PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Megelli 250R & مگلی 250

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

pedi_93
02-06-1390, 02:58 بعد از ظهر
این رکتی فایر چی هست ؟ کارش چیه ؟

Babak
02-06-1390, 03:25 بعد از ظهر
این رکتی فایر چی هست ؟ کارش چیه ؟
همون شارژره برای شارجه بارتی:3:

Kami
02-06-1390, 03:36 بعد از ظهر
همون شارژره برای شارجه بارتی:3:
بله اینم عکسش
2900

khashayar
02-06-1390, 06:28 بعد از ظهر
سلام خواستم سئوال کنم دوستای که شمع عوض کردن کدوم مدل بهتره و از کجا خریداری شده

behrooz
03-06-1390, 01:59 قبل از ظهر
سلام اقا من میخام یه مگلی کارکرده 89 بخرم تمیز چقد میرزه

---------- Post added at 02:59 AM ---------- Previous post was at 02:55 AM ----------

اگه خاستید ج منو بدید چون میخام بخرم

ap_peiki
03-06-1390, 03:20 قبل از ظهر
دوستان مگلی سوار آیا این موتور به نسب خوبیاش به بدیاش میرزه یا نه؟

Kami
03-06-1390, 08:57 قبل از ظهر
خیر ارزش نداره . دایلیم بهتره

---------- Post added at 09:57 AM ---------- Previous post was at 09:57 AM ----------

سلام اقا من میخام یه مگلی کارکرده 89 بخرم تمیز چقد میرزه
3 میلیون 600

mehran
03-06-1390, 09:49 قبل از ظهر
بچه ها کسی میدونه فشار گاز کمک عقب باید چقدر باشه؟؟ یا چه گازی توشه؟ ممنون

reza0reza
03-06-1390, 01:14 بعد از ظهر
بله اینم عکسش
2900 البته یکم شکلش و سوکتش با این فرق می کنه. ولی من می خوام بدونم ارتباطی دراه با دور موتور که 4000 می رسه کپ می کنه و خاموش می کنه از گاز ندم یا نه؟

behrooz
04-06-1390, 01:50 قبل از ظهر
**** جان فک کنم شما قیمته بازار زمستون دستته الان اوراقیه 88 شده 3500000

---------- Post added at 02:50 AM ---------- Previous post was at 02:44 AM ----------

داداش منم مسه تو میخام بخرم ولی گیجم کردن بیشتره اونایی که مگلی دارن ازشون راضین غیر از کسایی که از مگلی قدرته یه 1000 سی سی میخان من خیلی تحقیق کردم موتوره بدی نیست نسبت به قیمتش فقط باید بش برسی تا حالا حالاها کار کنه باز اگه چیزه بیشتری گیرت اومد برای منم توضیح بده

Masoud
04-06-1390, 01:54 قبل از ظهر
داداش منم مسه تو میخام بخرم ولی گیجم کردن بیشتره اونایی که مگلی دارن ازشون راضین غیر از کسایی که از مگلی قدرته یه 1000 سی سی میخان من خیلی تحقیق کردم موتوره بدی نیست نسبت به قیمتش فقط باید بش برسی تا حالا حالاها کار کنه باز اگه چیزه بیشتری گیرت اومد برای منم توضیح بده
مگلی موتور خوبیه به شرطی که بهش برسید اگر نسبت به خریدش قاطع هستید و خوشتون میاد و بودجه اتون همینه ...............
یه مگلی بگیرید بهش برسید و ازش لذت ببرید
:sad::1tongue:

RIDER
04-06-1390, 04:09 قبل از ظهر
قرار نیست با رسیدن داعم عمره طولانی کنه عمر عادیشو میکنه اگرم نرسی به یماه نمیکشه.دلیل اشتباه بودن و ریسک بالا در خرید این نوع موتورا اینه که برادر من درسته با رسیدگی پیشگیری کرد ولی بازم قطعه نیازت میشه که به زور و بلا پیدا میشه حداقل یچیز بگیر که کمتر خراب بشه و نیازبه قطعات اونجوری نباشه که بجای اینکه تو سوارش شی اون سوارت شه.همون نگه داریم نیاز به قطعات داره هم.شما دقت کن مشکلات هیوسانگ نینجا هندا دربی دایلیم خیلی کمن و اگر نیاز به قطعه پیدا کنن قطعه ای نیست که خاص اون موتور باشه چیزای عادی مثل استارتو باتریو شمعه

behrooz
04-06-1390, 04:42 قبل از ظهر
قرار نیست با رسیدن داعم عمره طولانی کنه عمر عادیشو میکنه اگرم نرسی به یماه نمیکشه.دلیل اشتباه بودن و ریسک بالا در خرید این نوع موتورا اینه که برادر من درسته با رسیدگی پیشگیری کرد ولی بازم قطعه نیازت میشه که به زور و بلا پیدا میشه حداقل یچیز بگیر که کمتر خراب بشه و نیازبه قطعات اونجوری نباشه که بجای اینکه تو سوارش شی اون سوارت شه.همون نگه داریم نیاز به قطعات داره هم.شما دقت کن مشکلات هیوسانگ نینجا هندا دربی دایلیم خیلی کمن و اگر نیاز به قطعه پیدا کنن قطعه ای نیست که خاص اون موتور باشه چیزای عادی مثل استارتو باتریو شمعه
حرفت درست پس اونطوری باشه که اصن باید از فکره موتور بیایم بیرون پالس 200 من 1800 بیشتر نرفته ولی هر دفه تو تعمیرگاه خابوندمش باورت میشه به اندازه یه 220 صفر دارم خرجش میکنم بعد انتظار داری که مگلی که دوبرابره قدرته 200 تو داره اصن خرجی نداشته باشه ولی باز مزیته قدرتو شتابو قیمتش از موتورهایه هم سطح خودش خیلی بهتره

RIDER
04-06-1390, 04:47 قبل از ظهر
نگرفتی چی میگم.من میگم خرابیش در مقابل بقیه بیشتره و بیشتر نیاز به قطعات خاص داره ولی برا بقیه کم پیش میاد.در اون مواردم شتابش بله بیشتره ولی قدرتش کمتره تو سرعت بالا تعادل نداری.قیمتشم وقتی بصرفه بود که ۴۲۰۰بود نه که۵۷۰۰ آدم با این قیمت دایلیم ور میداره که اینقدرم داستان درست نکنه.

behrooz
04-06-1390, 04:56 قبل از ظهر
دادا دمت گرم بلخره یکی پیدا شد اینجا بگه برو بگیر

---------- Post added at 05:56 AM ---------- Previous post was at 05:50 AM ----------

من صفرشو 4800 قیمت دارم همین دیروز پرسیدم بدش داداشه من موتوری که هیچ مشکلی نداره فقط بعضی ایراداته مونتاژه که با آچار کشیو این چیزا رفع میشه

RIDER
04-06-1390, 05:02 قبل از ظهر
دیگه تصمیم با خودته من اگه جات بودم یمقدار میزاشتم روش دایلیم میگرفتم.مدل ۹۰تو شهر ما و چند جا زنگیدم این قیمتارو دادن

behrooz
04-06-1390, 05:08 قبل از ظهر
دیگه تصمیم با خودته من اگه جات بودم یمقدار میزاشتم روش دایلیم میگرفتم.مدل ۹۰تو شهر ما و چند جا زنگیدم این قیمتارو دادن
داداش من خودم نوکرتم اگه خاصتی بگیری یه آمار بده اشنا دارم با قیمته پایین واست بگیرم ولی خدایی پشتش بشینی نظرت عوض میشه من پشته هیو رفیقم نشستم بد پشته مگلی واقن با مگلی حال کردم

dariush
06-06-1390, 12:59 قبل از ظهر
ا سلام به بچه های این سایت من تازه ثبت نام کردم
می خواستم ببینم که الان کسی قیمت دقیقه مگلی صفر رو میدونه ؟

Kami
06-06-1390, 01:04 قبل از ظهر
می خواستم ببینم که الان کسی قیمت دقیقه مگلی صفر رو میدونه ؟
5 میلیون

khashayar
06-06-1390, 03:00 قبل از ظهر
سلام اقا کسی شمع خاصی مد نطرش هست و از کجا میشه خرید اگر هم تعمیر کار خوب میشناسید بهم ادرس و شماره بدید

m3hiran
06-06-1390, 11:38 قبل از ظهر
اقا دیروز رفتم باد نیتروژن زدم انصافا که تاثیر داشت

suzuki savar
11-06-1390, 10:14 قبل از ظهر
دوستان جریان چیه دیگه کسی چیزی نمی نویسه نکنه تاپیک تعطیله؟

Kami
11-06-1390, 10:51 قبل از ظهر
دوستان جریان چیه دیگه کسی چیزی نمی نویسه نکنه تاپیک تعطیله؟
مگلی چون موتور خوبی نیست بچه ها فروختن

Milad.
12-06-1390, 12:03 قبل از ظهر
مگلی چون موتور خوبی نیست بچه ها فروختن

همه؟! من دارم yet!

شاید چون حرف دیگه ای نمونده! شایدم مگلی سواران فعال رفتن!

reza0reza
12-06-1390, 08:42 قبل از ظهر
دقیقاً درست میگین چون دوستان فعال سایت دیگه مطلب نمی نویسن. Me too !!!!!!

---------- Post added at 09:42 AM ---------- Previous post was at 09:37 AM ----------

بچه ها من روغن موتورم رو عوض کردم و روغن 20-50 w پیشتاز از این قوطی طوسی ها 1 لیتری ریختم ولی بعد از یکمی دور زدن احساس می کنم وقتی درجا کار می کنه صفحه کلاچ موتور صدا می ده ولی وقتی کلاچ رو می گیرم دیگه صدا نمیده!!! امکان داره بخاطر روغن موتوری باشه که ریختم.

mhpcbw
12-06-1390, 08:51 قبل از ظهر
دقیقاً درست میگین چون دوستان فعال سایت دیگه مطلب نمی نویسن. Me too !!!!!!

منم همینطور...

Kami
12-06-1390, 09:14 قبل از ظهر
شایدم مگلی سواران فعال رفتن!
قبلا هم به غیر از کیا مگلی سواری نبود تو قرار ملاقات ها میلاد جان
حالا یه 2 3 نفری رفتن سایت دیگه که اسم نمیبرم و مهم نیست و بودنشون مهم نبود جز اینکه بحث راه بندازن و خود من شخصا خوشحالم که رفتن
منظور بنده دانیال و وحید نیست . 2 نفر دیگس
خود من ترجیح میدم سایت 4 تا یوزر با معرفت داشته باشه حتی با سی جی 125 اما 4 تا ادم بی منطق نداشته باشه که هی سر مگلی کل کل الکی کنن

mehran
12-06-1390, 10:12 قبل از ظهر
آقا به نظر من تقریبا دیگه چیزی نمونده که درباره مگلی گفته نشه.الانم من خودم یه سوال دارم که کسی دربارش چیزی نگفته.فشار گاز کمک وسط مگلی چنده؟؟؟با چه گازی باید پرش کرد؟

reza0reza
12-06-1390, 11:41 قبل از ظهر
آقا منم یه سوال کردم ---> بچه ها من روغن موتورم رو عوض کردم و روغن 20-50 w پیشتاز از این قوطی طوسی ها 1 لیتری ریختم ولی بعد از یکمی دور زدن احساس می کنم وقتی درجا کار می کنه صفحه کلاچ موتور صدا می ده ولی وقتی کلاچ رو می گیرم دیگه صدا نمیده!!! امکان داره بخاطر روغن موتوری باشه که ریختم. :icon_pf _99_:

Alireza
12-06-1390, 11:59 قبل از ظهر
ممکنه به خاطر روغنی هست که ریختین منم مگلی داشتم هر چیزی جز موتورکس ریختم مشکل شما رو داشتم

reza0reza
14-06-1390, 01:49 بعد از ظهر
آقا ما امروز رفتیم یه روغن 4 لیتری موتورکس خریدیم 46000 تومان. امروز برم روغنم رو عوض کنم موتورکس بریزم ببینم مشکل صدای کلاچ حل میشه یا نه خبرش رو می دهم.:24: مشخصاتش 10W / 40 Four Stroke --- SEMI SYNTHETIC .

danial-sdt
14-06-1390, 04:41 بعد از ظهر
آقا به نظر من تقریبا دیگه چیزی نمونده که درباره مگلی گفته نشه.الانم من خودم یه سوال دارم که کسی دربارش چیزی نگفته.فشار گاز کمک وسط مگلی چنده؟؟؟با چه گازی باید پرش کرد؟
فشار گاز کمک عقب مگلی 30 است
نوع گاز : باید از گاز نیتروژن برای پر کردن ان استفاده بشه
برای زدن گاز میتوانید به اپاراتهایی که دستگاه پمپاژ گاز نیتروژن دارند مراجعه کنید
نکته : نباید زمان پمپاژ گاز مکش انجام گیرد ( اغلب دستگاهای تزریق گاز نیتروژن قبل از تزریق گاز عمل مکش انجام میدهد که این باعث میشود روغن داخل کمک کشیده شود و کمک بیش از حد نرم شود و در سرعت های بالا بکوبد )
هنگام تزریق گاز سفارش کنید که مکش دستگاه را خاموش کند و فقط گاز را تزریق کند داخل کمک

Farzad
14-06-1390, 11:22 بعد از ظهر
یکی از دلایلی که میتونه مگلی واسه نرفتن دور موتور بالای 5 6 داشته باشه لوله ورودی هوای کاربراتوره . میتونید واسه امتحانش بست لوله ( جنت لاستیکی ) رو باز کنید لوله رو بدید کنار ببینید دور موتور تغییر میکنه یا نه . اگه مشکل از این بود بگید تا راهکارشم بگم

reza0reza
15-06-1390, 09:07 قبل از ظهر
آقا روغن موتور رو عوض کردم ، خیلی موتور بهتر و روان تر کار می کنه و اون صدا که فکر کنم مال کلاچ بود بازم میاد ولی خیلی کمتر شده. راستی از زیر پیچ کارترم روغن می ده میشه با چسب مزدا (واشرساز) آبندیش کنم اگه بعدش بخوام پیچ رو باز کنم راحت باز میشه یا نه؟
در ضمن فکر کنم دوباره رکتی فایرم سوخته چون بعد یه نیم ساعت دور دور کردن آخرش که خواستم موتور رو خاموش کنم هنوز فن کار می کرد ولی ضعیف و علامت باطری روی کیلومترم روشن شد و در ضمن دور موتورم هم دیگه تو 4000 کپ نمی کرد. ضمنا هر وقت فیش های اتصال رکتی فایر اون زرد رنگها سه تا سیم زرد داره رو نگاه می کنم روغن داخلش هستش و هر دفعه که پاک می کنم بعد از سوار شدن دوباره داخلش روغن هست این روغن از کجا می یاد تو این فیش آخه ؟!!!!!!! این رکتی فایره از اولش برا ما اومد نداشت کمالی که میگه نداریم چشمی هم همینطور بازم باید برم سراغ تعمیرکاری که آقا دانیال گل معرفی کرده بود فکر کنم. ولی ایندفعه ازش می پرسم چرا می سوزه اگه بگه بهم خبرش رو می دم.

Kami
15-06-1390, 11:19 قبل از ظهر
از زیر پیچ کارترم روغن می ده میشه با چسب مزدا
با چسب بعدا سخت میشه بخوای بازش کنی . خوب ببر تعمیرگاه درستش کن
رکتی فایر اگه میسوزه یا اتصالی میکنه یا سیم کشی مشکل داره

reza0reza
16-06-1390, 08:25 قبل از ظهر
با چسب بعدا سخت میشه بخوای بازش کنی . خوب ببر تعمیرگاه درستش کن
رکتی فایر اگه میسوزه یا اتصالی میکنه یا سیم کشی مشکل داره
مرسی **** عزیز - ولی حس تعمیرگاه ندارم خودم درستش میکنم با چسب واشرساز ردیفش می کنم و بعدش برای تعویض روغن از قسمت فیلتر روغن استفاده می کنم . در مورد رکتی فایر ، شما درست میگی احتمال زیاد همون روغنی که داخل فیشی که سه تا سیم زرد داره میریزه و نمودنم از کجا می یاد به احتمال زیاد از همون روغن می تونه باشه. آخه سیم کشی خاصی باری رکتی فایر نیست سه تا سیم زرد که مستقیم میاد تو رکتی فایر 2 تا سیم دیگه که از داخل رکتی فایر برمی گرده بعد از dc شدن برای شارژ باطری.

