکی کیفیتش پایینه یا اومده پایین!

Sination
10-06-1389, 01:17 قبل از ظهر
مگلی خیلی حقیر تر ازین صحبت هاست .. بیخیال شید

m3hiran
10-06-1389, 02:24 بعد از ظهر
کلا باید اینو بگم که تا مگلی گاو شود دل رایدراش اب شود
مگلی موتور تازه ساختی هست تو یوتوب برید بنویسید ninja 250 انقدر صفحه باز میکنه تا هنگ کنید ولی بنویسید megelli 250r کلا 2 تا فیلم داره که طرف با گوشی vga اش گرفته :25:
درضمن فکر نکنم این موتور رو بشه بیشتر از 1 سال نگه اش داشت چون هم خز میشه(تو هر جایی میری این هیوسانگ و مگلی همه رنگهاش هستند:29:) هم تا اون موقع معلوم نیست بخواد چه بلایی سر ادم بیاره

Mohammad
10-06-1389, 05:42 بعد از ظهر
مهران دقیقا همون شبی که مگلیم رو تحویل گرفتم به دوستم گفتم این موتور به شدت خز میشه. الان دیگه یه راکبینی روش میبینم که برق از چشام می پره. خدا رو شکر دیلیم خیلی کمه.

POORYAX
10-06-1389, 07:33 بعد از ظهر
مگلی خز شده خریداریم!:1:

high-speed
10-06-1389, 07:55 بعد از ظهر
البته نمیشه معیار یه موتور یا ماشین رو به راننده هاش گرفت ، وگرنه دیگه کسی نباید مرسدس s500 سوار بشه

آخه چند وقت پیش یه s500 توی چمران دیدم ، قیافه راننده اش خیلی نافورم بود و اگه سوار اون ماشین نمیدیدمش حتی بهش به عنوان گدا کمک میکردم

یا یه zx10r توی یادگار دیدم که راننده اش قیافه اش شبیه گوسفند چرون ها بود تا راننده سوپر بایک

با یه پیرهن از این پیرهن خانواده ها (سه سایز بزرگتر از خودش)دگمه یغه رو بسته با یدونه از این صندل چرمیا(تازه زیر صندل جوراب سفید هم پوشیده بود)

داشت با این موتور رانندگی میکرد دم به دقیقه ام معکوسای مزخرف میداد طوری که موتور یه ریپ زد و بعد راه افتاد

حالا بنظرتون دیگه نباید این zx10r و s500 رو سوار شد؟؟؟؟

Mohammad
10-06-1389, 08:05 بعد از ظهر
نه بابا، اما موردی نمی گم. خیلی از همین نمونه ها که شما اشاره کردی، بر روی مگلی در حال پرسه زنی هستن. قضیه یه مقدار عمومیت پیدا کرده.

high-speed
10-06-1389, 09:28 بعد از ظهر
حرفت رو مثل همیشه قبول دارم اما قبول کن حتی اگه 99 درصد راننده های مگلی هم از مواردی که شما میگی باشن

باز هم نمیشه اینو معیاری برای خوبی یا بدیش دونست ، چون بعضی از محصولات مصرف گرا هستن و عمومیت پیدا میکنن

مگلی هم به خاطر به قیمت بودن و تازه بودنش وارد این دسته از اجناس شده

اما من هم قبول دارم که خیلی داره شلوغ میشه که هم خوبه و هم بده

خوبیش اینه که خیابونای تهران از شر سی جی خلاص بشه که البته بخاطر 10 برابر بودن قیمت مگلی نسبت به سی جی این اتفاق نمیافته

و بدیش اینه که مثل زد ایکس کسایی که اصلا فرهنگ سوار شدن این نوع موتور هارو ندارن میگیرن و سوارش میشن
و اصالت موتورسواری رو زیر سوال

میبرن ....نمونه اش قبل از مگلی همین زد ایکس بود که راننده هاش اکثرا" فاقد فرهنگ موتور سواری بودن

Red Hat
11-06-1389, 03:11 بعد از ظهر
و بدیش اینه که مثل زد ایکس کسایی که اصلا فرهنگ سوار شدن این نوع موتور هارو ندارن میگیرن و سوارش میشن
و اصالت موتورسواری رو زیر سوال

میبرن ....نمونه اش قبل از مگلی همین زد ایکس بود که راننده هاش اکثرا" فاقد فرهنگ موتور سواری بودن

اتفاقآ العان شده مثل زد ایکس.

دور از جون اعضا :20:

چند روز پیش یه دونه دیدم که رانده یه وجب پشت مو یه جاسویچی نخی که طولش فکر کنم یه نیم متری بود با این کتونی آدیداس آبی ( به قول خودشون کتونی زرنگی ) بدون کلاه با یه عینک آفتابی ریبن داشت بادنده یک میومد که تا چند نفر رو دید تخته گاز تا آخر خیابون انگار که تا اون آخر آدم وایستاده که اونو در حال گاز دادن ببینند.

البته ربطی به اینجا نداره ولی اگه نمیگفتم از عصبانیت یه چیزیم میشد

m3hiran
11-06-1389, 03:12 بعد از ظهر
والا ما هم اکثر کسایی که پشت مگلی-دایلیم-هیوسانگ میبینم فاقد فرهنگ که هستند هیچ فاقد یه تیپ درست و حسابی هم هستند:25:
-----------------------------------------
دوستان امروز در یه حرکت انسان دوستانه کاربراتور مگلی و اپاچی رو عوض کردم واسه اپاچی که فرقی احساس نکردم مگلی هم خیر سرش جای اینکه ضعیف تر بشه روون تر شد تازه اپاچی 26 مگلی 29 :22:

sirn
11-06-1389, 04:35 بعد از ظهر
سلام مهران:32:
مگلی فابریکش 34 میلیمتره ...اون 29 مال تیونرتون هست...:20:

Sination
11-06-1389, 08:45 بعد از ظهر
خدارو شکر یک مشتری واسه ما پیدا شد و دوشنبه از شیراز میان موتور رو ببرن

به سلامتی...

POORYAX
12-06-1389, 02:22 قبل از ظهر
به سلامتی سینا. بدبخت اون که میخواد گرفتار مگلی شه!! در ضمن هم استانیه ما هم هس:24:ت!

sirn
12-06-1389, 09:35 قبل از ظهر
با عرض سلام:24:
خوب بعد از کلی تحقیق.:28:....متوجه شدم :1:که اون خاموش کردن موتور سینا و مهران تو خیابان واسه تغیر غیر اصولی کاربراتور بوده ...که مکانیک بعد از برداشتن خرطومی فیلتر هوا کاربراتور موتور به همون شکل معلق وفقط با یه رابط لاستیکی به سیلندر وصل کرده...وحتی نکرده با یه فنر کاربراتور محارش کنه...اون چرخش کاربراتور و حتی در اومدنش مربوط به همین خطا هست....از اونجا که کاربراتور یه سرش ازاد هم هست رفتن یه سنگ کوچیک به داخل کاربراتور و از اون طرف سیلندر عواقب ناجوری میتونه به همراه داشته باشه...کاربراتور 28 میلیمتری مای***ی که تیونر انداخته واسه همچین موتوری ضعیف هست وعلت سرعت کمتر موتور سینا ومهران تو دندهای بالا همین هست....همونطور که موتور ما و اقای علیرضا سرعت بالاتری رو ثبت کردند....
اقایون مگلی سوار موتورتون دست هر کسی برای تیون وتقویت ندید...تا تو خیابون یدفه کاربراتور نیوفته و مجبور شید اون کول کنید.....حالا چه کاربراتوری ....از کاربراتور فابریکش هم ضعیفتر و با همون ساختار...
عمده مشکلاتی که سینا ومهران داشتند بدلیل دستکاری غیر فنی موتوراشون هست ....حالا موتور ما رو 6000 کیلومتر فقط بنزین و روغن توش ریختیم...مثل روز اول داره میتازه اتفاقا سرعتای بیشتر هم ثبت شده تو باد موافق...مگلی سوار ها اگه میخوان سرعت بالا به راحتی برسند بهش ...همچین طلق برای فلاپ جلو بندازند....از اونجا که شغل من دکوراسیون داخلی هست انواع مختلف طلق تو پامنار سفارش دادم ساختند این طلق هم فکر میکنم بشه ساخت ..شنبه یه امار بگیرم ببینم چطور هست...چون اینجوری قیمتش پایینتر میفت...:32:
از مدیران هم خواهش دارم که بعضی از کاربران وقتی شعور استفاده از دنیای ازاد اینترنت ندارند حداقل تو استفاده از اینترنت راهنماییشون کنند...با تشکر:1:

دفترچه مگلی 140 زده ...خوب حالا همین اپاچی که شما حرفش میزنید سرعتش 130 کیلومترش دقیقا برابر با 112 کیلومتر مگلی هست حالا میخوای کیلومتر مگلی بشه مرجعت یا دستگاه جی پی اس چون کیلومتر مگلی حتی از جی پی اس 4--5 کیلومتر کمتر میندازه...
بیشترین سرعت مگلی با شرایط استاندارد 160 کیلومتر هست که اونم یه کوچولو با کاربراتور بازی کنید بیشتر میشه...حالا این 160 کیلومتر مساوی هست با 180 کیلومتر زانتیا که بنده انداختم ....پولسار 220 تاپ اسپید رو جی پی اس 125 کیلومتر ثبت کردیم در حالی که کیلومترش 152 نشون میداداینم میتونید امتحان کنید...مگلی اگه کمک فنر ...کاربراتور یا سیستم برقش دستکاری کسی نکنه هیچ مشکلی نداره حتی برخورد جک به زمین هم نداره....اکثر اونایی که این مشکلات دارند هم فنر موتور هم کاربراتور موتور و غیرش دستکاری کردند...

