PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Megelli 250R & مگلی 250

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22

Alireza.BMW
14-11-1392, 10:29 قبل از ظهر
کیلومترش که مارک و شکلش از همونه که تو مگلی استفاده میکنن...ولی چون تو خود کیلومتر ننوشته مگلی...شاید شما راست میگین مال مگلی نیست...بعدشم به نظر من کلا تو موتور دور موتور دقیق نیست دور بالاتر رو سازنده ها میزارن تا نظر ملت بهش جمه بشه البته نظر منه که ممکنه اشتباه بگم...چون یاماها آر 1 که موتور 1000 هست آخر دور موتورش 15000هست

shahin.r1
14-11-1392, 02:59 بعد از ظهر
سیبی ارم 15 فقط موتورایی که من دیدم جی اس ایکس 18 هزارهن

FARSHAD_TORNADO
14-11-1392, 04:43 بعد از ظهر
سلام . این کیلومتر مگلی سمت راست میزان سوخت باقیمانده رو نداره اما تو کیلیپی که سایت کویر کیلومتر مگلی جدیدو نشون میده داره. حالا اگه بخوایم یه کیلومتر دیگرو بزاریم سوالم اینه که آیا تو باک اون سنسور رو داره یا نه؟ یه سنسور داره که وقتی سوخت میره رو زاپاس تشخیس میده آیا همون سنسور میتونه میزان سوختم نشون بده اگه کیلومتر عوض بشه؟

Alireza.BMW
14-11-1392, 05:02 بعد از ظهر
فکر نمیکنم سنسوری بخاد همون سنسور بسه ...به نظرم الکی پول به کیلومتر نده چون 200الی 300پولتو میدی فقط واسه خاطر یه آمپر بنزین اضافی اینو بزار کنار واسه خرجای آیندش اینی که تو کویر زده مال 2013 هست که عکسشو گذاشتم و تو ایران نیست فعلا هم نمیاد

FARSHAD_TORNADO
14-11-1392, 05:41 بعد از ظهر
خوب نمیشه یه نمایشگر میزان سوخت جدا گرفت که سیم سنسورو وصل کنم بهش؟ آخه اگه نشون بده خیلی راحت تره آدم.

shahin.r1
14-11-1392, 08:08 بعد از ظهر
همین کیلو متر قدیمی ها که امپر بنزینم نداره480 تومن مشتی چه برسه به اون جدیده تازه تو بازارم نیست خود کویرم فقط قدیمیاشو داره

Alireza.BMW
15-11-1392, 12:18 بعد از ظهر
دوستان امروز یه عکسی دیدم که برام جالب بود تو سایت کویرم رفتم اما مگلی با این رونگو تو لیست رنگاش نداشت...اینجورم که معلومه تو ایرانه. یعنی این وارداتیه؟:i'm ok:
36068

shahin.r1
15-11-1392, 12:48 بعد از ظهر
قرمزه انعکاس نور تو عکس باعث شده مسی بنظر برسه

K.I.A
15-11-1392, 12:49 بعد از ظهر
خیر کد عکس فوتوشاپ شدست

Alireza.BMW
15-11-1392, 01:12 بعد از ظهر
خیر کد عکس فوتوشاپ شدست

نه بابا عکس به این تابلویی معلومه که قرمز نیست من خودم این عکسو بزرگشو حتی زوم کردم...آقا کیا شما از کجا میگین فوتوشاپ شدست؟

K.I.A
15-11-1392, 03:58 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links]

- - - Updated - - -

رنگ دیگر هم خواستید هست!

Alireza.BMW
15-11-1392, 05:11 بعد از ظهر
این که تابلوعه. اما اونی که گذاشتم با اون براقی که داره فک نمیکنم فوتوشاپی باشه یکبار دیگم ببینید
36077 این کجا و اون کجا

K.I.A
15-11-1392, 06:02 بعد از ظهر
بحثی تو این مورد نیست همه چی مشخصه میتونم به عکس شفافیت هم بزنم و یا هرچیزی دیگه که بخوایید

hosein_dig
15-11-1392, 06:06 بعد از ظهر
با به مقدار تغییر تو رنگا براحتی میشه تو فتوشاپ هر رنگیو دراورد
درضمن فک میکنید کویر به خودش زحمت میده رنگ حدید سفارش بده؟؟

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Alireza.BMW
15-11-1392, 07:09 بعد از ظهر
بحثی تو این مورد نیست همه چی مشخصه میتونم به عکس شفافیت هم بزنم و یا هرچیزی دیگه که بخوایید

اگه بشه با فوتو شاپ همچین کاریو کرد که واقعا محشره...من با فوتوشاپ زیاد کار نکردم اما فکر نمیکردم به این قشنگی بشه در آورد که نشه عکس اصلیو با فرعی تشخیص داد...اگه فوتو شاپ باشه...پس خوبه چون به صاحب این مگلیه خیلی حسودیم شده بود:4chsmu1:

- - - Updated - - -

[QUOTE=hosein_dig;217753]
فک میکنید کویر به خودش زحمت میده رنگ حدید سفارش بده؟؟

نه فکر نمیکنم فکر میکردم این وارداتی باشه با رنگ سفارشی

Magma
15-11-1392, 09:43 بعد از ظهر
یکی به خودش زحمت بده بیاد مگلیو فول کربن کنه. من عکسشو تو چند صفحه قبل گذاشتم. خیلی خوووف میشه

Alireza.BMW
16-11-1392, 03:23 بعد از ظهر
دوستان امروز اومدم مگلیمو روشن کنم هرچی استارت زدم روشن نشد که نشد تا باطریش خوابید...:10:یعنی این موتور تو هوا سرد با استارت اصلا روشن نمیشه؟:icon_pf _99_: قربون آپاچی نازنینم:sad:

کوروش
16-11-1392, 08:04 بعد از ظهر
دوستان امروز اومدم مگلیمو روشن کنم هرچی استارت زدم روشن نشد که نشد تا باطریش خوابید...:10:یعنی این موتور تو هوا سرد با استارت اصلا روشن نمیشه؟:icon_pf _99_: قربون آپاچی نازنینم:sad:
دیگه هوا سرده ربطی به اپاچیو مگلی نداره / اپاچی هم بود روشن نمیشد !!!
البته اگر ساسات رو کامل و یا نصفه میگرفتی حتما روشن میکردی !!! من امروز همین کارو کردم اونم تازه با سی جی نصفه ساسات روشن شد با 3 هندل
دیگه مگلی که خیلی استارتش قوی تره

- - - Updated - - -

یکی به خودش زحمت بده بیاد مگلیو فول کربن کنه. من عکسشو تو چند صفحه قبل گذاشتم. خیلی خوووف میشه
اون خارجه که کربن قیمتش منطقیه تو ایران کربن درستو حسابی نیست / طرحشم که خیلی بی کیفیته و بدشم یکی از دوستان مگلی مشکی رو کمپلت مات کرده فوق العاده قشنگ شده عکساش هستش

- - - Updated - - -

اگه بشه با فوتو شاپ همچین کاریو کرد که واقعا محشره...من با فوتوشاپ زیاد کار نکردم اما فکر نمیکردم به این قشنگی بشه در آورد که نشه عکس اصلیو با فرعی تشخیص داد...اگه فوتو شاپ باشه...پس خوبه چون به صاحب این مگلیه خیلی حسودیم شده بود:4chsmu1:

- - - Updated - - -

[QUOTE=hosein_dig;217753]
فک میکنید کویر به خودش زحمت میده رنگ حدید سفارش بده؟؟

نه فکر نمیکنم فکر میکردم این وارداتی باشه با رنگ سفارشی
500 تومن بالاتر از قیمت میتونید سفارش بدید خود کارخونه بزنه / میتونید بدید بریون تا 1 میلیون رنگ میکنه بعدم ببرید واسه تنظیم سند جدید و پلاک

hosein_dig
16-11-1392, 08:07 بعد از ظهر
دایلیم که انژکتوره با یه تک استارت روشن میشه بدون مکثم حرکت کنی مشکلی پیش نمیاد حتی تو دمای منفی 10درجه
این کاربرات خیلی دردسر ه
تو سرما بنزین سوپر بزنید بهتره
ثواب داره هفته ای یبار موتورو استارت بزنید کار کنه

Alireza.BMW
16-11-1392, 10:01 بعد از ظهر
دیگه هوا سرده ربطی به اپاچیو مگلی نداره / اپاچی هم بود روشن نمیشد !!!
البته اگر ساسات رو کامل و یا نصفه میگرفتی حتما روشن میکردی !!! من امروز همین کارو کردم اونم تازه با سی جی نصفه ساسات روشن شد با 3 هندل
دیگه مگلی که خیلی استارتش قوی تره

- - - Updated - - -
500 تومن بالاتر از قیمت میتونید سفارش بدید خود کارخونه بزنه

بابا ساساتو نصفه.کامل با گاز هرجور بگی گرفتم نشد که نشد...واسه همی میگم قربون آپاچی حتی سی جیم تو هوای سرد آپاچیم هیچوقت اینجوری نشده بود البته تا حالا آپاچیم تو ایحور هوا انتحان نکردم...مجبور شدم سی جی رو روشن کردم با اون رفتم:sad: برا رنگ مسی اون مگلیم که گفتم فک نمیکنم فوتوشاپی باشه اما دوستان و آقا کیا گفتن فوتوشاپه منم قبول کردم:11:

- - - Updated - - -

[QUOTE=hosein_dig;217895]دایلیم که انژکتوره با یه تک استارت روشن میشه بدون مکثم حرکت کنی مشکلی پیش نمیاد حتی تو دمای منفی 10درجه
این کاربرات خیلی دردسر ه
تو سرما بنزین سوپر بزنید بهتره
ثواب داره هفته ای یبار موتورو استارت بزنید کار کنه

بنزینش سوپره...دوست عزیز من این موتورو هفته پیش گرفتم تا 5شنبم باهاش راه رفتم و از جمعه هم که دیدید هوا خراب شد.ولی جالبه که ماشینم که اونم یه 132هست امروز صبح بعد یک ماه استارت ردم با یه تک استارت روشن شد:gigglesmile:

FARSHAD_TORNADO
16-11-1392, 11:47 بعد از ظهر
موتورای دیگه رو نمیدونم اما این مگلی وقتی از کنار ماشینا حتی آرومم رد میشی آژیرشون در میاد. واقعا چه آدمای اونوره دنیای پیدا میشن تا رسیدم دم خونه یارو اومد گفت این موتورت خیلی صدا میده ماهم تازه بچه دار شدیم تا صداش میاد شروع میکنه گریه کردنو بم گفتکه اروم برو گفتم من تو کوچه آروم میرم.(آخه کودوم آدمی اونم با این موتور تو کوچشون تخته میره!!!!) اجب آدمایی پیدا میشنا خوب توکه میدونی شهر اینجوریه واسه چی دهاتو ول کردی. تو کوچمون کلا آمار بگیرن بیشترین تردد موتور سنگینو داره.

farzin
17-11-1392, 12:17 قبل از ظهر
اینکه موتور توی سرما روشن نمیشه خوب میدونیم که دمای درون محفظه سیلندر به حد مناسب نمیرسه و تکرار استارت پشت سر هم فقط باعث خفگی موتور و همینطور کم کردن عمر مفید استارت میشه
ساده ترین روش اینه که با رفتن روو ضرفشویی (و یا ...) شیر آب گرمو باز میکنیمو یک پارچ آب گرم میبریمو میریزیم روی انجین ، بلافاصله با تک استارت در صورت تنظیم بودن ، موتور روشن میشه !
فقط قسمتهای برقی و سیم ها و ... مواظب باشین که روشون ریخته نشه که باعث اتصالی نشه ...

FARSHAD_TORNADO
17-11-1392, 12:33 قبل از ظهر
ایین دیگه چه جورشه؟ چراغ نفتی که نمی خوایم روشن کنیم این دردسرارو بکشیم!!! بابا مثلا موتور حالا گیریم بالاتر از cg داریما. باس مشکل اصلی رو پیدا کرد که سوخت چرا با تاخیر میرسه تو محفظه انجین!!؟

farzin
17-11-1392, 01:14 قبل از ظهر
حاجی هیچ ربطی به سوخت نداره ، دمای سیلندر وقتی حد نصاب نباشه موتور کارکردش ممتد نیست ، خیلیم چیز عجیبی نیست که من حالا اولین نفر باشم اینو میگم ...

- - - Updated - - -

نمیدونم چرا همه چی با این سی جی مقایسه میشه ...!! که سی جی با یه هندل روشن شد ... موتور 250 با فلان فلان کارم روشن نشد !!!!... سی جی رو از رو جدول میبریم ... این موتورا رو نمیشه ببریمو ...!!!
سی جی موتوره همه کارس ، مگلی موتور ریس شهری والا کلاس اینا با هم فرق میکنه ، هدف سازندشم فرق میکنه که چی میخواسته به راکبش ارایه بده ...

- - - Updated - - -

دقیقا کلمه ضرفشویی رو بکار بردم که دردسر نکشین و بفکر آب جوشوندن نباشید ... !!!

Alireza.BMW
17-11-1392, 09:54 قبل از ظهر
موتورای دیگه رو نمیدونم اما این مگلی وقتی از کنار ماشینا حتی آرومم رد میشی آژیرشون در میاد. واقعا چه آدمای اونوره دنیای پیدا میشن تا رسیدم دم خونه یارو اومد گفت این موتورت خیلی صدا میده ماهم تازه بچه دار شدیم تا صداش میاد شروع میکنه گریه کردنو بم گفتکه اروم برو گفتم من تو کوچه آروم میرم.(آخه کودوم آدمی اونم با این موتور تو کوچشون تخته میره!!!!) اجب آدمایی پیدا میشنا خوب توکه میدونی شهر اینجوریه واسه چی دهاتو ول کردی. تو کوچمون کلا آمار بگیرن بیشترین تردد موتور سنگینو داره.
دقیقا بات موافقم واسه منم همینجوریه باور کن مردم بم فحش ناموسی هم میدن... آخه نمیشه هم که پیاده شدو با همشون دعوا کرد:10:بهشونم میگی بابا موتور سنگین صداش همینه دیگه منتها یکم صداها فرق میکنه اما میگن این غارغاکه:wall3:تازه من تو میلان دور موتورو از 2/5بالاتر نمیبرم.اما آژیراییه که صداش در میاد

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

نمیدونم چرا همه چی با این سی جی مقایسه میشه ...!! که سی جی با یه هندل روشن شد ... موتور 250 با فلان فلان کارم روشن نشد !!!!... سی جی رو از رو جدول میبریم ... این موتورا رو نمیشه ببریمو ...!!!
سی جی موتوره همه کارس ، مگلی موتور ریس شهری والا کلاس اینا با هم فرق میکنه ، هدف سازندشم فرق میکنه که چی میخواسته به راکبش ارایه بده ...

- - -
پس چه جوری ماشینم به این راحتی تازه بعد 1ماه خواب روشن شد؟ آره میدونم هرکدوم واسه هدفی ساخته شده اما مگلی تو هوای خوبم همچین با تک استارت روشن نمیشه!!!! حالا قصد دارم یه شمع سوزنی ایریدیوم سوزنی بندازم ببینم چی میشه اگه انداختم نتیجه رو اعلام میکنم

K.I.A
17-11-1392, 11:11 قبل از ظهر
برای خوب روشن شدن از شمع دو پلاتینه دنزو استفاده کنید تو تور آبیانه زمستون که یخ بندون هم بود دو تا مگللی هم بود که یکیش به سختی روشن شد و اون یکی که ماله خودم بود با تک استارت حتی بهتر از موتورای آنژوری که موجود بود روشن شد که دلیلش فقط شمع و تنظیم دقیق کاربرات بود که تو اون تور 12 نفر این موضوع دیدن..

Alireza.BMW
17-11-1392, 12:11 بعد از ظهر
برای خوب روشن شدن از شمع دو پلاتینه دنزو استفاده کنید..
آقا کیا سوزنی باشه یا معمولی؟ ایریدوم باشه یا معمولی؟

Alireza.BMW
17-11-1392, 04:49 بعد از ظهر
امروز بلاخره بعد 1000بدبختی روشنش کردم. اول هلش دادم تا دیگه نفسم در رفت:i'm ok:.رفتم سی جی رو آوردم رکاب به رکاب کردم یه بار کامل رفتم تا ته میلانو برگشتم تا روشن شد:s (9):.خفه کرده بود بدجور...:wow:خلاصه عرق ما رو در آورد پدر....!!!!!:vardane:

- - - Updated - - -

اینم عکس از گربه زرد نازنازی من
36140

- - - Updated - - -

36141

- - - Updated - - -

36146

- - - Updated - - -

36147

- - - Updated - - -

اینم عکس از کیلومتر کارکردو تاپ اسپیدی که صاحب قبلیش با تنظیمات قبلیش انجام داده که اگه مثل اینی که آقا کیا گفته تنظیم بود با این دور موتور فک کنم تاپش 160 باشه.وقتی موتورو گرفتم کیلومترش رو 823 بود منم 200 تایی باش راه رفتم:4chsmu1:
36148

- - - Updated - - -

36149

- - - Updated - - -

2.3 تا از عکسا هم بخاطر اینکه حجم تاپیک بالا نره کوچیکشو گذاشتم که اگه به لاستک نگاه کنید میبینید که هنوز خطای رو لاستیک روش هست.لاستیک عقبم همینجوره:24:

کوروش
17-11-1392, 06:48 بعد از ظهر
مارک های هندا و اون استیکر قرمز های رو فلاپ و دمبی رو بکن به جاش با کربن مشکی یا برچسب های سفید ادیتش کن خیلی قشنگ میشه !!!

farzin
17-11-1392, 07:54 بعد از ظهر
- - - Updated - - -

پس چه جوری ماشینم به این راحتی تازه بعد 1ماه خواب روشن شد؟ آره میدونم هرکدوم واسه هدفی ساخته شده اما مگلی تو هوای خوبم همچین با تک استارت روشن نمیشه!!!! حالا قصد دارم یه شمع سوزنی ایریدیوم سوزنی بندازم ببینم چی میشه اگه انداختم نتیجه رو اعلام میکنم[/QUOTE]

من میگم موتوری که کلاسش فرق میکنه با موتور دیگه مقایسه نکنید ، داش علیرضا جون شما مقایسه بعدی رو با ماشین میکنی !!!
تعویض شمع و روغن مناسب و تنظیم کاربراتور رو انجام بده ، فیلر گیریم حتما باید ببری اینجوری پیش بری استارت خراب میشه ... نحوه استارت زدن هم با این موتورا اینجور نیست که دستتو بگیری روش تا روشن بشه
از عواملی که میتونه به استارت فشار بیاره ، تنظیم نبودن سوپاپ ها هست که در زمستون با تابستون فیلرشون فرق میکنه

- - - Updated - - -

برچسب ها رو هم بقول آقا کوروش در بیاری و ... زیباتره

کوروش
17-11-1392, 08:13 بعد از ظهر
ماشین انژکتوره / انجینو کاربراتور کامل در محافظت کاپوت و بدنه هستش / باطری قوی داره و البته بالای 5-6 تا شمع / اینا همه دلیل بر اینه که راحت روشن شه / اگر ماشین کاربراتوری هارو ببینی مثل پیکان قدیمی ها اونا هم یه روز روشن نشن دیگه ....