Babak
16-06-1390, 11:26 قبل از ظهر
یه کم نخ هم دوره پیچ زیره کارتر بپیچی میتونه روغن را نگاه دارد:11:

hyo savar
16-06-1390, 11:27 بعد از ظهر
بهترین کار فقط فقط نوار تفلن هست دوست عزیز مطمئن باش راحت و بی درد سر

adnice
19-06-1390, 01:54 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links]
مشخصات موتورسیکلت
مارک موتورسیکلت: MEGELLI
مدل موتورسیکلت : R
مدل بدنه : موتورسیکلت خیابانی STREET BIKE
سال تولید : 2011
کشور تولید کننده : انگلیس _ خط تولید داخل چین _ 75 در صد قطعات تایوانی _کیلومتر آن ساخت کشور کره است

حداکثر سرعت : ۱۷۰ کیلومتر۱۰۰ـ۰ موتور: ۶ ثانیه
تعداد سرنشین : ۲ نفر
مشخصات موتور { ENGINE }
سیستم موتور {ENGINE } : چهارزمانه
حجم موتور {ENGINE } : 249.6cc
تعداد سیلندر و نوع آرایش : 1 عدد
تعداد سوپاپ : 4 عدد
نسبت تراکم : 1:11.5
سیستم احتراق :
سیستم خنک کننده : آب
کاربراتور : TK MV34
استارت : استارت
حداکثر قدرت موتور {ENGINE } : {HP/RPM} 28/8500
حداکثر گشتاور { ENGINE } : {N.M./RPM} 22.8/7000
نوع سوخت : بنزین بدون سرب
تعداد دنده : 6 عدد
مشخصات شاستی
وزن موتورسیکلت خشک : 135 کیلوگرم
مشخصات چرخ ها
قطر چرخ جلو : 17
قطر چرخ عقب : 17
شماره تایر چرخ جلو : 100/70/17
شماره تایر چرخ عقب : 130/70/17

Kami
19-06-1390, 02:13 بعد از ظهر
۱۷۰ کیلومتر
مگلی اگه 170 تا بره احتمالا فلاپ هاش میترکه . هرچند که 155 تا تهش شاید بره

suzuki savar
19-06-1390, 02:31 بعد از ظهر
درست میگی **** جان اون که هیوسانگه بزور 170 تا میره

adnice
19-06-1390, 10:54 بعد از ظهر
مگلی اگه 170 تا بره احتمالا فلاپ هاش میترکه . هرچند که 155 تا تهش شاید بره

قطعا همینطوره شایدم پیستون از بالای باک به هوا پرتاب بشه

nOviA
20-06-1390, 05:57 بعد از ظهر
مگلی کیا بارها جلوی خودم لحظه ای با موتورش 170 تارو پر کرده و هیچیش هم نشده. دیگه اینطوریا هم نیست. اما حداکثر سرعت تو طولانی مدت حتما به انجینش صدمه میزنه.

mehran
21-06-1390, 10:23 قبل از ظهر
مگلی کیا بارها جلوی خودم لحظه ای با موتورش 170 تارو پر کرده و هیچیش هم نشده. دیگه اینطوریا هم نیست. اما حداکثر سرعت تو طولانی مدت حتما به انجینش صدمه میزنه.
من فقط درباره موتور خودم صحبت میکنم من تو 145 تا دور موتورم حدود 9000 تاست پس اگه بره رو 10000 تا فوقش بشه 150 یا 155 تا من نمیدونم یه مگلی چه جوری میتونه بیشتر بره چون ضریب دنده هاشون باید یکی باشه و ربطی به گاز خور بودنو تعویض کاربراتور نداره من خودم یه بار که رفتم یه تعمیر گاه گفت این چه کاربراتیه بستی من همون من کاربراته قبلیو یه جور تنظیم میکنم که دنده 1 60 تا بره!!!من نمیدونم آخه بگو کاربرات 1000 که روش باشه هر صفحه یه ضریب دنده ای داره بابا:icon_pf _99_:

nOviA
21-06-1390, 11:37 قبل از ظهر
ضریب دنده درسته تغییر نمیکنه. اما حداکثر قدرت در دور موتور میتونه بره بالاتر.

mehran
21-06-1390, 11:44 قبل از ظهر
خوب منم همینو میگم من تو دنده 6 دور موتور 9000 تا سرعتم حدود 145 تاس حالا 1000 تا بیشتر از 155 تا که نمیشه!!!

soroush adventure
21-06-1390, 11:45 قبل از ظهر

من بارها موتور کیا رو سوار شدم ولی هرگز از 145 بیشتر نرفت. احتمالا اون موقع که 170 رو نشون داده کیلومتر برای چرخ بزرگ تنظیم شده بوده. با نظر مهران کاملا موافقم

nOviA
21-06-1390, 12:16 بعد از ظهر
تو سرپایینی میرفت مگلی کیا. دور موتورش رو نمیدونم اما من با دربی 140 تا داشتم،یه مگلی کنارم با 155 تا یکم داشت آروم آروم ازم دور میشد،مگلی کیا با 167 تا حدود 100 متر با ما فاصله داشت.

soroush adventure
21-06-1390, 12:26 بعد از ظهر
به هیچ کیلومتری اطمینان نکنید . با جی پی اس تو مسافت طولانی تست کنید میبینین که چقدر با کیلومتر موتور فرق میکنه

nOviA
21-06-1390, 12:30 بعد از ظهر
کیلومتر دربی رو مطمعنم با سرعت بالا 6 7 تا کم میندازه. من که 140 تا میرفتم، کیا با همون تفاوت 20 30 تا داشت ازم دور میشد.

mehran
22-06-1390, 09:18 قبل از ظهر
من با gps امتحان کردم کردم کیلومترم 3 تام زیاد مینداخت!!! من داشتم 131 میرفتم garmin داشت 127 تا نشون میداد

danial-sdt
22-06-1390, 01:13 بعد از ظهر
من با gps امتحان کردم کردم کیلومترم 3 تام زیاد مینداخت!!! من داشتم 131 میرفتم garmin داشت 127 تا نشون میداد
این بستگی داره که چه جوری کیلومتر رو تنظیم کردی
اگر امکانش هست تنظیمات روی کیلومتر موتورت رو برای ما بنویس
برای دیدن نتظیمات باید به مدت 3 ثانیه هر دو کلید کیلومتر رو هم زمان نگه داری و بعد با زدن کلید سمت چپ شماره را تغییر داده و کلید سمت راست نوع تنظیم را مشخص کنی که مربوط میشه به قطر چرخ فاصله نشانه های سنسور کیلومتر یا همون دیسک جلو فاصله سنسور تا مرکز چرخ و نوع شمارش که به مایل یا کیلومتر قابل تغییر است

K.I.A
22-06-1390, 07:47 بعد از ظهر
سروش که موتور منو تو شهر سوار شده که فکر نکنم 145 بیشتر رفته باشه...
اولا سرعت هم نیاز به مهارت داره که ممد استعداد خوبی داره من با گروه تو جاده فیروزکوه بودیمaکه همه یهو سرعت گرفتن و
من هم نهایت سرعت 167 داشتم و جی پی اس گارمینم تو جیبم بود و دقیقا ثبت کرد...
novia هم یکی از شاهدا بود وکاملا راست میگه...جای هیچ بحثی نیست

---------- Post added at 08:47 PM ---------- Previous post was at 08:39 PM -------- این دفترچه ای که برای مگللی حداکثر 140 زده این دفتر چه برای مدل 125 سی سی
حتی عکسشم برای مدل 125سی سی و هوا خنک ...

soroush adventure
22-06-1390, 10:37 بعد از ظهر
یه تست عمومی برگزار میکنیم با شرکت انواع برندهای موتور و با جی پی اس هم سرعت همه رو ثبت میکنیم. فکر میکنم نتیجه قطعی تاپ اسپید هر موتور تو اون تست بدست بیاد و دیگه جای هیچ شک و شبهه ای نمیمونه و ضمنا به نوعی هم یک مرجع تاپ اسپید میشه

salahshor
23-06-1390, 01:09 قبل از ظهر
سلام دوستان من تازه عضو این سایت شدم .کل تابیک مگلی رو هم از اول خوندم خلاصه وسوسه شدم و یکی خریدم اونم شانسی شد دوستم یه سبزشو خریده بود و 200 تایی هم باش راه رفته بود ولی جه راه رفتنی !!! روز اول که رفتم بیارمش کلی بیچاش شل بود ..سیلندر ترمز عقب گیر داشت .. ریب میزد ..منم قولنامشو نوشتم و 2 تومن دادم و موتورو اوردم 2200 هم قرار شد بعد 45 روز بش بدم ... کارت هم به نام خودم میخوره . داشتم میومدم کلی با سواریش حال کردم هر چند کمر درد هم داشت ..تا رسیدم کاسبای همسایه دورم کردند که این چیه ... چرا .. چند...؟ که من اصلا اهمیت ندادم و رفتم لباس کارمو بوشیدم <من تعمیر کار ماشینم> همه ابزارای نازنینمو اوردم و 3 سوت موتورو اوراق کردم ..فلابا .. باک ... چراغ.. خلاصه اینکه:1 باطریشو گذاشتم شارژ 2 روغن موتورو رانا ریختم 1300cc ر 3 اچارکشی اساسیم کردم 4 بیجای تنه موتور تو منتاژ رد کرده بوذ که الن المانی انداختم 5 زنون برای نور با و بایین و تنظیم چراغ 6 لاستیک کاربرات که باره بود!! زنگ زدم چشمی با بیک فرستاد و بستم خرطومیرم کشیدم داخل یه بست کمربندی بهن انداختم دورش 7 تنظیم کاربرات با دستگاه 5 گاز 7 نصب بهسوز که خودم نمایندگشیو دارم < بعدا مفصل توضیح میدم > 15 % افزایش شتاب 10% کاهش مصرف 30% کاهش الودگی محل نصب : داخل باک 8 نصب یه توری فلزی مشکی با سوراخ های ریز بر روی قاب محافظ بلاستیکی رادیاتور جهت ایمنی و فیلتر .... 9 نصب smd برای جراغ کوچک و بلاک 10 تعویض لاستک عقب 140/70/17 تایلند 2011 مارکش یادم نیس نگاه میکنم برا تعویضش از لاستیک درار فک کوتاه استفاده کنین اشتباهی که من کردم و یه کم خط و خش افتاد ولی ردیفش میکنم ... 10 باد نیتروژن ّّبا فشار باد 28 11 جا زدن بلبرینگ توبی عقب که سر جاش نبود و یه کم بیرون واستاده بود و برا همین بایه سیلندر ترمز گیر میکرد به دیسک که ردیف شد 12 روکش صندلی چرمی 2 طرف کش ابر خورده که اقا بیژن تو دوزی 7 تومن گرفت حرفه ای درستش کرد حالا هم نرمه هم روکشه هم اینکه خیس نمیشه تازه از فابرییک هم فابریکتره 13 اسبری زنجیر 14 تعویض شمع با مدل ngk ایردیوم ژابن 15 برش تیوب گرد برا دور بیچ های فلابها و مونتاژ دوباره و اساسی که فلابها سره جای خودشون بودن 16 10 لیتر هم بنزین سوبر ///// تا اینجا شد 6 ساعت و بقیه کارا میمونه تا .. هفته بعد یا زودتر که شامل طراحی سیستم ضد سرقت کار امد / نصب دزدگیر جی بی اسی با نمایشگر و جی اس ام / نمایشگر ولتاژ باطری . دمای اب < برا بنزین ایده ای به نطرم نمی رسه و درد سر هم داره > شبرنگ اگه طرح خوبی به ذهنم بیاد اگه ته که ساده هم باشه قشنگتره / یه دست بوق تویوتایی که گفتم از کاشانی بیارن / صدای اگزوز که منتطرم بسر عموم بگه چیکار باید کرد یا اینکه مهر ماه از لاس و گاس بیاد و ... کمک کنه /کمکهاش که یه کم خشکه برا وزن من / رنگ کردن شل گیر عقب اینو دوستان نظر بدین / یه سری چیزای دیگه هم هس که منوط به رضایتم از این موتور میشه که من جمله تقویت توان .. ترمز و ... خوب دوستان من یادم رفت بگم که تایبم ضعیفه و غلط املایی و نگارشی زیاد دارم به بزرگیه خودتون ببخشین . اینجا اومدم که از تجربیات شما اساتیر استفاده کنم و دست همگی خصوصا مدیر محترم سایت درد نکنه و خسته نباشید . مجموع کارایی که رو مگلی سبزم کردم خوب بوده ولی با گذشت زمان کاملا مشخص میشه و نیز باید صیر کرذ تا کاملا اب بندی بشه / یا حق

Kenji
23-06-1390, 01:18 قبل از ظهر
سلحشور عزیز بسیار خوش اومدی

حقیقتا وقتی می بینم یه نفر انقدر به موتورش می رسه لذت می برم. اگه من جای اون مگلی بودم یه حالی بهت می دادم که تا آخر عمر همینجوری خرجم کنی!!!

ghost.rider1
23-06-1390, 11:58 قبل از ظهر
خیلی خوبه ادم خودش کاراشو انجام بده ایولا .

hyo savar
23-06-1390, 01:10 بعد از ظهر
سلحشور جان اسپری زنجیر واسه چی هست ( چه کارایی واسه زنجیر داره)

salahshor
23-06-1390, 02:45 بعد از ظهر
خواهش میکنم کنجی عزیز . من خودمم از اینکه رو موتور کار کنم لذت میبرم ولی اگه دوباره کاری بشه یه کم حالم گرفته میشه . در ضمن من بی خودی گاز نمیدم به موتور و در حد خودش ازش انتظار دارم . زیاد هم سوارش نمیشم اخه مدارکش که نیومده و گواهینامه هم ندارم که قراره تو چند روز اینده برم دنبالش تا دلهره کفی و بارکینگ رو نداشته باشم .

---------- Post added at 03:45 PM ---------- Previous post was at 03:32 PM ----------

اسبری زنجیر برای روغنکاری زنجیر جهت نرم کار کردن / کاهش سر صدا / افزایش طول عمر زنجیر و خورشیدی / اطراف زنجیر هم تمیزتر میمونه نسبت به گریس کاری زنجیر / سهولت استفاده

salahshor
24-06-1390, 08:48 قبل از ظهر
از کجا بفمیم کاربرات مگلی تنظیم و درست کار میکنه : <فرض رو بر این میگیرم که احتراق درسته یعنی شمع / کویل / وایر / سی دی ای کارشونو درست انجام میدند . 1- موتور تو هوای سرد با ساسات باید راحت روشن بشه و دور موتور بره بالا 2-موتور وقتی گرمه و اگزوز داغه تو دورهای بالا وقتی گازو ول میکنیم نباید بک فایر بزنه و بارت بارت کنه 3- تو دور اروم نباید دور موتور زیاد نوسان کنه 4- تو سر گاز دادن نباید دود کنه یعنی کلا نباید دود سیاه بده 5- هنگام شتاب گیری نباید کب و مکث داشته باشه 6 - مصرف سوخت نباید به طور غیر معمول کم یا زیاد باشه 7- موتور باید تو دور اروم نرم و یکنواخت کار کنه .....و چیزای دیگه که مشتقات این موارد میشه

از کجا بفهمیم که احتراق درسته<مگلی حالا حالا از نظر کویل و وایر به شرط اینکه اب بش نخوره مشکلی براش بیش نمیاد و اینجا شمع مد نظره > : 1 - تو حرکت اول نباید دل بزنه 2-تو دور بالا نباید بک فایر بزنه فرقش با تنظیم نبودن کاربرات اینه که وقتی گاز میدیم هم بارت بارت میکنه 3- موتور شتاب خوبی نمیگیره و نرم هم گاز نمیخوره 4 - حین گاز دادن 1ز دور موتور 1300 تا 9500 همراه با کب و برت برته 5-د تو دور اروم بعضا خاموش میشه و یا دور موتور تا استانه خاموش شدن میره و یه دفه برمیگرده و ..