Sination
12-06-1389, 01:39 بعد از ظهر
انقدر عصبانی ام که نگو !!!!!!! نزدیک بود فوت کنم(1) و موتورم رو بخوابونن(2) !

1 -توی نیایش با علیرضا بودیم من گازشو گرفتم و خیلی خوب داشت سرعت میگیرف موتور سرعتش به 144 رسیدم موتور لاین 1 خاموش شد !!!!!!!!!!!!!!!!

2 - برگشتنه چند تا بسیجی کردن دنبالمون منم گاز دادم اختلافمون خیلی زیاد شد بعدش دوباره موتور خواموش شد .. علی رضا که فرار کرد تا یک ربع هم از ترسش موبایشو جواب نمیداد !!! بسیجیه هیورن مونده بود ! پرسید برای چی وایی سادی پس ؟ گفتم موتور ام ریپ میزنه ... مدارک ام رو چک کرد و اصلا گیر نداد .. خدا وکیلی اگر موتور رو میخوابوندن مرفتم شرکت کویر شر میکردم چون دلیل اینکه بسیجیه اومد سراغم این بود که موتور خواموش شد و اگر خواموش نمی شد نمیریسد به من

راستی در مسیر برگشت هم توی حکیم یه هیوسانگیه رو هم سوسک کردم.. همین طوری دوره هم باشیم :24:

خدا لعنت کنه شرکت کویر رو که 7 ماه مارو مسخره این موتور کرد و آخرش هم این موتور رو تحویل داد

دوستان اقای ایران ام جی اچ و بقیه .. این موتور واقعا خیلی خیلی حقیر تر ازین صحبت ها هستش که بخاید وقتتون رو برای نویشتن در بارش بکنید ..

sirn
12-06-1389, 01:47 بعد از ظهر
اقای سینا خاموش شدن موتورتون اگه اون جور که من فکر میکنم باشه...احتمالا شلنگ دیافراگم شیر بنزینت خوب جا نزدی یا بستش خوب نبستی ...هوا میکشه وباعث میشه بنزین از باک خوب نکشه تو یه مقطع زمانی بنزین کاسه کم میشه وموتور ریپ میزنه که باید چند لحظه صبر کنی تا بنزین کاسه پر بشه...یه چک بکن...اینا هم عواقب دستکاری غیر اصولی ونتیجه باز و بسته کردن زیاد باک وگشاد شدن شلنگ هست.....:7:

m3hiran
12-06-1389, 02:35 بعد از ظهر
اقای سینا خاموش شدن موتورتون اگه اون جور که من فکر میکنم باشه...احتمالا شلنگ دیافراگم شیر بنزینت خوب جا نزدی یا بستش خوب نبستی ...هوا میکشه وباعث میشه بنزین از باک خوب نکشه تو یه مقطع زمانی بنزین کاسه کم میشه وموتور ریپ میزنه که باید چند لحظه صبر کنی تا بنزین کاسه پر بشه...یه چک بکن...اینا هم عواقب دستکاری غیر اصولی ونتیجه باز و بسته کردن زیاد باک وگشاد شدن شلنگ هست.....:7:

اره سینا جون خود بنده این دست گل رو به اب دادم موتور سربالایی خاموش میشد سر پایینی مثل پلنگ میرفت:5::14:
راستی کسی نمیدونه این شیلنگ که دستم گرفتم و همینجوری ول شده واسه چی هست؟!
یه عکس هم از عمل جراحی روی مگلی :11:

sirn
12-06-1389, 02:55 بعد از ظهر
سلام...:1:
به به میبینم که یه پا تعمیر کار شدید....اقا نکن این کارارو موتور شرمندت میشه...:14:
مهران اون شلنگ کارش اینه که وقتی بنزین کاسه پر میشه و هوا دیگه مکش نداره اون به پستونکی هوا میفرسته که کاربراتور تنظیم هواش حفظ بشه....یه نوع توربو هست که بصورت ساده اینکار انجام میده ...:23:

Mohammad
13-06-1389, 02:03 قبل از ظهر
کلا بعضی وقتا ما ها یه کارایی می کنیم و بعد می ندازیم گردن این و اون. تعارف نداریم که، دیلیم اصلا مشکلی نداره که بخواد حتی آچارکشی اولیه بشه. فقط باید روغنش عوض شه. اما مگه خر مخم رو گاز گرفته بود که 175 فقط پول چکاپ و آچارکشی دادم؟ اونم به کسی که خودش تعمیر کار ktm هست و خودش و شریکشم دارن و موتور سنگین سوارن. اما کو گوش شنوا. به همین مهران هم گفتم برو پیشش، بعد رفت پیش یکی دیگه، به همین آقا سینا بعد از گندی که ملکوتی به موتورش زد گفتم برو پیشش اما رفت پیش یکی دیگه.
مستر سینا، من خودم دیگه مگلی ندارم و حقیر بودن یا نبودنش واسم هیچ اهمیتی نداره، اما این دلیل نمیشه کسی در موردش حرف نزنه.

Sination
13-06-1389, 06:44 قبل از ظهر
اما این دلیل نمیشه کسی در موردش حرف نزنه.

من گفته در عین حقیر بودن ارزش صحبت کردن رو هم نداره .. پست من رو یک بار دیگه بخونید شما بهتر متوجه میشید

BKING
13-06-1389, 07:07 بعد از ظهر

سلام

شما هم چنین مشکلی پیش اومده برات ؟

sirn
14-06-1389, 11:13 قبل از ظهر
سلام:22:
من این چند روز سرم خیلی شلوغه وقت نکردم برم پا منار ....ولی اگه دوستان خواستند تلق موتور باز کنند ببرند اونجا..ادرسش هم خیابون پامنار ...پاساژ قائم ...تو این پاساژ خم وبرش کلا کارای مربوط به طلق انجام میدند......
فقط طلق بردید بگید قوس بالای طلق 10 سانتیمتر بالاتر میخواهید باشه...سایزش هم همون اندازه اصلیش باشه...

اینم مگلی با کاربراتور فابریک ...

m3hiran
14-06-1389, 11:31 قبل از ظهر
سلام:22:
من این چند روز سرم خیلی شلوغه وقت نکردم برم پا منار ....ولی اگه دوستان خواستند تلق موتور باز کنند ببرند اونجا..ادرسش هم خیابون پامنار ...پاساژ قائم ...تو این پاساژ خم وبرش کلا کارای مربوط به طلق انجام میدند......
فقط طلق بردید بگید قوس بالای طلق 10 سانتیمتر بالاتر میخواهید باشه...سایزش هم همون اندازه اصلیش باشه...

اینم مگلی با کاربراتور فابریک ...