Alireza.BMW
17-11-1392, 11:08 بعد از ظهر
دوستان یه چیزی بگم جالب...من از وقتی موتورو گرفتم هرچی دستمو رو شاسی بوق میزدم بوق اصلا کار نمیکرد فک میکردم اصلا بوق نداره هرچیم دنبال بوق گشتم پیدا نشد تا امروز اونم شبی که رفتم باش بیرون همیجوری دستمو رو بوق گرفتم دیدم صداش در اومد داشتم از خوشحالی ذوغ مرگ میشدم ولی صدا بوقش عجب مسخرست قربون بوق آپاچی:98: در همین حال بودم که موتور خاموش شد:wow:حالمو گرقت بعد استارت طولانی دوباره روشن شد.یه جا اومدم ذور بزنم باز خاموش شد:sad:. دور موتور شمار تو دور پایین رو صفر وا میستاد باید رو 1600تنظیم میبود تا وا میستاد...:s (9):سرعتو کم میکردم تا دم خاموش شدن میرفت.امشب کلا یه حالی به ما داد ولی 1000بار حالمونو گرفت نمیدونم چرا چون من باش مشکلی نداشتم...دوستان کمک میخام سریعا چون فردا میخام بدم دوست موتور سازم آچارکشیش کنه بگین بش بگم چکار کنه تا این معایب حل شه؟؟؟.مصرفم که وا ویلا 6تا زدم 88کیلومتر راه رفتم چراغ بنزینش روشن شد:10:بی پدر انگار پژویه:vardane:

salahshor
18-11-1392, 02:12 قبل از ظهر
اقا علیرضا مگلی اصلا بوق نداره !!صداش قربونش برم عین صدای بوق یاماها 100 میمونه .چاره کار اینه که بری 2 تا بوق نر و ماده روستر یا ماکسیمایی که کوچیک هستن و صدای بوق ماشینای ژآپنی رو هم داره بخری و توسط رله پایین رادیاتور نصب کنی تو همین تاپیک سرچ کنی رو مگول خدا بیامرز نصب کرده بودم که مراحل و توضیحاتش هست . اگه پستهای قبلی اینجانب رو بخونی استاد مگلی میشی چون در مورد تمام جزییاتش نوشتم البته سایر کاربرا هم نکاتی رو فرمودن !!

sami021
18-11-1392, 09:39 قبل از ظهر
امروز بلاخره بعد 1000بدبختی روشنش کردم. اول هلش دادم تا دیگه نفسم در رفت:i'm ok:.رفتم سی جی رو آوردم رکاب به رکاب کردم یه بار کامل رفتم تا ته میلانو برگشتم تا روشن شد:s (9):.خفه کرده بود بدجور...:wow:خلاصه عرق ما رو در آورد پدر....!!!!!:vardane:

- - - Updated - - -

اینم عکس از گربه زرد نازنازی من
36140

- - - Updated - - -

36141

- - - Updated - - -

36146

- - - Updated - - -

36147

- - - Updated - - -

اینم عکس از کیلومتر کارکردو تاپ اسپیدی که صاحب قبلیش با تنظیمات قبلیش انجام داده که اگه مثل اینی که آقا کیا گفته تنظیم بود با این دور موتور فک کنم تاپش 160 باشه.وقتی موتورو گرفتم کیلومترش رو 823 بود منم 200 تایی باش راه رفتم:4chsmu1:
36148

- - - Updated - - -

36149

- - - Updated - - -

2.3 تا از عکسا هم بخاطر اینکه حجم تاپیک بالا نره کوچیکشو گذاشتم که اگه به لاستک نگاه کنید میبینید که هنوز خطای رو لاستیک روش هست.لاستیک عقبم همینجوره:24:

سلام مبارکت باشه
سلامتی ایشالا
ولی این موتور مدل 89 اوایل 89 هست

Alireza.BMW
18-11-1392, 10:04 قبل از ظهر
خب آره...من تازه دیروز مدارکشو گرفتم چون 2تومنش مونده بود اونم هیچی از مدارک موتورو بم نداده بود...خودش اول گفته بود 89 بعد که گرفتم گفت 90هه...ولی درسته 89هه دیروزم 300بش کمتر دادم واسه ایکه 89 بود.شنبه هم ایشالاه میرم واسه تعویض پلاک...الان فعلا مشکلم با عقربه دور موتور شمارمه که از دیشب خیلی گیج میزنه قبلا رو 1400کمتر میشد هی میرفت رو صفرو برمیگشت اما از دیشب کمتر از 1700بود گیج میزد...دوستان اگه اطلاعاتی دارند کمک کنند

ali3929
18-11-1392, 10:50 قبل از ظهر
سلام.سرعت استاندارد مگلی(تو بهترین حالت بدون دستکاری چنده؟)ممنون

کوروش
18-11-1392, 11:05 قبل از ظهر
سلام.سرعت استاندارد مگلی(تو بهترین حالت بدون دستکاری چنده؟)ممنون
تاپ اسپیدش 150 تا 160
نرمالش هم حدود 110 تا 120

sami021
18-11-1392, 11:07 قبل از ظهر
خب آره...من تازه دیروز مدارکشو گرفتم چون 2تومنش مونده بود اونم هیچی از مدارک موتورو بم نداده بود...خودش اول گفته بود 89 بعد که گرفتم گفت 90هه...ولی درسته 89هه دیروزم 300بش کمتر دادم واسه ایکه 89 بود.شنبه هم ایشالاه میرم واسه تعویض پلاک...الان فعلا مشکلم با عقربه دور موتور شمارمه که از دیشب خیلی گیج میزنه قبلا رو 1400کمتر میشد هی میرفت رو صفرو برمیگشت اما از دیشب کمتر از 1700بود گیج میزد...دوستان اگه اطلاعاتی دارند کمک کنند
در هر صورت مبارک
اگه دور موتور زیاد بالا پایین میشه
مشکلی تو هوای موتورت هست حتما رابط بین کاربراتو چک کن احتمال داره شل باشه یا پارگی داشته باشه اونجور هم که گفتی خاموش شد و بد روشن میشد احتمالش هست

معمار
18-11-1392, 02:09 بعد از ظهر
مگه مگلی آبی نداریم ؟
پس چرا تو نظر سنجی بالا نیستش

Alireza.BMW
18-11-1392, 02:14 بعد از ظهر
دوستان اینم یه عکس دیگه از اون مگلیه که گذاشته بودم و دوستان گفتن فوتوشاپه
36171

کوروش
18-11-1392, 02:17 بعد از ظهر
این مگلی قرمزه که به خاطر لنز دوربین این رنگی شده !!!
کاملا تابلوه !!!
اگه فیلمی ازش داشته باشه راست گفته وگرنه ...
بعدشم هرکی بخواد سفارش بده سبز کاربنی / صورتی / نوک مدادی و یا یه رنگ خوب میده نه این که شبیه گوجه نرسیدست

Alireza.BMW
18-11-1392, 02:20 بعد از ظهر
تو صفحه 151 تاپیک جامع مگلی در تیونینگ تاک اینو پیدا کردم که خودشون گفتن رنگ سفارشیه:4chsmu1:

- - - Updated - - -

.
.
اینم یه عکس از انبار مگلی های صفر زیر پلاستیک
36172

معمار
18-11-1392, 03:50 بعد از ظهر
بعدشم هرکی بخواد سفارش بده سبز کاربنی / صورتی / نوک مدادی و یا یه رنگ خوب میده

اقا کوروش یعنی اگه بخای میتونی هیو و دایلیم پول بدی کویر موتور برات ابی بزنن یا هر رنگ سفارشی دیگه ای ؟؟؟

کوروش
18-11-1392, 04:04 بعد از ظهر
اقا کوروش یعنی اگه بخای میتونی هیو و دایلیم پول بدی کویر موتور برات ابی بزنن یا هر رنگ سفارشی دیگه ای ؟؟؟چرا که نه تو پول بزار واست میگم موتورو بیارن تو خونتون جلو خودت منتاژ کنن !!!

Alireza.BMW
18-11-1392, 05:38 بعد از ظهر
دوستان کسی میتونه منو راهنمایی کنه...این چراغ بنزین مگلی من امروز چند بار روشن شد و خاموش شد...تا رسیدم دم خونه موتور خاموش شدو دیگه روشن نشد با اینکه چراغ بنزینم یه سره روشن نبود...دوستان این جریان چراغ بنزین مگلی رو میگین که چه جوریه...چون روشن میشه چند ثانیه بعد خاموش میشه باز 5 دقیقه بعد روشن میشه باز خاموش میشه...بعد چه جوریه مگه باکش 11تایی نیست من 7تا میزنم پر میشه باک که خب این 4 لیتر باقی مونده تو باکو چرا نمیشه استفاده کرد؟

FARSHAD_TORNADO
18-11-1392, 07:03 بعد از ظهر
100% شیر بنزینت رو زاپاس نیست بده بالا شیرشو. من برای همیشه بالا گزاشتم. اینیکه میگی چراغ بنزینت روشن خاموش میشه واسه اینه که بنزین توش اینور اونور میشه یه لحضه دور سنسورش خالی میشه روشن میشه دوباره بنزین میاد روش خاموش میشه زمانیمکه بنزین نزدیکای زاپاس میرسه این حالت پیش میاد.

FARSHAD_TORNADO
18-11-1392, 08:45 بعد از ظهر
کی صدای این اگزوزو شنیده؟ 36177

Alireza.BMW
18-11-1392, 09:17 بعد از ظهر
دوستان بازم سوال دارم...امشب یه چیزیو متوجه شدم...وقتی چراغو روشن میکنم چراغ کوچیکای کله چراغ یا همون چراغ پارکاش خاموش میشه این طبیعیه؟ یعنی چراغ بزرگا رو روشن میکنی چراغ پارکاش خاموش میشه؟

K.I.A
18-11-1392, 09:58 بعد از ظهر
یکسری سوالا هست که اصلا قابل جواب دادن نیست ...مثال چرا الان شب هست؟ جواب :چون شب هست!
2 تا راه دارید یا دفترچه موتورو بگیرید/
یا همین تاپیکو مطالعه کنید باور کنید تا پیچ زیر توی اگزوز هم گفته شده.
تا مدل 91 شیربنزین وکیومی هست بعد از اون شیر بنزینا به صورت سی جی دراومده! اگر وکیومی هم خراب بشه از مدل سی جی استفاده میشه.

Alireza.BMW
18-11-1392, 10:23 بعد از ظهر
موتور من 89هه منظورتون اینه که شیر بنزینم خرابه که 4لیتر ته باکو نمیکشه؟

K.I.A
18-11-1392, 10:26 بعد از ظهر
شما باید بدنه تو باک چقدر بنزین داری تکون بدی صدا میاد ..... چراغ بنزین ثابت روشن بمونه 1/5 لیتر بنزین داره /نه اینکه تو طلاتم بنزین روشن خاموش بشه.

Alireza.BMW
18-11-1392, 10:51 بعد از ظهر
نه چراغ من ثابت نمیمونه...از اولین لحظه ای که چراغ بنزین شرو میکنه به یه لحظه روشن شدن موتور شرو میکنه به یه هو خاموش شدن...که امروز بدون روشن بودن ثابت چراغ بنزین جلو خونه خاموش شد دیگه هم روشن نشد تا رفتم بنزین زدم اونم فقط 7لیتر جا گرفت که موتور روشن شد!!!اینجور که معلومه شیر وکیومیم خرابه که رو زاپاس نمیره موتور

FARSHAD_TORNADO
19-11-1392, 12:20 قبل از ظهر
من از صفحه یک تایپیکارو از چند روز پیش شروع به خوندن کردم الانم رو صفحه 100 رسیدم آقا کیا درست میگن خیلی چیزا متوجه میشی که دیکه سوال نمیکنی اما اکثرا تا صفحا 100 بچها جای مباحث فنی بحث خوبو بد بودن مگلیو کل کل سرعتو شتابو کردن. و .... که لابلاش خیلی چیزاهم مفید هست که من save کردم اونارو.

- - - Updated - - -

نه چراغ من ثابت نمیمونه...از اولین لحظه ای که چراغ بنزین شرو میکنه به یه لحظه روشن شدن موتور شرو میکنه به یه هو خاموش شدن...که امروز بدون روشن بودن ثابت چراغ بنزین جلو خونه خاموش شد دیگه هم روشن نشد تا رفتم بنزین زدم اونم فقط 7لیتر جا گرفت که موتور روشن شد!!!اینجور که معلومه شیر وکیومیم خرابه که رو زاپاس نمیره موتور

پس احتمالا آشغال گرفته از داخل رو مسیر زاپاست چون تغریبا اونجاش هم سطح کف باک.

Alireza.BMW
19-11-1392, 03:05 بعد از ظهر
دوستان امروز رفتم تعویض پلاک...همه چشمشون به موتورم بود همه میگفتن چند و اسمش چیه...البته خب اونجا به 2تا.....هم شماره ه دادم:4chsmu1:بگذریم از اینا یه سربازه که اونجا کارمیکرد گفت میدی باش یه دور بزنم گفتم آره رفتو برگشت...وقتی اومد بم گفت موتورت خدایی 250هه؟ گفتم آره گفت شوخی نکن من سنگین کم سوار نشدم پس حتما تقویتیه. گفتم نه بخدا گفت شتابش از 400سی سی هم بیشتره گفت من 1000سوار میشم اما این یه چیز دیگست اصلا تهش میخاد در بره

farzin
19-11-1392, 05:07 بعد از ظهر
جایی که فعلا من سکونت دارم انواع موتور سنگین رو چون شهرستان هست سوار میشن ، وقتی cb400 از جلوت رد میشه توو قلبت لرزشی رو حس میکنی که اصلن با دیدن هیوسانگ و مگلی و ... اصن کسی نگاه نمیکنه اینا چی چی هست ... و اکثر 400 سی سی ها مدلاشون زیر 2000 هست و تمیز کم پیدا میشه ، مطمنا این موتور با 400 سی سی قابل قیاس نیست ، چه برسه 1000 سی سی
شما وقتی یه موتور با حجم بالا ببینید مثل سری zx یا R1 یا GSX یا NINJA , RR .... کوکلو پرت میریزه چه برسه سوار شه آدم ؛ اصن قابل قیاس نیستن و این بحث ها رو توی تاپیکی که باید فنی باشه ادامه ندیم و حرف اون برادر سرباز رو هم اصلا اصلا اصلا جدی نگیر داش علیرضا جان

- - - Updated - - -

و یه جایی که مگلی براشون عجیب غریبه دیگه بودن موتور سنگین براشون یک عکس بیشتر نیست ...

Alireza.BMW
19-11-1392, 05:36 بعد از ظهر
جایی که فعلا من سکونت دارم انواع موتور سنگین رو چون شهرستان هست سوار میشن ، وقتی cb400 از جلوت رد میشه توو قلبت لرزشی رو حس میکنی که اصلن با دیدن هیوسانگ و مگلی و ... اصن کسی نگاه نمیکنه اینا چی چی هست ... و اکثر 400 سی سی ها مدلاشون زیر 2000 هست و تمیز کم پیدا میشه ، مطمنا این موتور با 400 سی سی قابل قیاس نیست ، چه برسه 1000 سی سی
شما وقتی یه موتور با حجم بالا ببینید مثل سری zx یا R1 یا GSX یا NINJA , RR .... کوکلو پرت میریزه چه برسه سوار شه آدم ؛ اصن قابل قیاس نیستن و این بحث ها رو توی تاپیکی که باید فنی باشه ادامه ندیم و حرف اون برادر سرباز رو هم اصلا اصلا اصلا جدی نگیر داش علیرضا جان
- - - Updated - - -

و یه جایی که مگلی براشون عجیب غریبه دیگه بودن موتور سنگین براشون یک عکس بیشتر نیست ...

من والا نخواستم بگم مگلی هیولاست فقط نقل قول کردم که گفتم ممکنه واسه دوستان جالب باشه....اما خودت میدونی که مگلی تو شتاب zxرو میگیره مگلی آقا کیا یک نمونشه...من هیچوقت از چیزی که خودم امتحان نکردم تعریف نمیکنم. چرا...اگه با یکی از اینا کورس شتاب انداخته باشم درست...کلا منظورم شتاب عجیب مگلی تو 250های داخل بود امیدوارم منظورمو رسونده باشم فرزین جان.با تشکز

کوروش
19-11-1392, 06:31 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

اصلا با نظرت موافق نیستم هیچ وقت حجم ملاک نبود / در المان و کلا اروپا زد ایکس 250 / هیوسانگ / مگلی و کلا 250 ها فروش خوبی داشته !!!
چرا ؟؟؟ اونجا که بی ام و و دوکاتی پادشاهی میکنن ! محدودیت حجم هم ندارن ! پس چرا سوار میشن ؟؟؟؟ پس حرفت کاملا به نظر من منطقی نیست !!!
من خودم مگلی دارم پس اگر از مگلی واست بگم میگی داره جانب داری میکنه !!!
از نینجا 250 میگم که پلاکه و به قول شما موتور سبکه و جز سنگین ها حساب نمیشه !!!
قیمتش که در حد یه 1000 سی سیه
پلاک داره امنیت داره مهم تر از همه بیمه داره
شتابش در حده 400 سی سی هستش زیر 7 ثانیه !!!
و بهت قول میدم پا به پای یه سی بی 400 سی سی بره
پس حالا تو باشی زد 250 میخری یا سی بی ؟؟؟؟
مگلی هم زیر 7 ثانیه هستش یعنی یه چی در حدود نصف 0 تا 100 اپاچی / اپاچی حدود 13 ثانیه هستش
رخشم که دیگه ...
پس بهتره فاکتور هایه مهمی رو در نظر بگیری نه فقط به حجم مثلا اگر همه مثل شما فکر میکردن در سال 2014 شرکتی مثل هندا سی بی ار 250 و یاماها r25رو تولید نمیکرد چون همه حجم بالا میخرن دیگه ..

ماکیاولی
19-11-1392, 06:52 بعد از ظهر
مگلی رو رو شتابش کار کردن از هیو که بیشتره ولی نینجا و سی بی 400:-؟
ولی خدایی این جمله " من 1000 سوار میشم این یه چیزه دیگست" :)))

farzin
19-11-1392, 08:54 بعد از ظهر
اصلا با نظرت موافق نیستم هیچ وقت حجم ملاک نبود / در المان و کلا اروپا زد ایکس 250 / هیوسانگ / مگلی و کلا 250 ها فروش خوبی داشته !!!
چرا ؟؟؟ اونجا که بی ام و و دوکاتی پادشاهی میکنن ! محدودیت حجم هم ندارن ! پس چرا سوار میشن ؟؟؟؟ پس حرفت کاملا به نظر من منطقی نیست !!!
وقتی جایی که آزادی برای خریدن دارن بعد بجای 1000 میرن 250 میخرن فک نمیکنین که اونها بنا به نیازشون دارن موتورو انتخاب میکنن و مث ما با عقده مواحه نیستن؟؟ ... و اینکه میگم 250 رو با کلاس 400 سی سی که معمولا مدلاشون پایین 2000 هستن مقایسه نکنید چون اگه cb400 هم مدل همین مگلی یا هر 250 دیگه باشه هیچیک در توانشون نیست که برابری کنن شما گشتاور و اسب بخار 400 سی سی رو در قیاس با 250 احتساب نمیکنین و اگه هنوز تاکید دارید که بگید 250ها توو شتاب و سرعت cb 400 رو میگیره ؟ اگه که جوابتون مثبت هست من دیگه حرفی ندارم
و بقیه مباحث پلاک و امنیت و ... هیچ جایی در مورد بحثی که من پیش آوردم نداره چون من بحثم فنی هست و ملاک در مبحث بنده فقط و فقط حجم هست نه چیزای دیگه
از اینکه باهام بحث میکنید تا تجارب و اطلاعاتتون رو در اختیار بنده بزارید ... کمال تشکر را دارم ...

کوروش
19-11-1392, 09:50 بعد از ظهر
مگلی رو رو شتابش کار کردن از هیو که بیشتره ولی نینجا و سی بی 400:-؟ولی خدایی این جمله " من 1000 سوار میشم این یه چیزه دیگست" :)))درسته مگلی خیلی ضعف ها رو داره ولی حرف هایه زیادی واسه گفتن دارهاینو میتونم عملی و در یک درگ منصفانه ثابت کنم !!!مگلی در حد نینجا شتاب داره البته با کمو کاستی های در خور یک تک سیلندر و یک دو سیلندراگر نینجای تقویت شده رو در کنار یک سی بی 400 فابریک بزارید و با هم دیگه درگ بندازن مطمعا متعجب میشید / من این بحث هارو موکول میکنم به بهار سال اینده که قراره یک سری مسابقاتی زیر نظر سایت انجام بشه که فیلم هایه اون درگ ها واقعا دیدن داره !!!

farzin
20-11-1392, 01:09 قبل از ظهر
موتوری که تقویت بشه اگه سیلندر تراش بخوره ، دیگه حجمش 250 نیست و افزایش حجم پیدا کرده اما هر تقویتی غیر از این تراش خوردن باشه ، نینجا 250 و هر 250 دیگه ای رو یارای رقابت با 400 نیست و اصلا همچین درگی حرفه ای نیست ( شما ممکنه گیربکس رو تعویض کنید و یا خورشیدی هارو که بعد برنده شتاب اولیه بشید و در انتها بازنده و بعد بگید موتور بنده در شتاب اولیه برنده شد ، در صورتی که درگ معنای خودشو داره و اونم تعیین یه مسافت هست که هر کی از خط پایان گذشت برنده اعلام میشه )
خودم با پالس 180 با بندیت 250 انداختم با R1 انداختم و ... ولی نتیجه چی بوده ؟ همه با اینکه ندیدن میدونن نتیجه چی شده و میگن کی برندس ، آخه اصن حجمشون فرق میکنه داداشم ، معنا نداره این نوع درگ انداختنا ، R1 فقط گاز موتورو زیاد کرد اصن دنده ای نداد ... بندیت هم که وقتی افتاد جلوم فقط میدیدمش داره دور میشه و ...
امیدوارم اینجور که 250 های ارایه شده در سال آینده تمیز هستن و رسیدگی بهشون میشه ، cb 400 هم چیزی در خور باشه ، چون این نوع درگهایی که برندش میتونه موتوری با حجم بسیار پایین تر باشه اون موتور تیونینگ شدس که این نوع دستکاری در موتور ها کل مسابقه رو غیر منصفانه میکنه ...
البته اضاف کنم حجم نزدیک خیلی مسائل دیگرو دخیل میکنه از جمله وزن راکب ، مهارت راکب و .. از درگهایی که داشتم و برندش بودم 180 در برابر پالس 200 بوده و چون حجم نزدیک هست و آمارم منتهی به یکی بوده این پیروزی رو در تاپیک 180 عنوان نکردم ...
اما داداش کوروش با تمام احترام من نمیتونم قانع بشم یک 250 با این فاصله فاحش در حجم موتور با 400 ، برنده میدون باشه

کوروش
20-11-1392, 08:42 قبل از ظهر
موتوری که تقویت بشه اگه سیلندر تراش بخوره ، دیگه حجمش 250 نیست و افزایش حجم پیدا کرده اما هر تقویتی غیر از این تراش خوردن باشه ، نینجا 250 و هر 250 دیگه ای رو یارای رقابت با 400 نیست و اصلا همچین درگی حرفه ای نیست ( شما ممکنه گیربکس رو تعویض کنید و یا خورشیدی هارو که بعد برنده شتاب اولیه بشید و در انتها بازنده و بعد بگید موتور بنده در شتاب اولیه برنده شد ، در صورتی که درگ معنای خودشو داره و اونم تعیین یه مسافت هست که هر کی از خط پایان گذشت برنده اعلام میشه )
خودم با پالس 180 با بندیت 250 انداختم با R1 انداختم و ... ولی نتیجه چی بوده ؟ همه با اینکه ندیدن میدونن نتیجه چی شده و میگن کی برندس ، آخه اصن حجمشون فرق میکنه داداشم ، معنا نداره این نوع درگ انداختنا ، R1 فقط گاز موتورو زیاد کرد اصن دنده ای نداد ... بندیت هم که وقتی افتاد جلوم فقط میدیدمش داره دور میشه و ...
امیدوارم اینجور که 250 های ارایه شده در سال آینده تمیز هستن و رسیدگی بهشون میشه ، cb 400 هم چیزی در خور باشه ، چون این نوع درگهایی که برندش میتونه موتوری با حجم بسیار پایین تر باشه اون موتور تیونینگ شدس که این نوع دستکاری در موتور ها کل مسابقه رو غیر منصفانه میکنه ...
البته اضاف کنم حجم نزدیک خیلی مسائل دیگرو دخیل میکنه از جمله وزن راکب ، مهارت راکب و .. از درگهایی که داشتم و برندش بودم 180 در برابر پالس 200 بوده و چون حجم نزدیک هست و آمارم منتهی به یکی بوده این پیروزی رو در تاپیک 180 عنوان نکردم ...
اما داداش کوروش با تمام احترام من نمیتونم قانع بشم یک 250 با این فاصله فاحش در حجم موتور با 400 ، برنده میدون باشه
اگر اینجوره که شما میگید باید همه چی یکسان باشه و در درگ منصفانه باید همه چی یکسان ولی با برند متفاوت باشه !!!
مثلا درگی 600 سی سی حجم ها یکیه قدرت ها در خور هم هستن ولی برند ها متفاوته
اونجا جنگ rها هستش با cbrها با gsxها و zx ها که هر شرکتی انجین 600 سی سی خودشو یک جوری به فاینال رسونده که باخورد خاصی رو داره و عمکرد خاصی در دورموتور های مختلف نشون میده و اونجا جنگ شمع های موتور باهمه که چجوری برق رو میرسونن جنگ سر لاستیک هاست که چه جوری با زمین اصطلاک ایجاد میکنن !!!
وقتی یه مگلیه 250 سی سی میاد یه بی ام دبلیو 2500 سی سی رو توی درگ به خاک و خون میکشه این که دیگه جای صحبت نداره !!!
بحث درگ موتوری مثل نینجا با گندهایی مثل سی بی هم برگزار میشه حالا این میبره یا اون
ما برد و باخت واسمون مهم نیست مهم مسابقست که دور هم باشیم وگرنه من نه سازنده ی اون موتورم و نه سهامدارش

ولی مگلی زد ایکس رو ججججججر میده حالا ببین کی گفتم:riz481: :gigglesmile:

FARSHAD_TORNADO
20-11-1392, 12:21 بعد از ظهر
آقا kia گفته بودید برای موتور شمع 2 پلاتینه بخریم خوبه آیا واسه مگلی که قطر پیچش کوچیک لوازم موتوریا دارن 2 پلاتینشو یا نه بایستی شمع مخصوص یه وسیله دیگروکه به مگلی هم میخوره بخریم؟

salahshor
20-11-1392, 09:40 بعد از ظهر
دوستانی که میخوان در مورد مگلی بی کیفیت !! که منه مکانیک خسته شدم ازش اطلاعات کاملی داشته باشن کافیه تاپیک رو مرور کنن .چنتا از کاربرا تو پ خ ازم چنتا سوال پرسیده بودن که من با اجازه اینجا جواب میدم ....
اول اینکه تاپ اسپید واقعی مگلی که دست ملت ایران زمین .!! هس تو بهترین حالت 150 تا 155 هستش و در حالت نرمال 145 تا 150 . اماااااااا من با مگلی خودم که به جرات میتونم بگم از یه جت بیشتر بهش رسیده بودم خوبم اب بندی شده بود نهایت 162 تا رفتم (شاهد و مدرک موجوده )که سرعت کمی هم نیس واسه این موتور چینی که ی گونی باید همرات باشه پیچاشو جمع کنی .......
البته جای تاپ اسپید بحث تکراریه و جاش اینجا نیس.
اقا علیرضا فقط و فقط لاستیک رابط کاربرات و پیچ هوای اینجین رو چک کن . طریقه تنظیم پیچ هوا هم 10 بار تو تاپیک تکرار شده ..... مشکل نوسان دور موتور از عدم تنظیم نسبت سوخت به هواس.