اگه سر شمع به رنگ قهوه ای باشه یعنی مخلوط سوخت و هوا خوب بوده < کاربرات و رابط ان و خرطومیه هوا و شیر بنزین و نیز خود شمع کارشونو درست انجام دادن > اگه به رنگ سیاه باشه یعنی نسبت سوخت به هوا زیاده که از تنظیم نبودن بیچ هوا / خرابیه لاستیک کاربرات / خم شدن خرطومیه هوا و عدم تامین اکسیژن مورد نیاز تو دورهای بالای موتور اگه سر شمع بصورت قهوای خیلی کم رنگ یا سفید باشه از عدم سوخت رسانیه کافیه و میتونه برا خرابیه دیافراگمه شیر بنزین فابریکی باشه یا کیب شدن ژیگلور و یا تنظیم نبودن دقیق کاربرات
خروج دود سیاه از مگلی و نرفتن دور موتور از 6 یا 700 به بالا برا خمیدگیه خرطومیه هوا هست

اگه موتورتون دور اروم صاف و نرم کار میکنه و خاموشم نمیشه / دور موتور تا رد لاین بالا میاد / بک فایر نمیزنه / موقع گاز خوردن مکث نمیکنه / هیچ ریبی هم نمیزنه / مصرفشم خوبه / دود سیاه هم نمیکنه / یه اسبند دود کنین واسش که سالمه و درست کار میکنه . یا حق

---------- Post added at 09:48 AM ---------- Previous post was at 09:41 AM ----------

اینو یادم رفت بگم مگلی سالم وقتی گرمه نیش استارت روشن میشه و عین ساعت کار میکنه با صدای اگزوز اروم و یکنواخت
دور موتوره مگلی رو همیشه رو 1400 یا 1500 بذارید

Kami
24-06-1390, 09:29 قبل از ظهر
اینو یادم رفت بگم مگلی سالم وقتی گرمه نیش استارت روشن میشه و عین ساعت کار میکنه با صدای اگزوز اروم و یکنواخت

با سلام
بنده مگلی سال 90 خریدم . از همون روز اول با 5 تا استارت و بیشتر روشن میشد . شمع رو تعویض کردم تاثیر نداشت . لاستیک سر پیج به راحتی لیز میخورد . اینه ها در حال لرزیدن بودن و بنده هیج جارو نمیدیدم . چراغ های جلو که اصلا مناسب نبودن برای روشنایی . صدای قار قار . خلاصه بگم بعد از 1 هفته متوجه شدم بی دلیل فلاپ سمت چپ خورد شده و داره میریزه . دیروز گمرک بودم گویا هیشکی مگلی نمیخره . و قیمت ها روی 3 میلیون 500 بود
حالا میخوام بدونم تو خود چین موتور همین مشکلات رو داره؟ شایدم کلا تو ایران درست میشه

salahshor
24-06-1390, 10:25 بعد از ظهر
سلام به همگی .من کوچیکتر از اونی هستم که کسی رو راهنمایی کنم و یا در مورد مگلی تخصصی حرف بزنم . امروزه با بیشرفت سریع تکنولوژی و با ورود خودروها و موتورهای بیشرفته سیستمهای قدیمی کنار گذاشته شده اند و تنها متخصصین فن توانایی درک کامل خوصصیات و جزییات یک خودروی خاص را دارند و عرصه ای که در ان تخصص برتر از تجربه تکراری است < بر گرفته از مقدمه کتاب برق 206 نوشته سیامک گرشاسبی با کمی ویرایش>. من به شخصه اظهار نظر معدودی از افراد فنی یا غیر فنی رو ملاک برای ایراد داشتن یا نداشتن یک موتور قرار نمی دهم . باید علت و معلول را بررسی و حل یا راه حلی درست ارایه نمود . من هم مثل شما مگلی انتخاب کردم روز اول که این موتورو دیدم اسیره طراحیه منحصر به فردش شدم و بدور از تعصب میگم تو ساخت و طراحیه تک تک قطعاتش از تکلنوژی و بیشرفته ترین نرم افزار های روز استفاده شده ... چراغ ها و ایینه ها هم همینطور . چراغ های مگلی اگه تنظیم باشه که وقتی خشک میخری اصلا تنظیم نیس .. نور کاملا خوب و رضایت بخشی داره هم سو بایین و هم سو بالا بنده به عنوان یه برق کار خودرو اینو میگم که سیستم روشناییه این موتور بی نظیره . ایینه های مگلی خودمو تنظیم کردم و کوچکترین لرزشی نداره و دیدشم عالی نیس ولی نسبت به ایینه خودرو حتی خودروهای روز خیلی خوبه . لاستیک هم که بنده با لاستیک فابریکی توفیق نشد تست بیچ و لغزندگی رو بگیرم باش چون سریع عوضش کردم و انصافا با این لاستیک هندلینگ خوبی داره موتور و ترمز گیریش هم نسبتا خوبه و تا جایی که میتونم سر بیچ موتورو میخوابونم < اماتور هم هستم> تا حالا هم که 500 تا باش رفتم . یه بار هم باش احساس نا امنی از نظر ترمز گیری / هندلینگ/ چسبندگی به اسفالت نداشتم . دوستانی که تصمیم به خرید مگلی دارن نهایت خودشون تصمیم بگیرن اگر هم دو دل هستید بیشنهاد بنده اینه که نخریییید ولی اگه به خودتون ایمان دارید که میتونید : از بس مشکلات منتاژ / استهلاک / هزینه نگهداری / تو دل خالی کردن دیگران / تامین قطعات / انتظار از مگلی در حد یه 250 / هر جایی نمیشه باش رفت و چیزای دیگه که اساتیر بارها گفته اند / این موتورو بخرید که نسبت به بولی که میدید میارزه . یه مثال هم میخوام براتون بزنم همسایمون میخواست بنا به نیازش یه 405 استیشن بخره و اومد بهم گفت میشه یه بررسی بکنی که چه جوریه .. فنی / بدنه و .. که ok بود . صاحب ماشینم از اونا بود تا دید که خریدار چشش گرفته دندون تیز کرد .. من به دوستم گفتم اگه 9 تومن بده میارزه میدونید چند معامله شد 14 تومن !!!! وقتی گفتم چرا ؟!! دوستم گفت بیا از چش من نگاش کن !!!ارزشش بیشتر از این حرفاس و من چیزی نگفتم و هنوزم اون ماشینو داره و با بوگاتی هم عوضش نمیکنه !! اره دوستان تقریبا غیر فن از نگاهه خودشون اظهار نظر میکنن باید رفت تو نگاه مگلی

---------- Post added at 11:25 PM ---------- Previous post was at 11:19 PM ----------

مگلی سوار ی که عاشق این موتوره و تیز بینانه نگاش میکنه . از مدیران سایت کمال تشکر رو دارم و نمیدونم که مجاز به نوشتن بستهای طولانی هستم یا نه ؟ یا حق

Amir
24-06-1390, 10:42 بعد از ظهر
مگلی سوار ی که عاشق این موتوره و تیز بینانه نگاش میکنه . از مدیران سایت کمال تشکر رو دارم و نمیدونم که مجاز به نوشتن بستهای طولانی هستم یا نه ؟ یا حق

چرا نباشید دوست من؟ :flower4:

mehran
25-06-1390, 09:55 بعد از ظهر
عصابم ریخته بهم فکر کنم موتورم آب روغن قاطی کرده از شیلنگ سمت چپ بالای موتور هم دود بدی میزنه بیرون هم روغن کف کرده سفید فردا میرم تعمیرگاه برای بچم دعا کنید:icon_pf _37_:

salahshor
25-06-1390, 11:01 بعد از ظهر
سلام دوست عزیز خیلی بعیده اب روغن قاطی کرده باشه . روغن موتورو با اب رادیاتورو چک کن از نظر غلظت و رنگ . احتمالا واشر سر سیلندر در قسمت کانال اب و روغن بوسیده شده . موتورت دود هم میکنه مثلا ابی یا سفید ؟ برا تست واشر سر سیلندر رادیاتورو لب له لب برش کن قطع کن بزن درب رادیاتورو باز کن و استارت بزن نباید اب بس بزنه بالا اگه زد که واشر مرخصه . انشالا که هر چه سریعتر با هزینه کم سر با بشه .

---------- Post added 09-17-2011 at 12:01 AM ---------- Previous post was 09-16-2011 at 11:58 PM ----------

راستی کدوم شلنگ ؟دقیقا یادم نیس به کجا وصله ؟

mehran
25-06-1390, 11:42 بعد از ظهر
خود موتور دود نمیکنه سمت چپ بالای نوشته مگلی یه شیلنگ که از اون وقتی روشنه دود میزنه وقتی خاموشه روغن کف کرده!!!2 هفته پیش روغن عوض کردم امروز دیدم خالی کرده:sad:

eshgh_namordeh
26-06-1390, 12:18 قبل از ظهر
ای بابا
مهران جان امیدوارم درست بشه نگران نباش
در بدترین حالت میفروشی یک موتور دیگه میخری فرض کنی 2 تا گوشی گم کردی دزدیدن :flower4:
درست میشه داداش

salahshor
26-06-1390, 12:32 قبل از ظهر
اگه روغن سوزی داشته باشه دود ابی میکنه و روغن هم کم میکنه / اگه اب روغن قاطی کرده باشه دود نمیکنه روغن هم کم نمیشه معمولا .. شبیه ماست !! میشه . روغن در سه حالت بیشتر کم نمیشه یا روغن ریزی یا روغن سوزی یا کیفیت بایین روغن مثلا از این روغنهای زیر زمینی باشه !!! که گازوییل قاطی میکنن بهش و تصفیه شدس . کاش میشد موتورو بیبنم بهتر میشد نظر داد . فردا مگلی خودمو میبنم و اینکه اون شلنگ چیه ؟ اگه مال بخار روغن باشه و سوراخ یا باره شده باشه یه کم دود میکنه ولی باز نباید روغن کم کنه .

mehran
26-06-1390, 07:25 قبل از ظهر
علی رضا جان ممنون فعلا که شده عین تشت همیشه یه جاش میلنگه!!!!جالبیش اینه همش باهم خراب نمیشه بندازیش دور :gigglesmile:همین که از تعمیرگاه میام بیرون میگم ایول به چند وقتی راحتم ولی....:fingersmiley:

<KAEN>
26-06-1390, 12:00 بعد از ظهر
سلام به همه ی دوستان مخصوصا مگلی سواران عزیز. ببخشید که مزاحم بحثتون شدم! دوستان من 2تا سوال داشتم.... اولیش این که الان قیمت مگلی در حال حاضر تو بازار چنده؟ دومیش هم این که تو موتورهای 250cc هم رده ی خودش از کیفیت خوبی برخوردار هست؟ (ارزش خرید داره)

Kami
26-06-1390, 12:03 بعد از ظهر
سلام به همه ی دوستان مخصوصا مگلی سواران عزیز. ببخشید که مزاحم بحثتون شدم! دوستان من 2تا سوال داشتم.... اولیش این که الان قیمت مگلی در حال حاضر تو بازار چنده؟ دومیش هم این که تو موتورهای 250cc هم رده ی خودش از کیفیت خوبی برخوردار هست؟ (ارزش خرید داره)
قیمت نواسان داره . یه روز 5 میلیون . یه روز دیگه 4 میلیون 4700 . یه روز 5 میلیون 700 !!
دست دوشم حدود 4 میلیون
مگلی یه موتور شانسیه . به درد جاده نمیخوره . دایلیم خوبه

Kenji
26-06-1390, 12:18 بعد از ظهر
ولی این فاصله ی بین مگلی نو و دست دو بسیار جالبه

یه رکورد جهانیه

موتور 0 کیلومتر 5400
موتور 300 کیلومتر کارکرد 4000

Kami
26-06-1390, 12:25 بعد از ظهر
موتور 300 کیلومتر کارکرد 4000
داغ دلمو تازه کردی . مگلی منم مدل 90 بعد از 1 هفته با 300 کیلومتر کارکرد 4 میلیون فروختم :icon_pf _99_:

salahshor
27-06-1390, 06:33 بعد از ظهر
سلام . بد جوری زده به سرم واسه مگلی یه سیستم بخش ,mp3 وصل کنم ! لوازم دیگشم<neon & alarm gps/gsm & horn> هنوز به دستم نرسیده . به نظرتون ضایع نمیشه ؟!!
در مورد رنگ کردن شلگیر عقب هم کسی نظر نداد . میخوام همه کاراشو تو یه روز انجام بدم تا مجبور نشم هر روز اوراقش کنم . بایین رادیاتور هم فضای خوبی واسه نصب باطری 8 امبر داره وسط دو فلاب که میشه با باطری خودش موازی کرد ولی باید دقیق بررسی بشه .
در ضمن یاسر بسر عموم ازش خواهش کردم بره این موتورو تو شهرشون <لاس وگاس u s a > بیدا کنه و ببینه چه جوریه و اینکه کیفیتش در چه حدیه . خبرشو به اطلاع دوستان میرسونم .
برا اقا دانیال عزیز هم نتونستم بیام خ بذارم نمیدونم مشکل از چیه

Kenji
27-06-1390, 06:37 بعد از ظهر
علیرضا رو نینجاش سیستم صوتی نصب کرده خیلی باحال و با کلاس شده همه کف می کنن

salahshor
27-06-1390, 07:06 بعد از ظهر
بیشترش به خاطر دلال بازیه و اینکه مگلی 0 کیلومتر همون اول میزنه تو ذوق صاحبش و تا یه سری کارها روش انجام نشه سواریه خوبی نمیده واین جوری میشه که میزنن تو سر مال . اگه از همون اول کسی نمیبرد مگلی رو با این قیمت بفروشه الانم وضعیت این جوری نبود . جالب اینکه اقایون گمرکی و 17 شهریور همون موتوریو که مفت از چنگ صاحبش در میارند تا 1 تومن سود نکنن ردش نمیکنن.

RIDER
27-06-1390, 08:13 بعد از ظهر
این موتور هیچوقت اونورا نمیره چون شرکتش میدونه هیچ آدم خری نمیاد نینجا و هیوسانگ و خیلی موتورای دیگه که هم قیمت اینن و خیلی بهتر بیان اینو بردارن تو لاسوگاسم که همه باکلاسو خرمایه از این چیزا نمیخرن

salahshor
27-06-1390, 08:26 بعد از ظهر
نه داداش محض اطلاع این موتور اون جا هست و قراره بره تستش کنه و عکساشم واسم میل کنه .

salahshor
27-06-1390, 10:33 بعد از ظهر
دوستانی که میخوان زنون برا موتور نصب کنن اگه باطری موتورشون سر حال نیس به فکر باطری هم باشند و یه مورد دیگه اینکه چون سیستم کیلومتر مگلی یه ic برا فلش و eprom داره یعنی رو یه ای سی همزمان هم رایت میکنه هم ردینگ تو حالتی که برا باطری افت ولتاژ ببش میاد وقتی که زنون استارت میزنه یه سری دیتا حین رد و بدل شدن تو ای سی فلش گم میشن و کیلومتر و نمایشگر کامل از کار میفته تا زمانی که سوییچ باز و بست بشه و ریست بشه . که دوباره کار میکنه . استفاده از زنون مخصوصا تو دورهای بایین موتور و وقتی که موتورو تازه روشن میکنیم بیشنهاد نمیشه . اگر هم برا سو بالا و بایین زنون نصب کردید از چراغ بلیسی تو دور بالا استفاده کنین و اولشم یه کم استب نور بالارو نگه دارین تا به اصطلاح بر شه . زنون های نسل 2 هم بهتره واسه این موتور . در کل زنون مصرف برق بیشتری داره و بدر باطری رو در میاره !! کافیه چراغ موتورو در حالت سوییچ باز و انجین خاموش روشنش کنید بعد 15 MIN متوجه میشد !! دیگه استارت نخواهد خورد مگر اینکه RC باطری بالا باشه < یه استانداردیه که مدت زمان خالی شدن باطری با مصرف 2 امبر رو تو دمای هوای منفی 6 درجه تا خالی شدن کامل باطری مشخص میکنه >
و در اخر بیشنهاد بنده برا دردسر کمتر و نور دهی عالی لامب های نایت بریکر اسرام هست یا لامب COLD BLUO که تقلبی هم نداره و میتونید به قیمت 25 تومن از باساژ کاشانی طبقه هم کف و نمایندگی اسرام تهیه کنین خیلی خوش رنگم هست . و حتما چراغ هارو تنظیم کنین تا از برتاب نور نایت بریکر <شب شکن >لذت ببرید.

---------- Post added at 11:33 PM ---------- Previous post was at 11:18 PM ----------

این موتور هیچوقت اونورا نمیره چون شرکتش میدونه هیچ آدم خری نمیاد نینجا و هیوسانگ و خیلی موتورای دیگه که هم قیمت اینن و خیلی بهتر بیان اینو بردارن تو لاسوگاسم که همه باکلاسو خرمایه از این چیزا نمیخرن
بس با این فرمایش حضرت عالی اونایی که این موتورو میخرن یه جورایی خر محسوب میشن جالبه !