محمد جان میشه یه توضیح کوچیک در مورد back fire رو مگلی بدی...این که باید دقیقا کجاها دست کاری بشند تا بزنه

sirn
14-06-1389, 02:05 بعد از ظهر
سلام مهران:32:
کاربراتور مگلی تو...اوج تنظیم این کارو با موتور میکنه....هیچ کاری لازم نداره....فقط تنظیم مویی...یا تعویض کاربراتور...با یه مدل قویتر....:24:

Mohamad65
14-06-1389, 03:24 بعد از ظهر
با سلام
من تازه يه مگلي خريدم اين ٩٦ صفحه رو هم خوندم منتها چند تا سوال داشتم يكي برا اچار كشي كه بيشتريا مي گفتين كيفيت مونتاژش پايينه كجا برم و چقدر هزينه داره تو يكي از پستها*اقا عليرضا زده بودند تو تهران فقط ٣ تا تعميرگاه برا اين موتور ها هست اگه ادرسشون رو برام pm كنيد ممنون ميشم و اينكه دنده هاي ماله من بد جا مي رفت رفتم روغنش رو عوض كنم طرف مي گفت روغن ماشين و موتور فرق نداره و روغن ماشين برام ريخت ايا اين حرفش برست بود؟ بعدم اينكه برا من وقتي موتور گرم ميشه ديگه خلاص نميشه مگه خاموشش كنم و وقتي موتور هنوز گرمه وقتي دوباره روشنش مي كنم دور موتورش ميره رو ٥ و وقتي مي خوام بزنم دنده يك گيربوكسش صداي بدي مي ده و بوق موتورم هم ديگه نميزنه يعني بوق سوخته؟. متشكر مي شم اگه من رو راهنمايي كنيد.

Sination
14-06-1389, 03:30 بعد از ظهر
ماله منم بک فایر میزنه ولی نه به شدت خیلی زیاد

sirn
14-06-1389, 04:06 بعد از ظهر
با سلام
من تازه يه مگلي خريدم اين ٩٦ صفحه رو هم خوندم منتها چند تا سوال داشتم يكي برا اچار كشي كه بيشتريا مي گفتين كيفيت مونتاژش پايينه كجا برم و چقدر هزينه داره تو يكي از پستها*اقا عليرضا زده بودند تو تهران فقط ٣ تا تعميرگاه برا اين موتور ها هست اگه ادرسشون رو برام pm كنيد ممنون ميشم و اينكه دنده هاي ماله من بد جا مي رفت رفتم روغنش رو عوض كنم طرف مي گفت روغن ماشين و موتور فرق نداره و روغن ماشين برام ريخت ايا اين حرفش برست بود؟ بعدم اينكه برا من وقتي موتور گرم ميشه ديگه خلاص نميشه مگه خاموشش كنم و وقتي موتور هنوز گرمه وقتي دوباره روشنش مي كنم دور موتورش ميره رو ٥ و وقتي مي خوام بزنم دنده يك گيربوكسش صداي بدي مي ده و بوق موتورم هم ديگه نميزنه يعني بوق سوخته؟. متشكر مي شم اگه من رو راهنمايي كنيد.

دوست عزیز اکثر مسائلی که گفتی به مرور حل میشه...تعمیر کار خوب هم هست ولی برای سرویس ببر پیش یه تعمیر کاری که بیشتر کراس کار کرده یا مگلی زیاد زیر دستش بوده.....یه تعمیرکار و فروشنده موتور سمت غرب تهران هست که مگلی زیر دستش زیاد بوده ولی شدیدا بی انصاف هست...اگه رفتی فقط بگو کاربراتور تنظیم کنه ومشکلاتتو بگو بهش ...اصلا زیر بار حرفا و ایرادایی که میگیره و همچنین تعویض و چرخوندن کمک و نسب راکتور روی مگلی نرو.....:3:

Alireza
14-06-1389, 08:15 بعد از ظهر
سلام دوستان عصر موتورو روشن کردم ریپ میزد خلاصه بعد از 5 دقیقه روشن بودن میزدنم رو دنده موتور خاموش میشه
به نظرتون ایراد از کجاشه فردا هم چاپ میشه تو همشهری... اینم از شانسه منه کسی میدونه بگه چیکارش کنم

BKING
14-06-1389, 08:28 بعد از ظهر
سلام دوستان عصر موتورو روشن کردم ریپ میزد خلاصه بعد از 5 دقیقه روشن بودن میزدنم رو دنده موتور خاموش میشه
به نظرتون ایراد از کجاشه فردا هم چاپ میشه تو همشهری... اینم از شانسه منه کسی میدونه بگه چیکارش کنم

حتما فهميده مي خواي بفروشيش ناراحت شده

خب يه سري مسائل كلي هست كه بايد چك بشه كه خودت مي دوني نديد كه نمي شه گفت

حداقل بگو آخرين تغييري كه روش انجام دادي چي بوده ؟

Sination
14-06-1389, 08:46 بعد از ظهر
علی رضا یه زنگ بزن بهت بگم ... ماله منم اینجوری شده بود

---------- Post added at 09:46 PM ---------- Previous post was at 09:40 PM ----------

امروز رفتم یه سویچ دیگه از گمرک خریدم و بهش خوروندم و خدا رو شکر جواب داد و کار کرد ...

درسته مگلی اشغاله ولی یک سری نکاتی هم داره که نمیشه ازش دل کند مثل وقتی که داری از ته یک خیابون وارد میشی و کل اون خیابان نگاه میکنند ببیند این صدای چیه ؟ و با یک ظاهر خیلی زیبا روبرو میشند ..

و توجهی که مردم به این موتور میکنند و هر جا میری جمع میشن دور موتور و عکس میگیرند و ... دختر ها هم که جای خود داره ...
دل کندن ازش سخته ولی ارزششو هم نداره ادم موتور رو نگه داره به نظرم من ..

Alireza
14-06-1389, 09:17 بعد از ظهر
دوستان یه نکته دیگه اینکه رو ساسات راه میره

---------- Post added at 10:17 PM ---------- Previous post was at 10:08 PM ----------

نکته دیگه اینکه صافی بنزین رو دیدم خالیه توش

ali faghfouri
14-06-1389, 10:31 بعد از ظهر

---------- Post added at 10:17 PM ---------- Previous post was at 10:08 PM ----------

خدا بده برکت. فردا فکر کنم یه پوسته انجین بمونه با یه مارک ساخت انگلستان.:)

sirn
15-06-1389, 09:23 قبل از ظهر

سلام..خدمت اقی علیرضا:24:
اگه با ساسات راه میره دیگه کاملا واضح هست کمبود سوخت وهوا که نیاز به تنظیم کاربراتور هست...
در مورد نکته دوم شاید همون مشکل سینا برات پیش اومده شل شدن شلنگ مکش هوا دیافراگم شیر بنزین....که در اون صورت مشکل اول هم از اون ناشی میشه...
....
اقای فقفوری تنظیم نبودن کاربراتور روی nsr که موتور دو زمانه هست ممکن اتفاق کوچیکش بجا موندن پوسته انجین باشه...
موتورای 4 زمانه کمتر از این موارد براشون پیش میاد..:25:(اینم یه نکته فنی):28:

Alireza
15-06-1389, 10:03 قبل از ظهر
خودم میتونم تنظیمش کنم؟

sirn
15-06-1389, 11:18 قبل از ظهر
خودم میتونم تنظیمش کنم؟
اگه مشکل سینا داشته باشید فقط شلنگ بنزین وهوا چک کنید حله....
در غیر این صورت تنظیم کاربراتور کار شما نیست ...:24:

ali faghfouri
15-06-1389, 01:05 بعد از ظهر
سلام..خدمت اقی علیرضا:24:
اگه با ساسات راه میره دیگه کاملا واضح هست کمبود سوخت وهوا که نیاز به تنظیم کاربراتور هست...
در مورد نکته دوم شاید همون مشکل سینا برات پیش اومده شل شدن شلنگ مکش هوا دیافراگم شیر بنزین....که در اون صورت مشکل اول هم از اون ناشی میشه...
....
اقای فقفوری تنظیم نبودن کاربراتور روی nsr که موتور دو زمانه هست ممکن اتفاق کوچیکش بجا موندن پوسته انجین باشه...
موتورای 4 زمانه کمتر از این موارد براشون پیش میاد..:25:(اینم یه نکته فنی):28:
با سلام خدمت همه دوستان
تو رو خدا اصلا چه ربطی به nsr داشت بحث؟
باریکلا بازم از این نکته هات بگو نیس من موتور ندیدم واسم خوبه روحیم شاد میشه.
فغفوری با غین هستش.
اصلا مگلی عجوبس. هیچ مشکلی در زمینه کاربرات و برق و مونتاز و کیفیت ساخت نداره. الان همه از این موتور راضین هیچ مشکلی نداره و همه چی آرومه . این مشکلات موجودش هم یه سری سو تفاهمه که بزودی حل میشه.
با این پستتون خودتون جواب خودتونو دادید یه بار دیگه نکته فنیتونو بخونید متوجه میشد.
این اتفاق ماله یه موتور با گذشت 2-3 سال کاره نه یه 1سال.