FARSHAD_TORNADO
21-11-1392, 12:06 قبل از ظهر
عدم تنظیم نسبت سوخت به هوارو په جوری میشه رفع کرد؟ اگه بایستی درون جایرو مثل کاربراتو باز کنیمو دردسره بازم من یکی حاضرم زمان بزارم روش.

salahshor
21-11-1392, 12:55 قبل از ظهر
کاربرات نمیخواد باز کنی . اول ببین لاستیگ رابط کاربرات پاره نشده ... خرطومی کج نشده ... بعد بهت میگم چه جوری تنظمیش کنی

FARSHAD_TORNADO
21-11-1392, 02:51 بعد از ظهر
نه موتور من همش 3 ماه کار کرده.

Alireza.BMW
21-11-1392, 03:37 بعد از ظهر
سلام دوستان...امروز رفتم دتبال شمع اما دنسو 2پلت پیدا نشد که نشد...سویکای المان بود 3پلت سوزنی 6تومن:hanghead: البته جا یکی که رفتم گفت یه سویکا همش چینه یکی دارم به سفارش المان 17تومن...ngk قلابی بود 5 تومن...یه جا دنسو تک پلت پیدا کردم 7تومن همونو گرفتم حالا ببینم تو روشن شدنش چقد تاثیر داره...جالبه که درجا گاز میدم دور موتور به 10/5 که میرسه کات آف میکنه:wow: پس این 12 که براش گذاشتن واسه چیه؟؟؟یعنی هیچکدومشون از 10/5دور موتورش بالاتر نمیره:au:؟ یه سوالم دارم دنده زنجیر وسطش یه پیچ وسطش میخوره که اونجور که تعمیرکارم گفت مال هیچ موتوری بهش نمیخوره دوستان کسی هست که عوض کرده باشه؟ مال چه موتوری بش میخوره:fingersmiley:؟

- - - Updated - - -

راستی شمع 2پلت بوش tvsهم بود که گفتن فابریک آپاچیه از نمایندگی tvs ...گفت 25 خدایی ترسیدم این شعما رو بگیرم دوستان میتونن کمک کنند بین این شعما کدوم بهتر بوده؟؟؟:297:

salahshor
21-11-1392, 04:40 بعد از ظهر
اقا علیرضا اخرین پست منو تو تاپیک هیو بخون .
ببین دور موتور 12 هزار اسمی بوده و واسه انجین تک سیلندر با کیفیت و متریال مگلی زیاده .... من با دستگاه 5 گاز دور موتور نهایی مگلی رو اندازه گرفتم که دقیقا رو 11 هزارتا کات اف میکردش ولی رو پشت امپر 10 هزار و خورده ای بود . و اینم باید گفت که خود مگلی موتور این پشت امپر رو نساخته هچنان که دیسک چرخ و لنت و شمع و ..... اینارو نمیسازه فقط سفارش میده واسش میسازنن . پس این پشت امپر صرفا واسه این موتور نیس ..... جواب سوال شما اینه که بعععله دور موتور مجاز مگلی 10 هزارتاس تو این دور تمام پیچاش میریزه بیرون حالا وای به حال اینکه برسه به 12 هزارتا !!!!!
شمع هم گفتم ان ج کا اصلی سوزنی ایردیوم و لا غیر ....
عکس خورشیدی و پیچشو بذار ..... من دقیق یادم نیس چی به چی بود

Alireza.BMW
21-11-1392, 05:36 بعد از ظهر
اقا علیرضا اخرین پست منو تو تاپیک هیو بخون .
ببین دور موتور 12 هزار اسمی بوده و واسه انجین تک سیلندر با کیفیت و متریال مگلی زیاده .... من با دستگاه 5 گاز دور موتور نهایی مگلی رو اندازه گرفتم که دقیقا رو 11 هزارتا کات اف میکردش ولی رو پشت امپر 10 هزار و خورده ای بود . و اینم باید گفت که خود مگلی موتور این پشت امپر رو نساخته هچنان که دیسک چرخ و لنت و شمع و ..... اینارو نمیسازه فقط سفارش میده واسش میسازنن . پس این پشت امپر صرفا واسه این موتور نیس ..... جواب سوال شما اینه که بعععله دور موتور مجاز مگلی 10 هزارتاس تو این دور تمام پیچاش میریزه بیرون حالا وای به حال اینکه برسه به 12 هزارتا !!!!!
شمع هم گفتم ان ج کا اصلی سوزنی ایردیوم و لا غیر ....
عکس خورشیدی و پیچشو بذار ..... من دقیق یادم نیس چی به چی بود
خب چکار کنم تو این مشهد لعنتی گیر نیومد حالا بین اینایی که گفتم به نظر شما کدومش بهتره؟ با اینکه من دنسو تک پلتو گرفتم؟ چشم عکسشو میزارم...بعد واسه آچارکشی کجاهاشو باید سفت کرد؟ آخه به دوستم گفتم گفت مثل هندا نیست که بعد گفت جای خاصیش لازم نداره پیچاش سفته

- - - Updated - - -

اینم از جای خورشیدی وسط مگلی
36221

- - - Updated - - -

36222

- - - Updated - - -

36223

salahshor
21-11-1392, 06:29 بعد از ظهر
این پیچ چپ گرده درسته ؟ اینطور که مشخصه شفت هم خراب شده ... خیلی راحت میری پیش یه تراشکار حرفه ای میدی شفتو گلاویز کنه و یه پیچ واشر دار چپ گرد هم واسش درست کنه نهایت 20 تومن اجرتش میشه . دنسو تک پلاتین بد نیس فعلا همونو بنداز روش . موتورت چنتا راه رفته ؟ اصلا این پیچ واسه چی خراب شده ؟؟

FARSHAD_TORNADO
21-11-1392, 07:05 بعد از ظهر
اگه 2 پلاتینه جرقه بین هر دو پلاتین نقسیم بشه خوب نسیت اما اگه یکبار رو یه پلاتین جرقه بزنه یبار رو یکی دیگه یعنی رو هر دو تقسیم نشه خوبه. از این لحاظ که قدرت جرقه یه اندازست و از یک مسیر بخواد برقو برسونه اندازه جرقه از لحاظ قطری بیشتره و این باعث احتراق بهتر میشه اما اگه تقسیم بشه میشه 2تا جرقه ی ضعیفتر و کم جون برای احتراق. یه جوری جرقه شلیک میشه به سمت پلاتین که برخورد میکنه باهاش پخش میشه حالا با قطر کم و زیاد پخش شدنش دیگه مشخصه که کودوم قدرت پخشش زیادتری داره.

salahshor کاربرات ما چی شد پس؟

- - - Updated - - -

راستی alireza چرخ زنجیرتو تمیز کردی یا زنجیرت روغنکاری نیست؟

Alireza.BMW
21-11-1392, 09:42 بعد از ظهر
این پیچ چپ گرده درسته ؟ اینطور که مشخصه شفت هم خراب شده ... خیلی راحت میری پیش یه تراشکار حرفه ای میدی شفتو گلاویز کنه و یه پیچ واشر دار چپ گرد هم واسش درست کنه نهایت 20 تومن اجرتش میشه . دنسو تک پلاتین بد نیس فعلا همونو بنداز روش . موتورت چنتا راه رفته ؟ اصلا این پیچ واسه چی خراب شده ؟؟
آقای سلحشور موتور من رنگش زرده اینی که عکسشو گذاشتم سبزه من این عکسو تو اینترنت پیدا کردم و واسه این اینجا گذاشتم که شکل خورشیدی رو ببینید بگید خورشیدی چی بهش میخوره همین

- - - Updated - - -

فرشاد جان این عکسو از اینترنت گرفتم اگه دیده باشی این موتور رنگش سبزه...چون میخوام خورشیدی وسطو عوض کنم و 14تایی بندازم به آقای سلحشور گفتم مال چه موتوری میخوره و ایشون گفتن یه عکس از خورشیدی بزارم تا بگن مال چه موتوری بش میخوره منم تو اینترنت گشتم پیدا کردم

- - - Updated - - -

فرشاد جان این عکسو از اینترنت گرفتم اگه دیده باشی این موتور رنگش سبزه...چون میخوام خورشیدی وسطو عوض کنم و 14تایی بندازم به آقای سلحشور گفتم مال چه موتوری میخوره و ایشون گفتن یه عکس از خورشیدی بزارم تا بگن مال چه موتوری بش میخوره منم تو اینترنت گشتم پیدا کردم

pouria.
22-11-1392, 01:45 قبل از ظهر
مشکلات مگلي تيپ 2 چي هست؟اگه يه صفرشو بگيرمو ماهي 1بارم اچارشي کنم و سرويساشو کامل انجام بدم تا چند وقط ازيت نميکنه؟
لطفا راهنمايي کنيد

K.I.A
22-11-1392, 02:08 بعد از ظهر
خورشیدی جلو 14 برا مگللی نداره 15 و 17 داره که نیازی به تعویضش نیست چون با این کار دندهاتون زودتر پر میشه
تیپ 1 و 2 یکیه سیاست شرکته و همش بر میگرده به مونتاژ.

FARSHAD_TORNADO
22-11-1392, 07:06 بعد از ظهر
خورشیدی جلو 14 برا مگللی نداره 15 و 17 داره که نیازی به تعویضش نیست چون با این کار دندهاتون زودتر پر میشه
تیپ 1 و 2 یکیه سیاست شرکته و همش بر میگرده به مونتاژ.

آقا کیا فکر کنم برعکس گفتین. نگفتین؟ خورشیدی جولو هر چقدر بزرگتر بشه یه جوری دنده سنگینتر میشه و دیرتر پر میشه اما خورشیدی عقب بزرگتر دنده سبکترو زود red line میرسه. درسته؟

K.I.A
22-11-1392, 07:51 بعد از ظهر
من جایی ندیدم خورشیدی جلو رو بزرگ کنن که سرعت زیاد بشه/
تو کراس هم برای سرعت نسبت دندونه هارو با فرمولی حساب میکنن که خورشیدی عقب و جلو چند دندونه باشن تا نسبتشون رعایت بشه و رو ضریب دنده ها و نیروی روی چرخ عقب تاثییر خوب داشته باشه/و برای سرعت خورشیدی ها کوچیک میشن و برای شتاب و گشتاور بیشتر به محور عقب بزرگ تر میندازن.
خورشیدی مگللی نیاز به تغییر نداره

FARSHAD_TORNADO
22-11-1392, 08:55 بعد از ظهر
گام دندونه ها با هم یکی باشه حل. عقب 37 و جلو 13 دندونه باشه داریمکه: 37تقسیم 13= 2.8 پس هر دندونه به جلو اضاف بشه یعنی 2.8 از عقب کم شده و کوچیکتر شده. من 150تا با دور آخر آآخر با مگلی رفتم که دیگه جا نداشت با تناسب 37بر13 که 100% اگه خورشیدی جلو یا عقبو برای سرعت تغییر میدادم max 10km/h به سرعتم اضافه میشد.

Alireza.BMW
22-11-1392, 09:36 بعد از ظهر
خب من حالا میخام خورشیدیو عوضش کنم...برم بکم مال چه موتوریو میخام که تو مشهد پیدا شه...؟؟؟؟چون مگلی تو مشهد یه مقدار ناشناختست...من خودم کلا 4تا بیشتر ندیدم.یکی قرمز یکی مشکی یکی زرد و یکیم سفید مشکی

- - - Updated - - -

که البته بگم قرمزه و رو هیچوقت دیگه ندیدم

FARSHAD_TORNADO
22-11-1392, 09:38 بعد از ظهر
باید از مغازه دار چند نمونه رو بگیری همونجا رو زنجیرت بزاری روش حرکت بدی ببینی گامش می خوره یا نه. راحت.

farzin
22-11-1392, 10:03 بعد از ظهر
خورشیدی جلو هر چه بزرگتر سرعت بیشتر میشه و خورشیدی عقب هر چه کوچکتر باشه سرعت رو افزایش میده ، اما چرا کمتر کسی خورشیدی جلو رو به خورشیدی بزرگتری تغییر میده و چرا کارخونه این کارو نمیکنه ؟ چون اصطحلاک رو زیادی برای انجین بالا میبره و اولین نقطه ای که بهش فشار میاد رینگ پیستون هست و ... برای کم کردن این اصطحلاک باید نسبت خورشیدی جلو و عقب صحیح برآورد بشه و جفت رو باید تغییر داد ، همینطور گیربکس هم به تغییراتی نیاز پیدا میکنه .... برای درک بهتر به دوچرخه های کوهستانی دقت کنید ، وقتی خورشیدی جلو کوچکتر باشه ما آسونتر رکاب میزنیم و سرعت پایین هست و هنگام تغویض دنده در جلو وقتی زنجیر به خورشیدی بزرگتر منتقل میکنیم سرعت بیشتر ولی فشار روی پاهای ما ( پیستون ) بیشتر میشه ... ( این بحث نیاز به رفع نقص و تکمیل نیاز داره ، بقیه دوستان کامل کنند )

FARSHAD_TORNADO
22-11-1392, 10:41 بعد از ظهر
درست اما چرا ما برای زیاد کردن دنده گاز میدیم تا دور موتور تا حدی برسه که رو دنده سنگینتر فشار رو موتور نیاد و نلرزه. حالا همون دوچرخه هم در نظر بگیریم اگه سرعت رو افزایش بدیم بعد دندهرو سنگین کنیم فشار با اون دور و سرعت تاثیر چندانی نداره. ( تو دور 4000 به بالا به موتور آسیب نمیرسه)

Alireza.BMW
22-11-1392, 11:25 بعد از ظهر
باید از مغازه دار چند نمونه رو بگیری همونجا رو زنجیرت بزاری روش حرکت بدی ببینی گامش می خوره یا نه. راحت.

آخه من چه جوری برم در هرمغازه موتورو باز کنم بینم بش میخوره یا نه؟؟؟ میخاستم بدونم مال کدوم موتور دیگه خورشیدیش با مگلی یکیه که برم بگیرم براش که فک کنم مال هیچ موتوری بهش نمیخوره پس بیخیال میشم

FARSHAD_TORNADO
22-11-1392, 11:31 بعد از ظهر
نمیخواد باز بشه زنجیرت دم دست چرخ زنجیرو رو زنجیر حرکت بده با دست که ببینی میخوره یا نه. اوکی؟

farzin
22-11-1392, 11:33 بعد از ظهر
قطر داخلی رو اینچ بزن برو در یدکی بگو خورشیدی میخام که روی طوقه ای سوار بشه با این اینچ این دیگه که انقد سختی نداره گلم

shahrammc
23-11-1392, 04:01 قبل از ظهر
مشکل استارت نخوردن موتور من حل شد ...
استارت باز کردم بردم دادم ذغالشو عوض کردن و خودم گذاشتم سر جاش ...
لامصب از روز اولم بهتر شد ...
ست سوئیچم بعد 1سالو نیم بلاخره گرفتم از کویر 110 تومن فکر کنم. سوئیچ و درب باک و صندوق کلا عوض کردم ...
موتور یه شلگیر عقب فقط میخواد و یه لاستیک عقب ...
پیرلی قیمت کردم 700 تومن لعنتی !!! از ماشین گرون تره !!

K.I.A
23-11-1392, 09:41 قبل از ظهر
مشکل استارت نخوردن موتور من حل شد ...
استارت باز کردم بردم دادم ذغالشو عوض کردن و خودم گذاشتم سر جاش ...
لامصب از روز اولم بهتر شد ...
پس همونطووری که گفتم /زغال پرایدی خوروند؟

Alireza.BMW
23-11-1392, 09:51 قبل از ظهر
دوستان موتور من در حین حرکت وقتی دور موتورش از 4/5شرو میکنه به کم شدن یه صدای پارپار میکنه برام جالبه که چرا تو دور بالا اینجوری نمیشه:s (9):...تو تاپیکم یه نگا انداختم یکی گفته بود شیر وکیومی رو تعویض کرده خوب شده یعنی منم عوض کنم:297:؟ چون یه جا خوندم که این صدا برای مگلی طبیعیه چون مگلی اگزوزش توش خالیه...:wow:دقیقا هم از وقتی دور موتورش از 4/5 میاد پایین پارپار میکنه:fingersmiley:

K.I.A
23-11-1392, 09:58 قبل از ظهر
میزان سوخت و هوا تنظیم نیست تمام این مشکلات شما از تنظیم نبودن موتورتون هست /دهنه شمع رو هم فیلر کنید.

Alireza.BMW
23-11-1392, 10:14 قبل از ظهر
من شنبه دادم تنظیم کردن که شمعم نو هست

- - - Updated - - -

اینم بگم درجا که گاز میدم اینجوری نیست

K.I.A
23-11-1392, 10:50 قبل از ظهر
مگللی تنظیمش کار هر کس نیست اما اگه تنظیم بشه عالی میشه.

Alireza.BMW
23-11-1392, 11:15 قبل از ظهر
دوستان جواب فوری میخام...2تا روغن پیدا کردم یکی موتوسل گیاهی و نانیاکس کدومو بگیرم

farzin
23-11-1392, 12:26 بعد از ظهر
پت پت کردن مال تنظیم نبودن پیچ هوا کاربرات هست البته وقتی گاز رو میخابونی باید این صدارو بشنوی ...

Alireza.BMW
23-11-1392, 02:24 بعد از ظهر
دوستان یه تجربه بگم که خیلی جالب و خوبه...امروز رفتم ترکیب رنگ 50گرم رنگ برای موتورم بگیرم که جای آِینشو یه جاهای کوچولو روی فلاپو رنگ کنم...رفتم به یارو میگم میگه بیا برات رنگ کنم گفتم نمیخام گفت رنگشو ندارم...گفتم مگه میشه نداشته باشی گفت آیینتو باز میکنی فردا صبح میای رنگشو میبری برامم کمتر از 100گرم صرف نمیکنه و میشه 30تومن:wow:گفتم چه خبره مگه جنسیسه موتوره ها گفت موتور گرون میخری نمیخای واسه رنگش اینقدر بدی گفتم 30تومن رو هم من هم تو میدونیم که حقت نی به اندازه حقت بگیر گفت خب حالا فک کن شیرنی بم دادی گفتم تو کی هستی که بخام بت شیرنی بدم؟ و دیگه بحث شرو شد:khak::3ztzsjm: یقه به یقه هم شدیم یه زدو خورد بسیار کوچولو هم پیش اومد:42kmoig:مرتیکه حیوون میخاست به موتورم لقد بزنه خلاصه آخرم که رفتم گفتم خاک برسر حروم خورت کنن طفلک اون زنو بچه که نون حروم تورو میخورن بچتم حروم زادست مثه خودت...بعد رفتم جای یه پیر مرده گفتم 50گرم رنگ میخام گفت آینتو بزار جام 2.3ساعت دیگه بیا ببر گفتم چقدر میشه گفت 5.6تومن بیشتر نمیشه...خلاصه هرچی میخاین بگیرین چندجا قیمت بگیرین بعد بخرین:4chsmu1:

K.I.A
23-11-1392, 02:37 بعد از ظهر
رنگ 5 تومنی ندیدم شاید رنگ ساختمان هست!
رنگ مگللی جوهر هست و هر جایی نداره و گرونه.