Alireza
27-06-1390, 10:46 بعد از ظهر
رایدر عزیز لطفا بی احترامی نکنین به دارندگان این موتور
نوع وسیله یه چیز شخصی و سلیقه ای هستش

RIDER
28-06-1390, 01:43 قبل از ظهر
من منظورم مردم داخل کشورمون نیست شما دوستان تو دل من جادارین اشتباه نکنین منظورم خارجیاست چون اینجا انتخابا محدوده و قیمتا عجیب خریدار مجبوره بعضی اوقاتم واقعا دلشو میگیره بازم میگم هرگز منظورم مگلی داران داخل کشور نبود چون ما اینجا محدودیت انتخاب داریم

salahshor
29-06-1390, 07:17 بعد از ظهر
سلام .امروز یه دست بوق چیتا واسه مگلی نصب کردم . جایی هم بهتر از زیر رادیاتور بیدا نکردم . رخ قشنگی هم داره ... راحت هم نصب میشه . ولی نباید اب بش بخوره که به فنا بره . واسه سیم کشی هم از وارنیش حرارتی و خرطومی و فیش ترک و بست کمربندی و غیره استفاده کردم . بوق خودشم باز نکردم و سر جاش موند . از رله 30 امبر و فیوز 15 امبر هم برا نصب استفاده کردم . صداشم خوبه . ولی موقع نصب باک حالم اساسیییی گرفته شد اخه دیدم نشتیه ریز داره و بنزین میده بیشتر فکر کنم به خاطر دست اندازهای مزخرف خیابونه که این موتور نمیتونه خوب از عهدش بر بیاد و اینکه چند باری هم باکشو باز و بست کردم ولی در کل اگه کیفیتش یه کم بهتر بود نباید این جوری میشد . باک 12 تومنی سی جی خودم یه ذره نشتی هم نداره ! حالا دوستان قیمت باک مگلی رو دارید ؟ به نظرتون میشه رو تعمیرش حساب کرد ؟ گارانتی چطور ؟ تا حالا گارانتی و اینا نرفته . اگه راحت زیر بار نمیرن بیخیال بشم ؟ حال و حوصله جرو بحث تو نمایندگی رو هم واسه گارنتی ندارم و اینکه امروز فردا کنن 800 تا هم باش رفتم کلا . نشتیشم از قسمت نزدیک به سوییچه . میترسم کار دستم بده و نشتیش زیاد بشه و بریزه رو اگزوز و ... فقط میخوام سریع درستش کنم تا نبینم خرابه و اعصابم خورد بشه .اگه دردسر رنگ نبود همین امشب ردیفش میکردم .

danial-sdt
29-06-1390, 07:40 بعد از ظهر
سلام .امروز یه دست بوق چیتا واسه مگلی نصب کردم . جایی هم بهتر از زیر رادیاتور بیدا نکردم . رخ قشنگی هم داره ... راحت هم نصب میشه . ولی نباید اب بش بخوره که به فنا بره . واسه سیم کشی هم از وارنیش حرارتی و خرطومی و فیش ترک و بست کمربندی و غیره استفاده کردم . بوق خودشم باز نکردم و سر جاش موند . از رله 30 امبر و فیوز 15 امبر هم برا نصب استفاده کردم . صداشم خوبه . ولی موقع نصب باک حالم اساسیییی گرفته شد اخه دیدم نشتیه ریز داره و بنزین میده بیشتر فکر کنم به خاطر دست اندازهای مزخرف خیابونه که این موتور نمیتونه خوب از عهدش بر بیاد و اینکه چند باری هم باکشو باز و بست کردم ولی در کل اگه کیفیتش یه کم بهتر بود نباید این جوری میشد . باک 12 تومنی سی جی خودم یه ذره نشتی هم نداره ! حالا دوستان قیمت باک مگلی رو دارید ؟ به نظرتون میشه رو تعمیرش حساب کرد ؟ گارانتی چطور ؟ تا حالا گارانتی و اینا نرفته . اگه راحت زیر بار نمیرن بیخیال بشم ؟ حال و حوصله جرو بحث تو نمایندگی رو هم واسه گارنتی ندارم و اینکه امروز فردا کنن 800 تا هم باش رفتم کلا . نشتیشم از قسمت نزدیک به سوییچه . میترسم کار دستم بده و نشتیش زیاد بشه و بریزه رو اگزوز و ... فقط میخوام سریع درستش کنم تا نبینم خرابه و اعصابم خورد بشه .اگه دردسر رنگ نبود همین امشب ردیفش میکردم .
باکش حدود 140 هزار تومن هست گارانتی قبول میکنه به شرطی که موتورت زیر 1000 کیلومتر راه رفته باشه اگر هم قبول بکنند خیلی دردسر داره
من خودم این مشکلو داشتم با کلی پی گیری و بعد از کلی زمان یک باک برام اوردن ولی ارم مگلی نداشت معلوم بود که از باکهایی هست که رنگش مشکل داشته و تعمیر شده من هم که باک قبلیرو تحویل شرکت داده بودم تازه باک جدید نه شیر بنزین داره نه سنسور چراغ بنزین و نه دوتا پلاستیک مشکی های جلوی باک از رو ناچاری قبول کردم بعدش که بستم دیدم از یک جای دیگه بنزین میده درست زیر پیچ قاب سوییچ
اعصابم داغون شد ولی مشکلش رو با یک چسب مخصوص حل کردم یک نوع چسب دوقولو کمیاب تو بازار هست که نه بنزین و نه حرارت و نه تکانهای چاله های جاده روش هیچ اثری نمیزاره و مقاومه تا به حال هم هبچ مشکلی پیدا نکرده قیمتش هم حدود 1500 تومان هست
به نظر من اثلا رو تعویضش حساب نکن
اگر هم بخاهی جوش بدی بعدش مجبوری رنگش کنی
بهترین راه استفاده از این چسب هست
بیشتر مگلی ها این مشکل باکو دارن من خودم تا به حال برای سه تا مگلی رو درست کردم
بوغهایی که میگی اگر گلویی بوغ رو به پایین باشه به صورتی که ابی که داخلش میره به بیرون برگرده مشکلی نداره و به این زودی ها خراب نمیشه
من دوتا بوغ رادیانت بستم البته به بالای رادیات و برای این که به فرمون گیر نکنه یک تغییراتی تو پایه های بوغ دادم صداش تقریبا مثل بوغ بنزی هست
موفق باشی

salahshor
30-06-1390, 05:52 بعد از ظهر
سلام . امروز یکی از مشتریام یه مگلی اورد دم مغازه گفت میخوام کاری که رو اباچی کردی رو اینم انجام بدی < بدون سوییچ و با گذاشتن تو دنده و گرفتن کلاچ موتور روشن میشه و البته با هندل > حالا من میخواستم ببیچونم ولی گیر 3 بیچ داد که باید انجام بدی اخه اگه کسی ببینه رو موتور کار میکنم فکر میکنه که موتور سازم و برا تعمیر کار ماشین یه کم ضایعس !! خلاصه با دو تا رله و دیود واسش انجام دادم < شستی استرت هم جدا و مخفی نصب کردم >. اگه کسی خواست همچین کاری رو موتورش انجام بده که بنده صلاح نمیدونم .. بگه واسش توضیح میدم <تنها کاربردش وقتیه که جلوتو میگیرن تا تشریف ببرید رو کفی و سوییچ رو از روش در میارند > . این دوستمونم موتورو برده بود سرویس و اچار کشی که 300 ناقابل ازش گرفته بودند و کلی هم از کار تعمیرکار راضی بود !! و از موتورشم خیلی تعریف میکرد !< من اصلا 3 نکردم که خودمم دارم > کارم که تموم شد و روشن کرد بره دیدم به به چه دوده سیاهی !!! < مگلی اگه درست تنظیمش کنی یه ذره هم دود و دوده تو اگزوز نمیبینی . اینا رو گفتم دوستان یه کم حواستون باشه $ یا مفت نگیرن ازتون . < اگه تعمیر کار تو این سایت داریم به دل نگیره و بش برنخوره . همه که عین هم نیستن >

---------- Post added at 05:52 PM ---------- Previous post was at 05:40 PM ----------

من ان :gigglesmile:

Black Coffee
31-06-1390, 11:18 قبل از ظهر
دوستانی که تجربه ی تعویض تایرهای مگلی رو داشتن میشه منو راهنمایی کنن برای انتخاب تایر؟
آیا توصیه میشه تایر جلو بخاطر تاثیر کمتر فابریک باقی بمونه و تایر عقب به خاطر چسبندگی بیشتر با سایز بزرگتر تعویض بشه؟

nOviA
31-06-1390, 11:25 قبل از ظهر
دوستانی که تجربه ی تعویض تایرهای مگلی رو داشتن میشه منو راهنمایی کنن برای انتخاب تایر؟
آیا توصیه میشه تایر جلو بخاطر تاثیر کمتر فابریک باقی بمونه و تایر عقب به خاطر چسبندگی بیشتر با سایز بزرگتر تعویض بشه؟

فعلا بهترین لاستیک تو بازار لاستیک های دربی هستش. پیرلی ایتالیا با بیشترین چسبندگی و حفظ سایز. عقب 130 و جلو 110.

Black Coffee
31-06-1390, 11:36 قبل از ظهر
قیمت این پیرلی با این سایزهایی که گفتید چقدره؟ <br>و شما سایز مثلا ۱۵۰ برای عقب رو پیشنهاد نمیکنید؟

nOviA
31-06-1390, 11:41 قبل از ظهر
لاستیکی با قطر بیشتر از قطر پیشنهادی سازنده شتاب موتور رو کاهش و اصطحلاک رو افزایش میده. نهایتا اگر خواستید بزرگتر بندازید 140 بندازید.
برای لاستیک های دربی باید با کویر و خدمات پس از فروش اون تماس بگیرین.

salahshor
31-06-1390, 10:21 بعد از ظهر
لاستیک دربی خوبه و لیکن قیمتش بالس من برا مگلی یه نوع لاستیک تایلندی با کیفیت عالی و تاریخ جدید و به قیمت 45000 تومان از یکی که تو گمرک گرفتم البته طرف کارش لاستیک و واردات لوازم یدکیه موتوره که با منم تقریبا مایه کاری حساب کرد و خودش اورد تحویل داد< 3 ..4 نوع اورده بود من اینو برداشتم > . انصافا لاستیک خوبیه و گل خوشکلی هم داره و سایزشم برا من 17/140/70 که اصلا به شل گیر نمیگیره و فاصله میلیمتری دارن . برا جلو لاستیک خودش بد نیست ولی اگه اهل خوابوندن موتوریدبرا اطمینان بیشتر و نیز ترمز گیری خوب بهتره که اونم عوض بشه و گلشم با لاستیک عقب یکی باشه اگه نیتروژن بزنید دیگه چه بهتر . رو شتابم بنده هیچ تاثیری حس نکردم . رخ خیلی خوبی به موتور میده این لاستیک . برا سایز 150 باید رو شل گیر یه کم کار کنید به وسیله سشوار صنعتی ... اگه موتورتون سری قدیمیه به خاطر وضعیت ترمز و خورشیدی و زنجیر بهتره که در صورت تعویض از همون سایز 130 بالاتر نندازین و یا نهایت 140 . لاستیکی که من گرفتم خیلی خوب جواب میده هندلینگ / سر بیچ/ ترمز گیری / شبرنگ / تو بارندگی تست نکردم ولی یه جاهایی که خیس بوده و رد شدم احساس بدی نداشتم . این دوستمون که این لاستیک رو اورد همش میگفت : این لاستیک عین بنبه نرمه ! قبلا تو یه بست خدمت دوستان عرض کردم ولی من باب یاد اوری : برا تعویض لاستیک مگلی تشریف ببرید بیش اباراتی کار درست ... اینایی که رینگ لاستیک فروشی دارن تجربشون بیشتره ... و حتما حتما از لاستیک در ار فک کوتاه و اونم دستمال برا فک فراموش نشه .. استفاده کنید تا رینگ خط و خش نیوفته روش و اگه بتونید بالانس در جا بکنید خیلی خوبه برا این کار هم باید اشنا داشته باشین و موتور بره رو خرک و روشن با دنده 6 و گاز ... معمولا اونایی که کار بالانس انجام میدن و یا کار رینگ لاستیک انجام میدن همیشه میخوان از زیر این جور کارا در برن و قبول نمیکنن ولی شما نبایدنا امید بشید !!! مخلص همه و موفق باشید .

Babak
31-06-1390, 10:32 بعد از ظهر
ولی من فکر می کنم همون 1 سایز بزرگتر بشه بسه.140 کافیه بیشتر دیگه لزومی نداره:icon_pf _97_:

nOviA
01-07-1390, 01:53 قبل از ظهر
لاستیک دربی خوبه و لیکن قیمتش بالس
تو 8000 کیلومتر هنوز 90 درصد لاستیک داشت پیرلی با اینکه خیلی ترمز میکردم و خیلی گاز میدادم و خیلی لایی بازی میرفتم و خیلی میخوابوندم موتورو. خیلی محشره. اگه قیمت برات مهم نیست اصلا روش شک نکن. خیلی سگ جونه.

Black Coffee
01-07-1390, 12:11 بعد از ظهر
یکشنبه یه زنگ به کویر میزنم ببینم قیمت پیرلی چجوریه.
موتور من ۸۹ هست. هنوز روی سایز ۱۳۰ یا ۱۴۰ شک دارم. بعلاوه ی اینکه مطمئن نیستم جلو رو هم عوض کنم یا نه. مخصوصا که اگه قیمت پیرلی بالا باشه خیلی بیشتر شک برانگیز میشه که ارزششو داره جلو رو عوض کنم یا نه! در مورد کلا تکنیک های موتور سواری خیلی پیگیر تئوری و تمرین بودم. اما به خاطر ضعف تایرهای مگلی واقعا جرات نکردم موتور رو از یه زاویه ای بیشتر بخوابونم! اینم باز برام شک ایجاد میکنه که با تایرهای کمی ارزونتر هم میشه موتور رو اونقدر که جک مگلی اجازه میده خوابوند یا نسبت به پیرلی ریسکیه؟!
کلا این تایرهای فابریک خیلی منو ترسو کردن! سر کوچکترین خط کشی ای که میبینم گازو آروم ول میکنم یا دستم میره رو کلاچ که نکنه چسبندگی از بین بره!
حالا همه ی اینا یکشنبه که زنگ بزنم کویر مشخص میشه.

از پاسخ همه ی دوستان ممنونم. باز هم اگه کسی تجربه ای در این مورد داشته بیان کنه. ممنون خواهم بود ازش.

nOviA
01-07-1390, 12:31 بعد از ظهر
اگه میخوای بهترین هندلینک رو داشته باشی حتما لاستیک جلو رو عوض کن. همون قدری که لاستیک عقب مهمه،جلو هم مهمه. موتور مثل ماشین نیست که بیشتر عقبش لیز بخوره. اگه بخواد لیز بخوره هر2 تا لاستیک تا آخرین حد مقاومت میکنن. من نظرم رو پیرلیه.
اینم بهت بگم که از یه موتور 250 سی سی با لاستیک 130 یا 140 و شاسی و کمک فنر بسیار معمولی اصلا انتظار نداشته باش که بتونی موتورو مثل مسابقات SuperBike یا MotoGp بخوابونی.

Black Coffee
01-07-1390, 12:40 بعد از ظهر
کاملا درست میگی. درسته توی مثلا مسیر مستقیم چون راکب گاز میده وزن بیشتر روی لاستیک عقبه. اما موقع موقع دور زدن تا وسط های پیچ که بخاطر ترمز (که بیشتر جلوئه) بیشتر وزن روی لاستیک جلو میفته و وسط های پیچ هم حتی با وجود اون نیمچه گاز وزن روی جلو و عقب تقریبا مساوی تقسیم میشه و چسبندگی دو لاستیک یکسانه.

در مورد خوابوندن هم با نظرت موافقم. البته ۲۵۰ بودن موتور اهمیت زیادی نداره نسبت به فاکتورهای دیگه ای مثل سایز لاستیک و همونططور که گفتی شاسی و کمک ها و کلا تعادل موتور. اما اونطور که از همین مگلی توی کشورهای دیگه کار میکشن میشه کمی امید داشت!

nOviA
01-07-1390, 01:00 بعد از ظهر
درسته توی مثلا مسیر مستقیم چون راکب گاز میده وزن بیشتر روی لاستیک عقبه. اما موقع موقع دور زدن تا وسط های پیچ که بخاطر ترمز (که بیشتر جلوئه) بیشتر وزن روی لاستیک جلو میفته و وسط های پیچ هم حتی با وجود اون نیمچه گاز وزن روی جلو و عقب تقریبا مساوی تقسیم میشه و چسبندگی دو لاستیک یکسانه.

داخل پیچ هیچ موقع ترمز نباید بگیری. ترمز کردن و رسوندن موتور به سرعت مطمعنه و دنده ی مناسب همه و همه قبل از پیچ و خوابوندن موتور باید انجام بشه. فکر میکنم منظورت از وسط پیچ همون نقطه ی معروف Apex باشه(Apex همیشه وسط پیچ نیست). تا قبل از این نقطه نباید گاز بدی. بعد از این نقطه بسته به چسبندگی موتور و زاویه ای که موتور با زمین داره باید گاز داد.

Black Coffee
01-07-1390, 04:12 بعد از ظهر
درسته خیلی از افراد قبل از ورود به پیچ ترمز رو ول میکنن. اما توی جایی که زمان خیلی مهمه مثل مسابقاتت بهترین و پرفکت ترین حالت اینه که راکب هرچقدر به apex point نزدیکتر میشه و بالطبع زاویه ی موتور بیشتر میشه و از طرف دیگه کشش موتور به زمین کمتر میشه فشار ترمز به دیسک رو کمتر کنه. در مورد خروج از پیچ هم همین قضیه برای گاز صدق میکنه. هرچقدر زاویه ی موتور کمتر میشه و فاصله با apex کمتر میشه مقدار گاز رو بیشتر کنه.