Sination
15-06-1389, 01:35 بعد از ظهر
امروز همشهری گرفتم دیدم چقدر مگلی اگهی کردن!!!!

Alireza
15-06-1389, 01:36 بعد از ظهر
یه زره امروز ور رفتم شلنگ و اینا رو صافی بنزین و کاسه کاربرات و موتور حالا رو دنده راه میره ولی ریپ میزنه بهتر از قبل شد نمیدونم مشکل کجاس

sirn
15-06-1389, 03:20 بعد از ظهر
با سلام خدمت همه دوستان
تو رو خدا اصلا چه ربطی به nsr داشت بحث؟
باریکلا بازم از این نکته هات بگو نیس من موتور ندیدم واسم خوبه روحیم شاد میشه.
فغفوری با غین هستش.
اصلا مگلی عجوبس. هیچ مشکلی در زمینه کاربرات و برق و مونتاز و کیفیت ساخت نداره. الان همه از این موتور راضین هیچ مشکلی نداره و همه چی آرومه . این مشکلات موجودش هم یه سری سو تفاهمه که بزودی حل میشه.
با این پستتون خودتون جواب خودتونو دادید یه بار دیگه نکته فنیتونو بخونید متوجه میشد.
این اتفاق ماله یه موتور با گذشت 2-3 سال کاره نه یه 1سال.

اقا چرا ناراحت شدی ....من قسد جسارت نداشتم..:7:
.میدونم کسی که nsr دستشه تجربش تو موارد فنی موتور زیاد میشه .....رو این حساب فکر کردم شما فرق تنظیم نبودن کاربراتور با ترکیدن انجین میدونید...
غ ...ق .. هیچ فرقی نداره مهم صدایی که میده....:22:
.........بله تنها مشکل مگلی که اکثر دارند مچ نبودن کاربراتورشون با انجین هست از روز اول هم همین موضوع مطرح بود...ولی این ناهماهنگی کاربراتور حل شدنی هست فقط یه تعمیرکار خبره...منظور این نیست که بی کیفیته منظورمن اینه که ناهماهنگ هست...چون کاربراتور این موتور همون کاربراتوری هست که هوندا ویاماها رو بعضی موتوراش گذاشته...مثلا رو یاماها تریکر 250 این کاربراتور هست...فقط یاماها تریکر دهنه ورود سوخت وهوای بلوک سیلندر 28 میلیمتره و کاربراتور 34 میلیمتری روش هست ...ولی مگلی دهنه بلوک سیلندر 33 میلیمتر که کاربراتور 34 میلیمتر روش هست وضعیفه....
در مورد کیفیت ساخت که بالا برید پایین بیاید شکی توش نیست که بسیار عالی و درجه یک هست...اصلا بحثی تو کیفیت نیست..فقط یه مورد بگم که یکی از اشناهام تو خیابون امیر کبیر مغازه بست فروشی داره وقتی من داشتم موتور سرویس میکردم بستای کاربراتور وقتی دید به من گفت که انگلیسی ودرجه یک هست و تو بازار تهران بستی با این کیفیت نیست ولی مشابه داره...حالا به باقیش پی ببرید...
اخه من نمیدونم اگه منظور از مشکل داشتن برق موتور لامپ سوختن هست ...پس کل موتورای ژاپنی اروپایی مشکل برق دارند حتی شاتل فضایی نیز مشکل برق داشته..

مخاطب من بغیر از اعضای سایت هست ...:1:
بخدا از موقعی که مگلی اومده گذشته از راضی بودن یا نبودن صاحبای موتور ...اونایی که مبالغ بالا پول موتور cc بالا دادند ...دیگه نمیدونند چکار کنند ...هی به در و دیوار میزنند که این موتور بکوبونند...چرا؟...چون بابا اونقدر پول بابت موتور داده که بره تو خیابون مردم کمی بیشتر نگاهش کنند...البته تا اینجاش طبیعیه ...ادمیزاد هستو عشق توجه..ولی خوب میبینه یه موتور اومده تو بازار که علاوه بر اون چیزایی که یه موتور سیکلت برای جلب توجه داره ..مانند صدا وچهره بروز (بک فایر هم میزنه از موتورای اونها هم پس خفنتره).....پلاک هم داره و راکبا می تونند تو ساعت 10 صبح علاوه بر این که برای عموم توجه داشته باشند .. جلوی اونی که 10 20 میلیون پول موتور داده و موتورش تو هفت سوراخ قائم کرده نیز بدرخشند...این حکایت جریان بعضی انسانها هست...:1::1::1:

البته مخاطب بنده شما نیستید اقای فقفوری...:7:

Mohammad
15-06-1389, 04:22 بعد از ظهر
آقایون فعلا گور بابای اطلاع رسانی و شفاف سازی.
بذارید این مگلی های وا مونده فروش بره بعد در مورد خوب یا بد بودنش صحبت کنید.
دهن ما رو آسفالت کردید.
من فعلا 2 تا باد کرده دارم.
از این پست به بعد اگر کسی از مگلی بد بگه با پشت دست می خوابونم تو دهنش.:22: البته شوخی می کنم نمی خواد توی یه پست دیگه بگید غلت کردی.
همه با هم یک صدا: مگلی مشکل نداره، خیلی هم عالیه. ( البته دور از جون همه میدونیم خر نیستید.)
چرا اینقدر رویای مردم رو خراب می کنید. والا وقتی ماها هم خریدیم کسی نبود بگه خوبه یا بده.
چه طور ما جر بخوریم بعد بقیه بیان ذرتی از تجربیات 5 میلیونیه ما با خبر بشن؟

sirn
15-06-1389, 05:20 بعد از ظهر
تو این بازار همه چیز سخت فروش میره ..توکل بخدا بکن ... :25:
...کراسم با هزار نزر نیاز فروختم بعد از 6 ماه تصمیم به فروش .....از این جا تا سمنان هم خودم بردم تحویل شازده دادم...:24:

اقایون چرا اینقدر موضع میگیرید ................................................. خه بنده تجربیاتم در مورد این موتور عرض کردم......:20:

از مدیران خواهش دارم پیروی پست قبلیم در مورد احترام به نظرات.... مقداری کاربران راهنمایی کنند..با تشکر:7:

این قسمت مثل اینکه جواب میده...:1::1:

(مخاطب من بغیر از اعضای سایت هست ...
بخدا از موقعی که مگلی اومده گذشته از راضی بودن یا نبودن صاحبای موتور ...اونایی که مبالغ بالا پول موتور cc بالا دادند ...دیگه نمیدونند چکار کنند ...هی به در و دیوار میزنند که این موتور بکوبونند...چرا؟...چون بابا اونقدر پول بابت موتور داده که بره تو خیابون مردم کمی بیشتر نگاهش کنند...البته تا اینجاش طبیعیه ...ادمیزاد هستو عشق توجه..ولی خوب میبینه یه موتور اومده تو بازار که علاوه بر اون چیزایی که یه موتور سیکلت برای جلب توجه داره ..مانند صدا وچهره بروز (بک فایر هم میزنه از موتورای اونها هم پس خفنتره).....پلاک هم داره و راکبا می تونند تو ساعت 10 صبح علاوه بر این که برای عموم توجه داشته باشند .. جلوی اونی که 10 20 میلیون پول موتور داده و موتورش تو هفت سوراخ قائم کرده نیز بدرخشند...این حکایت جریان بعضی انسانها هست)

Sination
15-06-1389, 07:47 بعد از ظهر
موتور هروز خراب میشه چه فایده ایی داره اخه ؟ حالا 200 تا هم بره

moein_sg
15-06-1389, 10:16 بعد از ظهر
دوستان ببخشید میپرم وسط بحثای فنیتون !
من که مگلی ندارم ، هیو هم ندارم ، دایلیم هم ندارم ، دارم امتحان گواهینامه میدم برم عضو هیئت شم و موتور سنگین بخرم ، جلب توجه هم برام مهم نیست پس بدون تعصب نظرمو میگم ..... شما هم لطفاً لطفاً تعصب رو کنار بذارید و منطقی باشید تا همه بتونیم از این سایت استفاده کنیم و یه بنده خدایی هم که میاد میخونه ، سر در گم نشه .