Alireza.BMW
23-11-1392, 03:17 بعد از ظهر
رنگ 5 تومنی ندیدم شاید رنگ ساختمان هست!
رنگ مگللی جوهر هست و هر جایی نداره و گرونه.
والا این یارو گفت عین خودش درست میکنم گفتم نهایت چقدر میشه گفت خیلی بشه 10تومن تهشه

- - - Updated - - -

نه رفتم ترکیب رنگ ماشین

FARSHAD_TORNADO
23-11-1392, 06:18 بعد از ظهر
منم یه روزکه 206 دنده عقب اومد زد موتورو انداخت یه کوچیک آینه با فلاپ عقب خشدار شد. پس زیاد نمیشه منم برم ردیفش کنم. البته علیزضا تو رنگ کردی ببین معلوم میشه که رنگ خورده یا نه که منم بدم. :smilies(113):

Alireza.BMW
23-11-1392, 07:02 بعد از ظهر
منم یه روزکه 206 دنده عقب اومد زد موتورو انداخت یه کوچیک آینه با فلاپ عقب خشدار شد. پس زیاد نمیشه منم برم ردیفش کنم. البته علیزضا تو رنگ کردی ببین معلوم میشه که رنگ خورده یا نه که منم بدم. :smilies(113):
سرقلم که معلوم میشه از نزدیک اما اگه میخای دیده نشه باید بدی با اسپری رنگ کنن که اصلا دیده نشه

salahshor
23-11-1392, 07:42 بعد از ظهر
پارت پارت رو دور پایین مربوط به شمع میشه و وایر شمع .
کاش موتورت اینجا بود 3 سوت تنظیم میکردم دست از سر کچل ای تاپیک ورداری .... مزاح

FARSHAD_TORNADO
23-11-1392, 07:45 بعد از ظهر
آقا کیا یه سوال داشتم مردونه راتشو بگو بین این سه تا موتوری که داری با کودومشون بیشتر حال میکنی؟؟؟

megelli 250r & hyosung 250gtr for ninja 250

Alireza.BMW
23-11-1392, 07:46 بعد از ظهر
آخه من رو وسیله کلا حساسم...شما هم که مشهد نیستید...آقا کیا میگن مال تنظیم کاربراته شما میگین مال شمعو وایره....من که شمع رو تازه انداختم کاربراتم دادم تنظیم...خب وایر شمعو باید عوض کنم یعنی؟

farzin
23-11-1392, 09:45 بعد از ظهر
اگر چه از ما سوال نشده یه بار گفتیم دوباره هم میگیم ...
اگه توو دور بالا گاز رو بخوابونی پارت پارت کنه = پیج هوای کاربرات
اگه گاز بدی و صدا ترقه بده = شمع
اگه توی دور های رد لاین تعویض دنده پت پت کنه = مورد نداره
اگه توی دور بالا ریپ بزنه شل و سفت کنه = کاربراتور ترکیب بنزین و هوا
اگه توی دور پایین ریپ بزنه = ژیگلور دور آرام و دیافراگم
اگه خود به خود گاز بخوره = پیچ هوا کاربرات
....:s (9):

- - - Updated - - -

البته بوبین و متعلقاتش هم میتونن ریتم موتور رو بهم بریزن

Alireza.BMW
23-11-1392, 09:52 بعد از ظهر
اگر چه از ما سوال نشده یه بار گفتیم دوباره هم میگیم ...
اگه توو دور بالا گاز رو بخوابونی پارت پارت کنه = پیج هوای کاربرات
اگه گاز بدی و صدا ترقه بده = شمع
اگه توی دور های رد لاین تعویض دنده پت پت کنه = مورد نداره
اگه توی دور بالا ریپ بزنه شل و سفت کنه = کاربراتور ترکیب بنزین و هوا
اگه توی دور پایین ریپ بزنه = ژیگلور دور آرام و دیافراگم
اگه خود به خود گاز بخوره = پیچ هوا کاربرات
....:s (9):

- - - Updated - - -

البته بوبین و متعلقاتش هم میتونن ریتم موتور رو بهم بریزن

نه تو دور بالا گازو مبخابونم دقیقا دور موترش از 4/5که شرو میکنه به کم شدن صدای پارت پارت میکنه...خب پیچ هوای این مگلی کجاست خودمون میخایم تنظیم کنیم:11:

FARSHAD_TORNADO
23-11-1392, 10:14 بعد از ظهر
باورت میشه؟؟؟؟؟؟ 36365

erfan.557
23-11-1392, 11:20 بعد از ظهر
نوسانات برق که به وجود میاد اینجوری میشه اپاچی میشه 160 مگلی هم 360.

Alireza.BMW
24-11-1392, 06:11 بعد از ظهر
دوستان مگلی روغن کم میکنه؟ البته من بش توجه نکردم اما امروز همیجوری قسمت شیشه ای رو انجینو دیدم وقتی موتور صاف بود از نصف کمتر داشت...؟؟؟ البته از روزی که گرفتم هنو روغن عوض نکردم و نگاهم به اندازه روغن نکردم:11:راستی یه مشتری دست به نقدم داره با 1تومن استفاده میخادش...سوالم اینه من الا نه کارت سوخت دستمه نه کارت موتور اومده...:28:و هنوزم وکالت محضریو نگرفتم فقط وکالت کاری بوده واسه تعویض پلاک...!!!!با این اوصاف بدمش یا واستم مدارکش بیاد...؟؟؟:297:آخه شانس که نداریم نمیخام پلاکم گیر باشه دوستان کاربلد کمک کنند ...!!!!با تشکر فراوان از همه:12:

کوروش
24-11-1392, 06:37 بعد از ظهر
نوسانات برق که به وجود میاد اینجوری میشه اپاچی میشه 160 مگلی هم 360.واسه اسپید هم بعضی موقعه ها سنسورهای تشخیص سرعت توی لاستیک جلو قاطی میکنن واسه خودشون همیجوری یه سرعتی میزنن

FARSHAD_TORNADO
24-11-1392, 06:42 بعد از ظهر
سیم رابط از پایین پاره شد باعث شد اتصالی کنه. میشه reset کرد؟

کوروش
24-11-1392, 08:04 بعد از ظهر
سیم رابط از پایین پاره شد باعث شد اتصالی کنه. میشه reset کرد؟
تا اونجای که من میدونم صفحه کیلومتره مگلی باطری داخله داره که ساعت و حاظفه رو تو خودش نگه میداره / اون باطری باید خارج بشه دوباره بره سره جاش

Arash-The-Rider
24-11-1392, 09:32 بعد از ظهر
نه تو دور بالا گازو مبخابونم دقیقا دور موترش از 4/5که شرو میکنه به کم شدن صدای پارت پارت میکنه...خب پیچ هوای این مگلی کجاست خودمون میخایم تنظیم کنیم:11:

دوست من زیاد رو این مسئله حساس نشو... این خام سوزی (backfire) برای من با بندیت 250 زمانی که تو دور بالا ناگهانی گاز رو ول می کردم نزدیکای 7000 شروع میشد و روی 6000 قطع میشد. روی دایچی 250 هم دقیقا با یه rpm متفاوت اتفاق میفتاد. مال زمانی بود که کاتالیست رو در اورده بودم و مافلر قهرمانی انداخته بودم. (محصول احتراق که همراه با کمی سوخت وارد دهانه ی اگزوز میشه، منفجر میشه و صدای پاق می کنه). همه میگن مال تنظیم نبودن کاربرات و مخلوط سوخت و گاز هستش بعضا هم میگن مال ترانزیستوره. من تمام این کارا رو کردم و حتی ترانزیستور عوض کردم ولی اتفاقی نیفتاد. یه راه حل ساده برای دور زدن مسئله ( و نه حل اون) بهت میگم. ببین موتور از چه rpm تا چه rpm ی شروع به backfire میکنه، دقیقا تو اون بازه گاز رو به صورت بسیار کمی بگیر. با این ترفند به هیچ عنوان پاق پاقی نمیشنوی...

کوروش
24-11-1392, 10:33 بعد از ظهر
دوست من زیاد رو این مسئله حساس نشو... این خام سوزی (backfire) برای من با بندیت 250 زمانی که تو دور بالا ناگهانی گاز رو ول می کردم نزدیکای 7000 شروع میشد و روی 6000 قطع میشد. روی دایچی 250 هم دقیقا با یه rpm متفاوت اتفاق میفتاد. مال زمانی بود که کاتالیست رو در اورده بودم و مافلر قهرمانی انداخته بودم. (محصول احتراق که همراه با کمی سوخت وارد دهانه ی اگزوز میشه، منفجر میشه و صدای پاق می کنه). همه میگن مال تنظیم نبودن کاربرات و مخلوط سوخت و گاز هستش بعضا هم میگن مال ترانزیستوره. من تمام این کارا رو کردم و حتی ترانزیستور عوض کردم ولی اتفاقی نیفتاد. یه راه حل ساده برای دور زدن مسئله ( و نه حل اون) بهت میگم. ببین موتور از چه rpm تا چه rpm ی شروع به backfire میکنه، دقیقا تو اون بازه گاز رو به صورت بسیار کمی بگیر. با این ترفند به هیچ عنوان پاق پاقی نمیشنوی...
مگلی من همچین مشکلی نداره ولی خب خام سوزی رو داره
البته موتور کاربراتور همینه دیگه ولی فکر نکنم مشکل ساز باشه !!!

Alireza.BMW
24-11-1392, 11:37 بعد از ظهر
تصمیم گرفتم نگهش ندارم امروز 2تا از دوستام با هیو تصادف کردن و.......این موتورا به درد کسایی مثه من نمیخوره درسته اصولی گاز میدم اما همین که ترمزش تعطیله خیلی بده البته آپاچیم زیاد تعریفی نداره ولی از این بهتر بود تو ترمز 2.3بار شده که نزدیک بوده تصادف کنم باهاش که برم پیش ازراییل یا بیمارستان...مدارکاش بیاد میدمش بره حالا هرچقدرم خریدن...دیگه برام مهم نیست چش هست یا نه...دوستان ببخشید اینو اینجا مطرح میکنم اما خیلی داغونم...اینم گفتم که دوستانی که این پستو میبینن التماسشون میکنم با این موتورا یواش برن یا جوری برن که بتونن کنترلش کنن.

amir7
26-11-1392, 02:25 بعد از ظهر

VAHID
26-11-1392, 02:53 بعد از ظهر

جالبه
اکثر مگلی های مشکی شاسی قرمز دارن ولی این یکی مشکیه

FARSHAD_TORNADO
28-11-1392, 10:58 بعد از ظهر
فیلتر هوای فابریکش مال شماهم همینه؟ خوبه یا عوضش کن؟36662

راستی این قطعه کارش چیه؟ 36663

K.I.A
29-11-1392, 10:33 قبل از ظهر
فیلتر هوای فابریکش مال شماهم همینه؟ خوبه یا عوضش کن؟36662

راستی این قطعه کارش چیه؟ 36663
فیلتر هوا مگللی زود کثیف میشه هر 2 هزارتا باید تمیز بشه
میتونید فیلترو با اب گرم و ریکا بشورید یا بنزین.
شما موتور قبلیتون چی بوده همه موتورای تو بازار این شارژرو دارن

FARSHAD_TORNADO
29-11-1392, 01:36 بعد از ظهر
آهان اوکی. آخه تعجب داره پس چرا نزدیک باتری نیست عقب موتوره این همه راه چرا آخه؟

امروز دوستم یه چیز باحال گفت عجیب بود اما حال کردم . گفت بیا کاربراتشو برداریم 2 تا کاربرات سی جی بزاریم با رابت وصل کنیم به ورودی انجین سیم گازشم با یه قفل سیم مثل قفل سیم کلاچ سی جی 2تا یکی کنیم که باهم گاز بخوره. منم پایش شدم که یه وقتی انجام بدیم این کارو.

راستی آقا کیا نگفتی از این سه تا موتوریکه داری 250cc با کودومشون بیشتر حال میکنی؟

K.I.A
29-11-1392, 05:33 بعد از ظهر
آهان اوکی. آخه تعجب داره پس چرا نزدیک باتری نیست عقب موتوره این همه راه چرا آخه؟

امروز دوستم یه چیز باحال گفت عجیب بود اما حال کردم . گفت بیا کاربراتشو برداریم 2 تا کاربرات سی جی بزاریم با رابت وصل کنیم به ورودی انجین سیم گازشم با یه قفل سیم مثل قفل سیم کلاچ سی جی 2تا یکی کنیم که باهم گاز بخوره. منم پایش شدم که یه وقتی انجام بدیم این کارو. خیر کاربرات خودش خوبه و مشکلی نداره اگه خوب تنظیم بشه

راستی آقا کیا نگفتی از این سه تا موتوریکه داری 250cc با کودومشون بیشتر حال میکنی؟همه موتورا خوبن هرکدوم خوبی و بدی خودشو داره..با هرچی تاحالا داشتم خوش میگذرونم و حال میکنم چون انتخاب خودم بوده و نظر خودم.

FARSHAD_TORNADO
29-11-1392, 07:50 بعد از ظهر
نه من نگفتم کاربراتش بد گرچه وقتی 1 روز هم کار نکنم فردایش با ساسات بایستی روشنش کنم اما واسه امتحان احتمالا این کارو بکنم که نتیجشوهم انجام دادم حتما میگم.

FARSHAD_TORNADO
29-11-1392, 08:44 بعد از ظهر
این قسمتو واسه چی گزاشتن؟ یعنی میشه از ایجا نیتروای چیزی وصل کرد؟36679

K.I.A
29-11-1392, 09:40 بعد از ظهر
دریچه ی زیر ایرباکس هست
که تو درش معمولا کمی روغن هیدرولیک میریزن برای گرفتن گردوغبار روی فیلتر و همینطور اگر اب نفوذ کنه از اونجا خارج میشه

پشیمان
29-11-1392, 09:42 بعد از ظهر
ببخشید میگم تا حالا کسی با مگلی مسافرت رفته چجوریه واسه مسافرت

K.I.A
29-11-1392, 09:48 بعد از ظهر
بله زیاد هم رفتم استیلش فقط بدرد قد زیر 175 میخوره چون بیشتر از اون برای راکب ازار دهنده میشه
به موتور عادت کنید اذیت نداره اما موتورایی مثل مگللی و هیوسانگ و...نیاز به استراحت بین راهی دارن
تو جاده موتور خشک و اسپرتی هست
نور چراغا تو جاده خیلی خوبه/
هندلینگ خوبی داره
اما با خودتون باید ست کامل ابزار مورد نیازو داشته باشید
قدرتش و دنده کشی خوبی داره و قدرت همیشه تو دست راکب هست اما اگه تنظیم باشه.
من باهاش همدان/اصفهان/کاشان/قم/تمام شهرای شمالی چندین بار رفتم.

FARSHAD_TORNADO
29-11-1392, 11:14 بعد از ظهر
آخه 2تا هستش اینیکه دیدین از ریرش با یه لقمه بستست اما اونیکه پشتشه یه شیلنک وصل شده که میرسه به این قطعه 36689 که دوباره با شیلنک از پشت این قطعه میره به انجین. این قطعه کارش چیه؟ یکمم روش روغنی شده احساس می کنم زره زره نشت میکنه آیا لازم باز بشه و تمیز بشه؟

FARSHAD_TORNADO
30-11-1392, 12:05 قبل از ظهر
باحات موافق نیستم یه 1000cc دیدم اونم شلوغه اما همین بحثارو داشت. منو بکشن پیش تعمیرکار نمیبرم چون موتورو میبری پیششون انکاری زن ج.... دادی دستشون خیلی بد موتورو تعمییر میکننو هر کاری دوست دارن انجام میدن من خودم سی جیمو 2بار کفه کردمو بستم دست تعمییرکار ندادم خیلی چیزاهم یادش میره انجام بدهو سفت کنه چون عجله داره که مشتری های زادتری جواب بده. من تو بحث هیو و ... هم رفتم اوناهم همه جور مواردو مشکلات خودشونو دارن. من موتور باز کردمکه تمیزش کنم و جایش خراب نبود از همه جاشم عکس گرفتم که داشته باشم. این قطعه هم دورش چرب شده روغن چکه نمیکنه خراب نیستکه.

- - - Updated - - -

فرداهم میخوام باحاش یه مسافرت 200 kmری برم.

Alireza.BMW
02-12-1392, 02:51 بعد از ظهر
اینم تاپ اسپید جدید من با مگلیم البته هنو زیاد جا داشت چون این سرعتو راحت رفت:11: ولی یه سیلو اومد جلوم هرچی بوقو چراغ دادم نرفت کنار:khak: که نشد بیشتر از این گاز بدم تو 100متریم امروز اینقدر شلوغ بود که نگو:s (9): یه جای درست درمون پیدا کردیم که اونم دست راننده سیلو درد نکنه:vardane:
36858

- - - Updated - - -

فکر کنم 160 الی 165 رو بره...ایشالاه هفته دیگه دوباره امتحان میکنم

پشیمان
02-12-1392, 04:33 بعد از ظهر
منم کمکم دارم هوس میکنم تریل رو بزارم تاقچه بالا برم سراغ مگلی یا پالس عجب سرعتی داره:297:

معمار
02-12-1392, 10:12 بعد از ظهر
اینم تاپ اسپید جدید من با مگلیم البته هنو زیاد جا داشت چون این سرعتو راحت رفت:11: ولی یه سیلو اومد جلوم هرچی بوقو چراغ دادم نرفت کنار:khak: که نشد بیشتر از این گاز بدم تو 100متریم امروز اینقدر شلوغ بود که نگو:s (9): یه جای درست درمون پیدا کردیم که اونم دست راننده سیلو درد نکنه:vardane:
36858

- - - updated - - -

فکر کنم 160 الی 165 رو بره...ایشالاه هفته دیگه دوباره امتحان میکنم

اقا علی رضا پس چرا چراغ n روشنه ؟

farzin
02-12-1392, 10:23 بعد از ظهر
داداش حافظه موتوره تاپ اسپید رو ثبت میکنه

Alireza.BMW
02-12-1392, 10:26 بعد از ظهر
اقا علی رضا پس چرا چراغ n روشنه ؟

وحید جان مگلی مثل آپاچی میمونه سنسور کیلومترش بیشترین سرعتیو که رفتی رو ثبت میکنه تو خودش بعد با زدن یک دکمه تاپ اسپیدش معلوم میشه وگرنه تو 100متری من چه جوری تونستم عکس بگیرم دادا؟؟؟:2gwb921:

پشیمان
02-12-1392, 10:46 بعد از ظهر
عجب موتوریه میگم واسه مناطق روستایی ولی راهاش صاف صوف باشه ولی خاکی مناسبه؟ اونوقت انقدر استحکام داره که نپاشه؟

Alireza.BMW
02-12-1392, 10:57 بعد از ظهر
مگلی موتور طرح ریسه پس اتاقش پایینه تو چاله چوله چون ارتفاع کمه فلاپ پایینش میشکنه به نظر من نه واسه روستا خوب نیست...هر موتوری که فقط باش راه بری از هم میپاشه ولی مگلی حساستره صرفا جهت عشقو حاله نه استفاده مداوم...برای شما پالس یا آپاچی بهترین گزینست...چون انجین مگلی به روغن حساسه و در درجه اول روغن گیاهی باید توش بریزی سر1000تا عوض کنی که روغنش واسه هربار عوض کردن 20الی 30برات تموم میشه تمام پیچاشم آلنی هستن یک قطعش خراب شه اونجا گیر نمیاد کسیم نمیتونه درست حسابی درستش کنه.بخوری زمین فلاپاش میشکنه قیمت فلاپای کاملشم 1300الی 1500هست مصرفم صدی 6 حالا خودت بقیشو بخون

FARSHAD_TORNADO
03-12-1392, 12:40 قبل از ظهر
جکی که خودم درستش کردم. وسایل داشته باشین راحت میشه ساخت. 36869 36870

- - - Updated - - -

کیلومتر مگلی. ساخت تایوالنه.368713687236873

- - - Updated - - -

کیلومتر مگلی. ساخت تایوالنه.368713687236873

- - - Updated - - -

چراغ پارک led 28تای گزاشتم روش سمت نور پایین افتاد داخل کاسه هیچ راهی نداشت مجبور شدم بازش کنم کل کله چراغو از همون راه بیارم بیرون زیر این پیچها هم فنر که فنر یکی در رفت و خودمو کشتم نتونستم جا بزنم. دور جایی که خط کشیدمو کامل چسب زدن دستشون درد نکنه چون مانع ورود گردو خاک به داخل کاسه میشه اما بسیار سخت باز میشه که من این کارو نکردم چون ارزششو نداشت. به این خاطرم فنرو به زور با دم باریک آوردم بیرون دیگه راهی نبود. قابل توجه دوستان برای تنظیم بالا پایین نور چراغتون میتونین این سه تا پیچو سفتو شل کنین که تلسکوپی چراغو بالا پایین میکنه. 36874

معمار
03-12-1392, 10:32 قبل از ظهر
وحید جان مگلی مثل آپاچی میمونه سنسور کیلومترش بیشترین سرعتیو که رفتی رو ثبت میکنه تو خودش بعد با زدن یک دکمه تاپ اسپیدش معلوم میشه وگرنه تو 100متری من چه جوری تونستم عکس بگیرم دادا؟؟؟:2gwb921:

نمیدونستم

ممنون

arashm
03-12-1392, 01:04 بعد از ظهر
سلام دوستان کسی مگلی تمیز سارغ داره واسه خرید؟ تمیز باشه نه از اون....... اره فرشاد جان جکت خیلی باحاله ایول

Alireza.BMW
03-12-1392, 04:41 بعد از ظهر
دوستان امروز یه چیزی دیدم خیلی جالب بود واسم...داشتم پیچای بعضی جاهای موتور رو سفت میکردم.دیدم خطر یکم سیاه شده با پولیش تمیزش کردم و دیدم خیلی پایینه که وقتی دود میاد بیرون بهش برخورد میکنه خلاصه دست به کار شدم صندلی رو باز کردم اون قاب فلاپ بالای خطرم باز کردم و خطر رو در آوردمو پشتش 2تا واشر انداختم درست شد و خطر هم اومد بالاتر هم اومد جلوتر:4chsmu1: وقتی اومدم اون تیکه فلاپه که رو خطر جا میخوره رو بزارم یکم اینور اونورشو که نگاه کردم دیدم نوشته مگلیABS...:wow:یعنی مگلی از همون اول ABSبوده و این کویر موتور سودجو ساده ترین مدلشو آورده:s (9)::vardane:

danial-sdt
03-12-1392, 05:25 بعد از ظهر
میبینم که بحث مگلی همچنان داغه
دوستان جدید اومدن و حسابی پیگیرش هستن :121fs725372:

پشیمان
03-12-1392, 05:38 بعد از ظهر
ببخشید ای بی اس همون اربگ رو موتور منظورته؟ میگم مگلی صدی 6 مصرف میکنه مگه پرایده چقدر زیاد صد رحمت به روان

Alireza.BMW
03-12-1392, 10:17 بعد از ظهر
ببخشید ای بی اس همون اربگ رو موتور منظورته؟ میگم مگلی صدی 6 مصرف میکنه مگه پرایده چقدر زیاد صد رحمت به روان

نه یک نوع سیستم ترمز گیریه که باعث میشه چرخ قفل نکنه و فاصله ایستادن وسیله متحرک کمتر میشه...به فول ما هی میگیره ول میکنه:121fs725372:

- - - Updated - - -

هرکه طاووس خواهد جور هندوستان کشد...میشه مصرفشو کم کرد به 4رسوند اما شتاب کم میشه+سرعت