بخش مربوط به گاز سادست و اکثر ماها این کار رو ناخواسته و از سر تجربه انجام میدیم. اما قسمت مربوط به ترمز گرفتن به تمرین نیاز داره تا طرف مستر شه!

danial-sdt
13-07-1390, 02:10 بعد از ظهر
این هم طرح تتو (tatoo ) که روی موتورم پیاده کردم
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

Amir.Tehrani
13-07-1390, 02:25 بعد از ظهر
خیلی قشنگ شده ... مبارکه :thanks:

ap_peiki
13-07-1390, 02:28 بعد از ظهر
دانیال از یه نما دیگه هم بنداز

Alireza
13-07-1390, 02:30 بعد از ظهر
خیلی قشنگ شده دانیال

Babak
13-07-1390, 03:19 بعد از ظهر
اینو بهش میگن طرح آقای دانیال ای ول داره:icon_pf _37_:

danial-sdt
13-07-1390, 04:06 بعد از ظهر
از همگی ممنونم :7:

این طرح اولیه بود
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
و این طرحی بود که روی موتور با فوتوشاپ پیاده کردیم تا اندازه و شکل طرح در بیاد

Kenji
13-07-1390, 04:09 بعد از ظهر
یه طرح کوچیکترشم بگیر رو لباس بزن

Ali
13-07-1390, 07:06 بعد از ظهر
اگه یه روکش صندلی قرمزم بندازی که دیگه تکمیله

salahshor
18-07-1390, 02:57 قبل از ظهر
منم میخوام رو موتورم بزنم به نظرتون تاتو چه رنگی باشه رو موتور خوب خودشو نشون میده ؟ رنگ موتور سبزه

Black Coffee
21-07-1390, 04:32 بعد از ظهر
دوستان فن موتورم قطع شده و تعمیرکارم امروز نبود که درستش کنه. به نظر توی مسیر طولانی خارج از شهر که دائما هوا در جریانه و ترافیک وجود نداره مشکلی پیش نمیاد؟ که فردا ببرمش بیرون و شنبه ببرم تعمیر؟

Kenji
21-07-1390, 04:35 بعد از ظهر
فکر می کنم هوای اونجا به اندازه ی کافی سرد باشه

نمی تونی یه سرش کنی؟

Black Coffee
21-07-1390, 04:37 بعد از ظهر
خودم از برقش و کلا فنی موتور زیاد سر در نمیارم!‌ این چند روز که روشن نمیشد فکر میکردم به خاطر سرمای هوا باشه و امروز که روشن نشد فهمیدم کلا قطعه. امیدوارم فردا رو هم تحمل کنه. فوقش پر نمیکنم جا میمونم!!

salahshor
22-07-1390, 01:05 قبل از ظهر
دوستان فن موتورم قطع شده و تعمیرکارم امروز نبود که درستش کنه. به نظر توی مسیر طولانی خارج از شهر که دائما هوا در جریانه و ترافیک وجود نداره مشکلی پیش نمیاد؟ که فردا ببرمش بیرون و شنبه ببرم تعمیر؟
تشریف بیار ردیفش میکنیم نگران نباش
مدار ساده ای داره و به احتمال زیاد از فشنگیه و موقتا یه سره میکنیم

Black Coffee
22-07-1390, 01:38 قبل از ظهر
تشریف بیار ردیفش میکنیم نگران نباش مدار ساده ای داره و به احتمال زیاد از فشنگیه و موقتا یه سره میکنیمخب پس خیالم جمع شد و ممنونم از شما.ببینم فردا میتونم از اساتید چیزی یاد بگیرم یاد نه!

salahshor
24-07-1390, 04:14 بعد از ظهر
شمارش معکوس برای نصب سیستم صوتی روی مگل شروع شد
10 9 8 ....

Farzad
25-07-1390, 02:07 بعد از ظهر
Black Coffee جان اصلا بدون فن یا مگلی مدت بیشتر از 10 دقیقه نرو . اگر هم میری هر 10 دقیقه توقف کن یکم اب رو رادیات بریز بعد جرکت کن . با سرعت زیاد هم اصلا نرو ! بغدا پشیمون خواهی شد ! اگه من بودم اصلا نمیرفتم.فن هم اگه مشکل داشت من دارم :)

Black Coffee
25-07-1390, 07:04 بعد از ظهر
فرزاد فنش رو ردیف کردم

-------------

دوستان کی بود میگفت یه جا میشناسه فلاپ های مگلی رو هر قطعه ۱۵ تومن؟
و اینکه واشر سرسیلندر مگلی جایی تو بازار هست یا بدم بسازن؟

danial-sdt
25-07-1390, 07:53 بعد از ظهر
فلاپ مگلی هر قطعه حدودا 50 هزار تومان که نسبت به موتور های هم رده خودش از قیمت مناسب تری برخوردار است
واشر سر سیلند ان موجوده با قیمت 16 هزار تومان :fingersmiley:

Black Coffee
25-07-1390, 08:23 بعد از ظهر
دانیال نجاتم دادی چون امروز سیلندرم باز شد که فردا صبح واشر سرسیلندر تراش بخوره!! حداقل ۴۰-۵۰ تومن جلو افتادم!

واشر رو خودت داری یا جایی میشناسی؟ ممنون میشم شماره ای چیزی در اختیارم بذاری که تماس بگیرم فردا صبح برم/بیام بگیرم که موتور تا شب جمع شه.

Babak
25-07-1390, 08:29 بعد از ظهر
زنگ بزن کویر شماره کمالی وچشمی رو بگیر این دوتا حتما دارند.
البته کمالی رو من دارم 55368668:sad:

Black Coffee
25-07-1390, 08:31 بعد از ظهر
میلاد چشمی زنگ زد که گفت فردا پس فردا بار میرسه شاید توی بار باشه. که معناش اینه که نیست و نخواهد اومد!

کمالی هم تعطیل بود فردا زنگ میزنم ببینم داره یا نه.

ممنون ازت

Aka
25-07-1390, 08:48 بعد از ظهر
چرا موتور رفت تعمیر ؟

Black Coffee
25-07-1390, 09:37 بعد از ظهر
والا يه سري مشكلات بزرگ مثل لنت عقب، روغن ريزي واشر سرسيلندر و مشكلا كوچيك مثل چراغ خطر و گلگير عقب و فن و ... داشت كه بايد رفع ميشد.

Black Coffee
26-07-1390, 10:18 قبل از ظهر
کمالی هم که شماره ی چشمی رو داد. بدم بتراشن واشر سرسیلندر رو؟

mehran
26-07-1390, 10:03 بعد از ظهر
برو پیشه کمالی حتما داره من ۳ شنبه هفتهٔ پیش گرفتم ازش:297:

Black Coffee
26-07-1390, 10:30 بعد از ظهر
مهران زنگ زدم به شماره ای که بابک داده بود. شماره ی چشمی رو داد که اونم گفت بار نرسیده هنوز. مجبور شدم بدم تراشکاری که چند برابر بیشتر پام آب میخوره.

mehran
04-08-1390, 03:55 بعد از ظهر
بعد از ۱ ماه موتورم آماده شد حالا باید کاربراترشو تنظیم کنم روغن موتورکس بریزم بزنم بیرون ولی‌ تو این شانسم که حالا هوا بارونی‌ شده:s (9)::consoling2:

Kami
04-08-1390, 04:01 بعد از ظهر
بعد از ۱ ماه موتورم آماده شد حالا باید کاربراترشو تنظیم کنم روغن موتورکس بریزم بزنم بیرون ولی‌ تو این شانسم که حالا هوا بارونی‌ شده:s (9)::consoling2:
مهران جان تا چند روز دیگه هوا همینطوریه
با توجه به اینکه مگلی خیلی زود لیز میخوره پیشنهاد میکنم نری بیرون تا خدایی نکرده چیزی نشه

sachoo
04-08-1390, 04:24 بعد از ظهر
مگلی خدایی رخ قشنگی داره اما به هر حال ساخته چین هستش ادم بره دایلیم بخره بهتره

K.I.A
04-08-1390, 04:50 بعد از ظهر
سونی اریکسون/ اپل/ hp/فورد/mg/لوتوس/وخیلی از ماشیناهو موتورها و وسیله های برقی دنیا و فضا پیماهو حتی مسواکتم چینییاولین صنعت دنیا دست چینه ... درسته که به خاطره هزینه کارگر و دست مزد سود جویی بعضی از کالاها بی کیفیت بوده وسابقه ی چینو خراب کرده... اما دنیا دست چینه و کیفیتا بالا رفته چون استانداردا بالا رفته..........

mehran
04-08-1390, 11:12 بعد از ظهر
آره **** جان تو پارکینگ دور میزنم گاز مرده میدم:25:

eshgh_namordeh
05-08-1390, 12:00 قبل از ظهر
اتفاقا توی بارو ن خیال حال میده خیس خیس میشی باحاله به خصوص وقتی که هوا هم سرد نشه
البه با سی جی بیشتر حال میده چون راحت تخته گاز میری ترمز هم که گرفتی 4 متر سر میخوره مایسته - سرپیچ هم که لیز میخوره یک پا میزنی بلند میشه

خدائیش حاضرم شرط ببندم توی بارون تو شهر هیچ موتور آفرودی به گردش نمیرسه خیلی این سی جی کارش درسته

اره داش مهران این بارون خیلی ضد حاله شب هم سرد شده زیاد بیرون نمیتونیم بریم کاش همش بهار تابستون بود ، باید ما موتور سوارها مثل عشایر ییلاق قشلاق کنیم :)
ا

jackson
05-08-1390, 03:28 قبل از ظهر
سلام دوستان ، من اطلاعات خیلی پیشرفته ( در حد شما ) ندارم .. طبق تحقیقاتی که انجام دادم با بودجه ای که هست همین Megelli یکی از بهترین انتخاب ها برای منه .. چون تقریبا همه مدل های مشابه حدود 4000 دلار هستند ولی در ایران مثلا هیوسانگ یهو قیمت اش غیرمنطقی میره بالا ..

سوال من این هست که از کویر خرید کنم یا از بازار ؟ من اواسط سال آینده ممکنه از ایران خارج بشم .. ( با شرایط من کارکرده بخرم بهتره ولی متاسفانه با بلاهایی احتمالی که صاحب قبلی سر این موتورها میاد ترجیح میدم صفر بخرم و خیال خودم راحت کنم ) اگر صفر بخرم و حدود 3-2 هزار در این مدت کار کنه زمان فروش به طور تقریبی چقدر افت قیمت پیدا میکنه ؟

nightwolf_suzuki
05-08-1390, 07:30 قبل از ظهر
سلام دوستان ، من اطلاعات خیلی پیشرفته ( در حد شما ) ندارم .. طبق تحقیقاتی که انجام دادم با بودجه ای که هست همین Megelli یکی از بهترین انتخاب ها برای منه .. چون تقریبا همه مدل های مشابه حدود 4000 دلار هستند ولی در ایران مثلا هیوسانگ یهو قیمت اش غیرمنطقی میره بالا ..

سوال من این هست که از کویر خرید کنم یا از بازار ؟ من اواسط سال آینده ممکنه از ایران خارج بشم .. ( با شرایط من کارکرده بخرم بهتره ولی متاسفانه با بلاهایی احتمالی که صاحب قبلی سر این موتورها میاد ترجیح میدم صفر بخرم و خیال خودم راحت کنم ) اگر صفر بخرم و حدود 3-2 هزار در این مدت کار کنه زمان فروش به طور تقریبی چقدر افت قیمت پیدا میکنه ؟
اگه بخوای تو گمرک بفروشی 2.5 ملیون ازت میخرن... چون خیلی عوضی تشریف دارن...
اما اگر بخوای به دست بدی بره ... بستگی به تمیزی موتورت داره... اگر خدایی نکرده زمین خوردگی و تعمیر سنگین نداشته باشه راحت 3200 ابش میکنی...

mehran
10-08-1390, 04:01 بعد از ظهر
دیشب بالاخره فرصت داد و بعد از چند وقت تونستم با موتور بزنم بیرون که آخرش زد حال شد وبارون گرفت ولی خیلی حال داد.یه سوال من موتورم دو ماه خواب بود باطری نداشت تو سرپایینی روشنش کردم بعد از دو ساعت روشن بودن خاموشش که کردم بازم زور باطریم به استارت نرسید.باطریم خراب شده یا باید بدمش برای شارژ؟

Alireza
10-08-1390, 05:04 بعد از ظهر
یه بار بده شارژ کنن درست نشد عوض کن واسه منم بعد 1 ماه مثل تو شد شارژ که کردم درست شد

مجی
10-08-1390, 09:53 بعد از ظهر
سلام.با 2.500 میشه دربی یا دایلیم یا مگلی خرید؟؟؟؟؟؟؟

Alireza
10-08-1390, 10:03 بعد از ظهر
خیر نمیتونین

مجی
10-08-1390, 10:15 بعد از ظهر
حداقل چه قدر لازمه؟؟؟؟؟؟

ghost.rider1
10-08-1390, 10:24 بعد از ظهر
2.500 پیش قسط دایلیمه

Kami
10-08-1390, 10:24 بعد از ظهر
حداقل چه قدر لازمه؟؟؟؟؟؟
مگلی صفرش 5 میلیون تومان هست
دست دوم 3 میلیون 500 تا بالا ( بستگی به تمیزی داره )
برای مشاوره برای خرید موتور در قسمت مشاوره تاپیک بزنید

Armin021
16-08-1390, 12:55 بعد از ظهر
دوستان شما هم دنده هاتون سفت جا میره؟؟؟نسبت به تمام موتور های دیگه...
یا گیربکس من مشکل داره؟؟؟

Alireza
16-08-1390, 01:51 بعد از ظهر
کلا مگلی سفت جا میره

Armin021
20-08-1390, 08:59 بعد از ظهر
دوستان كسي لنت عقب سري جديد نداره؟؟؟
شرق تهران
جايي هم سراغ دارين بگين لطفاً....

K.I.A
20-08-1390, 09:14 بعد از ظهر
اقای چشمی شرق تهران 33109421-----33177681

abolfazl
06-09-1390, 12:10 قبل از ظهر
سلام بچه ها.هركي مگلي داره كار تعمير يا مشكلي داره بره پيش حاج امير سليماني خيلي كارش درسته و منصفه من2 بار مشكل داشت موتورم برام رايگان با گارانتي درست كرد.حاج امير استاد مگلي/دايليم/هيوسانگ/دربي.زنگ زديد بگيد از دوستان وحيدي هستيم با من رفيقه. 09395868585

mehran
07-09-1390, 07:59 بعد از ظهر
4660
آقا بعد از مدتها وقت شد دوباره یه دستی به سر و روی موتور بکشم یه سوال فنی پیچ تخلیه رادیاتورش کجاست؟ با عکس نشون بدین ممنون میشم.
اینم عکس کاربراتور کذایی من:s (9):
4661

K.I.A
16-09-1390, 01:08 قبل از ظهر
بعد از چند روز تحقیق در مورد مگللی جدید خبرای خوبی تو راهه!!! مگللی جدید هنوز نیومده و تغییرات خوبی داشته :تعویض دو شاخ کمک جلو با مدل اینورس(معکوس)مدل ریسی حرفه ای.... تعویض کمک فنر عقب با مدل قویتر و ریسی...تعویض کامل کورپی فرمون با مدل جدید که بسیار کاربردی تر و مشکل دور زدن و گیر کردن فرمون و مچ درد تو بعضی مدلا دیگه به طور کامل عوض شده...کیلومتر شمار با بک ابی و بسیار حرفه ای و مدن و زیبا و دیجیتالی ساخت شرکت koso...برق کشی کامل جدید و بی نقص...تعویض اگزوز و اضافه کردن منبع اگزوز ...تقویت ترمزتعویض سایز 130 لاستیک عقب با 150 و لاستیک جلو 110 و لاستیکای با پایداری و چسبندگی عالی...مهمترین تغییر انزکتوری بودن سریه جدیده و دارا بودن ecu و مدار الکتریکی ساخت delfi...و طراحی پمپ بنزین توسط زاپنی ها به تمام این تغییرات به سفارش شرکت مگللی بوده و قرار هست به همین شکل در کشورهای دیگه هم فروش بره...وتغیرات دیگه............پاس کردن و تمام این تغییرات برای حضور در زاپن هست که خود زاپنی ها بعضی از این طراحی ها و ساخت و امتیاز دادنا به عهدشونه برای مبارزه با قول های موتور ساز زاپنی نقطه پیشرفتی برای مگللی هستش////

RIDER
16-09-1390, 01:25 قبل از ظهر
بی شک کویر موتور هم یه قیمت تخیلی میزاره روش با اینکه بی شک قیمت جهانیش تکون زیادی نمیخوره چون باید قیمتش پایین تر از هیو و نینجا تو جهان باشه که بتونه فروش کنه و با تلاش مونتاژ کاران عزیز و شرکت اگر بخوان به قیمت قبل بفروشن شرکت دستور میده مونتاژ کارا سفارشی رو موتور کار کنن که نصف قابلیتاشو از بین ببرنو ناقص کنن .مگلی کلا موتورخوبیه ولی اگه اینا سالم مونتاژ کنن و قیمت فضایی ندن

K.I.A
16-09-1390, 01:33 قبل از ظهر
من به اینده ی مگللی امیدوارم...