خوب یه شرکت کلی هزینه کرده و یه موتور طراحی کرده . اون شرکت حتماً کلی آدم خبره داره و این انجینی که طراحی کرده به گفته آقای نادری و آقای عمرانی و بقیه دوستان ، انجین پیشرفته و قوی هست ، ولی حتماً یه سری ملاحضات در طراحی وجود داره که شرکت سازنده اون کاربرات رو بسته و یه کاربراتور با دهنه بزرگتر نبسته .
خوب حالا شما تونستی با تعویض کاربراتور به شتاب و تاپ اسپید بیشتری هم برسی ، ولی حتماً روی عمر انجین و اصطحلاکش تاثیر خیلی زیادی میذاره .
وگرنه هیچ شرکتی بدش نمیاد راندمان و قدرت موتورشو بالا ببره و مطمئناً خیلی قبل از شما به عقل خودشون رسیده که میتونن با تعویض ساده کاربراتور همچین تغییری رو بدن .

با این وضعیت کیفیت قطعات مگلی ، شک نکنید که یکی دو سال دیگه این موتور از قیافه میفته و خودشو ول میکنه ( لش میشه ) ( دوستان متعصب ، ناراحت نشین لطفا ً )

هر روز هم یه مشکل جدید به قبلیا اضافه میشه ، موتور سینا که دیگه این بنده خدا رو سرویس کرده .

راستی ، فک نمیکنم بک فایر زدن نشونه قدرت و کارایی انجین مگلی باشه ، برعکس ، میتونه ضعف طراحی هم باشه .
من تا حالا ندیدم موتورای ژاپنی و موتورای اروپایی درست حسابی مثه دوکاتی ، با اگزوز فابریک بک فایر داشته باشن .
ولی با تعویض اگزوز با یعضی مدلای خاص بک فایر دیدم البته یه آتیش کوچیک نه با این شدت ( یو تیوب )
این اتیش هم بنزین و هوای هست که بصورت خام از سیلندر بیرون میاد و آتیش میگیره ، بنزین آزاد .... !

شاید خودم هم بالاخره تو این بازار مسخره مجبور شم برم مگلی یا هیو بگیرم ، ولی داشتن این موتور و یا علاقه بیش از حد به این موتور نمیتونه دلیلی باشه برای چشم بستن روی عیب و ایرادهای این موتور ...

ali faghfouri
15-06-1389, 10:43 بعد از ظهر
اقا چرا ناراحت شدی ....من قسد جسارت نداشتم..:7:
.میدونم کسی که nsr دستشه تجربش تو موارد فنی موتور زیاد میشه .....رو این حساب فکر کردم شما فرق تنظیم نبودن کاربراتور با ترکیدن انجین میدونید...
غ ...ق .. هیچ فرقی نداره مهم صدایی که میده....:22:
.........بله تنها مشکل مگلی که اکثر دارند مچ نبودن کاربراتورشون با انجین هست از روز اول هم همین موضوع مطرح بود...ولی این ناهماهنگی کاربراتور حل شدنی هست فقط یه تعمیرکار خبره...منظور این نیست که بی کیفیته منظورمن اینه که ناهماهنگ هست...چون کاربراتور این موتور همون کاربراتوری هست که هوندا ویاماها رو بعضی موتوراش گذاشته...مثلا رو یاماها تریکر 250 این کاربراتور هست...فقط یاماها تریکر دهنه ورود سوخت وهوای بلوک سیلندر 28 میلیمتره و کاربراتور 34 میلیمتری روش هست ...ولی مگلی دهنه بلوک سیلندر 33 میلیمتر که کاربراتور 34 میلیمتر روش هست وضعیفه....
در مورد کیفیت ساخت که بالا برید پایین بیاید شکی توش نیست که بسیار عالی و درجه یک هست...اصلا بحثی تو کیفیت نیست..فقط یه مورد بگم که یکی از اشناهام تو خیابون امیر کبیر مغازه بست فروشی داره وقتی من داشتم موتور سرویس میکردم بستای کاربراتور وقتی دید به من گفت که انگلیسی ودرجه یک هست و تو بازار تهران بستی با این کیفیت نیست ولی مشابه داره...حالا به باقیش پی ببرید...
اخه من نمیدونم اگه منظور از مشکل داشتن برق موتور لامپ سوختن هست ...پس کل موتورای ژاپنی اروپایی مشکل برق دارند حتی شاتل فضایی نیز مشکل برق داشته..

مخاطب من بغیر از اعضای سایت هست ...:1:
بخدا از موقعی که مگلی اومده گذشته از راضی بودن یا نبودن صاحبای موتور ...اونایی که مبالغ بالا پول موتور cc بالا دادند ...دیگه نمیدونند چکار کنند ...هی به در و دیوار میزنند که این موتور بکوبونند...چرا؟...چون بابا اونقدر پول بابت موتور داده که بره تو خیابون مردم کمی بیشتر نگاهش کنند...البته تا اینجاش طبیعیه ...ادمیزاد هستو عشق توجه..ولی خوب میبینه یه موتور اومده تو بازار که علاوه بر اون چیزایی که یه موتور سیکلت برای جلب توجه داره ..مانند صدا وچهره بروز (بک فایر هم میزنه از موتورای اونها هم پس خفنتره).....پلاک هم داره و راکبا می تونند تو ساعت 10 صبح علاوه بر این که برای عموم توجه داشته باشند .. جلوی اونی که 10 20 میلیون پول موتور داده و موتورش تو هفت سوراخ قائم کرده نیز بدرخشند...این حکایت جریان بعضی انسانها هست...:1::1::1:

البته مخاطب بنده شما نیستید اقای فقفوری...:7:
با سلام خدمت همه دوستان
اگه من بعد 5 سال مدیر qc بودن کیفیت ساخت نفهمم چیه باید برم بمیرم.بعده 15 سال کاوازاکی مگنومو باز میکنی میبینی کیفیت ساخت یعنی چیه نه مگلی رو
منظور ترکیدن انجین نبود منظور اون مارکه بود.
سیم کشی سوختن چه ربطی به لامپ داره یه سر به ملکشاهی که تو کار برق موتوره بزن ببین چن تا مگلی سیم کشی سوخته میبینی
هر روز تلنگه یه جاش داره در میره با این وضعیت دقت کردید فقط شمایید که راضیید از این موتور بقیه هم که دارن ردش میکنن همه مشکل مالی دارن و گرنه موتور آسه.
موتور سنگین بازای درس حسابی مسخره میکنن نه حسرت خوردن.خنده داره که یارو gsx1000 تو خونه داره به مگلی حسادت کنه و حسرت بخوره.موتورباز اون یارویی نیست که عشقش اینه که مردم بهش توجه کنن یا زیدشو سیخ ترکشون بشینونن ............بی خیال تو تاپیک نینجا یه بار این بحثو کردیم

sasan hatami
15-06-1389, 10:51 بعد از ظهر
دوستان من میخام یه 250 بگیرم .از تاپ اسپید و شتاب نینجا و هیوسانگ فیلم از یوتیوب گرفتم ولی از مگلی فیلم به درد بخوری پیدا نکردم .لطفا دوستانی که این موتورو دارن لطف کنن بگن این موتور با کاربراتور فابریک و بدون هیچگونه دستکاری شتاب صفر تا صد و تاپ اسپید و مصرف متوسطش چقدره.ممنون از همه دوستان.(میخام همه اطلاعات مال حالت فابریک و بدون دستکاری باشه)

Alireza
15-06-1389, 11:00 بعد از ظهر
چند صفحه قبل رو بگردین من از موتور خودم فیلم گذاشتم 0 تا 185 رو برای من فابریکه 0 تا صد حدود 6 ثانیه مصرف سوختم صدی 7 8 تا

moein_sg
16-06-1389, 08:25 قبل از ظهر
چند صفحه قبل رو بگردین من از موتور خودم فیلم گذاشتم 0 تا 185 رو برای من فابریکه 0 تا صد حدود 6 ثانیه مصرف سوختم صدی 7 8 تا

علیرضا جان قصد جسارت ندارم ، ولی فیلم که ملاک نیست ، نه شیب مسیر معلومه ، نه مشخصه باد موافق میاد یا نه ، نه وضعیت موتور و نه هیچ چیز دیگه
شتاب 0-100 سی بی 400 سالم و در حد حدود 6 ثانیه است . چطور یه 250 استاندارد تک سیلندر ..............؟
تا حالا هم مگلی هیچ کدوم از بچه ها بیشتر از 140 نرفته ، حالا یه مگلی استاندارد چطور 188 تا میره ؟؟؟ آقای iranmjh هم که میگن با تعویض کاربراتو میشه به این نتیجه رسید . مصرف صدی 7-8 هم برابر مصرف یه موتور 600 تو حالت فول تراتل هست ....