FARSHAD_TORNADO
03-12-1392, 11:00 بعد از ظهر
به به آقا دانیال. تو پستهای قدیمی دیدیمت اما هنوز پا بر جایی. ایول. من 300km با مگلیم مسافرت کردم چند روز پیش. اول اینکه خیلی حال کردم با اینکه تنها بودم. ایست بازرسی کارتمو چک کرد ببینه موتور سنگینه که پلاک زدم یا نه که ضایع شد. مصرف سوختم 10 لیتر 150 km بود. پشت تریلی که میرسیدم با سرعت 100تا باد تریلی فقط کلاهمو اینور اونور می کرد موتور تکونم نمی خرد. با سرعت 120تا رو دست اندازا که میرفت اصلا چرخ عقب *** نمینداخت فقط عمود بالا پایین میشد. هندلینگش عالیه. اما گاهی کمرم سر میشد که بایستی یکم رو زین جا عوض میکردم. رسیدم جای که اصلا بنزین سوپر نداشت مجبور شدم بنزین یورو 4 درجه 1 بزنم :4chsmu1: ( بابا بنزین نبودکه گازوئیل بودکه توش کمی بنزین ریخته بودن افتضاح بود) بعد اینکه بنزین زدم موتور 5000 به بالا ریپی کار میکرد به دلیل کیفیت بد بنزین. یه اتفاقی هم برام افتاد 120تا سرعت داشتم گوشیمو رو جا موبایلی ماشین که به تلغ چسبوندمش گزاشتم جاش شل شد گوشیم یهو پرید با سرعت 120تا. 15 مین داشتم دونبال درو باتری میگشتم. با کمال تعجب دیدم گوشی لمسیم با 3جا ضربه ای شدید که بهش خورده بودو رفته بود تو اما مثل ساعت کار کرد خیلیییی خوشحال شدم.

farzin
03-12-1392, 11:12 بعد از ظهر
آقای دانیال بلاخره به این سایت برگشتین ، :clap:باز گشتتون رو خیر مقدم میگم ایشون یکی از اولین مگلی سوارهان و بسیار فنی هستن توو این موتور ، امیدوارم حضور سبزتون مداومت داشته باشه تا بچه ها استفاده بکنن:clap:

danial-sdt
04-12-1392, 05:27 بعد از ظهر
به به آقا دانیال. تو پستهای قدیمی دیدیمت اما هنوز پا بر جایی. ایول. من 300km با مگلیم مسافرت کردم چند روز پیش. اول اینکه خیلی حال کردم با اینکه تنها بودم. ایست بازرسی کارتمو چک کرد ببینه موتور سنگینه که پلاک زدم یا نه که ضایع شد. مصرف سوختم 10 لیتر 150 km بود. پشت تریلی که میرسیدم با سرعت 100تا باد تریلی فقط کلاهمو اینور اونور می کرد موتور تکونم نمی خرد. با سرعت 120تا رو دست اندازا که میرفت اصلا چرخ عقب *** نمینداخت فقط عمود بالا پایین میشد. هندلینگش عالیه. اما گاهی کمرم سر میشد که بایستی یکم رو زین جا عوض میکردم. رسیدم جای که اصلا بنزین سوپر نداشت مجبور شدم بنزین یورو 4 درجه 1 بزنم :4chsmu1: ( بابا بنزین نبودکه گازوئیل بودکه توش کمی بنزین ریخته بودن افتضاح بود) بعد اینکه بنزین زدم موتور 5000 به بالا ریپی کار میکرد به دلیل کیفیت بد بنزین. یه اتفاقی هم برام افتاد 120تا سرعت داشتم گوشیمو رو جا موبایلی ماشین که به تلغ چسبوندمش گزاشتم جاش شل شد گوشیم یهو پرید با سرعت 120تا. 15 مین داشتم دونبال درو باتری میگشتم. با کمال تعجب دیدم گوشی لمسیم با 3جا ضربه ای شدید که بهش خورده بودو رفته بود تو اما مثل ساعت کار کرد خیلیییی خوشحال شدم.

منم زیاد باهاش سفر کردم ولی هنوز جرعت نکردم گوشی رو روش نصب کنم چند بار میخواستم این کارو کنم ولی خب ترسیدم :crazy:
اون مشکل کمر هم به مرور زمان درست میشه و عادی میشه برات
خارج شهر و بین شهر هیچ وقت بنزین سوپر گیر نمیاد ولی من هیچ وقت مشکلی باهاش نداشتم
سفرهای 1400 کیلومتری رو باهاش رفتم بدون این که منو تو جاده بزاره و مشکلی برام داشته باشه :acigar:

- - - Updated - - -

آقای دانیال بلاخره به این سایت برگشتین ، :clap:باز گشتتون رو خیر مقدم میگم ایشون یکی از اولین مگلی سوارهان و بسیار فنی هستن توو این موتور ، امیدوارم حضور سبزتون مداومت داشته باشه تا بچه ها استفاده بکنن:clap:

قربونت داداش من همیشه دورا دور به این ساین سر میزنم ماشاالله دوستان همه حرفه ای هستن و دیگه جایی برای جواب دادن برای من نمیمونه :bunnyearsmiley:

K.I.A
04-12-1392, 06:47 بعد از ظهر
دوستان امروز یه چیزی دیدم خیلی جالب بود واسم...داشتم پیچای بعضی جاهای موتور رو سفت میکردم.دیدم خطر یکم سیاه شده با پولیش تمیزش کردم و دیدم خیلی پایینه که وقتی دود میاد بیرون بهش برخورد میکنه خلاصه دست به کار شدم صندلی رو باز کردم اون قاب فلاپ بالای خطرم باز کردم و خطر رو در آوردمو پشتش 2تا واشر انداختم درست شد و خطر هم اومد بالاتر هم اومد جلوتر:4chsmu1: وقتی اومدم اون تیکه فلاپه که رو خطر جا میخوره رو بزارم یکم اینور اونورشو که نگاه کردم دیدم نوشته مگلیABS...:wow:یعنی مگلی از همون اول ABSبوده و این کویر موتور سودجو ساده ترین مدلشو آورده:s (9)::vardane:

Absنوشته شده پشت فلاپای مگللی نوع جنس فلاپ هست که نوعی فایبرگلاس خشک هست که abs مخفف هست
Abs براي ترمز نیست که نوشته....

Alireza.BMW
04-12-1392, 10:29 بعد از ظهر
دوستان یه کلیپی تو یوتیوب دیدم از مگلی که بهترین کلیپ تاپ اسپید مگلیه براتون میزارم ببینید با تنظیم 1750...177تا رو کیلومتر میزنه که با جی پی اس 162 شده
اینم لینک:

FARSHAD_TORNADO
07-12-1392, 09:04 بعد از ظهر
دوستان یه سوال اما خواهشن اونایکه 100% میدونن جواب بدن. داستان مصرف سوخت مگلی که تغریبا 6 تا 7 تو 100km هستش اما مثلا دایلیم 3 تا 3/5 دوتا موتور 250 سی سی هستن یعنی اگه انژکتور دایلیمو رو مگلی بزاریم مصرف مگلی 3 تا 3.5 میشه یا نه ساختار انجین مگلی جوریه که بازم مصرفش بالاست؟

farshad 54
07-12-1392, 09:25 بعد از ظهر
دایلیم چون انژکتوره مصرفش کمتره

مگلی کاربراتی رو نمیشه انژکتوریش کرد چون نیاز به کلی تغییرات داره و باید ecu روش نصب بشه

FARSHAD_TORNADO
07-12-1392, 09:36 بعد از ظهر
میدونم اما با تمام تعغییراتش انژکتوریش کنیم مصرفش 3 تا 3.5 میشه یا نه؟

Alireza.BMW
07-12-1392, 10:13 بعد از ظهر
دوستان یه پیشنهاد دارم برای اونایی که مگلیشون تو حیاطه و در معرض هوای سرد که بسیار بد یا شاید اصلا روشن نشه
من امروز 3.4تا صبی استارت زدم روشن نشد رفتم یه آفتابه آب گرم کردم ریختم رو انجین باور کنید تک استارت روشن شد:happy4:پیشنهادم اینه تو هوای خیلی سرد از این روش ریختن آب داغ رو انجین استفاده کنند بسیار جواب گوست:icon_pf _97_:

FARSHAD_TORNADO
07-12-1392, 10:18 بعد از ظهر
نه من موتورو تست کردم 80% از کاربراته. من بعد دو روز یکی استارت میزد من از اگزوز بو میکردم که دیدم بعد 5 6 بار استارت 3 4 ثانیه ای بوی بنزین اومد تازه از اگزوز.

Alireza.BMW
07-12-1392, 10:25 بعد از ظهر
به نظر من نه چون شتابی که مگلی داره تو 250های رده خودش خیلی خوبه مخصوصا صفر تا 100ش که 6ثانیست...شتاب بیشتر=مصرف سوخت بیشتر
میتونی مصرفشو کم کنی من مصرفشو کم کردم شده صدی 4 اما یکم شتابش کم شده

- - - Updated - - -

مال من اینجوری که میگی نیست مال من با استارت اول اون بوی بنزین میاد...ایجا از تعمیرکارا کسیو پیدا نکردم بلد باشه تنظیم کنه کاربراتو پس باید خودم تنظیم کنم که اونم دردسر کم نداره چون پیچ هوا...دور آرام دور تند و ورودی هوا به کاربرت همزمان باید تنظیم شه یکیش لنگ بزنه از اولشم بدتر میشه

farshad 54
07-12-1392, 10:26 بعد از ظهر
میدونم اما با تمام تعغییراتش انژکتوریش کنیم مصرفش 3 تا 3.5 میشه یا نه؟

عزیزم

کاربراتی رو نمیشه انژکتور کرد اگرم بشه اندازه پول موتورت باید خرج کنی

Alireza.BMW
07-12-1392, 10:27 بعد از ظهر
در ضمن فرشاد جان سی جیم که کابراتش کامل تنظیمه همیشه با یه هندل بدون گاز دادن روشن میشه تو ای هوا تو حیاطمون با 3 الی 4تا هندل روشن میشه این که 250هست جای خودشو داره

FARSHAD_TORNADO
07-12-1392, 10:30 بعد از ظهر
چه کاری انجام دادی بگو ماهم انجام بدیم. ( گفتم من موتورو پیش تعمیرکار نمیبرم اون اوایل به اسرار دوستم باهم رفتیم تعمیرگاه چرخه عقبو بازکرد وقتی بست کاسه لنتو تو اون شیار تنه ننداخته بود بعد 3 ماه کار کردن تازه 3 روز پیش فهمیدم. شانس آوردمکه پیچش گیر میکرد به تنه نمیزاشت بچرخه وئلا قاطی باقالیا بودم)

K.I.A
07-12-1392, 11:37 بعد از ظهر
مگللی کاربراتش باید تنظیم باشه و کار این تعمیرکارای پول پرست نیست
اگر تنظیم بشه مصرفش حدود 3/5 تا 4 تو حالت کم گاز و بی فشار هست و تو حالت پر فشار مصرف باید بیشتر از صدی 5 نشه/
و با 10 لیتر بنزین باید 300 کیلومتر تو حالت اکو یا همون بی فشار بره به راحتی.

farzin
08-12-1392, 01:26 قبل از ظهر
تنظیم کاربراتور رو میتونم براتون توضیح بدم و همیشه هم خواستم تاپیکشو بزنم ، اما چون خیلیا وارد نیستن و آشنایی ندارن با این قطعه میترسم براشون بگم کاری کنن که اصلا مد نظر من نیست ، بعدشم کلا تنظیمش بهم بخوره و حتما باید ببرن پیش یه مکانیک ... بعدشم کلی حرف بد نصیب ما کنن ...
علیرضا ما که گفتیم یه پارچ آب گرم از رو ظرفشویی رو انجین بریزین با اولین استارت روشن میشه ، بعضیا جدی نگرفتن ، خوشم اومد که عنوان کردی ، کار حرفه ای نیست ولی وفتی نتیجشو میبینه آدم میگه چفد خلاقانس
علیرضا چطور مصرفشو کم کردی ؟ این واس من خیلی سواله ....

Alireza.BMW
08-12-1392, 04:17 بعد از ظهر
تنظیم کاربراتور رو میتونم براتون توضیح بدم و همیشه هم خواستم تاپیکشو بزنم ، اما چون خیلیا وارد نیستن و آشنایی ندارن با این قطعه میترسم براشون بگم کاری کنن که اصلا مد نظر من نیست ، بعدشم کلا تنظیمش بهم بخوره و حتما باید ببرن پیش یه مکانیک ... بعدشم کلی حرف بد نصیب ما کنن ...
علیرضا ما که گفتیم یه پارچ آب گرم از رو ظرفشویی رو انجین بریزین با اولین استارت روشن میشه ، بعضیا جدی نگرفتن ، خوشم اومد که عنوان کردی ، کار حرفه ای نیست ولی وفتی نتیجشو میبینه آدم میگه چفد خلاقانس
علیرضا چطور مصرفشو کم کردی ؟ این واس من خیلی سواله ....
تعمیرکارم دست بهش زده گفت مصرفشو کم کردم فک میکنم از سوزن کاربرات کم کرده در ضمن مصرف کاربرات کلا زیاده الان سی جی 125 که بود حدودا 2.8میسوزوند الان که 200هه 3.2 الی 3.5میسوزونه که به نظرم 2تا مشکل عمده مگلی یکی حجم باک کم 10لیتر(چون امروز موتور دم پمپ بنزین خاموش شد دیگه روشن نشد که 10تا زدم تا خرخره پر شد) و مصرف زیاد که دلیلش کاربراته که واسه مسافرت یکم اذیت میکنه...لوله ایرباکسم به پیشنهاد دوستان چرخوند.آره فرزین جان تو هوای سرد فقط آب داغ جوابگوست رو استارتو باطریم فشار نمیاد و خرج زودرس نمیذاره دست آدم به نظرم انجین به هوای سرد بسیار حساسه چون وقتی گرمه تک استارت روشن میشه بدون هیچ مشکلی

- - - Updated - - -

فرزین جان تاپیک تنظیم کاربراتم بزن کسایی مثل من لازم دارن الان من میخام مگلیمو خودم تنظیم کنم اما یاد ندارم تعمیرکاریم نیس درس حسابی تنظیم کنه همشون ادعان....پس بزن که فردام جمعستو برم رو کارش:24:
بعدشم بعد گفته هات بگو که ممکنه چه اتفاقایی بیوفته با تنظیم اشتباه...هرکی خواست انجام میده هرکی نخواست میده تعمیرکار...این سایت صرفا جهت انتقال دانسته هامون به دیگر دوستان موتور سواره که از شر تعمیرکارای پول پرست تا مینونن در امان باشن...دیگه انتخاب با خودشونه شما برای حرفات لازم نیست جواب به کسی پس بدی دادا دانسته هاتو نقل کردی تمام:afro:

farzin
08-12-1392, 09:26 بعد از ظهر
تنظیمشو مینویسم ولی در چند روز آینده ، چون زیاد حواسم سر جاش نیست ، درگیرم با یه موضوع داش حسین توو جریانه ... ( اعصاب خرابه ) سر فرصت مینویسم تا اشکالی متوجه نوشته ها نشه ، و برداشت اشتباه از کلمات نکنن و میخوام چیزی از قلم هم نیوفته ...
علیرضا جون وقتی مگلی روشن هست توو حیاط نه توو فضای بیرون از خونه ، بوی خام سوزی یا بوی سوختگی یا بوویی که بهرحال که قبلا نداده رو چیزی به مشامت میرسه ؟ ( این سوالم مربوط میشه به کم کردن مصرفی بنزین )

FARSHAD_TORNADO
08-12-1392, 10:31 بعد از ظهر
آقا امروز من یه آمپر سوخت عقربه ای پیدا کردم می خوام بدونم اون سنسور تو باک میتونه میزان سوختم بسنج یا نه فقط بنزین رو زاپاس بره تشخیص میده؟ اگه نمیتونه مال چه موتور دیگه ای بهش میخوره تا عوضش کنم آمپرم وصل کنم؟

Alireza.BMW
09-12-1392, 03:21 بعد از ظهر
علیرضا جون وقتی مگلی روشن هست توو حیاط نه توو فضای بیرون از خونه ، بوی خام سوزی یا بوی سوختگی یا بوویی که بهرحال که قبلا نداده رو چیزی به مشامت میرسه ؟ ( این سوالم مربوط میشه به کم کردن مصرفی بنزین )
امروز پشت اگزوزش واستادم نه بوی خام سوزی سوختگی یا هرچی دیگه نداره مثه قبلا هست...خدا بد نده فرزین جان این جریانا هم مثه چیزای دیگه میگذره به هیچی دنیا نباید دل بست چون همش رفتنیه

- - - Updated - - -

دوستان امروز رفتم زنجیرو با بنزین با استفاده از چتکه کاملا تمیز شستم و بعدش با آب کف داغ با اسکاج افتادم به جون زنجیر بعدشم با آب قشنگ کفا رو شستمو با دسمال کاملا خشکش کردم زنجیر بسیار کثیف بود و حتی اون قرقره هاش به سختی میچرخید الان زنجیر برق میزنه مثل ماهی:4chsmu1:
یه چند ساعت دیگم میرم بش روغن میزنم چون امروز خیلی خسته شدم از صب نشستم به تمیز کردن ماشین.سی جی و مگلی زنجیر سی جی هم یه حالی بش دادمو تمیز کردم
پیشنهادم به تمام دوستان حتی دوستان دیگه با موتور های دیگه اینه که هر چند وقت یکبار زنجیرشونو با بنزین قشنگ همینطوری که من انجام دادم تمیز کنن اینجوری عمر زنجیر بسیار بالا میره و تاپ اسپیدتونم یه مقدار نسبت به قبلا که زنجیر کثیف بوده میره بالا...
زنجیر آپاچی 160 خدا بیامرزمو همین کار کردم اونم کثیف بود خدایی قبلا که زنجیر کثیف بود 123.124تا میرفت با کیلومتر خودش بودن خم کردن بدن رو موتور اما وفتی که زنجیرو تمیز و دوباره روغن زدم تاپ اسپید شد 128.129 حتی بعضی بعضی مواقع 130میشد بیشترین تاپم تو اون حالت زدم باهاش که شد 138:24: که تاپ فبلیم 136 بود که البته تو تاپ قبلیم گاردای رو باکو باز کرده بودم.اما وقتی تاپ 138 رو زدم گارداش روش بود:icon_pf _97_:

FARSHAD_TORNADO
09-12-1392, 11:22 بعد از ظهر
خورتومی هوارو بکشم داخل برای چسبکاریش از چه چسبی استفاده کنم؟

K.I.A
09-12-1392, 11:26 بعد از ظهر
ایرباکس رو ستون شاسی خم خورده اون خمو باید با بست کمر بندی بگیرید تا راه هواش کامل باز باشه.

FARSHAD_TORNADO
09-12-1392, 11:52 بعد از ظهر
ایرباکس رو ستون شاسی خم خورده اون خمو باید با بست کمر بندی بگیرید تا راه هواش کامل باز باشه.

منظورتون همین بست یکبار مصرفای پلاستیکیه؟ اونوقت جایکه خم خورده بزنم تا از بغل فشار بیاره جای خم برگرده دایره ای بشه دوباره؟

FARSHAD_TORNADO
11-12-1392, 11:45 بعد از ظهر
پیچ تنظیم هوا همونیه که بالای slow هستش داخل یه سوراخ؟ (رو به سمت پدال دنده هستا)

FARSHAD_TORNADO
14-12-1392, 07:06 بعد از ظهر
وای وای وای وااااااییی. آقا اگه خواستید 0 تا 100 و Top speed مگلی رو چک کنید واسه یک بار بهترهکه خرتومی هوارو از پشت کاربرات باز کنین من موتورم ریپ میزد 7 به بالا باز کردم ببینم از خرتومیه یا نه که لا مذهب تاحالا موتورمو انقد وحشی ندیده بودم !!!!!!!!!!!!!!!!!:2gwb921::2gwb921: سری باید دنده بدی آخه 1 ثانیه ای رو رد لاینه . کلا صدای اگزوزم بیشترو سنگینتر شده. ولی دوباره خرتومیرو بستم آخه زرات ریز داغون میکنن سیلندرو. اما خرتومیو میخوام عوض کنم که نفسش بازشه:22:

hamidmojrem
14-12-1392, 07:14 بعد از ظهر
دوست عزیز اگ میشه عکس از خرتومی ک باز کردی بزاری؟؟؟

hamidmojrem

Alireza.BMW
14-12-1392, 09:28 بعد از ظهر
وای وای وای وااااااییی. آقا اگه خواستید 0 تا 100 و Top speed مگلی رو چک کنید واسه یک بار بهترهکه خرتومی هوارو از پشت کاربرات باز کنین من موتورم ریپ میزد 7 به بالا باز کردم ببینم از خرتومیه یا نه که لا مذهب تاحالا موتورمو انقد وحشی ندیده بودم !!!!!!!!!!!!!!!!!:2gwb921::2gwb921: سری باید دنده بدی آخه 1 ثانیه ای رو رد لاینه . کلا صدای اگزوزم بیشترو سنگینتر شده. ولی دوباره خرتومیرو بستم آخه زرات ریز داغون میکنن سیلندرو. اما خرتومیو میخوام عوض کنم که نفسش بازشه:22:

موتور من که ریپ نمبزد از اول من باش اصلا مشکلی نداشتم تا حالا...فرشاد جان تو دنده 1 رو تخت گاز میکنی لاستیک عقب همیجور تا دنده رو عوض نکردی هرز گردی داره؟؟؟؟ دنده 2 چی وقتی کلاجو میگیری گاز میدی یه هو ول میکنی 2دور لاستیک هرز گردی داره حدودا؟؟؟؟
موتور من قبل از اینکه مصرفشو کم کنم اینجوری بود:121fs725372:
راستی خواستی خرطومیو عوض کنی بگو چه خرطومی روش انداختی

FARSHAD_TORNADO
14-12-1392, 10:11 بعد از ظهر
اگه کلاچو ول کنم سر موتور میاد بالا اما اگه تو حرکت تا ته گاز بدم تکاف میزنه من رو دنده 3 هم تکاف کشیدم چند باری مخصوصا اگه یکم موتورو کج کنی راحت تکاف میکشه که خیلی حال میده. حتی یک بارم رو دنده 4 هم تکاف کشید که خیلی حاال کردم. اوکی خرتومیو عوض کردم عکس میگیرم. دوست عزیز (حمید) الان که سرهم کردم انشا ا... خواستم عوض کنم عکسها هم پیوست تو ضیحاتم میشه. شب بازش کردم کار مشغولم کرده که فرصت نکردم رو موتور کار کنم. یه کاسه چراغ کوچیکم گرفتم که میخوام مابین دوشاخ نصب کنم و زنون بندازم که اونم انداختم عکسشو میزارم.
اینم smd که زیر پلاکم وصل کردم. 3744737448