Babak
16-09-1390, 03:22 قبل از ظهر
لاستیک عقب با 150
اینو مطمعنی مگه هایابوسا است.بزرگ شدن لاستیک عقب خوبه نه تا این حد 140 قابله قبول تره:icon_pf _52_:

RIDER
16-09-1390, 06:31 بعد از ظهر
من به اینده ی مگللی امیدوارم...
به آینده مگلی امیدوار باش ولی کویر موتور نه:waiting:

K.I.A
16-09-1390, 08:07 بعد از ظهر
هایا بوسا 195 توربوشه/ دو مدل لاستیک داره 140 و 150 شما 140 بگیر /مهمتر از همه کیفیت و قابلیت مگللی جدیدست/اما به نظرم شتابش از کاربراتور کمتر باشه!

نیما نادری
16-09-1390, 08:13 بعد از ظهر
فقط گل لاستیک رو عوض کردن فکر کنم

K.I.A
16-09-1390, 08:41 بعد از ظهر
نه غیر از گل و پهن شدن :مارک و جنسش هم تغییر کرده و چسبندگی خوبش و کیفیتش و زاپن هم تایید کرده.

نیما نادری
16-09-1390, 08:49 بعد از ظهر
مارکش چیه؟

K.I.A
16-09-1390, 09:20 بعد از ظهر
من اونی که تو عکسش دیدم لاستیک ریسی 150 بریجستون بود اما فکر نکنم با بریجستون بفروشن!!! اما تو عکسای جدیده گل لاستیک واندازه فاق و پهنا کامل تغییر کرده که اسم تاییر مشخص نیست اما هر چیزی هست غیر از این مدل فعلی چون ساختار لاستیک کامل تغییر کرده..

nOviA
17-09-1390, 12:12 قبل از ظهر
عکس مگلی 250 2012.

به نظر نمیاد دسته ی فرمون و اگزوز عوض شده باشه. لاستیک ها عوض شده.

تو این سایت زده کاربراتوری اما نمیدونم چقدر معتبره. [Only registered and activated users can see links]

K.I.A
17-09-1390, 12:17 قبل از ظهر
دو شاخ جلو هم مارک fast ace یکی از برند های معتبر و عالی چین هست که برای موتو جی پی و تریال هم تولید داشته/این نوع کمک ها معروف به معکوس یا اینورس یا چنتا اسم دیگه هم داره.. عملکرد این نوع کمک فنر ها عالیه و تو موتورای روز دنیا از این نوع کمک فنر ها استفاده میشه... نه نه نه نه نه نه نه این نیست محمد جان من دیدم واقعا با توجه به تجهیزات و قیمت فوق العادست...این تغییراتی که گفتم توش اعمال شده ...اینایی که گذاشتی عکس سری اولشه.

aligsx
17-09-1390, 12:26 قبل از ظهر
من اونی که تو عکسش دیدم لاستیک ریسی 150 بریجستون بود اما فکر نکنم با بریجستون بفروشن!!! اما تو عکسای جدیده گل لاستیک واندازه فاق و پهنا کامل تغییر کرده که اسم تاییر مشخص نیست اما هر چیزی هست غیر از این مدل فعلی چون ساختار لاستیک کامل تغییر کرده..

کیا جان این مدل جدیداش تقریبا کی میاد؟
تا چند وقت دیگه توی خیابونا میبینیمش؟

nOviA
17-09-1390, 12:28 قبل از ظهر
تو گوگل سرچ کنی 2012 همینارو میاره. تو از کجا دیدی؟

K.I.A
17-09-1390, 12:33 قبل از ظهر
اگه بیاد اولین نفر من میگیرم اما تو بازارایران فعلا خبری نیست تا چند ماه دیگه احتمالا بیاد اگه کویر توش خراب کاری نکنه قیمتو بالا نبره یا لوازماشو اپشن نکنه...! اگه کویر واقعا بهترین شرکته زودتر برای اوردن نه فقط مگللی بلکه موتورای روز دنیا با قیمت معقول اقدام کنه ....من که بعید میدونم/

---------- Post added at 01:33 AM ---------- Previous post was at 01:32 AM ----------

بزن مگللی انزکتور خیلی مطلب و عکس میاد...

nOviA
17-09-1390, 12:34 قبل از ظهر
منم بعید میدونم. بیاد قیمتش میره رو 6 تومن.

K.I.A
17-09-1390, 12:44 قبل از ظهر
امروز رفتم یه سری لوازم برای موتور گرفتم لوازم مگللی خیللی ارزونه لنتی که من اولا 70تومن گرفتم امروز 5 هزار تومن و راهنما که 50 بود امروز 10 تومن و............................ از مهندس کمالی گرفتم.لوازمش میارزه نسبت به همه ی موتورای تو بازار/

Babak
17-09-1390, 01:06 قبل از ظهر
اما به نظرم شتابش از کاربراتور کمتر باشه!
بی خیال مگه میشه انژکتور راندمانش نسبت به کاربراتور خیلی بالاتره.حتما شتابش بیشتر هست رو چه حسابی اینو میگی

Kami
17-09-1390, 01:12 قبل از ظهر
یه مگلی همیشه مگلیه
سر این موتور بی خود 1 میلیون ضرر کردم . مگلی چینی رو هرکاری کنید همون مگلیه که فلاپش طاقت ضربه رو نداره
ناراحت نشن کسایی که مگلی دارن :20: اما به غیر از مگلی کیا هیچ مگلی سالمی ندیدم

K.I.A
17-09-1390, 01:13 قبل از ظهر
ما که از خدامونه بیشتر باشه با هاش تو درگا خاطره میسازیم...! کاملا درسته راندمانش بهتره بایدم بهتر شه اما معمولا کاربرات چون پرخور تره اینو میگم تجربه هم رو پراید و پیکانو پزو اینو ثابت کرده اما به نظرمن کاربراتور باید منسوخ بشه تا چیزای بهتر و جدیدتر بیاد... در اینده مگللی سالم زیاد میبینی.

Babak
17-09-1390, 01:20 قبل از ظهر
آخه کیا خودت بهتر میدمنی انژکتوز بخاطره سنسور های دود هوا .... وداشتن یه ecu بهترین و دقیق ترین قدار سوخت رو نسبت به هوا رو هرلحظه توی سیلندر تزریق میکنه بنابر این بهترین انفجار رو داریمچون فقط سوخت زیاد ترباعث نمیشه که راندمان بالاتر داشته باشیم.البته همه این ها رو خودت خیلی بهتر میدونی و تا اونجا که من می دونم قدرت پیکان و پراید کاربراتئوری کمتر از مدل انژکتوریش هست عدد هایی که تو کاتالوگشون زده بودند رو یادم نیست چند به چند بود ولی مطمعنم اسب بخار انژتور بیشتر بود:au:

K.I.A
17-09-1390, 01:27 قبل از ظهر
پس حالا که اینطور شد میرم 2 تا مگللی انزکتور میگیرم/اره خیلی بهتر دیگه قصه نمیخوری که موتورت روشن نمیشه هی استارت بزنی استارتت خراب بشه باطریت بخوابه هلش بدی از تنظیم در بیاد مصرفت زیاد باشه کلی فایده داره ....

Aka
17-09-1390, 02:28 قبل از ظهر
آخه کیا خودت بهتر میدمنی انژکتوز بخاطره سنسور های دود هوا .... وداشتن یه ecu بهترین و دقیق ترین قدار سوخت رو نسبت به هوا رو هرلحظه توی سیلندر تزریق میکنه بنابر این بهترین انفجار رو داریمچون فقط سوخت زیاد ترباعث نمیشه که راندمان بالاتر داشته باشیم.البته همه این ها رو خودت خیلی بهتر میدونی و تا اونجا که من می دونم قدرت پیکان و پراید کاربراتئوری کمتر از مدل انژکتوریش هست عدد هایی که تو کاتالوگشون زده بودند رو یادم نیست چند به چند بود ولی مطمعنم اسب بخار انژتور بیشتر بود:au:

بابی جون اون واسه سیستم های Closed Loop ، که این داستان تو لگن های موجود وجود خارجی نداره !
در کل کاربرات چون امکان انگولکش بیشتره ، برو تره ، هر چند به قیمت سوزوندن بنزین لیتری 800 تومن

Babak
17-09-1390, 03:26 قبل از ظهر
آکا فدات شم یه زیرو بمه هیو و اون نینجونو نگاه کن ecu سنسوره دود سنسوره هوا همه این ها داره توش....:24:

salahshor
17-09-1390, 03:53 قبل از ظهر
شک نکنید اگه کاربرات تنظیم باشه شتابش از مگلی انژکتور بیشتر خواهد بود تو هر 2 سیستم هدف سوخت رسانیه به سیلندر
معایب کاربرات :
عدم تنظیم صحیح نسبت به زمان و محیط / بک فایر در همه حالات / مصرف سوخت بالا / الودگی محیط زیست به خاطر عدم رعایت نسبت سوخت به هوا / دیر روشن شدن موتور در هوای سرد / عدم اگاهی راکب نسبت به تنظیم بودن یا نبودن کاربرات
مزایای کاربرات:
هزینه نگهداری و سرویس بایینتر / ساده بودن و راحتی در صورت بروز مشکل بصورت امدادی یا تعمیرگاهی / میشه بدون ولتاژ باطری موتورو روشن کرد

معایب سیستم انژکتور :
هزینه نگهداری بالاتر / عدم تخصص کافی مکانیک ها در این زمینه / نیاز به سیستم عیب یاب اصلی / امداد جاده ای نداره اگه بمونی موندی !!
مزایای سیستم انژکتور نسبت به کاربرات :
مصرف سوخت به مراتب بایینتر / الودگی کمتر محیط زیست / استارت سرد خوب و راحت / تنظیم بودن در همه شرایط / دور موتور بالاتر تو مگلی نسبت به کاربرات / بک فایر نداره اگزوز به ف...ک نمیره / عدم تنش انجین تو دورهای مختلف خصوصا دور ارام / وجود چراغ چک انجین / به سهولت میشه واسش ایمبولایزر نصب کرد / توان بالاتر ولی نه تو شتاب دلیل هم داره
دلیلش اینه تا انجین کنترل یونیت اطلاعاتو از سنسورها بگیره و تجزیه تحلیل کنه و به عملگرها باسخ مناسب بده و سوزن انژکتور سوختو بشت سوباب بباشه و احتراق تکمیل بشه < هر چند تو کسری از ثانیه انجام میشه ولی باز تاخیر داره خصوصا اگه ای سی فلش یه کم گیج بزنه > مگلی کاربرات سوت میشه میره!!!! با اون اگزوزی که داره و مسیرش کوتاهتره .

Aka
17-09-1390, 03:55 قبل از ظهر
همین دیگه ، تو این سیستم های عقب افتاده سنسور map و کوفت و اینا به اون ecu الاغ نمیگه که حالا مثلا فشار هوا کمه بنزین کمتر بپاچ ، مثل این 405 ها ، اصلاحی در کار نیست ، یه جورائی دکوره ، من زیرو بمشو در اوردم

salahshor
17-09-1390, 04:14 قبل از ظهر
**** بیا این یه تومنو من بهت بدم دست از سر این موتوره بیچاره بردار !!!! اینقد الکی ازش تعریف نکن شب میاد تو خوابتا !!!:gigglesmile:

---------- Post added at 04:06 AM ---------- Previous post was at 03:59 AM ----------

نه به هیچ وجه اینگور نیس map که داره هیچی mat هم داره
سنسور اکسیژن با گرمکن هم داره
تازه سیستم کنترل فن هم به عهده ecu گذاشته شده
کاملا سیستم close up داره و لوب بستس
یه سرچ کن میبینی

---------- Post added at 04:14 AM ---------- Previous post was at 04:06 AM ----------

100 در 100 مگلی جدید بازار خوبی خواهد داشت
بابا دمشون گرم تنها موتوریه که تو ایران اومده و اینهمه به روز میشه و عیب و ایراداش و رفع میکنن که هیچ
قابلیتهای موتورو هم بالا میبرن . به فکر بازار فروشش هم هستن . مثلا دارن مگلی رو برا بازار ژابن که خودش مهد تکلنوژی و بر روهای موتور سازی اونجان اماده میکنه
خدا بهشون عمر بده !!

RIDER
17-09-1390, 03:26 بعد از ظهر
یه ژاپنی یا باید دیوانه باشه یا بی عقل که هندا سی بی ار 250 نینجا 250 رو ول کنه مگلی سوار شه مگر اینکه شرکت سازنده بخواد سیاست ایرانخودرو را پیش بیگره و محصولشو تو این کشور یک سوم قیمت بفروشه

K.I.A
17-09-1390, 06:49 بعد از ظهر
من اینطور که سیستمشو دیدم کاملا ecu هوشمند و به روزی داره و تو سیستم انزکتوریش هیچ چیزی کم نداره حتی سیستم تشخیص ارتفاع تو ecu داره که مشخصه که نسل جدید ecu و efi هستش که تمام شرایط و استانداردرو داره و سنسور اکسیزن و سنسور کاتالیزور عالیی مطابق با ecu داره...روزی میاد و تستش میکنم و مقایسه با تموم موتور های انزکتوری میزارم...

نیما نادری
17-09-1390, 07:04 بعد از ظهر

RIDER
17-09-1390, 07:20 بعد از ظهر
اینجا کجاست آقا نیما ایرانه ؟

K.I.A
17-09-1390, 07:33 بعد از ظهر
فوق العادست همین و بس/ البته یه کیلومتر شمار دیگه ابی هم داره که دور موتورش تا 14 هزار دور مندرجه اونو نمیدونم برای چیه یا اینکه رو این مدل نسب میشه یا نه/ تو سری جدید کیفیت رنگ تغییر کرده ورنگای جدید ورنگای ترکیبی هم موجوده مثل نینجا 250 /وای خدای من کمک فنر همونیه که گفتم دوشاخ جلوی قولی داره با رنگ بندی/ کالیپر ترمز هم همینطور که معلومه تقویت شده و لاستیکای با اندازه ی خوب و به نظر بهتر...

---------- Post added at 08:33 PM ---------- Previous post was at 08:30 PM ----------

حاج نیما اون عکسای تو پیستشو نداری انقدر موتورو خوابونده راکبش صورتش نزدیک زمینه؟ یه سری دیگه عکس با حال بزار برای بچه ها نیما جان مرسی از شما...