بخدا از موقعی که مگلی اومده گذشته از راضی بودن یا نبودن صاحبای موتور ...اونایی که مبالغ بالا پول موتور cc بالا دادند ...دیگه نمیدونند چکار کنند ...هی به در و دیوار میزنند که این موتور بکوبونند...چرا؟...چون بابا اونقدر پول بابت موتور داده که بره تو خیابون مردم کمی بیشتر نگاهش کنند...البته تا اینجاش طبیعیه ...ادمیزاد هستو عشق توجه..ولی خوب میبینه یه موتور اومده تو بازار که علاوه بر اون چیزایی که یه موتور سیکلت برای جلب توجه داره ..مانند صدا وچهره بروز (بک فایر هم میزنه از موتورای اونها هم پس خفنتره).....پلاک هم داره و راکبا می تونند تو ساعت 10 صبح علاوه بر این که برای عموم توجه داشته باشند .. جلوی اونی که 10 20 میلیون پول موتور داده و موتورش تو هفت سوراخ قائم کرده نیز بدرخشند...این حکایت جریان بعضی انسانها هست)

از شما که میگی موتور سنگین داریو سوار میشی خیلی بعیده این حرفا .
کسی که میره موتور سنگین میخره به خاطر شتاب و سرعتش میخره نه برای جلب توجه .
هر کی هم موتور سنگین داره همیشه خلوت ترین ساعتو رو برای سواری انتخاب میکنه .
اگه جلب توجه مهم باشه برا کسی میره موتورو عوض میکنه هیو میگیره که ابعاد موتور با 600 مو نمیزنه دو تا برچسب هم میزنه روشو و یه اگزوز بعد هم یه عینک میزنه به جای کلاه و بغل خیابون آروم آروم حرکت میکنه که ملت بگن ایول !!! :32: همین چیزی که هر روز میتونید تو خیابون ببینید .
کسی که عشق موتور سنگین داشته باشه میره پیست گاز میده و خودشو خالی میکنه یا شب تو اتوباناس ، به خدا این موتورا چیزی نداره که به قول آقای فغفوری کسی که موتور 1000 سی سی یا 600 سی سی یا حتی 400 داره بخواد بهشون حسادت کنه .

Sination
16-06-1389, 09:00 قبل از ظهر
دوستان من میخام یه 250 بگیرم .از تاپ اسپید و شتاب نینجا و هیوسانگ فیلم از یوتیوب گرفتم ولی از مگلی فیلم به درد بخوری پیدا نکردم .لطفا دوستانی که این موتورو دارن لطف کنن بگن این موتور با کاربراتور فابریک و بدون هیچگونه دستکاری شتاب صفر تا صد و تاپ اسپید و مصرف متوسطش چقدره.ممنون از همه دوستان.(میخام همه اطلاعات مال حالت فابریک و بدون دستکاری باشه)

---------- Post added at 10:00 AM ---------- Previous post was at 09:58 AM ----------

کسی که عشق موتور سنگین داشته باشه میره پیست گاز میده

پیست کجا بود بابا ...

تا حالا هم مگلی هیچ کدوم از بچه ها بیشتر از 140 نرفته

کی گفته ؟ من 143 تا رفتم

moein_sg
16-06-1389, 09:35 قبل از ظهر
سینا کامل نقل قول کن :

کسی که عشق موتور سنگین داشته باشه میره پیست گاز میده و خودشو خالی میکنه یا شب تو اتوباناس
هیئت شهرای دیگه برنامه های منظم دار ن .....

کی گفته ؟ من 143 تا رفتم
:14:

sirn
16-06-1389, 10:15 قبل از ظهر
سلام عزیزان:24:
منم با کاربراتور خودش...180 تا رو کیلومتر رفتم فقط تو تنظیم....
در مورد این مطلب:
بخدا از موقعی که مگلی اومده گذشته از راضی بودن یا نبودن صاحبای موتور ...اونایی که مبالغ بالا پول موتور cc بالا دادند ...دیگه نمیدونند چکار کنند ...هی به در و دیوار میزنند که این موتور بکوبونند...چرا؟...چون بابا اونقدر پول بابت موتور داده که بره تو خیابون مردم کمی بیشتر نگاهش کنند...البته تا اینجاش طبیعیه ...ادمیزاد هستو عشق توجه..ولی خوب میبینه یه موتور اومده تو بازار که علاوه بر اون چیزایی که یه موتور سیکلت برای جلب توجه داره ..مانند صدا وچهره بروز (بک فایر هم میزنه از موتورای اونها هم پس خفنتره).....پلاک هم داره و راکبا می تونند تو ساعت 10 صبح علاوه بر این که برای عموم توجه داشته باشند .. جلوی اونی که 10 20 میلیون پول موتور داده و موتورش تو هفت سوراخ قائم کرده نیز بدرخشند...این حکایت جریان بعضی انسانها هست

برید ببینید که چه خبره ....جندتا کارتینگ سوار....چند تا اتومبیل رون ..اومدن موتور سوار شدن..یا همین موتور سوارا شما فکر میکنید همه عاشق ورزش موتور سواری هستند ببینید چند تا عضو داریم چند نفرشون واقعا ورزشکارند ....همین ممنوعیت ومسائل اخیر فکر میکنید به چه منظور بوده همین موتور سوارایی که فقط برای جلب توجه موتور سواری میکنند باعثش هستند...یارو داره از یه امتیازی که عموم ندارند استفاده میکنه از اون طرف هم طلبکار هست ....منظور من از این مسائل این هست اگه برای خودت میپسندی برای دیگران هم بپسند...حسودی چرا میکنی...تو موتور بدون پلاک سوار شو اخر شب دورتو بزن صاحب این موتور هم سوار موتور میش همه ساعت دور میزنه درسته دید عموم نسبت به موتور جدید و به روز طبیعی وعادی میشه ...ولی خوب همه علایق دارند...(منظور من از موضع گیری شدید و کوبوندن موتور به هر نحوی که بتونند میکنند ...تا برای اون تک بودن وحس توجه دائمی رو حفظ کنند...تا موتوره همیشه حال بده بهشون) اصل موضوع توجه و نیاز به توجه تو انسان به طو طبیعی هست....مسئله عجیبی نیست....اصلا در مورد اینکه حس نیاز به توجه تو انسان وجود داره بحثی نیست...چون همون موتور سواری که به صورت حرفه ای موتور سواری میکنه اگه تو مسابقه مقام بیاره وکسی تشویقش نکنه سرخورده میشه و بقولی خستگی تو تنش میمونه...
ولی حسودی نباید کرد....:25:

در مورد مگلی من که تجربه سواری دارم و نمونش با 6000 کیلومتر کار کرد مشکلی تا به حال نداشتم...حالا کسی که تا بحال سواری نگرفته اسرار بر این داره که این موتور مشکل داره...اگه بحث تعمیر وتعمیرکار باشه ببینید چه موتورایی با چه مدلای تو هر تعمیرگاه هست...در مورد فروش هم احتمالا چشم بستید چه روزنامه چه اینترنت و غیره چه موتورایی برای فروش هست...مگلی بخاطر تعداد بالا که تو بازار هست وهمینطور قوی بودن وتو چشم بودنه که زیاد نقد میشه که دلیلش هم بیشتر بخاطر همون حسی هست که توضیح دادم..همین گمرک بیشتر از مگلی نینجا 250 کار کرده برای فروش هست..............فقط کافی که برای همه..همون چیزی که خودت دوست داری بپسندی..
حالا اگه میخوان برای اینکه یه سری دوستان خوشحال بشند...من همراه بارقص و پایکوبی ایراد از موتور بگیرم..علارغم اینکه مشکلی نداشتم..:20:
در مورد شتاب هم
کلاس 1000 بین 2.5 تا 3
600.......بین 3 تا 4
400...........4 تا 5 ثانیه
250 .........5تا 8 ثانیه
البته این شتاب تو شرایط ایده ال هست و برای اسپرت بایک (super sport)...و برا موتورا تو هر حجم با توجه به مدل و نوع موتور و ساختار انجین متفاوت هست..........:32:

Alireza
16-06-1389, 10:23 قبل از ظهر
معین عزیز بنده 2 ترک بودم باد مخالف من بوده محل تست هم دوران جنوب به شمال بوده دلیلی هم که از شمال به جنوب ننداختم در صورتی که سرعت موتور هم بیشتر میشده وزن کمه موتور بود که خطری میشده
ایراد هم از سی بی 400 هست خواستید تشریف بیارید پشت موتور من بشینید ببینید 0 تا 100 چند میزنه یه ترک حدود 5 میزنه

m3hiran
16-06-1389, 11:06 قبل از ظهر
من 160 تا تو مدرس جنوب رفتم ..ادم کلاه میزاره اصلا نمیفهمه داره سرعت میره :دی
به نظر من یه فکری به حال ترمزاش هم باید کرد ترمز جلوش خوب میگیره ولی یذره محکم بگیری موتور به چپ کشیده میشه اگه سر پیچ هم باشی که دیگه هیچ ولی کلا عملکرد ترمزاش خوبه
راستی محمد نمیشه بهت pm داد صندوقت پر شده خالیش کن

sirn
16-06-1389, 11:19 قبل از ظهر
.......اقای علیرضا اصرار نکن میخ اهن تو سنگ مثل اینکه شدید نمیره:24:
بهونه سرعت داشتند که با فیلمبرداری که کردید ثابت شد...که میره...شتاب مگلی هم تو تنظیم همون 5 تا 6 میزنه اصلا شکی توش نیست...