Alireza.BMW
14-12-1392, 10:23 بعد از ظهر
منم رو دنده 3 زدم ولی زیاد نیست نیم دور شایدم کمتر اما 4....فکر نمیکنما فرشاد جان...چرا اگه موتورو کج کنی فک کنم بشه

M.R
14-12-1392, 11:40 بعد از ظهر
سلام خدمت همه دوستای عزیز موتور من تو دنده1- 2-3 دور موتورم بین 6-7 گیر میکنه،یعنی وقتی گاز میدم،انگار گاز خالی میخوره،فشار گازو که خیلی زیاد میکنم،از دور 7بالاتر میره ولی تو دنده-های دیگه خیلی این قضیه محسوس نیست به نظر شما مال چیشه؟ میتونه مال کثیفی فیلتر هوا باشه،با توجه به اینکه کلا 2هزار تا کار کرده؟یا چیزای دیگه؟

Alireza.BMW
15-12-1392, 12:06 قبل از ظهر
سلام دوست عزیز...آره میتونه باشه اما شما به خرطومی هوا یه نگا بنداز لا نخورده باشه یا کلا خرطومیو برعکس کن دور موتور باید راحت تا ته بره ممکنه از چتری کاربراتم باشه اما شما فعلا ببین وضع خرطومی چه جوریه

salahshor
15-12-1392, 01:43 قبل از ظهر
اگه کلاچو ول کنم سر موتور میاد بالا اما اگه تو حرکت تا ته گاز بدم تکاف میزنه من رو دنده 3 هم تکاف کشیدم چند باری مخصوصا اگه یکم موتورو کج کنی راحت تکاف میکشه که خیلی حال میده. حتی یک بارم رو دنده 4 هم تکاف کشید که خیلی حاال کردم. اوکی خرتومیو عوض کردم عکس میگیرم. دوست عزیز (حمید) الان که سرهم کردم انشا ا... خواستم عوض کنم عکسها هم پیوست تو ضیحاتم میشه. شب بازش کردم کار مشغولم کرده که فرصت نکردم رو موتور کار کنم. یه کاسه چراغ کوچیکم گرفتم که میخوام مابین دوشاخ نصب کنم و زنون بندازم که اونم انداختم عکسشو میزارم.
اینم smd که زیر پلاکم وصل کردم. 3744737448

پیشنهاد میدم زنون نصب نکنی چون به مشکلات عدیده ای برخورد میکنی من قبلا که مگلی داشتم نصب کرده بودم سرچ کنی هست کامل توضیح دادم ....

salahshor
15-12-1392, 02:37 قبل از ظهر
با سلام به همگی .
طریقه تنظیم کاربرات مگلی
دوستانی که میخوان خودشون انجام بدن اول از همه یه شمع سوزنی ایردیوم تاکیدا ایردیوم سوزنی ان ج کا اصلی تهیه کنن و با شمع قبلی حالا هر نوع شمعی که میخواد باشه عوض کنن
بعد اینکه باک موتور رو پر بنزین سوپر کنن و فیلتر هوا و خرطومی هم اوکی باشه .
موتور رو تو هوای بیرون اگه سرد باشه بهتره روشن کنید تا انجین گرم بشهروقتی فن روشن شد صبر کنید دوباره خاموش بشه بعد دور موتور رو اروم کم کنید تا جایی که انجین به راحتی و نرمی کار کنه حدود 900 rpm البته به نشانگر دور موتور زیاد نمیشه اعتماد کرد تا جایی دور موتور رو بیارید پایین که انجین خاموش نشه . مرحله بعدی تمامی مصرف کننده های برقی رو هم خاموش میکنیم مثلا چراغی زنونی فنی پخشی چیزی روشن نباشه .
با یه دو سوی ریز خوش دست پیچ هوای کاربرات رو که سمت چپ انجینه (عکسش تو تاپیک موجود هست) رو شروع به چرخوندن در جهت حرکت عقربه های ساعت میکنیم البته به ارومی و با دقت به صدا و ریتم کارکرد انجین ....پیچ رو اینقدری میچرخونیم که انجین تا استانه خاموش شدن پیش بره یعنی به تتته پته بیوفته ...(اگر هم خاموش شد کمی پیچ رو پاد ساعتگرد بچرخونید
و دوباره روشن کنید) وقتی پیچ هوارو تا جایی سفت کردیم که انجین با تنش کار میکنه و خاموش هم نشده تو این مرحله برعکس حرکت عقربه های ساعت پیچ رو میچرخونیم به ارومی و با دقت به صدای انجین گوش میدیم وقتی با پاد ساعت چرخوندن پیچ هوا انجین صاف شد همونجا کار تنظیم پیچ هوای کاربرات تمومه و دیگه دست بهش نمیزنیم . البته من خودم با موتور دور میزنم و بعدش یه بار دیگه واسه حصول اطمینان تنظیمش میکنم .
مگلی که با روش بالا تنظیم شده باشه به شرط شمع گفته شده و دست نخورده بودن کاربرات و سالم بودن لاستیک دیافراگم و تمییز بودن فیلتر هوا و اوکی بودن خرطومی هوا و لاستیک رابط کاربرات تو مسکو (زیر منفی 10 نیس)هم باشه راحت روشن میشه و مصرف سوختشم نسبت به مگلی که تنظیم نیس پایین میاد و یه روغن توپ که سازگار با انجین و صفحه موتور باشه توش بریزی دیگه واقعا عالی میشه.
خلاصه تنظیم کاربرات شد این . در حالت موتور روشن و گرم و دور ارام پیچ هوارو سفت میکنین تا مرحله خاموش شدن موتور سپس دوباره پیچ رو باز میکنیم تا جایی که انجین صاف بشه همین .
هیچ ترسی هم نداره اصلا هم چیزی خراب نمیشه . ضمنا تو هوای سرد وقتی انجین رو واسه چند ساعت یا یه روز خاموش کنید یه گاز تا دور 4000 بدید به موتور بعد سریع ساسات رو بکشید تا با ساسات خاموش بشه بعدا که خواستید روشنش کنید اصلا گاز ندین به راحتی و ب نیش استارت روشن میشه . مگلی کاربرات خیلی خوبی داره
اینم بگم کسی زنجیرو با بنزین نشوره بعدا میام توضیح میدم چه اتفاقی میوفته الان خوابم میاد .

FARSHAD_TORNADO
15-12-1392, 10:17 بعد از ظهر
اینهارو فردا می خوام رو مگلی سوار کنم. عدسی سمند که زنون توش میندازم. خرتومی باک پراید که عالیه برا مگلی چون فابریک مثل آ با کلاهه و فیت جای فیلتر قبلی میشه. من هرجا رفتم تکی نداشتن و چندتا دیگه خرتومی کوچیکم همراشه که مجبور شدم کامل بخرم پلمپ. در ضمن این خرتومی یه نمونه دیگه هم داره که مثل این آ با کلاه نداره و یه سمتش قوس داره و یکمم ضخیمتره هواستون باشه. قیمت 15ت عدسی هم از صافکاری خریدم 15ت 37504

K.I.A
16-12-1392, 12:49 قبل از ظهر
شما میتونید ایرباکس و همون خرطومی حذف کنید و به جاش یه فبلتر اسپرت دهنه 34 k&n به کاربرات وصل کنید و هم صدای اسپرت مکش دارید هم هوای بیشتر.

salahshor
16-12-1392, 01:00 قبل از ظهر
اینهارو فردا می خوام رو مگلی سوار کنم. عدسی سمند که زنون توش میندازم. خرتومی باک پراید که عالیه برا مگلی چون فابریک مثل آ با کلاهه و فیت جای فیلتر قبلی میشه. من هرجا رفتم تکی نداشتن و چندتا دیگه خرتومی کوچیکم همراشه که مجبور شدم کامل بخرم پلمپ. در ضمن این خرتومی یه نمونه دیگه هم داره که مثل این آ با کلاه نداره و یه سمتش قوس داره و یکمم ضخیمتره هواستون باشه. قیمت 15ت عدسی هم از صافکاری خریدم 15ت 37504
دوست عزیز میشه بگید چراغ پریزماتیک مگلی چه مشکلی داره !؟؟
چراغ سمند رو که ره به ره ما در تعمیرگاه عوض میکنیم و ال ایکسی میندازیم که اون عدسی رو نداره و بهتره .... طراحی عدسیش بدرد نخوره و جواب نمیده ...عمرا هم بشه رو کاسه چراغ مگلی سوارش کرد چون بزرگه و بیخود .
دوستانی که مگلی دارن اگه دست به اچار باشن میتونن پشت عدسی چراغ مگلی یه اس ام دی 4 تایی ابی بندازن و وصل کنن به چراغ کوچک فابریک جاشو هم داره خیلی تمیز و شیک هم در میاد . من قبلا رو 2 تا مگلی نصب کردم خیلی عالی میشه و امکان دی لایت شدن رو هم داره . عکس و مراحل نصب تو تاپیک موجوده .
جی پی اس سیم کارت خور با میکروفن و دوربین و رم و باطری بک اپ با قابلیت ساپورت انواع دزدگیرهای معمولی و تصویری هم موجوده کسی خواست اموزش میدم . بدون نصب 380 چوب در میاد .

FARSHAD_TORNADO
16-12-1392, 11:06 بعد از ظهر
مشکل نداره من اونو جدا مابین دوشاخ جولو میخوام نصب کنم که کردم اینم عکس.
37576
37577
خرتومی باک پرایدم قطرش کم بود مجبور شدم یه تیکه ببرم ازشو جای وسط خرتومی فابریکش که تا خورده بود بزنم. 3757837579

Mohammad.r
16-12-1392, 11:12 بعد از ظهر
ما که به مگلی نمیخوریم ولی الان کمکت تو حرکت بالا پایین بشه میخوره به این که. نمیخوره؟:297:
از بقلشم عکس میزاری؟ ذهنم درگیر این حرکتت شد

FARSHAD_TORNADO
16-12-1392, 11:30 بعد از ظهر
ما که به مگلی نمیخوریم ولی الان کمکت تو حرکت بالا پایین بشه میخوره به این که. نمیخوره؟:297:
از بقلشم عکس میزاری؟ ذهنم درگیر این حرکتت شد

ایول بابا کارت درسته آره تو دست انداز میگیره چون کمکای من وارونست از بالا نمیتونم ببندم این کار برا کمکایکه وارونه نیستن جواب میده رو تیپ یکا عالیه. حالا یه وقت دیگه بایستی از پایین یه پایه بگیرم که دیگه گیر نکنه. خسته شدم امروز دیگه حال نداشتم روش کار کنم زیاد چون بیشتر خرتومی ازیتم کرد. امشبم یه دوری زدم قلق بک فایر اومد دستم میزدم حال میداد. راستی بک فایر زرر نداره؟

salahshor
17-12-1392, 12:57 قبل از ظهر
ضرر که نه فقط یه کم بستهای اگزوز مرخص میشه که بعدا میفهمی ...
سر شمع و سوپاپ ها هم یقینن دوده میگیره که باعث افت شتاب و توانایی حرکتی موتورت میشه

- - - Updated - - -

ضرر که نه فقط یه کم بستهای اگزوز مرخص میشه که بعدا میفهمی ...
سر شمع و سوپاپ ها هم یقینن دوده میگیره که باعث افت شتاب و توانایی حرکتی موتورت میشه

Alireza.BMW
17-12-1392, 11:53 قبل از ظهر
دوستان تو رادیات مگلی آب جوشیده بریزم با ضد یخ یا آب رادیات با ضد یخ؟؟؟ دوستان زودتر جواب بدن چون امروز میخام موتورو ببندم

Gladiator
17-12-1392, 12:07 بعد از ظهر
50% آب مقطر + 50% ضد یخ ، آب رادیات آماده نگیر بدرد نمیخوره ، آب جوشیده هم بازم جرم داره ، بهترین گزینه آب مقطره

FARSHAD_TORNADO
19-12-1392, 11:55 بعد از ظهر
میگم تو رادیات جای آب رادیات آب کوکر بریزیم خوب نیست؟ آخه آب کولر صاف صاف هیچی توش نیست. Ho2 خالص

BabyBoy
20-12-1392, 01:19 قبل از ظهر
دوست عزیز این کار اشتباه هست.
آب به تنهایی باعث زنگ زدگی میشه و به مرور قطعات رو خراب میکنه. اگر آب تقطیر نشده باشه و ناخالصی داشته باشه که دیگه بدتر، باعث جرم گرفتگی و انسداد میشه که مشکلات زیادی به همراه داره .
یک خاصیت بسیار مهم ضد یخ، ضد خوردگی هست، علاوه بر اون زمانی که با آب مقطر ترکیب میشه، نقش ضد زنگ رو هم ایفا میکنه و همچنین آب مقطر هیچ گونه جرم گرفتگی ایجاد نمیکنه.
البته استفاده از آب کولر گازی هم خوبه ولی استفاده از ضد یخ در کنار اون بسیار مهم هست.

Gladiator
20-12-1392, 02:30 قبل از ظهر
میگم تو رادیات جای آب رادیات آب کوکر بریزیم خوب نیست؟ آخه آب کولر صاف صاف هیچی توش نیست. Ho2 خالص

چراخیلی هم خوبه ، تو مناطق شرجی مثل شمال که کولر آبی جوابنمیده و همه کولر گازی دارن تابستون به وفور میتونی از کولرت آب مقطر بگیری ، ازش هم میشه برای مخزن شیشه شور ماشینت استفاده کنی هم برای رادیاتور ماشین ، البته حتما با ضد یخ ترکیبش کن ، ضد یخ تنها خاصیت جلوگیری از انجماد آبو نداره ، بلکه نقش ضد جوش ، جلوگیری از جرم گرفتگی و پوسیدگی رو هم ایفا میکنه

FARSHAD_TORNADO
20-12-1392, 08:45 بعد از ظهر
با دوستم همپا شدیمکه دو ترک بریم تا شیراز از بندر. یه 600 km فکر کنم باشه فقط رفت. اما من دو دلم که برم یا نه. موتور ردیفه ردیفه آمادست. اما باز یه ترسی دارمکه نکنه تو راه مارو بزاره:297:. به نظرتون بریم یا نریم؟؟

farshad 54
20-12-1392, 08:52 بعد از ظهر
ریسکش زیاده

مگلی یا میره یا کلا نمیره

معمار
21-12-1392, 07:41 قبل از ظهر
با دوستم همپا شدیمکه دو ترک بریم تا شیراز از بندر. یه 600 km فکر کنم باشه فقط رفت. اما من دو دلم که برم یا نه. موتور ردیفه ردیفه آمادست. اما باز یه ترسی دارمکه نکنه تو راه مارو بزاره:297:. به نظرتون بریم یا نریم؟؟

تکی برو
دو نفره نه بهش فشار زیاد وارد بشه باید برگشت با وانت برگردی

FARSHAD_TORNADO
21-12-1392, 08:01 بعد از ظهر
آخه تکی که حال نمیده. اما دو ترک میریم حالا هر چی شد شد. دو روز دنیاست دیگه. راستی من وقتی چراغای خود موتورو روشن میکنم سرعت فن کم میشه اما زنونوکه روشن میکنم هیچ تغییری نمیکنه پس 2تا زنونم فک کنم بشه وصل کرد.

farzin
21-12-1392, 09:51 بعد از ظهر
دو ترک برو هر چی شد خاطره میشه ، اگه امکانش بود یه فیلمم از ابتدا تا انتهای این سفر تهیه کنید و عین این جهانگردا تعریف کن روو فیلم ، ما هم که نمیشه بریم سفر با این فیلم بتونیم یه دوری بخوریم ، ایشالا بی خطر باشه سفرتون ،

Babak
21-12-1392, 10:46 بعد از ظهر
با خودت شمع و اسپری پنچری ببر حتما

Sent from my ME173X using Tapatalk

stoncold
22-12-1392, 04:35 بعد از ظهر
داداش مگلی که موتور مسافرت نیست

FARSHAD_TORNADO
22-12-1392, 09:06 بعد از ظهر
دیگه چیکار کنم حالا گرفتیمش. اما لذتش به سختیش می ارزه. با مگلی بایستی عادت کنی تا رو موتورای دیگه ازیت نشی.

FARSHAD_TORNADO
24-12-1392, 10:21 بعد از ظهر
آب رادیات شماهم همین رنگ میشه؟ 38275
بعد اینکه روغن از زیر خالی شد و چند باریم استارت زدم دوباره روغن ریخت بعدش بنزین ریختم تو موتور 4 5 باری استارت 5 ثانیه ای زدم که وقتی خالی کردم تهش این شن ریزه ها بود. اینا از کجا ممکنه اومده باشه تو موتور؟38276

erfan.557
24-12-1392, 10:54 بعد از ظهر
اقا با بنزین نشور انجینو اگه انقدر حساسی رو موتور از موتورفلاش استفاده کن اون چیزام باهاش شسته میشه میاد بیرون.
اب رادیاتم عوض کن و ضدیخ بریز.

FARSHAD_TORNADO
25-12-1392, 12:07 قبل از ظهر
اتفاقا 400 سی سی ضد یخ ریختم بقیه رو آب مقطر ریختم.

salahshor
25-12-1392, 04:58 قبل از ظهر
اول اینکه کار درستی نکردین که بدون روغن استارت زدین بنا به دلایل خیلی واضح ....
اگه انجین گرم باشه بدون هیچ مشکلی و با کمی شکیبایی !! روغن تخلیه میشه
اون شن هایی که میگی براده اهن و در برخی مواقع براده هایی از صفحه کلاچ میتونه باشه وتو انجین مگلی خصوصا وقتی کم کارکرد باشه یا تعویض روغن اول یا دوم باشه طبیعیه !
بنزین هم هرررررگز تو انجین نریز اگه ریختی باید استارت نمیزدی و میذاشتی کاملا تبخیر بشه و اگه دسترسی داشتی باید با تفنگی باد از محل درب روغن تو انجین رو باد میگرفتی .
ضد یخ هم 300 سی سی کفایت میکنه تجربه ثابت کرده بیشتر از این مقدار کاسه نمد واتر پمپ رو به ف... میده
صافی روغن رو هم تمیز میکردی تا اونجایی که یادمه 2 تا فیلتر توری داره که 2 قسمت انجینه
باز سرچ کنی تو صفحات خیلی قبلتر هست فکد کنم صفحه 100 تا 150
رنگ اب رادیاتور هم متاسفانه طبیعیه بله اکثرا این رنگی میشه و حالت لجن داره
چاره کار هم تمییز کردن رادیاتور و شلنگ و ... ریختن مخلوط ضد یخ و اب مقطره

FARSHAD_TORNADO
25-12-1392, 01:05 بعد از ظهر
اول اینکه کار درستی نکردین که بدون روغن استارت زدین بنا به دلایل خیلی واضح ....
اگه انجین گرم باشه بدون هیچ مشکلی و با کمی شکیبایی !! روغن تخلیه میشه
اون شن هایی که میگی براده اهن و در برخی مواقع براده هایی از صفحه کلاچ میتونه باشه وتو انجین مگلی خصوصا وقتی کم کارکرد باشه یا تعویض روغن اول یا دوم باشه طبیعیه !
بنزین هم هرررررگز تو انجین نریز اگه ریختی باید استارت نمیزدی و میذاشتی کاملا تبخیر بشه و اگه دسترسی داشتی باید با تفنگی باد از محل درب روغن تو انجین رو باد میگرفتی .
ضد یخ هم 300 سی سی کفایت میکنه تجربه ثابت کرده بیشتر از این مقدار کاسه نمد واتر پمپ رو به ف... میده
صافی روغن رو هم تمیز میکردی تا اونجایی که یادمه 2 تا فیلتر توری داره که 2 قسمت انجینه
باز سرچ کنی تو صفحات خیلی قبلتر هست فکد کنم صفحه 100 تا 150
رنگ اب رادیاتور هم متاسفانه طبیعیه بله اکثرا این رنگی میشه و حالت لجن داره
چاره کار هم تمییز کردن رادیاتور و شلنگ و ... ریختن مخلوط ضد یخ و اب مقطره

فکر نکنم استارت زدن بدون روغن مزر باشه چون سرعت قطعات کمه.
شنها هم وقتی از نزدیک دیدم مشخص شد که از بیرون اومده چون سنگ ریزه بود تا .... البته آهن و ..... هم بینشون بود.
بنزین هم واسه این ریختمکه کل روغن سوخته ی مونده تو انجین و مخصوصا همین شن ریزه ها که با اینکه روغن خالی میشه ولی رو قطعات روغنیه این شن ریزه ها چسبیده و خالی نمیشه بریزه پایین.(وقتی روغن تخلیه شد کف سطل هیچی ندیدم اما بعد شست و شو با بنزین اینا اومدن بیرون. دلیل بنزین نریختن چیه؟ به نظرم اگه قطعات خشک هم کار کنن در صورت سرعت کم استارت هم مشکلی نداره.
صافی روغن هم در آوردم تمیز کردم.
اتفاقا رادیات هم شیلنگ گرفتم توشو شست و شو دادم.

erfan.557
25-12-1392, 11:14 بعد از ظهر
کلا این حرکتو دیگه نکن گفتم موتور فلاش استفاده کن خیالتم راحته.
فک کنم وایرو کشیده بعد استارت زده.درسته؟

farshad 54
25-12-1392, 11:25 بعد از ظهر
البته با بنزین شستن کارتل و انجین پیشنهاد نمیشه ولی میتونی 6 ماه یکبار روغن موتور رو خالی کنی و به جاش مخلوطی از گازوئیل و روغن با درصد روغن 20 درصد و گازوئیل 80 درصد بریزی تو انجین بعد بذاری موتور

3 دقیقه در جا کار کنه بدون اینکه بش گاز بدی بعد کارتل رو خالی میکنی و بعد نیم ساعت پیچ پائینو میبندی و به اندازه لازم روغن ارزون یا باز میریزی تو کارتل یه روز از موتور سواری میگیری بدون فشار بعد روغن رو

با روغن مناسب خود موتور عوض میکنی + فیلتر روغن

حالا یه انجین پاک و تمیز دارید هیچیش هم نمیشه - البته اگه خیلی به تمیزیه توی انجین اهمیت میدی و واست مهمه اینکارو بکن در غیر اینصورت احتیاط واجب بر نکردن این کار میباشد :icon_pf _37_:

FARSHAD_TORNADO
25-12-1392, 11:40 بعد از ظهر
کلا این حرکتو دیگه نکن گفتم موتور فلاش استفاده کن خیالتم راحته.
فک کنم وایرو کشیده بعد استارت زده.درسته؟

منظورت از کشیدن وایر چیه؟

- - - Updated - - -

آیا لنت موتور دیگه ای به مگلی میخوره؟ جلو و عقب؟

roma
26-12-1392, 11:19 قبل از ظهر
منظورت از کشیدن وایر چیه؟

- - - Updated - - -

آیا لنت موتور دیگه ای به مگلی میخوره؟ جلو و عقب؟

منظورش اینه که سر شمع در اوردی فقط استارت زدی به موتور یا نه موتور روشن کردی

FARSHAD_TORNADO
26-12-1392, 12:49 بعد از ظهر
کلید on off موتور رو off گزاشتم استارت زدم. موتور اگه روشن بشه که داغون میکنه ضربه میزنه

FARSHAD_TORNADO
27-12-1392, 08:36 بعد از ظهر
انصافا قشنگ شده یا ضایع شده بکنمش؟؟ 38485384863848738488384893849038491 یکی زنون داشتم فقط

- - - Updated - - -

امسال تابستون اومده بودم شهریار یه موتور فروشی بود که یه موتور داشت کپی مگلی یعنی با مگلی مو نمیزد فقط 200 سی سی بود با اگزوز بغل. این موتوره هم شما دیدین؟ اسمش چیه؟

Alireza.BMW
27-12-1392, 08:55 بعد از ظهر
فرشاد جان دیگه خیلی بش چراغ وصل کردی شلوغ شده... در ضمن به فکر اون باطری فلک زده هم باش

FARSHAD_TORNADO
27-12-1392, 09:04 بعد از ظهر
نه اون چراغ وسطیرو کندمش. دائم که نمیخوام روشنشون کنم. باطریم پرید فوقش یکی دیگه میخرم.

farzin
28-12-1392, 02:01 قبل از ظهر
داداش ضحمت کشیدی دستت درد نکنه ، اما بنظر من ضایع بید ، کلا موتوری که نور اضافه بده نظرم منفیه ، شما صبر کن ببین بقیه چی میگن از ما بدل نگیر چون من کلا چراغونی کردن رو نمیپسندم چون صلابت خودشو از دست میده یه جورایی ، مخصوصا موتور که حجمش سنگینتر میشه باید اوبوهت خودشو حفظ کنه ...

danial-sdt
28-12-1392, 12:00 بعد از ظهر
انصافا قشنگ شده یا ضایع شده بکنمش؟؟ 38485384863848738488384893849038491 یکی زنون داشتم فقط

:9: من دیگه حرفی ندارم :consoling2:

------------------------

من روی موتور زنون بستم البته فقط نور بالا خیلی کم روشن میکنم مگر واقعا لازم باشه
چند وقت پیش رفته بودم کرج زمان برگشت به شب خوردم از اتوبان میومدم یکمی عجله داشتم برای امنیت بیشتر زنون روشن کرده بودم بعضی وقتها هم با نور پایین بابا بازی بازیش میدادم
خلاصه سرتو درد نیارم انگار ماشینهارو از خط سبقت با لودر میبردن کنار جلوم باز میشه
طرف انگار روح دیده بود :bargh:

FARSHAD_TORNADO
28-12-1392, 05:38 بعد از ظهر
واسه این دو چراغها من یه کلید جدا گذاشتم همرو باهم روشن نمیکنم ولی چشم اگه ضایع هست تو بزرگراه ها روشن میکنم برا دید بهتر گرچه نیتمم همین بود از اول.