نیما نادری
17-09-1390, 07:38 بعد از ظهر
این جا خط تولید مگلی در خود کمپانیه مگلی هست / کیلومتر نهایی فکر میکنم همین باشه / لاستیک ها احتمالا همون وی رابر یا irc خواهد بود که جفتش خوبه

عکسهای خوجل موجل رو بیشتر mcp داره عکس تایر جدیدش هم مشخصه اگر حال کنه میزاره براتون من ندارم

K.I.A
17-09-1390, 07:44 بعد از ظهر
mcp [جان عکسای جدید برسون...

salahshor
18-09-1390, 01:47 قبل از ظهر
مسیر اگزوزش که همونه واسه سری 2011 هست ...
اونی که تو ژابن میخوان بدن یه اگزوز بی ریخت داره با یه منبع که بایینه و مسیرش طولانیتر شده
شکل اگزوزش زیاد باحال نیس خدا کنه اصلاحش کنن یه چیز درست درمون بذارن
اگزوز قدیمیه بیشتر بهش میومد
کاتالیزور هم که گذاشتن واسش فکر کنم فاتحه شتابش خوندس مگر اینکه جنسش سرامیکی باشه که اونم گرونتره و باز میره رو قیمت مگلی < خوش به حال کهیر!! >
اقا نیما کلیب صداشو ندارین ؟ عکسم بذارید
کسی میتونه قیمتشو حدس بزنه ؟
مرسی

نیما نادری
18-09-1390, 08:45 قبل از ظهر
صداش قاعدتا کمتر و قشنگتر از مافلر فعلی هست که هنوز چیزی منتشر نشده

1 تومنی جا داره فرو کنن

گلویی اگزوز سری قدیم مثل موتور کراس بود ... اصلا مال موتورکراس بود واسه همین اگزوز کوتاه و صداش اونجوری بود این باید نرم تر یاشه

K.I.A
18-09-1390, 09:12 قبل از ظهر
اون گلویی مناسبش نبود کلا سر راه انجین بود حتی برای روغن ریختن سر راه بود این طوری کاملا جا دست ازاده و خیلی بهتره اگزوز قبلی کالیبرش زیاد بود با دوتا سوراخ صدای تراکتور میداد این یکی کالیبر کمتره و سوراخش کوچیکتر و به نظر صدای خیلی جذاب تری داشته باشه تو دور اروم و تو دور بالا با توجه به نفس مگللی باید صدای عالی از توش در بیاد ...

aligsx
19-09-1390, 12:34 قبل از ظهر
برای مگلی میشه رنگ موتورو تغییر داد؟
توی کارت موتور رنگشو کجا میزنه که تغییر کرده؟راهنمایی رانندگی یا اگاهی؟
مراحلش برای اینکه قانونی رنگو عوض کنی و توی کارتت رنگ جدید رو بزنه سخته یا اسونه؟

K.I.A
19-09-1390, 12:49 قبل از ظهر
الان موتورای با رنگ ترکیبی مد شده مثل نینجا 2012 مراحلشو دقیق نمیدونم اما مثلا مگلی جدیده که هنوز نیومده بعضیاش باکش قرمزه بقیه ی جاهاش سفید و فکر کنم اصل کار باکش باشه و رو فلاپ میتونی استیکر رنگی با طرح بزنی به دردسر رنگ عوض کردن قانونیش نمیارزه.

matrixaidin
19-09-1390, 11:27 قبل از ظهر
برای موتورو نمیدونم ولی برای زانتیا ما عوض کردیم 50ت جریمه +دادگاهی

K.I.A
19-09-1390, 11:14 بعد از ظهر
موتوری که همش فلاپ هست این کار بیخوده....باز ماشین باشه اونم کلاسیک می ارزه به دردسرش اما موتور نه/

salahshor
21-09-1390, 12:25 قبل از ظهر
کیا لنت سری جدید نمیدونی چنده ؟

K.I.A
21-09-1390, 12:28 قبل از ظهر
زیر 7 تومنه مال منم جدیده برای عقب گرفتم 5 تومن!!!!

salahshor
21-09-1390, 12:45 قبل از ظهر
کاش میگفتی از کجا ؟ من فقط شماره چشمی رو دارم
متشکر

Babak
21-09-1390, 01:01 قبل از ظهر
چشمی گرون میده کمالی داره ولی زنگ که میزنی میگه ندارم ولی بری دره مغازه داره بهت میده خیلی ارزونتر:297:از چشمی

K.I.A
21-09-1390, 10:38 بعد از ظهر
یه خبر جدید /امروز شرکت کویر بودم و راجعبه محصولات جدید سوالاتی کردم و مگللی جدیدارو از اول فروردین تو بازار میبینیم و الان هم داییلیم جدید ها رو خط تولید هست و تو بازار قیمت مگللی های فعلی 5540 میلیون تومان و مگللی جدیدا گفتن نهایت 6200 میشه که خدا کنه بیشتر از این ندن اما به غیر از تغییراتی که قبلا گفتم تغییرات دیگهشم پرسیدم که اصلاح شدن قطعات و تغییر الیاز و جنس قطعات و در کمال تعجب به قوی تر شدن وتقویت 10درصدی انجین اشاره داشتن که فکر کنم طبق گفته ها بی رقیب تو امکانات و قدرت و تا حدودی کیفیت و قیمت باشه/پس از اول سال 91 منتظر این پدیده میشینیم...!

salahshor
21-09-1390, 11:12 بعد از ظهر
کیا خوش خبر باشی ... دمت گرم .
یه کم بیشتر توضیح میدی که چیا گفتن ؟
خدا کنه کیفیت رنگشم بهتر بشه
عکسی چیزی نداشتن ازش ؟
تو سایتهای خارجی خبری از افزایش توان انجین نبوداا
اگه واقعا این جوری باشه که حرف نداره

K.I.A
21-09-1390, 11:37 بعد از ظهر
کیفیت رنگ هم تغییراتی داشته و رنگای جدید وترکیبی هم گفتن تو راه هست نه هنوز پستری تو دسترس نداشتن و از خدماتش پرسیدم که گفتن تو تامیین قطعاتش هیچ مشکلی نخواهیم داشت و دستگاه ها و دیاگشم رسیده...

نیما نادری
22-09-1390, 10:02 بعد از ظهر
یه خبر جدید /امروز شرکت کویر بودم و راجعبه محصولات جدید سوالاتی کردم و مگللی جدیدارو از اول فروردین تو بازار میبینیم و الان هم داییلیم جدید ها رو خط تولید هست و تو بازار قیمت مگللی های فعلی 5540 میلیون تومان و مگللی جدیدا گفتن نهایت 6200 میشه که خدا کنه بیشتر از این ندن اما به غیر از تغییراتی که قبلا گفتم تغییرات دیگهشم پرسیدم که اصلاح شدن قطعات و تغییر الیاز و جنس قطعات و در کمال تعجب به قوی تر شدن وتقویت 10درصدی انجین اشاره داشتن که فکر کنم طبق گفته ها بی رقیب تو امکانات و قدرت و تا حدودی کیفیت و قیمت باشه/پس از اول سال 91 منتظر این پدیده میشینیم...!

چه شخصیتی تو شرکت گفت آلیاژ تغییر کرده ؟ باور کردی ؟

10٪ قوی شدن انجین میشه فقط دو اسب !!! اینم همون بابا گفت ؟

الان بگن 6200 وقتی بیاد خدا میدونه چنده

الان اینو میگن که شما به هوای 6200 موتور نخری وقتی بیاد شیرین 6600 هم میدی !!!

RIDER
22-09-1390, 10:28 بعد از ظهر
آقا نیما احتمالن این اطلاعاتو و آدرسای مدل جدیدو همون بنده خدای خماری که واسه ی آدرس برا مجله باهام تماس گرفته بود حتما داده:gigglesmile:

نیما نادری
23-09-1390, 12:03 قبل از ظهر
اونجا هر کی میکروفونو میگیره دستش یهو فکر میکنه END موتوره ,حالا طرف تا دیروز پارچه فروش بوده یا اصلا و ابدا نمیدونه 125 سی سی چند سی سی میشه

شروع میکنه به تبلیغات مثلا دوووک :98:

مشتری تو دلش میگه بابا بکش بیرون موتورو بده بریم , چند تا صحنه خودم شاهد بودم :25r30wi:

K.I.A
23-09-1390, 12:07 قبل از ظهر
منم تعجب کردم خسروی اینارو میگفت منم به نظرم قیمتشو بیشتر از اینا بدن اما رو موتور خیلی تاکید داشت ودقیقا همین جمله رو بهم گفت که الیازهای بعضی قطعات و پیچها تغییر کرده و قطعات موتور مواردیش اصلاح شدست...غییر از امکاناتش اینارم گفت خوب منم برای پرسو جو رفتم اونجا...

نیما نادری
23-09-1390, 12:14 قبل از ظهر
همون پس , هیچ خری بعد از من نتونست کار منو انجام بده

توقع بیش از این نیست

یکسری عبارت رو مثل طوطی حفظ میکنن همونو تکرار میکنن

RIDER
23-09-1390, 12:28 قبل از ظهر
ایکاش به اون آقا میگفتی شما قصد نداری پایه و آلیاژ کپک زده مغز خودت و شرکتو درست کنی به مگلی گیر دادی.اول قطعات مردومو جور کنین بعد ضررضر واردات موتور جدیدو بکنین

K.I.A
23-09-1390, 12:32 قبل از ظهر
یعنی همشو دوروغ میگفت!!!!حقیقت نداره!!!؟؟

RIDER
23-09-1390, 12:37 قبل از ظهر
کیا جان اون چیزی که من تو کلیپای یوتیوب دیدم ظاهری فقط اگزوز عوض شده بود رنگ مثل مدلای قبلی یود البته تو فیلم.همون جور ور پریده بود رنگ قرمزش.و شاستی همون تی11 که نوشته رو مدلای قدیم

K.I.A
23-09-1390, 12:43 قبل از ظهر
نه رایدر جان اشتباه میکنی اولا شاسیه قدیمیا t6 هست نه 11 بعدم من تغییراتشو غیر از شنیدن تو سایتای مختلف دیدم و همونطور که تو 1 و2 و3 صفحه قبل هم گفتم تغییراتشو دیدم اینو نمیشه انکار کرد/

RIDER
23-09-1390, 12:54 قبل از ظهر
ببخشید تی6 اشتباه گفتم.ولی تو ضاهر که تو کلیپا همون بود کیا جان

K.I.A
23-09-1390, 01:01 قبل از ظهر
از لحاظ ظاهری غیر از تغییر اگزوز به همراه منبع اگزوز /لاستیکای پهنتر و فاق کوتاه/تغییر کیلومتر شمار/و عوض شدن زنجیر/ و رنگای جدید وترکیبی/فرقی با مدل قبلی نداره اما بیشتر تغییرات مربوط به مسائل فنی میشه که غیر از انزکتور بودنش و عوض شدن سیستم برقیش میشه به قویتر شدن ترمزا اونم به خاطر لاستیک/انجین و تعویض دوشاخ جلو کمک عقب و.......................که قبلا گفتم اشاره کرد....../

Babak
23-09-1390, 04:04 بعد از ظهر
انشاالله طرز قرار گفتنه راکب هم و مخصوصا دست هتش درست شده باشه چون اگر هواست نبود و دور میزدی مثله سگ گاز می گرفت...

کیا عکی بزار ببینیم چه فنطیه:icon_pf _37_:

K.I.A
23-09-1390, 11:05 بعد از ظهر
تو این مدل کورپی فرمون هم عوض شده چون دوشاخ عوض شده و مشکلش حل شده/اما فکر نکنم تمام اینارو تو مرحله اول رو موتور بزارن بلاخره یکی دوتاشو ورمیدارن برای فروش بهتر در مرحله های بعدی میفروشن چون سیاست فروش این هست ...

Kami
26-09-1390, 02:49 بعد از ظهر
اینم مگلی دوست خوبمون علی ( aligsx ) امروز با مسعود و خودش رفتیم و از شهریاری یدونه مگلی سند سفید در حد صفر سفید خریدیم
مبارکت باشه علی جان :999:

Babak
26-09-1390, 02:55 بعد از ظهر
به به داش علی مبارک باشه.آقا نظرتو و تجربه ات تو روزه اول رانندگی با مگول بگو ببینم:20:

nOviA
26-09-1390, 02:59 بعد از ظهر
مبارکت باشه. بیا بگو ببینیم چنتا تک زدی باهاش

Masoud
26-09-1390, 03:28 بعد از ظهر
سلام به دوستان امروز رفتیم از شهریاری موتور و خریدیم بنده خدا انقدر باهاش چونه زدم آ:gigglesmile:خرش داشت پشیمون می شد البته سر فروشنده کلاه نمی ره
موتور و 450.000 تومان تخفیف گرفتم:3: دیگه آخر سر اعصاب **** و علی هم خورد شد **** می گفت کاش موقع خرید تو رو می بردم تخفیف می گرفتی ...راجب سلامت اش هم من که تا خونه علی اووردم مشکلی ندیدم فقط باید یه تنظیم بره ...

علی دادا مبارک ات باشه..........
ادامه بحث در تاپییک خودش ....

02109002
26-09-1390, 03:32 بعد از ظهر
علی جان تبریک میگم ایشالله چرخش بچرخه واست و در آینده ای نزدیک از خاطره های خوب برامون بگی:mypersianforum (531:smilies(113):

aligsx
26-09-1390, 05:41 بعد از ظهر
به به داش علی مبارک باشه.آقا نظرتو و تجربه ات تو روزه اول رانندگی با مگول بگو ببینم:20:

ممنون بابک جون.روزه 2 وم میشه دیروز توی طالقان موتور مهران رو سوار شدم . با تشکر از مهران عزیز وکیا ی گل.
مسعود و **** خیلی کمک کردن مخصوصا مسعود که کلی برام چونه زد دمش گرم کلی به نفعم شد این موتورو گرفتم.
چون توی گمرک موتورایی مثل موتور کیا و مهران بود ولی مثل این تمیز و سالم نبود.نسبت به سالش خیلی خوب گرفتیم.
بعد از اینکه مسعود رفت و مارو خجالت داد خیابون نبرد رو رفتم پایین دنبال رفیقم بعد از کلی صحبتو تبریک رفتم یکم گازو پر کردم ببینم چجوریاست!!! که الحمد الله رو سفیدمون کرد و کم نزاشت.

فقط 3 تا سوال دارم:
1. اچار کشی میخواد.
برای اچار کشی کجا ببرم؟ هزینش چه قدر میشه؟
2.روغن میخواد.
روغن چی بخرم؟ از هر مدلی که بهترین هست بگید + قیمت.ممنون
روغنو کجا ببرم بریزه؟
3.شمع چه مارکی برای مگلی بهترینه؟قیمتش؟

Kami
26-09-1390, 05:48 بعد از ظهر
فقط 3 تا سوال دارم:
1. اچار کشی میخواد.
2.روغن میخواد.
روغنو کجا ببرم بریزه؟
برو خیابون قزوین قلمستان
نمایندگی کویر . هزینشم زیر 50 یا 100 نمیشه
روغن موتورکس . قیمت از 16 داره تا 21
روغتو خودت بریز یا تعویض روغنی
شمع ngk سوزنیش چیز خوبیه من 2 تاشو خریدم 35

Alireza
26-09-1390, 06:19 بعد از ظهر
شمع ngk
15 تومن خواستی بگو
روغن هم موتورکس بریز

Ali
26-09-1390, 07:39 بعد از ظهر
علی مبارکت باشه معلومه خیلی تمیزه شهریاریم که هنوز اون هیو بی فلاپ قدیمیه رو دستش مونده

mehran
26-09-1390, 07:56 بعد از ظهر
علی جان مبارکت باهش به نظر من اولین کارت تعویض روغن باشه

K.I.A
26-09-1390, 11:28 بعد از ظهر
به به داش علی گل //اقا خیلی خیلی مبارک باشه خوشحالمون کردی.../اقا کاراشو و رسیدگی اچارکشیشو جمعه بیار برات ردیفش میکنم بسی تو این کار تجربه کوچیکی دارم...

Masoud
26-09-1390, 11:56 بعد از ظهر
به به داش علی گل //اقا خیلی خیلی مبارک باشه خوشحالمون کردی.../اقا کاراشو و رسیدگی اچارکشیشو جمعه بیار برات ردیفش میکنم بسی تو این کار تجربه کوچیکی دارم...
کیا دیدی گفتم این پسر عاشق رنگ سفید شده آخر سر براش پیدا کردیم با **** ....
می گم منم موافقم اول خودمون یه بار موتور و کامل چک کنیم بعد بریم تعمیر گاه برای بازدید که هر چی خورده کاری داشت پیدا کنیم... منم هستم باسه داش علی ....

K.I.A
27-09-1390, 12:01 قبل از ظهر
خوراکه خیلی راه دسته کاراش حله پایم یه برنامه انالیز و چکاپ موتور داشته باشیم...داش علی من واقعا شرمندهم که نتونستم بیام مشغله کاری و گرفتاری نذاشت جبران کنیم/

Masoud
27-09-1390, 12:06 قبل از ظهر
ممنون بابک جون.روزه 2 وم میشه دیروز توی طالقان موتور مهران رو سوار شدم . با تشکر از مهران عزیز وکیا ی گل.
مسعود و **** خیلی کمک کردن مخصوصا مسعود که کلی برام چونه زد دمش گرم کلی به نفعم شد این موتورو گرفتم.
چون توی گمرک موتورایی مثل موتور کیا و مهران بود ولی مثل این تمیز و سالم نبود.نسبت به سالش خیلی خوب گرفتیم.
بعد از اینکه مسعود رفت و مارو خجالت داد خیابون نبرد رو رفتم پایین دنبال رفیقم بعد از کلی صحبتو تبریک رفتم یکم گازو پر کردم ببینم چجوریاست!!! که الحمد الله رو سفیدمون کرد و کم نزاشت.

فقط 3 تا سوال دارم:
1. اچار کشی میخواد.
2.روغن میخواد.
روغنو کجا ببرم بریزه؟
داداش روغن و شما قرار بود امروز بری بگیری ......
حالا اگه برای سند قرار و گزاشتی فردا / صبح فردا برو روغن موتورکس بگیر خیالت راحت ...
گل پسر به حرفم گوش بده تا دستت راه نیافتاده با دنده 2-3 بیشتر نرو تا یه ذره عادت کنی:wall3: ....
شمع رو هم ایریدیومی یا سوزنی بنداز دیگه ....
آچار کشی هم یه گاراژ طرف خرمشهر و سینا هست که کارش موتور های سنگین و 250 بیشتر البته تعمیر کار CG هم داره :icon_pf (3): اسم اش محمد آدرس دقیق و می خوای بهت بدم ...