این مقاومت فقط بخاطر همون مسئله ای که عرض کردم هست....بنده هم کیلیپ سرعت 188 کیلومتر و شتاب 5 دارم که حتی کیلیپ از داخل زانتیا دارم که با 170 کیلومتر سرعت پشتم داره فیلمبرداری میکنه و موتور داره دور میشه.......

MCP
16-06-1389, 11:54 قبل از ظهر
سلام ؛

من شخصا از این موتور خیلی خوشم میاد . حالا با توجه به اشکالاتی که ممکنه داشته باشه.

اما تو این تاپیک دقت کردید که همه چی یا کاملا مثبت هست یا کاملا منفی!!! و حتی در یک صفحه ممکنه 2 نفر در مورد یک موضوع کاملا با هم اختلاف نظر داشته باشند! چرا؟ موتور ها که یکسان هستند!

مثلا یکی میگه سیم کشی و کیفیتش افتضاح هست ؛ دیگری همین سیم کشی رو کاملا با کیفیت میدونه .
یا شخصی میگه موتور 120 تا بالاتر نمیره.. یکی دیگه میگه 180 تا میره ...
یکی هر روز به موتور بد و بیراه میگه ؛ اون یکی از قابلیت ها و رکورد های موتور می نویسه..
کیفیت قطعات برای یکی بده و واسه اون یکی خوب!
همه کاملا متضاد!

در مورد هیچ موتور یا حتی وسیله نقلیه ای اینجوری بحث نشده یا من ندیدم!

moein_sg
16-06-1389, 12:28 بعد از ظهر
ظاهراً آقای Iranmjh خیلی خیلی روی این موتور تعصب دارن ، باشه ، مگلی آخرشه آقای سنگین سوار ، با هیچی هم قابل مقایسه نیست . شما هم برو 10-12 بخر تا چش مردم دراد از حسودی :D
اصلاً بشینید واسه هم همش از مزایاش بگید و واسه هم نوشابه باز کنید . من که قبلاً هم گفتم قصد خرید هیچکدوم از این موتورارو ندارم .
من هم دیگه تو این تاپیک چیزی نمیگم و دور وایمیسم و موتور داداش شما رو میبینم و حسرت میخورم که ای کاش منم میتونستم از این موتورا بخرم و یکم توجه مردمو به خودم جلب کنم !

هر کی هم اینجا گفته مگلی این مشکلاتو داره ، جای دیگه هم گفته با این قیمت همچین موتوری تو ایران غنیمته . شاید مشکل واقعاً انتظار خیلی بالای ما باشه . ولی باید ایراداش هم گفته بشه .
من بندیت 250 داشتم تاپیکش هم اون ور هست با عمر 10 سال هیچ کدوم از این مشکلا رو نداشت .

Amir
16-06-1389, 03:33 بعد از ظهر
کل کلاتونو ببرید تو صفحه شخصی یا پیغام خصوصی

چند صفحه قبل هم گفتم پست های این شکلی رو پاک میکنم

پست هر دوتون پاک شد

sirn
16-06-1389, 04:11 بعد از ظهر
با عرض سلام :24:
اگه تمام پستای بنده دقت کنید در مورد مگلی و مشکلاتش و راهنمایی بجه ها در مورد موتور هست....که از طرف منتقدان موضع سختی دیده شد..
حالا به پستایی که بحث منحرف کردند توجه کنید...حالا به هرشکل ...

تجربه بنده در مورد این موتور بسیار راضی کنند و تمام نیازهای موتور سوار از یه موتور 250 تامین میکنه......
از لحاض قابلیتهای حرکتی بسیار قوی و در سطح بالاست شتاب 0 تا 100 5.5 ثانیه حداکثر سرعت 180 کیلومتر...
نظر بنده در مورد مشکلات دوستان مگلی سوار این هست که موتور بعد خرید یه مونتاژ دوباره بکنند..اگه سرعت استاندارد موتور سیرشون نکرد با تعویض کاربراتور و همچنین دنده زنجیر عقب میتونند 250 تکی داشته باشند..
موارد سرویس روز اول اچار کشی اساسی ...تا هزار کیلومتر اول فقط رادیاتور اب چک کنید....بعد تو کیلومتر هزار تعویض روغن شستن فیلتر روغن با بنزین...شستوشوی رادیاتور اب و فقط ضد یخ توش بریزید و در اخر یه اچار کشی اساسی بکنید ..تو 3000 کیلومتر هم همینطور..هر 1000 تا 2000 تا هم روغن عوض کنید ...بعدش یه عمر موتوره....
در مورد شتاب همه 250 های چهار زمانه fzr cbr بندیت نینجا وغیره میگیرد ..و تو سرعت تو حالت استاندارد بعد نینجای 250 دومی هست ولی یه کوچیک با موتور کلنجار برید تو سرعت هم اول هستید...

خوب اینا تجربه بنده در مورد مگلی هست ......میخواد برای برخی خوشایند باشه یا نباشه...اگه تجربه دارید پذیرا هستیم در غیر این صورت تاپیک شلوغ نکنید...
با تشکر:32:

خودم cbr 250 داشتم.. البته الان اسکلتش دارم تمام لوازمش فروختم...اصلا تو شتاب در مقابل مگلی حرفی برای گفتن نداره...

MCP
16-06-1389, 04:48 بعد از ظهر
موارد خوبی رو اشاره کردید. ممنون.
اما اون قسمت که گفتی تو رادیاتور فقط ضد یخ بریزیم مقداری ممکنه مشکل ایجاد کنه. چون هیچ کارخونه ای تا به حال ضدیخ خالص رو توصیه نکرده. فکر میکنم مخلوط 50% با آب مخصوص رادیاتور هم خوب باشه .
(شاید منظورت این بوده که ضد یخ اضافه کنیم. من این طور فهمیدم که آب رادیاتور رو تخلیه کنیم ، شستشو بدیم و با ضدیخ خالص پر کنیم.)

sirn
16-06-1389, 05:12 بعد از ظهر
سلام...:24:
منظورم من اینه که اب شیر خونه توش نریز رسوب میکنه عمر موتور کم میشه..حالا اب مخصوص رادیاتور و غیره فرقی نمیکنه......

MORI SUZUKI
16-06-1389, 06:50 بعد از ظهر
در مورد شتاب همه 250 های چهار زمانه fzr cbr بندیت نینجا وغیره میگیرددرست مگلی موتور جدید ولی به نظر من تو شتاب گرفتن cbr250 چهار سیلندر که 16 سوپاپ داره سخته

MCP
16-06-1389, 07:59 بعد از ظهر
این نمودار های قدرت و تورک هم برای غنی شدن تاپیک!

sirn
17-06-1389, 09:08 قبل از ظهر
سلام اقا امیر:32:
نمودار اول با تغیر در ورود سوخت وهوا به محفظه احتراق میشه تغییر داد.....(تعویز کاربراتور tk mv 34 با keihin fcr mx37 )اون موقع تو دور ثانویه بازم جلوتر هستید...

---------- Post added at 09:08 AM ---------- Previous post was at 09:07 AM ----------

Mohamad65
17-06-1389, 09:35 قبل از ظهر
سلام
بوق موتور من ديگه كار نمي كنه از كجا بفهمم بوق سوخته يا سيم كشي ايراد داره؟ از رو فلاپا هر چي نگاه كردم بوقش رو پيدا نكردم در مورد جاش راهنماييم مي كنيد؟
رادياتم هم اب كم كرده اب مخصوص راديات كه گفتين رو از كجا ميشه گير اورد؟ موقتا اگه اب شير جوشيده بريزم ايراد نداره؟ و يه سوال ديگه هم دماي نرمال موتور بايد در چه حدي باشه؟ چون فن ماله من تقريبا دايما روشن هستش

Alireza
17-06-1389, 10:22 قبل از ظهر
بوق پشت رادیاته باک رو باز کنین بوق رو میبینین فن هم اکثرا روشنه مشکلی نداره

BKING
17-06-1389, 11:04 قبل از ظهر
نمودار اول با تغیر در ورود سوخت وهوا به محفظه احتراق میشه تغییر داد.....(تعویز کاربراتور tk mv 34 با keihin fcr mx37 )اون موقع تو دور ثانویه بازم جلوتر هستید...

---------- Post added at 09:08 AM ---------- Previous post was at 09:07 AM ----------

نمودار اول با تغیر در ورود سوخت وهوا به محفظه احتراق میشه تغییر داد.....(تعویض کاربراتور tk mv 34 با keihin fcr mx37 )اون موقع تو دور ثانویه بازم جلوتر هستید...

شرایط باید استاندارد باشه

king2002
17-06-1389, 11:45 قبل از ظهر
سلام
بوق موتور من ديگه كار نمي كنه از كجا بفهمم بوق سوخته يا سيم كشي ايراد داره؟ از رو فلاپا هر چي نگاه كردم بوقش رو پيدا نكردم در مورد جاش راهنماييم مي كنيد؟
رادياتم هم اب كم كرده اب مخصوص راديات كه گفتين رو از كجا ميشه گير اورد؟ موقتا اگه اب شير جوشيده بريزم ايراد نداره؟ و يه سوال ديگه هم دماي نرمال موتور بايد در چه حدي باشه؟ چون فن ماله من تقريبا دايما روشن هستش
از لوازم یدکی میتونی مایع رادیاتور بگیری
باید ببینی سنسور دمایی که وجود داره چه درجه اییه؟

sirn
17-06-1389, 12:12 بعد از ظهر
سلام

علیک سلام

اگه زیر هزار کیلومتر کار کرد هست کم کردن اب رادیاتور و روشن بودن فن طبیعی هست....ولی در غیر این صورت بست شلنگای رادیاتورتو سفت کن احتمالا شل باشه...و فن هم بخاطر کم بودن اب رادیاتور ودر نتیجه گرم شدن سریعتر اب اکثر اوقات روشنه ...البته گرمای هوا هم از دلایل اصلی هست...:29:

m3hiran
17-06-1389, 02:44 بعد از ظهر
دوستان میشه رو مگلی سنسور دمای رادیات بست؟؟؟
چون دوستم یه کادیلاک داره روی ماشینش بشته اگه روی موتور بشه بست خیلی خوب میشه

Mohamad65
17-06-1389, 03:35 بعد از ظهر

اگه منظورتون از سنسور دما ، همون دماسنج هست چرا نشه بست يكي از اين دماسنج هاي ديجيتال ميخريد و فقط كافيه كه برقش رو تامين كنيد كه اونم از سيمكشي موتور مي گيريد و در اخر فقط بايد يه جا برا نمايشگرش پيدا كنيد تا اونجا بزاريدش و همين .

king2002
17-06-1389, 07:19 بعد از ظهر
الان حتما داره که فن رو قطع و وصل میکنه
ولی اگه منظورت اینه که عدد دما رو ببینی اونم میشه ساخت اگه امادش نباشه
یه سنسور دما یه میکرو و یه نمایشگر (lcd یا سون سگمنت)

Mohamad65
17-06-1389, 07:30 بعد از ظهر
نياز به اين همه چيز نيست امادش از ٥ تا ١٥ هزار تومن تو جمهوري گير مياد

Sination
18-06-1389, 02:04 قبل از ظهر
امشب با خانوم بچه ها دو تا مگلی قرمز رفتیم پارک وی و فرشته و اون ورا و خیلی حال داد در مسیر هم یک عدد 1000rr به همراه zx10 دیدم که خیلی جذاب بود و راکب rr یوهو جو گیر شد موتور رو یه چرخ کرد که فیض بردیم ...

ولی موتور ام خاموش میشد .. 3 بار خاموش شد توی حدود 3 ساعت که بیرون بودم
این مشکلش ماله چیه؟

sirn
18-06-1389, 09:27 قبل از ظهر
امشب با خانوم بچه های دو تا مگلی قرمز رفتیم پارک وی و فرشته و اون ورا و خیلی خوش گذشت در مسیر هم یک عدد 1000rr به همراه zx10 دیدم که خیلی جذاب بود و راکب rr یوهو جو گیر شد موتور رو یه چرخ کرد که فیض بردیم ...

ولی موتور ام خاموش میشد .. 3 بار خاموش شد توی حدود 3 ساعت که بیرون بودم
این مشکلش مابه چیه؟

ببر پیش یه تعمیر کار ...خاموش شدن دلیلهای زیادی داره....فقط یه تعمیرکاری که بدترش نکنه ....:7:

Alireza
18-06-1389, 10:03 قبل از ظهر
منم موتورو بردم پیش رضا عمرانی میگه 300 خرجشه میگم مگه میخوای چیکار کنی میگه سرویس کلی میکنم فقط کاربرات تعمیر نمیکنم واقعا از این ادم دزد تر ندیدم

MCP
18-06-1389, 10:30 قبل از ظهر
منم موتورو بردم پیش رضا عمرانی میگه 300 خرجشه میگم مگه میخوای چیکار کنی میگه سرویس کلی میکنم فقط کاربرات تعمیر نمیکنم واقعا از این ادم دزد تر ندیدم

یعنی 300 تومن هزینه سرویس - بدون تعمیر کاربراتور ؟
مشکل موتور چیه ؟ اگر مشکل خاصی داره که دیگه سرویس کلی معنی نداره. همون عیب خاص رو باید برطرف کرد...

Alireza
18-06-1389, 11:47 قبل از ظهر
کاربرات تنظیم نیست این اقا میگه من کاربرات خالی تنظیم نمیکنم یه سرویس کلی میکنم که توش کاربرات رو هم تنظیم میکنم 300 هم میگیرم

MCP
18-06-1389, 11:55 قبل از ظهر
یعنی خدمات بصورت پکیج ارائه میشه!! جالبه! :1:

Alireza
18-06-1389, 12:43 بعد از ظهر
اره دقیقا اینم دزد بازی این اقاس

Sination
20-06-1389, 11:16 بعد از ظهر
یک سوال فنی

از قسمتی که سیم کلاچ به انجین وصل میشه روغن میده ولی کم
كاسه نمد اهرم كلاچ بايد تعويض بشه؟

هزینه کاسه نمد چقدره ؟

POORYAX
21-06-1389, 01:33 قبل از ظهر
سینا این مشتری شیرازیه چی شد؟!! اومد؟!

m3hiran
21-06-1389, 10:23 قبل از ظهر
یک سوال فنی

از قسمتی که سیم کلاچ به انجین وصل میشه روغن میده ولی کم
كاسه نمد اهرم كلاچ بايد تعويض بشه؟

هزینه کاسه نمد چقدره ؟
کاسه نمد با تعویضش نهایتا 8 تومن میشه

Sination
21-06-1389, 11:42 قبل از ظهر
سینا این مشتری شیرازیه چی شد؟!! اومد؟!

الکی بود بابا .. به علی رضا هم چند نفر زنگ زده بودن .. اونم گفت الکیه ...

مارکش و نوعش اینا فرقی داره ؟ یا یکیه واسه موتور ها ؟

Red Hat
21-06-1389, 01:01 بعد از ظهر

مارکش و نوعش اینا فرقی داره ؟ یا یکیه واسه موتور ها ؟

کاسه نمد موتورت رو باز کن روش یه شماره داره برو بازار ( گمرک نرو) همون شماره رو بخر خیلی هم باشه 3000 تومن.

m3hiran
21-06-1389, 01:11 بعد از ظهر
بله کاسه نمد با کاسه نمد فرق داره من رو گیر باکس اپاچی از این 1000 ها انداختم هر 1 ماه خراب میشه ولی یدونه 3 تومنی بود خیلی خوب کار میکنه

Sination
21-06-1389, 03:49 بعد از ظهر
کاسه نمد اصلا کجا هست دقیقا ؟ چه جوری باید بازش کنم ؟
یه ادرس دقیق تر بدید واسه خریدش ...

Mohammad
22-06-1389, 12:29 قبل از ظهر
سینا یه مقدار صبر کن، بازار ماه رمضون رو رد کرده، یه نفسی می گیره، اواسط مهر موتورت رو می فروشی، من شک ندارم و باهات شرط می بندم.