FARSHAD_TORNADO
28-12-1392, 06:18 بعد از ظهر
لنت موتور دیگه ای هست که به مگلی بخوره عقب و جلو جدا؟

danial-sdt
28-12-1392, 06:54 بعد از ظهر
جلوش با zx یکی هست
عقبشو تو گمرک خیلی راحت میتونی پیدا کنی البته مگلی سری قدیم راحت گیر میاد
میتونی هم بدی برات بکوبن اونم خوب جواب میده

FARSHAD_TORNADO
28-12-1392, 07:10 بعد از ظهر
یعنی صفحه دیسک عقب قدیم با جدید که فرقشون اندازه کوچیکتره سری قدیم با جدیده لنتشونم اندازهشون فرق داره یا یه مدل دیگست؟

danial-sdt
28-12-1392, 07:22 بعد از ظهر
لنت عقب مگلی سری قدیم با سری جدید فرق میکنه
لنت سری قدیم رو حیلی راحت میتونی با قیمت حدودا 15 تا 25 هزار تومان تو گمرک پیدا کنی ولی سری جدید به این راحتی پیدا نمیشه
شنیدم با یک مدل کراس crf یکی هست که قیمتش حدود 150 هزار تومان هست
معمولا میکوبن خیلی بهتر هست کاراییش هم از فابریکش بیشتره
کلا روی مگلی دو سری لنت عقب گذاشتن یک سری اولین سری بود که اومد بعدش سری اخر 89 تغییر کرد که رایج ترینش هست و خیلی راحت پیدا میشه و سری جدید که دوباره همون سری اولو تکرار کردن و پیدا نمیشه

salahshor
29-12-1392, 04:11 قبل از ظهر
با تشکر از اقا دانیال
لنت سری قدیم به سری جدید هم میخوره متتهی به شرطها و شروطها
باید یه قسمت با سنگ فرز بریده بشه و مثل مدل خودش به قسمت پایین جوشکاری بشه خیلی راحت و تمییز
من 2 بار این کارو کردم ردیف شد . خودتون ببینید دقیقا متدجه میشید که باید چیکار کرد
سخت هم نیس

- - - Updated - - -

فکر نکنم استارت زدن بدون روغن مزر باشه چون سرعت قطعات کمه.
شنها هم وقتی از نزدیک دیدم مشخص شد که از بیرون اومده چون سنگ ریزه بود تا .... البته آهن و ..... هم بینشون بود.
بنزین هم واسه این ریختمکه کل روغن سوخته ی مونده تو انجین و مخصوصا همین شن ریزه ها که با اینکه روغن خالی میشه ولی رو قطعات روغنیه این شن ریزه ها چسبیده و خالی نمیشه بریزه پایین.(وقتی روغن تخلیه شد کف سطل هیچی ندیدم اما بعد شست و شو با بنزین اینا اومدن بیرون. دلیل بنزین نریختن چیه؟ به نظرم اگه قطعات خشک هم کار کنن در صورت سرعت کم استارت هم مشکلی نداره.
صافی روغن هم در آوردم تمیز کردم.
اتفاقا رادیات هم شیلنگ گرفتم توشو شست و شو دادم.
واسه اینکه خوب منظور بنده رو متوجه بشید کافیه تشریف ببرید یه بلبرینگ نو بخرید و اونو بندازین تو تشت بنزین و در بیارید میدونید چی میشه ؟؟
اون بلبرینگ مرخص میشه دلیلشم اینه که ساچمه ها تیز میشن
حالا فکر کن موتورت یاتاقان داره گیربکس داره دنده استارت داره که بوی بنزین هم بهش بخوره به فا... میره .... این کارو نکن
راه حل دوستان مفیده
در ضمن هیچ شنی تو انجین نمیتونه باشه همونطور که گفتم براده اهن و صفحه کلاچ موتوره

farzin
29-12-1392, 04:05 بعد از ظهر
دور ورودی روغن معمولا بخاطر بخارات روغن گردو غبار جمع میشه و همینطور شن و ... هنگام تعویض روغن اگه در باز کردن درپوش و ریختن روغن دقت نکنید از اونجا احتمال داره همچین چیزایی خیلی کم وارد بشه وگرنه انجین محاله همچین چیزایی واردش بشن چون اگه سوراخی چیزی باشه از همون جا نشتی روغن نمایان میشه ... آقای سلحشور هم درست میفرمایند که با بنزین ریختن درون انجین ، اون رو مرخص میکنید ... اینکارو با گازوئیل میکنن اونم با انجین کاملا باز شده ...و شیوه دیگه همونی هست که فرشاد خان گفتن...

ali127
04-01-1393, 04:34 بعد از ظهر
سلام از اساتید چند تا سوال داشتم
میخوام مگلی بخرم و میخواستم بدونم همین گواهینامه الف 2 بسشه یا حتما باید الف 3 بگیرم
و سوال بعدی اینکه چون میخوام دست دوم بخرم مدل های 89 خوب هست یا نه مدل بالاتر بگیرم یعنی تیپ 1 با تیپ 2 خیلی فرق داره ؟
و اگر زحمتی نیست یک قیمتی هم از دست دوم ها بدید
با تشکر

salahshor
06-01-1393, 02:34 قبل از ظهر
با سلام خوش امد گویی
فکر کنم بخش اول سوالتون تو تاپیک خودش باشه بهتره و مطالب پراکنده نمیشه
پیشنهاد میکنم مگلی چه نوو و یا کارکرده نخر جز اینکه به قیمت باشه و خودتم دست به اچار باشی و جیب مبارک هم پر باشه وگرنه نظر شخصی بنده اینه که از خیرش بگذر
واسه راهنمایی بیشتر بهتره تاپیک مجزا بزنی .

danial-sdt
09-01-1393, 09:25 قبل از ظهر
بعد از قهرمان شدن مگلی توی کلاس 250 سی سی مسابقات کشوری این هم فیلم درگ مگلی با دوج شارژر :29dz8zk:

<iframe src="[Only registered and activated users can see links]" allowFullScreen="true" webkitallowfullscreen="true" mozallowfullscreen="true" height="360" width="640" ></iframe>

farzin
09-01-1393, 12:25 بعد از ظهر
نتیجه درگ چی شد ؟!! توی فیلم در صد متر هم بنظر میومد مگلی عقب میوفته ...

danial-sdt
09-01-1393, 02:24 بعد از ظهر
تو شتاب اولیه درواقع دنده یک و دو دوج شارژر رو میگیره ولی سرعت زیاد میشه عقب میافته که طبیعی هست

Afshin007
12-01-1393, 09:17 قبل از ظهر
[QUOTE=danial-sdt;227315]بعد از قهرمان شدن مگلی توی کلاس 250 سی سی مسابقات کشوری این هم فیلم درگ مگلی با دوج شارژر :29dz8zk:[Only registered and activated users can see links]دوج چارزر امریکاییه حجم موتورشم باید بالا باشه4-5 لیتری هست حالا بستگی به مدلش داره همین که مگلی250 تونست100-200 متره اولو پا به پاش بره به نظرم خوبه ////

Alireza.BMW
12-01-1393, 10:42 قبل از ظهر
[QUOTE=danial-sdt;227315]بعد از قهرمان شدن مگلی توی کلاس 250 سی سی مسابقات کشوری این هم فیلم درگ مگلی با دوج شارژر :29dz8zk:[Only registered and activated users can see links]دوج چارزر امریکاییه حجم موتورشم باید بالا باشه4-5 لیتری هست حالا بستگی به مدلش داره همین که مگلی250 تونست100-200 متره اولو پا به پاش بره به نظرم خوبه ////

باز بگین مگلی بده.مگلی سرطانه مگلی فلانه این موتور فقط یکم ناز نازیه هرجا هرجا نباید گازش بدی و به روغنش برسیو هرزگاهی پیچا رو سفت کنی همین:4chsmu1:.حالا بعضیا حالشو ندارن میگن مگلی اخه:vardane:
راننده اون مگلی قناریه کی بود؟؟؟؟ میگم عجب رخی داره ها اصلا آدم مبهوت این رنگ زیبا میشه:afro:اصا مگلی فقط زرد...والا:[Only registered and activated users can see links]

hamidreza_pahlavan
12-01-1393, 11:12 قبل از ظهر
[QUOTE=Afshin007;227958]

باز بگین مگلی بده.مگلی سرطانه مگلی فلانه این موتور فقط یکم ناز نازیه هرجا هرجا نباید گازش بدی و به روغنش برسیو هرزگاهی پیچا رو سفت کنی همین:4chsmu1:.حالا بعضیا حالشو ندارن میگن مگلی اخه:vardane:
راننده اون مگلی قناریه کی بود؟؟؟؟ میگم عجب رخی داره ها اصلا آدم مبهوت این رنگ زیبا میشه:afro:اصا مگلی فقط زرد...والا:[Only registered and activated users can see links]

صحبت بچه ها در نخریدن مگلی برای همین دست به آچر بودنشه دوست گلم شما که فنی واردی فقط می تونی سروارش شی و حالشو ببری ولی یکی مثل من که اصلا آدم فنی نیستم مگلی سرطانه من نمی تونم جواب گوش باشم وگرنه تمام بچه ها هم نظر هستن که توی کلاس 250 سی سی نسبت به قیمت مگلی خیلی خوشکله ، من واقعا نمی دونم چرا باید مگلی با این کیفیت عرضه می شد؟ چرا نمی شد همین کیفیت دایلیم رو می داشت؟ :wall3: اخه چرا باید همیشه همچی نصفه باشه؟ تو نمایشگاه خود کویر یه خانمی بود که دونه دونه موتور های کویر رو نشون می داد ( البته بنده کاملا از همه محصولات شناخت داشتم :gigglesmile: ) اما رسیدم کنار مگلی گفتم این چه طوره؟ بنده خدا خودش گفت اگه آدم فنی هستین اینو انتخاب کنین !!! :3: منم بهش گفتم بلهههههههه خلاصه انتخاب من دایلیم بود و از انتخابم راضی بودم و هستم :5: ولی خدایی مگلی توی خوشکلی چیز دیگه ای هست ولی من جون خودمو می شناختم و تجربه دردسر های موتور چینی رو داشتم کیفیت رو فدای قشنگی کردم

- - - Updated - - -

اگه درست دیده باشم دوج شارژر که هر دو رو یه لقمه کرد که!!! دمش گرم!!:2i8d4ao:

farzin
12-01-1393, 01:00 بعد از ظهر

توی تموم درگها که دیدم ، شده ، بوده ، خواهم دید ، نخواهم دید ... همیشه موتور اول جلو میوفته بعد اتومبیل جلو میوفته و برنده میشه ...
یعنی اگه با پراید هم درگ بندازی همین اتفاق میوفته ... فقط مسافت فرق میکنه... زیاد اتفاق خاصی نیوفتاده که بگیم مگلی وااااوووووو....:[Only registered and activated users can see links]
نتیچه رو هم که پرسیدم میخواستم همین مسافت رو بدونم که ظاهرا دوستان مسافت رو دقیقا نگرفتن چقد بوده ...

Afshin007
13-01-1393, 06:02 قبل از ظهر
[QUOTE=Afshin007;227958]توی تموم درگها که دیدم ، شده ، بوده ، خواهم دید ، نخواهم دید ... همیشه موتور اول جلو میوفته بعد اتومبیل جلو میوفته و برنده میشه ... یعنی اگه با پراید هم درگ بندازی همین اتفاق میوفته ... فقط مسافت فرق میکنه... زیاد اتفاق خاصی نیوفتاده که بگیم مگلی وااااوووووو....:[Only registered and activated users can see links] نتیچه رو هم که پرسیدم میخواستم همین مسافت رو بدونم که ظاهرا دوستان مسافت رو دقیقا نگرفتن چقد بوده ...این کلیپو ظاهرا خوده اقا دانیال تهیه کردن خودشونم گفتن که در نهایت ماشین برنده بوده گرچه خطه پایان دیده نمیشه منم گفتم تنها ابتدای مسیرو جلو افتاده // افا فرزین این حرفه شما راجب موتورای سنگین صدق نمیکنه ها تو درگ موتورای سنگین با ماشینای سوپر اسپرت از ابتدا تا انتها این موتوره که پیروزمندانه جلو میره ولی بازم تاکید دارم موتورای سنگین دلیلشم واضحه نسبت نیرو به وزن تو موتور سنگین خیلی بالاست و سریع شتاب میگیره ولی ماشین .... /اینو ببینید درگ جی اس ایکسه با لامبورگینی اوانتادور(واقعا از بهتریناست)ولی سوزوکی با یه تخته گاز لامبو رو رنده میکنه :[Only registered and activated users can see links] ////

Alireza.BMW
13-01-1393, 08:56 قبل از ظهر
[QUOTE=Afshin007;227958]

توی تموم درگها که دیدم ، شده ، بوده ، خواهم دید ، نخواهم دید ... همیشه موتور اول جلو میوفته بعد اتومبیل جلو میوفته و برنده میشه ...
یعنی اگه با پراید هم درگ بندازی همین اتفاق میوفته ... فقط مسافت فرق میکنه... زیاد اتفاق خاصی نیوفتاده که بگیم مگلی وااااوووووو....:[Only registered and activated users can see links]
نتیچه رو هم که پرسیدم میخواستم همین مسافت رو بدونم که ظاهرا دوستان مسافت رو دقیقا نگرفتن چقد بوده ...

فرزین جان چاکریم کجایی دادا نیستی این ورا؟؟؟ والا دادا همینی که تا دنده 2 پا به پای اون دوج رفت خیلیم زیاده حالا در نظر بگیر اگه هیو یا دایلیم بود؟ البته یه دایلیمم تو کلیپ بود که از همون اول عقب افتاد؟ مگلی به نطر من هم خوشکله هم پرشتاب نسبت به قیمتش تو پلاک ملی ها و هم ناز نازی اینم یه کلیپ درگ مگلی با بی ام و 330i

...ببینید چه جوری میگیره این ماشینو :121fs725372: لازم به ذکره که بی ام و 330i حجم موتورش 2996 و قدرتش 272 بخاره...
اما دوج چارجر با 2 موتور 3.6 و قدرت 292 اسب بخار و 5.7 با قدرت 370 اسب بخار به بازار عرضه شده حالا من نمیدونم این دوج تو کلیپ از کدوم مدل بوده اما قدرتی که چارجر داره خداییه واسه خودش پس معلومه که مگلی باید عقب بیوفته

Alireza.BMW
13-01-1393, 11:38 قبل از ظهر
دوستان امروز رفتیم موتورو در آوردیم بریم باش یه دورکی بزنیم...تو راه نزدیک یه 4راه چراغ قرمز جلو 10تا ماشینی که پش چراغ قرمز واستاده بودن نزدیک بود موتورمو از زیر پام در بیارن زور گیرا...یه موتور بهمن 110 بود از این بی کلاجا هم تا منو از دور دید اومد سمت 4راه من فک میکردم چیز خاصی نیس میخاد موتورمو نگاه کنه اما دیدم موتورو جلوم کج کرد راننده که به صورتش شال زده بود پش سری هم دقیق ندیدم یارو پشتیه اومد پیاده شه راننده هم اومد دست بزاره رو موتور منم یه لقد به موتورشون زدمو الفرار جالب انیجاست که اومد دنبالم یکم اما تا دید که به گردم نمیرسه پشیمون کرد رفت...دوستان تو این ایام تعطیلی حواستون باشه خفت نشید من نمیدونستم این پیامو تو کدوم تاپیک بگم واسه همین تو این تاپیک گفتم...تا حالا اینجوری واسم اتفاق نیوفتاده بود تو روز روشن جلو مردم بخان زور گیری کنن:wow::vardane:

MANHUNT
13-01-1393, 12:43 بعد از ظهر
باز خدا شکر که سالمی داداش من بارها به دوستان تذکر دادم مواظب خفت گیرها باشید مخصوصا سره چهارراه ادم باید یه چوب بیسبال داشته باشه یارو تا امد نزدیک بزنه فرق سرش که به گاج ازما بره اشغالای عوضی داداش شما با مگلی بودی درسته؟

Alireza.BMW
13-01-1393, 01:29 بعد از ظهر
آره با مگلی بودم... بابا تو روز روشن آخه؟:wow: اونم جلوی 10.12 تا ماشین:s (9): داشت از اونطرف 4راه رد میشد با یه هندا بود هنداهه رفت این اومد سمت این طرف 4راه نمیدونم چطوری با او چشاش موتور منو از دور دید منم فهمیدم اومد سر 4راه اما گفتم شاید میخاد ببینه سالارمونو ولی دیدم نه بابا شال داره به گردنشو اون یکی پشتیه اومد پیاده بشه و اینم دستو اومد گذاست رو کله چراغ خدا رو شکر سوییچ مگلی رو باکه وگرنه میخاست سوییچو برداره منم یه لقد نثار اون بهمن 110هش کردمو الفرار جالبه میخاست با اون موتور دنبالمم بیاد اما تا دید تو آینم نقطه شده نیومد...حیف نشد پلاکشو بردارم فقط میدونم پلاک قدیمی بود... خدا لعنت کنه اینا رو آخه چطور پلیسا اینا رو نمیگیرن تو روزم برا مردم آرامش نمیزارن...تاز من با ریش بودمو قیافمم سوسول نبود پدر:vardane: میخاستن بگیرن موتورو.هیکلیم نداشتن سنشونم 21.22 بود دوستان سر 4راه ها و حتی تو خیابون هواستون به پشتتون باشه از همتون خواهش میکنم...میدونم که اینا امروز از آخر موتور یه بابایی رو میگیرن ازش ایشالاه با همون موتورشون برن زیر تریلی یه درک واسل شن این خفت گیرای موتور. نمیگن آخه شاید صاحب موتور با بدبختی موتورو خریده

MANHUNT
13-01-1393, 01:59 بعد از ظهر
اینارو باید گرفت بد زدشون ادم باید حسابی حواسش جم باشه مخصوصا جای خلوت اینا هیچی حالیشون نیست یه سریاشون تازه تیزی گرفتن تو دستشون میان سریع فرو میکنن موتورایی مثل مگلی دایلیم و هیوسانگ یا همین پالس جدید که گرونن و زیاد تو چشن رو هوا میزنن خیلی حواستون جم کنید که خدایی نکرده اتفاقی باستون نیفته تا دیدی کسی چپ چپ نگا میکنه گازو بگیر برو تو اتوبان هم با سرعتی برید مثلا بالای 100 تا برید بغل اتوبان به هیچ عنوان واینستید یه دفه از پراید پیاده میشن خفت میکنن میره بازم خدارو شکر که طوری نشد صدقه بده داداش

Alireza.BMW
13-01-1393, 02:28 بعد از ظهر
داداش ما یه صندوق صدقه داریم تو خونمون اصلا هر روز صدقه میندازیم هر وقتم با موتور یا ماشین میرم بیرونم صدقه میندازم امروزم خواستم با مگلی برم بیرون صدقه زیاد انداختم خونه هم رسیدم 1000دیگه انداختم...آره پسرخاله من تهرانه تو تجریش با شمشیر میان سمتش میخاستن ماشینشو ازش بگیرن که دوستش گفته فقط دنده عقب بگیر برو ماشینشم پورشه کایان هست...
عجیب بود برام آخه جلو این همه ماشین چطور جرعت کردن؟ البته میدونم که اگه چیزیم میشد هیچکی جلو نمیومد...اما خدا رو شکر هیچ اتفاقی نیوفتاد.به شخصه به همه نصیحت میکنم هر روز صدقه بندازن مخصوصا موتور سوارها من چون صدقه ار خیلی اتفاقا ازم محافظت کرده اینو میگم و همیشه مواظب دورو ورتون باشید رو موتور
یه بارم یه آپاچی اون اوایل دنبالم کرده بود امار موتورو بگیره منم گاز دادم که به گردمم نرسید

- - - Updated - - -

نمیدنم چرا نمیشه یه وسیله رو درست حسابی سوار شد تو ایران مخصوصا موتور های گرون قیمت آخه یا چشم دزد آشغال سراغشه یا برادران محترم نیروی انتظامی میان عناین میفرمایند میبرن پارکینگ حتی اگه کلاه داشته باشی

hamidreza_pahlavan
13-01-1393, 03:29 بعد از ظهر
داداش ما یه صندوق صدقه داریم تو خونمون اصلا هر روز صدقه میندازیم هر وقتم با موتور یا ماشین میرم بیرونم صدقه میندازم امروزم خواستم با مگلی برم بیرون صدقه زیاد انداختم خونه هم رسیدم 1000دیگه انداختم...آره پسرخاله من تهرانه تو تجریش با شمشیر میان سمتش میخاستن ماشینشو ازش بگیرن که دوستش گفته فقط دنده عقب بگیر برو ماشینشم پورشه کایان هست...
عجیب بود برام آخه جلو این همه ماشین چطور جرعت کردن؟ البته میدونم که اگه چیزیم میشد هیچکی جلو نمیومد...اما خدا رو شکر هیچ اتفاقی نیوفتاد.به شخصه به همه نصیحت میکنم هر روز صدقه بندازن مخصوصا موتور سوارها من چون صدقه ار خیلی اتفاقا ازم محافظت کرده اینو میگم و همیشه مواظب دورو ورتون باشید رو موتور
یه بارم یه آپاچی اون اوایل دنبالم کرده بود امار موتورو بگیره منم گاز دادم که به گردمم نرسید

- - - Updated - - -

نمیدنم چرا نمیشه یه وسیله رو درست حسابی سوار شد تو ایران مخصوصا موتور های گرون قیمت آخه یا چشم دزد آشغال سراغشه یا برادران محترم نیروی انتظامی میان عناین میفرمایند میبرن پارکینگ حتی اگه کلاه داشته باشی

برادرمن صدقه که فقط نمی شه ار خوب پلیسم اینقدر وقت داره به دختر های مردم گیر بده ببرنشون هزار تا بلا به سرشون بیارن

تازه جالبیشم اینه که بیمه سرقتم برای موتور نداریم اینه که می گم :khak:

Babak
13-01-1393, 05:16 بعد از ظهر
لعنت بر این موتور خفت کن های موتور نشناس

Sent from my ST26i using Tapatalk

farzin
13-01-1393, 08:33 بعد از ظهر
[QUOTE=farzin;227994]این کلیپو ظاهرا خوده اقا دانیال تهیه کردن خودشونم گفتن که در نهایت ماشین برنده بوده گرچه خطه پایان دیده نمیشه منم گفتم تنها ابتدای مسیرو جلو افتاده // افا فرزین این حرفه شما راجب موتورای سنگین صدق نمیکنه ها تو درگ موتورای سنگین با ماشینای سوپر اسپرت از ابتدا تا انتها این موتوره که پیروزمندانه جلو میره ولی بازم تاکید دارم موتورای سنگین دلیلشم واضحه نسبت نیرو به وزن تو موتور سنگین خیلی بالاست و سریع شتاب میگیره ولی ماشین .... /اینو ببینید درگ جی اس ایکسه با لامبورگینی اوانتادور(واقعا از بهتریناست)ولی سوزوکی با یه تخته گاز لامبو رو رنده میکنه :[Only registered and activated users can see links] ////

دقیقا روی صحبتم اتفاقا با همین نوع درگها بود ، درگهایی بین موتور سنگین و اتومبیل های سوپر اسپرت
بنده هیچ کلیپی هنوز ندیدم برندش موتور باشه ، همیشه موتور جلو میوفته بعد در انتها این اتومبیل هست که خط پایان رو زودتر به پایان میرسونه
r6 با آئودی 7
r1 با پورشه 911
gsxr600 با bmw m3 و ....
هر چی کلیپ دیدم همیشه همینجور بوده
وقتی آئودی نشون میده سرعتش از 320 هم رد میکنه r6 که سرعتش روی 299 محدود میشه چطور برنده این درگ باشه ؟!!!
کلیپی که در خور باشه اگه دارین آپلود کنید استفاده کنم وگرنه من تموم کلیپهام اینجورین
خودروهای سوپراسپرت امروزی 0 تا 100 رو توی کسری از 3 ثانیه میرن
داش alireza اون کلیپ bmw رو هم زیاد جدی نمیگیرم یارو یه بار درگ انداخته بعد دفعات بعدی رو آپلود نکرده شایعه شده بعد معلوم نیست این یارو راننده bmw راننده هست راننده نیست ...:[Only registered and activated users can see links]

Mohsen_14
13-01-1393, 08:39 بعد از ظهر
در مواقعی که دیگه هیچ کاری از دستتون بر نیومد و غافلگیر شدید ، برداشتن سوییچ از روی موتور و فرار کردن هم راه کم خطر و خوبیه . در حین فرار هم داد و فریاد و ... (اینا رو آدم باید توی ذهنش مرور کنه که موقع اتفاق چت نکنه موتورشو ببرن )

!NAVID!
13-01-1393, 08:41 بعد از ظهر
دوستان 1% هم فکر نکنید که موتور سنگین بتونه ماشین سوپر اسپرت رو بگیره
فقط در صورتی موتور برنده میشه که اسپد لیمیتد نداشته باشه!!
چون اسپد لیمیتد موتور باعث میشه که موتور نتونه از 299 بیشتر بره
اما ماشین ها این ویژگی رو ندارن و میتونن از تمام انرژی انجین استفاده کنن!
اینطور نیست؟

farzin
13-01-1393, 08:46 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

بعد میگید چرا موتور سنگین رو آزاد نمیکنن ... بابا دولت توو فکر من و شماست که یه دفه موتور سنگین خریدیم نیان از زیر پامون ببرنش بعد بشینیم زغال بشیم از غصه ...
همیشه وقتی میخواین موتور رو از درب خانه ببرید داخل مکث میکنید که کلید بندازید یا زنگ رو بزنید همونجا قبل از رسیدن به خونه پشت سرتون رو هم نگاهی بندازید و بیستر مواظب باشید
علیرضا توی خیابونای مشخص که میدونید خطرشون کمتره سیرو سیاحت کن برادر

shahrammc
13-01-1393, 08:59 بعد از ظهر
دوستان امروز رفتیم موتورو در آوردیم بریم باش یه دورکی بزنیم...تو راه نزدیک یه 4راه چراغ قرمز جلو 10تا ماشینی که پش چراغ قرمز واستاده بودن نزدیک بود موتورمو از زیر پام در بیارن زور گیرا...یه موتور بهمن 110 بود از این بی کلاجا هم تا منو از دور دید اومد سمت 4راه من فک میکردم چیز خاصی نیس میخاد موتورمو نگاه کنه اما دیدم موتورو جلوم کج کرد راننده که به صورتش شال زده بود پش سری هم دقیق ندیدم یارو پشتیه اومد پیاده شه راننده هم اومد دست بزاره رو موتور منم یه لقد به موتورشون زدمو الفرار جالب انیجاست که اومد دنبالم یکم اما تا دید که به گردم نمیرسه پشیمون کرد رفت...دوستان تو این ایام تعطیلی حواستون باشه خفت نشید من نمیدونستم این پیامو تو کدوم تاپیک بگم واسه همین تو این تاپیک گفتم...تا حالا اینجوری واسم اتفاق نیوفتاده بود تو روز روشن جلو مردم بخان زور گیری کنن:wow::vardane:

برو دادا خداتو شکر کن با قمه نزدنت ...
2 سال پیش ساعت 5 بالای هفت تیر تو سلیمان خاطر یکی با هیو داشت میرفت ...
2تا سیجی 2 ترک میان بغلش با قمه میزارن تو کمر یارو در حال حرکت ...
یارو میخوره زمین
سوئیچو بر میداره پرت میکنه تو ترمه ها ...
اونام پیاده شدن هرکاری کردن نتونستن موتورو ببرن و چندتا ضربه دیگه زدن به پسره و با لگد فلاپا موتورو خورد کردن و در رفتن ...
جالب اینه کانکس پلیس یه کوچه بالاترشه ...
درسته موتورو نبردن ولی یارو داغون شد موتورشم داغون شد ...
من خودم سعی میکنم چراغ قرمز همیشه رد کنم و همیشه سرعت دارم و حواسم به بغلم هست ...
...
2سال پیشم روزای عید بود ...
با ماشین اومدم برم هفت تیر ...
پشت چراغ قرمز یهو یه پالس که دوتا نر غول روش بودن بدجور ترمز کرد بغل من ...
واسه جو سازی گفت واسه چی بوق میزنی مرض داری دادو بیداد ...
گفتم واسه تو بوق نزدم اصلا تورو من ندیدم !!
یهو از موتور یکیشون پرید پایین اون یکیم رو موتور آماده فرار بود ...
فهمیدم دزدن ...
من همیشه شیشه ماشینو تا نصفه میدم پایین و بادگیرم داره شیشه ها ...
درو اومد باز کنه دید قفله
دستشو اومد بکنه قفلو باز کنه دید دستش تو نمیاد ...
منم ریلکس نیگاش میکردم تا چراغ سبز شه برم جلو مغازم بعد بپرم پایین با بچه ها حالشون بیاریم ...
چراغ سبز شد با لگد اومد بزنه تو گلگیر که خدارو شکر اصلا پاش نخورد ...
رفتم بغل قفل فرمونو از زیر صندلی برداشتم پریدم پایین یه مامورم جلو مغازم بود ...
دیدم خیلی ریلکس بدون اینکه منو نیگاه کنن گاز دادن رفتن ...
یعنی اگه شیشه پایین بود ماشینو برده بودن یارو خیلی گولاخ بود هیچ کسم به دادم نمیرسید ...

- - - Updated - - -

مگلی یکی از دوستان رفتن از تو حیاط خونش بدزدن دیدن زنجیره !!
بنزین ریختن موتورشو آتیش زدن ...
یا یکی دیگه هیوسنگشو با طناب از دیوار تو حیاط بلند کردن بردن !!!
تو پارکینگم حتما موتورو به جایی زنجیر کنید ...
قفل دیسکم واقعا خوبه باز کردنش از زنجیر سخت تره ...
من که موتورام قفل و زنجیره دزدگیر و چادر و دوربین مدار بسته روشونه ...
مالتونه سفت بگیرید کسی نبرتش ...
به خدا یه لحظه غافل شین رو هوا بردن مخصوصا پالسو ...
اصلا قفل فرمون فکر کنید نداره ...
روشن کردن مگلی و پالس واسه دزده کمتر از یک دقیقه طول میکشه با فرمون قفل

Arash-The-Rider
13-01-1393, 09:52 بعد از ظهر
دوستان صدقه و مواظب بودن و حواس جمع بودن جای خودش....

یه 80 سانت الی 1 متر زنجیر دونه ریز یزدی بگیرین بذارین تو جیبتون زیادم جا گیر نیست. کسی چپ نگاه کرد یه دور که بچرخونینش همه پاپیون می زنن.
یادم میاد منم یه بار چهاراه وحید تو اصفهان حوالی 12 شب با بندیت رفته بودم بیرون که یه crm اومد کنارم دوتا از دوستان بَ CG پشتش بودن که ترک سوار پیاده شد بیاد طرفم اول یه گاز هرز تا خشتک دادم به موتور که گوش خودم از زیر کلاه کر شد یه لحظه یارو از ترس مکث کرد، تو اثنی دست کردم جیبم به قصد زدن برا یارو زنجیرو انداختم که یارو یه 2 متری رفت عقب. بعدشم نفهمیدم چجوری گازو گرفتم رفتم... آدرنالینم همچین زده بود بالا که نفس نفس میزدم!:2gwb921:

Alireza.BMW
13-01-1393, 10:15 بعد از ظهر
دوستان خیلی ممنون از تک تک شماها بابت راهنمایی ها و کمک هاتون... ولی خوبه موتور من پلاک داره اگه بی پلاک بود که وضعم بدتر بود اونوقت مامورهای محترم هم اضافه میشدند

farzin
13-01-1393, 10:19 بعد از ظهر
توصیه های ایمنی رو در این تاپیک دنبال کنید . تشکر ... آقای ناظم هم اگه نوشتامونو انتقال بدن به تاپیک مربوطه هم بسی جای نظم آفرینی است ... :s (9):
.

parsa867
15-01-1393, 12:08 قبل از ظهر
سلام من عضو جدیدی و بین ۲۵۰های موجود تو بازار از مگلی و هیو خوشم میاد که البته فکر کنم پولم فقط به مگلی برسه اونم نه صفرش

danial-sdt
15-01-1393, 08:06 قبل از ظهر
[QUOTE=Afshin007;227958]

رانندش یکی از دوستانم به اسم امین هست
موتورشم اگر اشتباه نکنم قصد فروش داره

- - - Updated - - -

[QUOTE=farzin;227994]

فرزین جان چاکریم کجایی دادا نیستی این ورا؟؟؟ والا دادا همینی که تا دنده 2 پا به پای اون دوج رفت خیلیم زیاده حالا در نظر بگیر اگه هیو یا دایلیم بود؟ البته یه دایلیمم تو کلیپ بود که از همون اول عقب افتاد؟ مگلی به نطر من هم خوشکله هم پرشتاب نسبت به قیمتش تو پلاک ملی ها و هم ناز نازی اینم یه کلیپ درگ مگلی با بی ام و 330i

...ببینید چه جوری میگیره این ماشینو :121fs725372: لازم به ذکره که بی ام و 330i حجم موتورش 2996 و قدرتش 272 بخاره...
اما دوج چارجر با 2 موتور 3.6 و قدرت 292 اسب بخار و 5.7 با قدرت 370 اسب بخار به بازار عرضه شده حالا من نمیدونم این دوج تو کلیپ از کدوم مدل بوده اما قدرتی که چارجر داره خداییه واسه خودش پس معلومه که مگلی باید عقب بیوفته

اون کلیپ بی ام و 330i هم خودم هستم :riz481:
بنده خدا سه بار درگ انداخت هر بار عقب میموند :4chsmu1:

Alireza.BMW
15-01-1393, 10:26 قبل از ظهر
الان دوباره به کلیپ که نگاه کردم فک کنم موتورم موتور خود آقا دانیال بود...پس 3بار هم درگ کردید؟ خب پس جای شکو شبهه ایم نمیمونه...دانیال جان دمت گرم روشنمون کردی

farzin
15-01-1393, 12:26 بعد از ظهر
[QUOTE=Alireza.BMW;227967]

رانندش یکی از دوستانم به اسم امین هست
موتورشم اگر اشتباه نکنم قصد فروش داره

- - - Updated - - -

[QUOTE=Alireza.BMW;228190]

اون کلیپ بی ام و 330i هم خودم هستم :riz481:
بنده خدا سه بار درگ انداخت هر بار عقب میموند :4chsmu1:

ای ول آق دانیال ، که توی سایت ها کلیپ هات ریحته اسمی چیزی بزار معروف میشی هااا
اما با تمام احترام برای من قابل پذیرش نیست که با گرفتن این bmw بگم خوب دیگه مگلی از پسش براومد
تاپ اسپیدی که مگلی میره 170 بگیریم ، و bmw تاپش 250 هست، و مگلی تو 6 ثانیه بگیریم میره رو 100 و bmw با 272 اسب بخار حجم 3000
روی 6.2 یا 6.5 هست ( منبع سرچ در گوگل)
این اطلاعات بیان گر نوع درگ میتونه باشه ، که خیلی با فاصله کمی باید bmw دوباره مگلی رو بگیره ، اما جریان چیه ... یا راننده راننده نیس ، یا bmw یه چیزیش هس

Alireza.BMW
15-01-1393, 01:04 بعد از ظهر
فرزین جان حرفت قبول اما این تست شتاب بود دادا نه سرعت در ضمن تو سرعت باشه چرا راه دور میری پژو هم میتونه مگلی رو بگیره...
درباره اون بی ام و اینو بگم که صفر تا 100 رو شرکت سازنده در شرایط ایده آل بیان کرده یعنی بنزین مناسب درصد سوختو هوای مناسب باد موافق و تنظیم بودن کامل موتوره ماشین...بعدشم داداشم بی ام و با شرایط آبو هوایی ایران که طراحی نشده تو هر کشوری یه نوع آبو هوایی و ارتفاع از سطح دریا وجود داره که خودش کم تاثیر گذار نیست...با این شرایط آبو هوایی ایران و اختلاف ارتفاع از سطح دریا و مهم تر از اون این بنزینای آشغال خب انتظار صفر تا صد کارخونه رو نداشته باش نه تنها بی ام و بلکه تمام ماشین ها حتی همین ماشینایی که تو خود کشورمون تولید میشه ببری تو یه کشور دیگه به لاهاز سرعتو شتاب با ایران راحت تغییرات رو متوجه میشی

farzin
15-01-1393, 01:25 بعد از ظهر
تست شتاب که مشخصه گلم توی درگها موتور همیشه جلو میوفته ...
درگ انداختن اینا ... که فاصله ای که بینشون میوفته کم نیست !!!!

- - - Updated - - -

جالب اینجاس ما هیچ موتور پلاک داری نداریم که پراید رو هم بگیره ... چه برسه به بالاتر از اون

Alireza.BMW
15-01-1393, 03:39 بعد از ظهر
فرزین جون مگلی پرایدو تو سرعت میگیره ها چون کیلومتر پراید خطی زیاد داره درسته من باش 180رفتم اما با جی پی اس که میگرفتم 100%کمتر نشون میداد داداشی...بلاخره تست شتاب همینه اون تست داش دانیالم که با دوج بود در اصل شتاب بودو بس

K.I.A
15-01-1393, 04:00 بعد از ظهر
وقتی آئودی نشون میده سرعتش از 320 هم رد میکنه r6 که سرعتش روی 299 محدود میشه چطور برنده این درگ باشه
ائودی که میگید شما ار 8 هست و10 سیلندر حجم بیش از 5 لیتر و بیش از 500 اسب
ار 6 اگه 299 بره ار 1 چنتا میره؟
اون 299 محدودیت نیست چون هیکدوم از اینها لیمیتد بصورت استاندارد ندارن
کیومتر هر موتوری با حجم بیش از 1000 معمولا کیلومترشون اگه دیجیتال باشه بیش از سرعت 299 نشون نمیده اما موتور باز در حال سرعت گیری هست و ممکنه سرعتشون تا 320 340 هم بره اما کیلومتر رو 299 باشه/
مگللی شتاب خوبی داره و میتونه هر وسیله ای رو تو 6 ثانیه تا 100 تا پشت سر بزاره که اون هم بستگی به راکب ابتدا و بعد خود سرحال بودن وسیله داره.
درگ مسافت های مختلف داره 1 مایل 1/2 مایل و1/4 مایل
که رایج ترین 400 متر هست که تو این مسافت هر شتاب و سرعتی ممکنه باشه
0 تا 100 ژیان با 400 سی سی حجم 36 ثانیه تو بهترین حالت هست اما بوگاتی تو 36 ثانیه سرعتی بیش از 300 داره
یعنی ملاک ثانیه ها هست که چطور بتونی با وسیله و نوع رانندگی به بالاترین شتاب و سرعت برسی.

saman zx
15-01-1393, 04:07 بعد از ظهر
من اون درگ هایی رو که گذاشتین دیدم
واقعا قشنگ بود
اما حیف حیف که کسی از پشت سر سوار ماشین یا موتور دیگه ای نمیشه
از پشت سر فیلم بگیرن که فیلم تاریخی ثبت بشه و همه چیز توش معلوم باشه نه فقط چند متر اول

اما من هم چنان نظر بر اینه که مگلی خوب نیست البته برا کسی که دنبال درد سر نباشه

farzin
15-01-1393, 09:51 بعد از ظهر
ائودی که میگید شما ار 8 هست و10 سیلندر حجم بیش از 5 لیتر و بیش از 500 اسب
ار 6 اگه 299 بره ار 1 چنتا میره؟
اون 299 محدودیت نیست چون هیکدوم از اینها لیمیتد بصورت استاندارد ندارن
کیومتر هر موتوری با حجم بیش از 1000 معمولا کیلومترشون اگه دیجیتال باشه بیش از سرعت 299 نشون نمیده اما موتور باز در حال سرعت گیری هست و ممکنه سرعتشون تا 320 340 هم بره اما کیلومتر رو 299 باشه/
مگللی شتاب خوبی داره و میتونه هر وسیله ای رو تو 6 ثانیه تا 100 تا پشت سر بزاره که اون هم بستگی به راکب ابتدا و بعد خود سرحال بودن وسیله داره.
درگ مسافت های مختلف داره 1 مایل 1/2 مایل و1/4 مایل
که رایج ترین 400 متر هست که تو این مسافت هر شتاب و سرعتی ممکنه باشه
0 تا 100 ژیان با 400 سی سی حجم 36 ثانیه تو بهترین حالت هست اما بوگاتی تو 36 ثانیه سرعتی بیش از 300 داره
یعنی ملاک ثانیه ها هست که چطور بتونی با وسیله و نوع رانندگی به بالاترین شتاب و سرعت برسی.

اون آئودی که ironman سوار میشه منظورم همونه ؟ چه مدلی هست ؟ همون رو توی کلیپ درگ دارم احتمالا 8 هست ... ( جالب اینه که توی سرعت های بالا هم شروع به کورس بستن میزارن باز این r6 هست که جلو میوفته و در ادامه آئودی اونو پشت سر میزاره...
سرعت نهایی r1 و cbr1000 و امثال اینها ، یعنی بیشتر از 300 تا میرن ؟ اگه برن که هایابوسا و zx که رقابت سرعت دارن چندتا میرن ؟
موتورهایی رو که روی 299 محدود میشن دیدم دور موتورشون در حال افزایش هست ولی فقط 1000 نهایت 2000 دور موتور افزایش پیدا میکنه ، یعنی چقد میخواد اضاف تر بشه ...
اگه کلیپی ، مستندی ، مقاله ای یا تجربه ای ، از موتورهایی که رو 299 محدود میشن و با جی پی اس یا یه چیزی که بشه دستمون بیاد چطوره جریان آپ. کنید ...
سرعت 100 رو با مگلی توی 6 ثانیه با چه دنده ای تجربه میکنید ؟