K.I.A
27-09-1390, 12:13 قبل از ظهر
اره تا بهش عادت نکردی اصلا باهاش شوخی نکن چون این موتور شعور و شخصیت نداره و تو باید مراعات کنی یکم بد باهاش تا کنی زمین میزنتت فعلا باهاش ارو برو قلقشو بهت دیدمت بگم/

aligsx
27-09-1390, 09:21 قبل از ظهر

:11: ممنون کیا جون. پیچ هاش خیلی شل شده زودتر باید یه فکری کنم!!.کیا جون شرمندم میکنی داداشی.اگر واقعا وقتشو داشتی ممنون میشم کمکم کنی.حالا بهت میزنگم هماهنگ کنم بازم تشکر:20: .

چشم مسعود جون.داداش امروز میرم یه روغن بگیرم.امیدورارم همه جا داشته باشن و زیاد الاف نشم.ok حالا من فقط یه دور زدم ببینم چجوریه دیگه فکر نکنم بیشتر از 100 km رفته باشم!:wow:.

ممنون بابت تبریک دوستان پرشین موتوری ایشالا شما بهترشو بخرین:20:

---------- Post added at 11:21 AM ---------- Previous post was at 11:11 AM ----------

آچار کشی هم یه گاراژ طرف خرمشهر و سینا هست که کارش موتور های سنگین و 250 بیشتر البته تعمیر کار CG هم داره [Only registered and activated users can see links] اسم اش محمد آدرس دقیق و می خوای بهت بدم ...

مسعود ادرسو شماره تلفنشو بگو داداش یه زنگ بزنم ببینم چیکارس طرف!
ممنون

reza KTM
29-09-1390, 03:33 بعد از ظهر
علی خیلی مبارکت باشه الان عکسشو دیدم
تو خیسی ها و جاهای لغزنده خیلی آروم برو
برا آچار کشی هم هر جور خودت میدونی اگر محلی خواستی رو به روی مغازه ما هم موتور سازیه خوبیه
تو قسمت نوع موتور تو آواتارتم بزن مگلی
خب دیگه از امروز برو تو خیابون و فقط دختر سوار کن حالشو ببر

aligsx
29-09-1390, 04:08 بعد از ظهر
علی خیلی مبارکت باشه الان عکسشو دیدم
تو خیسی ها و جاهای لغزنده خیلی آروم برو
برا آچار کشی هم هر جور خودت میدونی اگر محلی خواستی رو به روی مغازه ما هم موتور سازیه خوبیه
تو قسمت نوع موتور تو آواتارتم بزن مگلی
خب دیگه از امروز برو تو خیابون و فقط دختر سوار کن حالشو ببر

ممنون رضا جون.اره خیلی باید اروم رفت یه بار توی 4 راه میثم اومدم بپیچم روی خط کشی عابر یذره گاز دادم چرخ عقب خیلی سر خرد ولی خب جمش کردم با هندا هم زیاد سر خورده بودم و جم کردم یکم دستم اومده:24:.حالا بذار یذره به دیسک عادت کنم میخوام ازت استاپی همراه با حرکت موتور یاد بگیرم:laie_14:. پا خورش که فضایی بالاست و خوراکه این کاراس ولی من بعد از یه قضییه ای دیگه بیخیال دختر شدمو :icon_pf _96_:عشقه اول و اخرم شده موتور.

کیا شرمندم کرد و با مسعود اچار کشی کردن ایشالا موقعیتش پیش بیاد زودتر جبران کنم براشون:bunnyearsmiley:.
کیا روغن ریخت برام و ضد یخ توی رادیات.کیا و مسعود و **** خیلی کمکم کردن ازشون تشکر ویژه دارم مخصوصا مسعود واقعا رفاقتشو ثابت کرد از من بیشتر دنبال این کارای مگلیه هستش و دل میسوزونه!!!دمش گرم
کاش یه روزی برسه من زبونم مثل مسعود بچرخه!!!!:121fs725372:

Aka
29-09-1390, 06:05 بعد از ظهر
مبارک باشه
ایشاالله باهاش دافای تهرونو رو سفید کنی :d

matrixaidin
29-09-1390, 06:50 بعد از ظهر
ای بی تربیت علی نمیره دنبال دختردختر میاد دنبال علی؛)))))))دادا مبارکه امیر که با نینجا یه چرخ نزد ایشالاه تو بزنی؛))))))))

---------- Post added at 06:50 PM ---------- Previous post was at 06:48 PM ----------

شوخی کردم دادا جدی نگیر به گ.. میری ؛))))))

Masoud
29-09-1390, 08:01 بعد از ظهر
ممنون رضا جون.اره خیلی باید اروم رفت یه بار توی 4 راه میثم اومدم بپیچم روی خط کشی عابر یذره گاز دادم چرخ عقب خیلی سر خرد ولی خب جمش کردم با هندا هم زیاد سر خورده بودم و جم کردم یکم دستم اومده:24:.حالا بذار یذره به دیسک عادت کنم میخوام ازت استاپی همراه با حرکت موتور یاد بگیرم:laie_14:. پا خورش که فضایی بالاست و خوراکه این کاراس ولی من بعد از یه قضییه ای دیگه بیخیال دختر شدمو :icon_pf _96_:عشقه اول و اخرم شده موتور.

کیا شرمندم کرد و با مسعود اچار کشی کردن ایشالا موقعیتش پیش بیاد زودتر جبران کنم براشون:bunnyearsmiley:.
کیا روغن ریخت برام و ضد یخ توی رادیات.کیا و مسعود و **** خیلی کمکم کردن ازشون تشکر ویژه دارم مخصوصا مسعود واقعا رفاقتشو ثابت کرد از من بیشتر دنبال این کارای مگلیه هستش و دل میسوزونه!!!دمش گرم
کاش یه روزی برسه من زبونم مثل مسعود بچرخه!!!!:121fs725372:

داداش من کوچیکتم.....
وظیفه است هر موقع هر کاری داشتی یه تک زنگ .....

Kami
29-09-1390, 08:09 بعد از ظهر
دوستان گل
بحث خارج شد

XCaptain_me
07-10-1390, 10:30 بعد از ظهر
با سلام من عضو جدیدم :26:
من میخواستم 3/5 جور کنم یه مگلی بخرم تو گمرک دیدم 89 تمیز 3500 لیمویی :gigglesmile:
اما پست هایی که شما دوستای گل زدید نگرانم کرده..:297:
بخرم یا نه؟ دوسش دارم .. ظاهرش خیبی خوبه .. 250 هم که هست .. پولمم هم کمه:25:
حالا تکلیف چیه؟ پیشنهاد دیگه ای دارید؟ 8->

K.I.A
07-10-1390, 10:37 بعد از ظهر
سلام خوش اومدید به پرشین موتور/این موتور موقع خرید دسته دوم نیاز به دقت زیادی داره موتوری که زیر 3800 میدن معمولا یه ایرادی داره یا طرف میخواد از سرش باز کنه یا... دوست عزیز برای مشاوره تو قسمت مشاوره پست بدید

Babak
07-10-1390, 10:38 بعد از ظهر
با سلام من عضو جدیدم :26:
من میخواستم 3/5 جور کنم یه مگلی بخرم تو گمرک دیدم 89 تمیز 3500 لیمویی :gigglesmile:
اما پست هایی که شما دوستای گل زدید نگرانم کرده..:297:
بخرم یا نه؟ دوسش دارم .. ظاهرش خیبی خوبه .. 250 هم که هست .. پولمم هم کمه:25:
حالا تکلیف چیه؟ پیشنهاد دیگه ای دارید؟ 8->
دوسته من یه دوره دیگه از اول همه پست ها رو بخون.بچه ها همه تجربیات خودشون رو راجبه محاسنش و معایب موتور بدونه هیچ هدفه خواصی گفتن.درآخرش می تونی خودت به آسانی تصمیم بگیری:4:

mehran
07-10-1390, 10:52 بعد از ظهر
بستگی به کارت و یا قصدت داذه من 16 ماه این موتورو داشتم جدا از یک سری اذیتاش ازش خاطرات خیلی خوبی دارم

XCaptain_me
08-10-1390, 03:31 بعد از ظهر
کسی میتونه فایل ویدوئیی از موتور ها بده؟
البته ف-ی-ل-ت-ر نباشه ... پلیز...پلیز
اگه نظری برا خرید موتور دارید با 3/5 جز مگلی بگید.. ممنون

جانسون
08-10-1390, 10:49 بعد از ظهر
سلام علی جون داداش مبارک باشه موتورت اشلا باهاش عشقو حالتو کنی فقط تا قلقش بیاد دستست یکم موراعات کن داداش.... شیرینشم تو اوالین میتینگ میخاما لووول من عاشقه رنگه سفیدشم واقعا عروسکیه واسه خودش و خودت :دی....

beni
22-10-1390, 01:23 قبل از ظهر
salam,megelli 125cc ham dare to iran nayomade.farghesh ine k hava khonake vali shassi hamone ba engine 125.

Alireza
22-10-1390, 01:35 قبل از ظهر
دوست عزیز زبان فروم فارسیه لطفا دقت کنید
در صورت تکرار پستتونو پاک میکنم

mehran
22-10-1390, 09:08 قبل از ظهر
یه خبر خوب برای مگلی دوستان طبق تجربه من مگلی از هیو خیلی حرف گوش کن تره یعنی راحت میخوابونیش راحتم بلند میشه لایی کشیدن باهاش خیلی راحت ترهودر ضمن به خاطر ضریب دنده هاش خیلی قشنگ تر از هیو شتاب میگیره فقط حیف حیف که ..........:3:

مهبد
22-10-1390, 09:42 قبل از ظهر
ببخشید مگلی مگه سرعت سنجش با مایل نیست؟

Babak
22-10-1390, 10:08 قبل از ظهر
ببخشید مگلی مگه سرعت سنجش با مایل نیست؟
تنظیم داره می تونی مایل بزاری با کیلومتر هر دو حالت رو داره با اون دکمه ها تنظیم میشه:28:

RIDER
22-10-1390, 11:38 قبل از ظهر
یه خبر خوب برای مگلی دوستان طبق تجربه من مگلی از هیو خیلی حرف گوش کن تره یعنی راحت میخوابونیش راحتم بلند میشه لایی کشیدن باهاش خیلی راحت ترهودر ضمن به خاطر ضریب دنده هاش خیلی قشنگ تر از هیو شتاب میگیره فقط حیف حیف که ..........:3:
خب معلومه خابوندن مگلی آسون تره چون سبک تره این وزنه یه موتوره 600 داره بایدم سخت ترم باشه حتی تو کلاسای بالاترم همینه باید عادت کرد دیگه

reza KTM
24-10-1390, 01:02 بعد از ظهر
مگلی صفر تا 100 رو تو ند ثانیه پر میکنه؟

7thRING
24-10-1390, 01:13 بعد از ظهر
0 تا 100 ان حدود 6 ثانیه تاپ اسپید ان در بهترین شرایط و در مسیر کفی 160 کیلومتر البته میشه بیشترش کرد با یک سری تغییرات در کاربرات و خورشیدی

Alireza
24-10-1390, 01:22 بعد از ظهر
پستتون رو ویرایش کردم لطفا کلیپ هایی که مربوط به گروه یا سایت خاصیه تو این فروم قرار ندید

Kami
24-10-1390, 01:50 بعد از ظهر
0 تا 100 ان حدود 6 ثانیه تاپ اسپید ان در بهترین شرایط و در مسیر کفی 160 کیلومتر البته میشه بیشترش کرد با یک سری تغییرات در کاربرات و خورشیدی
من مگلی داشتم اما هیچ وقت تو کقی بیشتر از 140 تا نرفت
و در شیب ( یادگار جنوب ) نهایت به 153 رسید . حالا شما در حالت فابریک چجوری رفتی؟

7thRING
24-10-1390, 02:07 بعد از ظهر
و در شیب ( یادگار جنوب ) نهایت به 153 رسید . حالا شما در حالت فابریک چجوری رفتی؟
****** جان من مگلی ندارم ولی دوستان که داشتند و دارند این طور تعریف می کردند.
**** جان بستگی به نوع پر کردن دنده هم داره اگه برای همه ی دنده ها تا رد لاین ببری رسیدن به سرعت 160 تا اصلا بعید نیست.

aligsx
24-10-1390, 02:12 بعد از ظهر

**** جان میره باور کن.
دیروز مهران کیلومتر منو با gps برام درست کرد تازه یکاری کرد یکمم کمتر نشون میده. من امروز رفتم برای تنظیم کاربرات دمش گرم یارو خیلی کارش درست بود منصف بود. برام کاربرات رو تنظیم کرد و موتور نفسش باز شد توی یذره سربالایی باهاش 163 تا رفتم بازم جا داشت ولی دیگه رسیدم ته خیابون. تازه تعمیرکاره بهم گفته لاستیک دیافراگم رادیاتورم خرابه و خوب مکش نمیکنه برای شتاب و سرعت.قراره یه لاستیک دیافراگم بگیرم گفت مکشش که خوب بشه شتاب و سرعتت بیشتر میشه. تازه موتور من شمعش لک زده و سیاه شده و خوب کار نمیکنه ولی اگه یه شمع ngk سوزنی بندازم فکر کنم راحت 175 185 رو بره.
یذره دستم به دنده هاش عادت کنه :25r30wi: با مگلی کیا میندازم! البته خود کیا رو من خیلی قبول دارم خداییش رانندگیش خیلی درسته و من باید شاگردیشو کنم:icon_pf _15_:

Kami
24-10-1390, 02:26 بعد از ظهر
توی یذره سربالایی باهاش 163 تا رفتم
علی جان تو سرپایینی هم مگلی به این سرعت نمیرسه دیگه سربالای که هیچی . شک نکن کیلومتر شمار اشتباه میزنه
میخوای من با هیو بیام تست بکنیم؟

---------- Post added at 02:25 PM ---------- Previous post was at 02:23 PM ----------

****** جان من مگلی ندارم ولی دوستان که داشتند و دارند این طور تعریف می کردند.
من الان به شما میگم که 250 تا هیوسانگ رفتم . شما باور میکنید؟
باید خود ادم با چشم ببینه

---------- Post added at 02:26 PM ---------- Previous post was at 02:25 PM ----------

ولی اگه یه شمع ngk سوزنی بندازم فکر کنم راحت 175 185 رو بره.
علی باور کن مگلی این سرعت هایی که فکر میکنی نمیره
کی دوست داری با هم امتحان کنیم

7thRING
24-10-1390, 02:33 بعد از ظهر
**** جان مگلی و هیوسانگ هردو 250 cc حجم دارند . حالا جدا از وزن میگیم هیو 29 اسبه مگلی 27 اسب شما چطور میگین هیو 180 تا میره ولی مگلی 160 تا نمیره اونم به خاطره 2 اسب حالا اگه وزنم حساب کنیم اون 2 اسب هم جبران میشه . پس میشه 160 تا رفت . **** جان شما سَرور مایی با تجربه ای هم هیو سوار شدی هم مگلی ولی خدایی 160 تا دور از ذهن نیست برای مگلی .:vardane:

Kami
24-10-1390, 02:38 بعد از ظهر
**** جان مگلی و هیوسانگ هردو 250 cc حجم دارند . حالا جدا از وزن میگیم هیو 29 اسبه مگلی 27 اسب شما چطور میگین هیو 180 تا میره ولی مگلی 160 تا نمیره اونم به خاطره 2 اسب حالا اگه وزنم حساب کنیم اون 2 اسب هم جبران میشه . پس میشه 160 تا رفت . **** جان شما سَرور مایی با تجربه ای هم هیو سوار شدی هم مگلی ولی خدایی 160 تا دور از ذهن نیست برای مگلی .:vardane:
هیوسانگ 2 سیلندر هست و مگلی تک سیلندر
من نمیخوام کل کل کنم فقط میخوام حقیقت مخفی نشه
هیوسانگ هم تو کفی 165 تا بیشتر نمیره و تو سرپایینی 186 که البته موتور در حد ترکیدنه
اگه خیلی اصرار دارید میتونیم تست بکنیم
هرکی مگلی داره بیاد تست کنیم ببینیم چند تا میره

Alireza
24-10-1390, 02:42 بعد از ظهر
هیو 2 سیلندره و مگلی 1 سیلندر

K.I.A
24-10-1390, 04:37 بعد از ظهر
من برای تست حاضرم یکی بیاد تست کنیم !!!! ته سرعت هیو در حال ترکیدن 8/179 تست کردم تازه هیو محمد که هیوی کامیی میگیره/مگللی هم 171 ته سرعتش بود رو کات اف شتاب 0 تا 100 مگللی حدود 5/6 ولی هیو تو بهترین شرایط 5/8 / همه ی اینارو من پاره کردم با جی پی اس گارمین ثبت کردم /**** جان تو ابیانه من علی رضا با نینجا 250 رو موتور خوابیده بود داشت 160 تخته میرفت من نشسته از بقلش رد شدم!!! همین کار باعث محرومیتم شد انقدر تند میرفتم!

Babak
24-10-1390, 06:02 بعد از ظهر
ورن خیلی ربط داره مثلا اگر من بشینم رو موتور کیا مطمئن باشید از 150 بالاتر نمیره:consoling2: